Jump to content
cinderella

päästerõngas

Recommended Posts

Olen 164 cm pikk,paks väga ei ole,aga olen viimase 6 kuuga üsna 7 kg juurde võtnud,peamiselt on rasv kogunenud kõhu piirkonda.Äkki keegi sarnase probleemiga oskab soovitada tõhusaid toitmisharjumusi v harjutusi,kuidas lahti saada,teen trenni küll,kuid tahan rõhku panna just sellele piirkonnale.Kas peaksin tegema ainult kõhulihaseid või on midagi veel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksmine(ja muu aeroobne treening) pole tingimata vajalik kaalu alandamiseks - saab ka ainult õige toitumisega hakkama. Küll aga soodustab ja võib-olla kiirendab aeroobne treening kaalu alandamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehk annate andeks ,et vana teema üles kaevan,kuid mure on suht tõsine.

Lühidalt probleem selles,et proual mul on seljaga sellised jamad hetkel,et jooksmine ei ole just parim variant.Ka pingil kõhulihaseid tehes hakkab selja peale lõpuks . Ehk oskab keegi mõnda koduselt tehtavat harjutust soovitada mis mõjuks kõhule,aga võimalikult vähe koormaks selga. Juurdepääs igasugustele pallidele,lintidele jne asjadele on olemas :lol:

Muud harjutused saab tehtud,aga just kõhule ei leia midagi hetkel.

Tänud

K

Muudetud kasutaja Alwayslate poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehk täpsustad mis jamad on seljaga ? Kui on lihtne lihasvalu, tuleks ehk selge kõigepealt tugevdada, siis kõhulihastele mõtlema. Kõhulihaste ületreenimine ja selja vähene treenimine viibki just seljavigastusteni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen 164 cm pikk,paks väga ei ole,aga olen viimase 6 kuuga üsna 7 kg juurde võtnud,peamiselt on rasv kogunenud kõhu piirkonda.Äkki keegi sarnase probleemiga oskab soovitada tõhusaid toitmisharjumusi v harjutusi,kuidas lahti saada,teen trenni küll,kuid tahan rõhku panna just sellele piirkonnale.Kas peaksin tegema ainult kõhulihaseid või on midagi veel?

Põhi asi mis rasvaprotsenti alandab on ikka toitumine aeroobne aitab lihtsalt kaasa sellele. Toitumine tuleb igal juhul korda saada ehk peaksid tellima toitumiskava, siis on kindel et midagi valesti ei söö. Kui hakkad otsingut kasutama ja ise kava kokku panema ei ole see nii efektiivne kui profesionaali poolt koostatud tasakaalustatud toitumine. Kui rahaline seis lubab siis telli kava ning hakka aeroobset tegema ja kaal hakkab mühinal langema :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegu on sellise asjaga nagu skolioos.Järgmine nädal on arsti juurde minek,siis selgub kas saab tava vahenditega korda või on noa alla minek.

Sinna maani kui selgust ei saa on tuleb suurem trenn seisma panna.Eks kui kedagi peaks huvitama siis võin kursis hoida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jooksmine pole oluline, rasvapõletuseks parim on madalal pulsil liikumine, ehk siis jalutamine v. rattasõit!

kui rääkida vaid sellest, mida kasutatakse energia saamiseks vastavatel pulsisagedustel, siis tõenäoliselt jah, madalal pulsisagedusel saadav energia on rohkem rasvadest. samas kumb kulutab rohkem kaloreid, kas 10 minutit jalutamist või 10 minutit kiirel tempol jooksu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui rääkida vaid sellest, mida kasutatakse energia saamiseks vastavatel pulsisagedustel, siis tõenäoliselt jah, madalal pulsisagedusel saadav energia on rohkem rasvadest. samas kumb kulutab rohkem kaloreid, kas 10 minutit jalutamist või 10 minutit kiirel tempol jooksu?

Oleneb kellega ja kus jalutad :lol: Aga rasvapõletusest rääkides on 10 minutit muidugi kehv näide ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga mida ma valesti teen, kui jooksmine ei mõju? Kas võib asi olla liiga ühtlases trennis?

Jooksin suvel ja sügisel (umbes augustist novembrini) 3 korda nädalas 8km ja mitte midagi erilist ei muutunud. Kaal ka ei langenud. Toitumine oli nagu enamvähem vastav füüsilisele aktiivsusele. Säärelihased küll paisusid.. :/

Mõtlesin nüüd kevadest rohkem intervalli proovida, on see hea mõte?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mida ma valesti teen, kui jooksmine ei mõju? Kas võib asi olla liiga ühtlases trennis?

Jooksin suvel ja sügisel (umbes augustist novembrini) 3 korda nädalas 8km ja mitte midagi erilist ei muutunud. Kaal ka ei langenud. Toitumine oli nagu enamvähem vastav füüsilisele aktiivsusele. Säärelihased küll paisusid.. :/

Mõtlesin nüüd kevadest rohkem intervalli proovida, on see hea mõte?

Viga toidulauas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No aga mida siis veel süüa? Söön ~1800kcal (kalkulaatorite põhjal ja ise ka üle arvestatud) puhastest toitudest, köögiviljad-puuviljad, piimatooted, head rasvad. Suhted on isegi paigas. Väga luubi all oli/on toitumine.

Hetkel ei jookse, teen muid trenne, ootan maapinna soojenemist. Mõtlesingi, et küsin, et kui nüüd uuesti jooksma hakata, et mida siis teisiti teha, et sellest kasu ka oleks.

Muudetud kasutaja joan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mida ma valesti teen, kui jooksmine ei mõju? Kas võib asi olla liiga ühtlases trennis?

Jooksin suvel ja sügisel (umbes augustist novembrini) 3 korda nädalas 8km ja mitte midagi erilist ei muutunud. Kaal ka ei langenud. Toitumine oli nagu enamvähem vastav füüsilisele aktiivsusele. Säärelihased küll paisusid.. :/

Mõtlesin nüüd kevadest rohkem intervalli proovida, on see hea mõte?

Viga siiski söögilauas, sest kuidagi teisiti, kui toiduga ei ole võimalik kaalus ei juurde ega alla võtta.

Intervalltreening on väga hea mõte

Here's a quick explanation of the fat-burning zone. At an aerobic pace (see above), your body utilizes stored body fat as fuel to save its preferred fuel (stored blood glycogen) for more pressing matters. It sounds great because you're burning body fat. And while this is true, you're burning it at a very slow rate.

During higher-intensity work, your body turns to a limited supply of blood glycogen (often called blood sugar) for energy. While your body's burning glycogen during this more intense period, and not fat, it's breaking down more body tissue. Breakdown is a bad word for a good thing, because your body produces more hormones and increases its metabolism to repair this breakdown. As the tissue repairs itself, it builds more muscle so that next time you do a stressful workout it won't be so taxing. This process of adapting to intense exercise is where your body makes rapid change.

http://www.beachbody.com/product/newsletters/360.do

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks küsimus veel.. et mis see normaalne pulss võiks olla jooksmisel? Kogemuse järgi pakuks, et 130-150 normaalse tempo puhul (pikemalt treenides läheb veits madalamaks) ja kuskil 160-170 kiiremate lõikude jaoks. Ma saan aru, et jooksmine tähendab aeroobset treeningut. Kui nüüd neid tsoone arvestada, siis ühe kalkulaatoriga sain, et 124-144 on rasvapõletus, 144-165 aeroobne ja 165-185 anaeroobne - on need realistlikud numbrid? 150-160-se pulsi juures on normaalne rääkimine päris raske juba. Kas asi võib olla selles, et mul puhkeasendi pulss on suht madal (umbes 55)?

Ega see vist pole kokkuvõttes nii oluline, tähtis on ikka see, et üldse liigutaks ja jooksmine peaks ju igas variandis hea olema.

Noh ja selle rasvapõletustsooni kohta on üldse väga erinevaid arvamusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks küsimus veel.. et mis see normaalne pulss võiks olla jooksmisel? Kogemuse järgi pakuks, et 130-150 normaalse tempo puhul (pikemalt treenides läheb veits madalamaks) ja kuskil 160-170 kiiremate lõikude jaoks. Ma saan aru, et jooksmine tähendab aeroobset treeningut. Kui nüüd neid tsoone arvestada, siis ühe kalkulaatoriga sain, et 124-144 on rasvapõletus, 144-165 aeroobne ja 165-185 anaeroobne - on need realistlikud numbrid? 150-160-se pulsi juures on normaalne rääkimine päris raske juba. Kas asi võib olla selles, et mul puhkeasendi pulss on suht madal (umbes 55)?

Ega see vist pole kokkuvõttes nii oluline, tähtis on ikka see, et üldse liigutaks ja jooksmine peaks ju igas variandis hea olema.

Noh ja selle rasvapõletustsooni kohta on üldse väga erinevaid arvamusi.

http://www.vomax.ee/?head=8&pageid=59&...nguage=estonian

http://www.vomax.ee/?head=8&pageid=53&...nguage=estonian

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks küsimus veel.. et mis see normaalne pulss võiks olla jooksmisel? Kogemuse järgi pakuks, et 130-150 normaalse tempo puhul (pikemalt treenides läheb veits madalamaks) ja kuskil 160-170 kiiremate lõikude jaoks. Ma saan aru, et jooksmine tähendab aeroobset treeningut. Kui nüüd neid tsoone arvestada, siis ühe kalkulaatoriga sain, et 124-144 on rasvapõletus, 144-165 aeroobne ja 165-185 anaeroobne - on need realistlikud numbrid? 150-160-se pulsi juures on normaalne rääkimine päris raske juba. Kas asi võib olla selles, et mul puhkeasendi pulss on suht madal (umbes 55)?

Ega see vist pole kokkuvõttes nii oluline, tähtis on ikka see, et üldse liigutaks ja jooksmine peaks ju igas variandis hea olema.

Noh ja selle rasvapõletustsooni kohta on üldse väga erinevaid arvamusi.

http://www.struktuur.net/marten/sport/Aero...%20treening.pdf

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×