Jump to content
Aken

Vastupidavuse treenimine

Recommended Posts

Kuidas oleks kõige parem vastupidavust treenida? Pikka maad on alati olnud raske joosta kuid nüüd, kus üle poole aasta jõusaalis käidud, on asi veel raskem. Kuidas siis tuleks vastupidavust treenida kui joostes suht kiiresti pistma hakkab? Võin ju pistmisega pingutada natuke vaiksema tempoga a kuidagi väga piinav on see. Kuidas talvel vastupidavust treenida? Kas tasuks ka rattaga sõita kuni veel ilma jätkub? Siis mis tempoga umbes ja kui palju?

Muudetud kasutaja Aken poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

rattaga tasub sõita küll, põhivastupidavuse treenimisel tempo ühtlaselt rahulik, st kui sul pole pulsimõõtjat, siis nii, et rääkides oleksid sõnad selged, aga kogu aeg teeksid tööd. eelista kergema ülekandega kerimist raskele raiumisele. alusta ntx tunnist(jälgi enesetunnet), siis tasapisi võid hakata aega pikendama. kui saalis ei meeldi tegutseda, siis talvel võid suusatada-uisutada :rolleyes:

Muudetud kasutaja stumpa poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vastupidavust MILLE JAOKS?

See on suuresti spetsiifiline - kas sa tahad joosta poolmaratoni? Maratoni? Kolme kilomeetrit? Jalgpallis mitte ära väsida? Maadelda või poksida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vastupidavust pika maa jookmiseks. Ei ole eesmärk saada väga suureks kapiks, tahaks rohkem sellist sõjaväe vormi. Oleks lihaseid piisavalt ja ka vastupidavust. Hea oleks, kui ma jaksaks näiteks 3-5km joosta suht kiiresti. Praegu hakkab juba enne esimest kilomeetrit pistma ja jooksu isu kaob ära.

Muudetud kasutaja Aken poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vastupidavust MILLE JAOKS?

See on suuresti spetsiifiline - kas sa tahad joosta poolmaratoni? Maratoni? Kolme kilomeetrit? Jalgpallis mitte ära väsida? Maadelda või poksida?

Spordipedagoogikas jaotatakse vastupidavus üldiseks ja spetsiaalseks.

Üldvastupidavus on organismi võime sooritada efektiivselt ja kestvalt mõõduka intensiivsusega tööd, milles osaleb suur hulk lihaseid.

Spetsiaalvastupidavus on erakordselt keerukas mitmekomponendiline organismi võime, mille määrab spordiala spetsiifika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vastupidavust pika maa jookmiseks. Ei ole eesmärk saada väga suureks kapiks, tahaks rohkem sellist sõjaväe vormi. Oleks lihaseid piisavalt ja ka vastupidavust. Hea oleks, kui ma jaksaks näiteks 3-5km joosta suht kiiresti. Praegu hakkab juba enne esimest kilomeetrit pistma ja jooksu isu kaob ära.

Põhimõtteliselt baseeruvad kõik vastupidavustreeningu süsteemid aeroobsete, sega ja anaeroobsete treeninguvahendite tasakaalustatud kombinatsioonil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peab siis hakkama jooksmas käima ja rattaga sõitma. 6 kuud ilma aeroobse treeninguta jõusaalis massi kasvatanud ja vastupidavus ära kadunud. Massi ka selle ajaga vaid 3-4kg kuskil tulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peab siis hakkama jooksmas käima ja rattaga sõitma. 6 kuud ilma aeroobse treeninguta jõusaalis massi kasvatanud ja vastupidavus ära kadunud. Massi ka selle ajaga vaid 3-4kg kuskil tulnud.

Kust sa sellele geniaalsele mõttele tulid, et aeroobset mitte teha jõusaalis käies.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ma teadsin et nii on väga halb. Lihtsalt koguaeg mõtlesin et homme lähen jooksma jne. Tulemus oligi suvel 3 korda jooksu. Täna võtsin ennast kokku ja käisin ka jooksmas. Hakkas mingi hetk pistma, kuid mitte nii vara kui suvel. Jooksin edasi ja vahepeal kadus pistmine ära. Jooksu lõpus hakkas pistma jälle päris jubedalt. Kokku jooksin kuskil 3km. Ma arvan ma püüan käia 1x nädalas jooksmas ja 1x nädalas rataga sõitmas. Talvel ehk aitab suusatamine?

Palju teie siis nädalas aeroobset teete?

Muudetud kasutaja Aken poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks ma teadsin et nii on väga halb. Lihtsalt koguaeg mõtlesin et homme lähen jooksma jne. Tulemus oligi suvel 3 korda jooksu. Täna võtsin ennast kokku ja käisin ka jooksmas. Hakkas mingi hetk pistma, kuid mitte nii vara kui suvel. Jooksin edasi ja vahepeal kadus pistmine ära. Jooksu lõpus hakkas pistma jälle päris jubedalt. Kokku jooksin kuskil 3km. Ma arvan ma püüan käia 1x nädalas jooksmas ja 1x nädalas rataga sõitmas. Talvel ehk aitab suusatamine?

Palju teie siis nädalas aeroobset teete?

Mina teen 4 korda nädalas aeroobset ( 60 minutit jooksu,igal korral)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvipärast küsin palju te lihastes kulturistid ka kätekõverdusi ja lõuatõmbeid jõuate järjest kiiresti teha? See käib ka mõnes mõttes vastupidavuse alla. Ega suured lihased ometi neid harjutusi raskemaks ei muuda? Ise nagu jaksan küll kiiremini ja rohkem kordusi teha eelnimetatud harjutustes.

Muudetud kasutaja Aken poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pärast seda kui ma hakkasin jõusaalis käima, on kätekõverdusi küll hulga raskem teha, ilmselt on asi suuremas massis, aga võibolla ka selles, et nüüd pööran ma rohkem tähelepanu tehnikale ja teen kätekõverdusi puhtamalt.Kunagi ma jõudsin oma 100 tükki teha, kui ma olin mingi 15-16 aastane, kaal oli siis väga väike.Nüüd olen 18 ja jõuan vaevu 50 teha.Samas kuna ma igal seljapäeval tõmban lõuga, siis see number on kasvanud, üle 20 tuleb ära küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×