Jump to content
Uhvo

paar küsimust seeriate kohta

Recommended Posts

See 3*8-10 ei ole kindel reegel, aga täitsa korralik alguseks küll.

1 - Alati tuleks alustada soojendus seeriatega. Tööseeriad võiksid ikka samaks jääda. Alguses ehk tõesti piisab 1-2 soojendusseeriast, aga ajapikku vajadus suureneb. Soojendus seerial on vigastuste ära hoidmiseks väga oluline roll, seega neid ei tohiks küll ära jätta.

2 - Raskus võiks olla selline, et iga seeriaga tuleb sama korduste arv ära. Ja koguaeg tuleks üritada juurde panna, st. siis kui jõuad ära teha eelneva raskusega.

Kui võtame su vahemiku 8-10 siis näiteks. Teed 3*8*50, siis järgmine kord võiksid proovida teha 3*9*50. Kui see ka ära tuleb, võid juba raskust juurde panna 2,5kg ning proovida 3*8*52,5. Juhul kui viimasel seerial jääb puudu, siis kordad sama raskuse ja kordusvahemikuga, kuni suuda seeria korralikult ära lõpetada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimane kordus peaks olema selline, et rohkem ei jõua. Lihase läbivõtmise tunnetust ei saa võtta päris aluseks, sest see sõltub puhtalt lihasgrupist Osades lihastes on oluliselt vähem närve ning seetõttu ei tunnetata nii hästi, kui palju tegelikult tööd juba on tehtud. Hea näide on sääremarjad, neis on väga vähe närve võrreldes kätega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei maksa kordusi selles mõttes lugeda, et teed 10 kordust ära ja siis lõpetad seeria, kuigi jõuaksid teha veel. Peab endast ikka täieliku maksimumi andma! Tee nii palju kui jõuad ja kui jõuad liiga palju kordusi, siis tead, et järgmisel korral pead suuremat raskust kasutama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga see et kui ma nt rinnalt surumises annan endast kõik siis õlga näiteks ma enam nii väga ei jaksa teha, kuna eelmises harjutuses end ära väsitand.

Tee sellise raskusega, millega jõuad. :) Võid ju ka õlale surumise (kas istudes või püsti) enne lamades surumist ära teha või siis kombineerida nii, et ühes trennis teed ühe harjutuse enne ja teises teise harjutuse, siis saad vaheldumisi mõlema harjutuse puhul maksimumraksust kasutada, sest paraku jah mingil määral ühte neist enne tehes teise harjutuse puhul sooritusvõime natuke langeb.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei maksa kordusi selles mõttes lugeda, et teed 10 kordust ära ja siis lõpetad seeria, kuigi jõuaksid teha veel. Peab endast ikka täieliku maksimumi andma! Tee nii palju kui jõuad ja kui jõuad liiga palju kordusi, siis tead, et järgmisel korral pead suuremat raskust kasutama.

Aga kuidas on mõttekam, kas iga kord korduseid lugeda ja kindlad seeriad teha, ent ikka pingutades, või teha ühes seerias lihtsalt nii palju kui jaksu on, siis puhata suts ja teha veel mõned kordused otsa? Mulle see lugemine ei istu eriti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kuidas on mõttekam, kas iga kord korduseid lugeda ja kindlad seeriad teha, ent ikka pingutades, või teha ühes seerias lihtsalt nii palju kui jaksu on, siis puhata suts ja teha veel mõned kordused otsa? Mulle see lugemine ei istu eriti.

Ega need kordused niisama ka pole ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kuidas on mõttekam, kas iga kord korduseid lugeda ja kindlad seeriad teha, ent ikka pingutades, või teha ühes seerias lihtsalt nii palju kui jaksu on, siis puhata suts ja teha veel mõned kordused otsa? Mulle see lugemine ei istu eriti.

Ma päris täpselt ei saanud vist aru mida sa mõtlesid. teha ühes seerias lihtsalt nii palju kui jaksu on, siis puhata suts ja teha veel mõned kordused otsa?

Teed ühes seerias nii palju ära kui jõuad, siis puhkad natuke aega ja teed teise seeria ning ikka jälle nii palju korduseid kui jõuad jne. (või ei olegi "jne", sest korralikult tehtud kahest seeriast aitab ka minu arust ühele harjutusele :( ):) See eeldab muidugi üsna hästi valitud raskust, et korduste arv mõttetult suureks ei läheks, püüad sihtida ikka sinna soovitud vahemikku (näit 8-12). Kui teist seeriat enam õieti üldse ei jõua sama raskusega teha (tuleb sinu arust liiga vähe korduseid), siis võib teha natuke kergemaga. Natuke saab mängida ka kiirusega. Ma vähemalt kasutan sellist meetodit.

Õige seeria on ikka selline, et isegi noaga ähvardamisel enam mitte ühtegi kordust teha ei jõuaks. ;)

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga see et kui ma nt rinnalt surumises annan endast kõik siis õlga näiteks ma enam nii väga ei jaksa teha, kuna eelmises harjutuses end ära väsitand.

Kui rinnaltsurumises väsib õlg ära sedasi, siis see näitab, et eesmised õlalihased on liiga nõrgad selle koormuse jaoks. Tervete õlgade säilitamise huvides peaksid treenima selle puudujäägi järgi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui rinnaltsurumises väsib õlg ära sedasi, siis see näitab, et eesmised õlalihased on liiga nõrgad selle koormuse jaoks. Tervete õlgade säilitamise huvides peaksid treenima selle puudujäägi järgi.

sellepärast õlad ongi vahel tuimad peale suurt raskust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma päris täpselt ei saanud vist aru mida sa mõtlesid. teha ühes seerias lihtsalt nii palju kui jaksu on, siis puhata suts ja teha veel mõned kordused otsa?

Teed ühes seerias nii palju ära kui jõuad, siis puhkad natuke aega ja teed teise seeria ning ikka jälle nii palju korduseid kui jõuad jne. (või ei olegi "jne", sest korralikult tehtud kahest seeriast aitab ka minu arust ühele harjutusele :( ):) See eeldab muidugi üsna hästi valitud raskust, et korduste arv mõttetult suureks ei läheks, püüad sihtida ikka sinna soovitud vahemikku (näit 8-12). Kui teist seeriat enam õieti üldse ei jõua sama raskusega teha (tuleb sinu arust liiga vähe korduseid), siis võib teha natuke kergemaga. Natuke saab mängida ka kiirusega. Ma vähemalt kasutan sellist meetodit.

Õige seeria on ikka selline, et isegi noaga ähvardamisel enam mitte ühtegi kordust teha ei jõuaks. ;)

Tänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×