Jump to content
Madis R

Kreatiin

Recommended Posts

Kreatiini kohta nii palju siis, et võtmisviise on mitmeid. Võimalik on laadimisega esimesed 5 päeva 4x5g, ja edasi iga päev 5g ja trenni päevadel 2 korda päevas 5 grammi. Ja kokkunii 3-4 nädalat, millele peab vähemalt kuu ajane paus järgi tulema. Teine võimalus on võtta iga päev 5grammi ja trenni päevadel 2 korda päevas 5 grammi. Seda siis keskmist kasvu mehe puhul.

Kreatiin seob vett kehas, mis tõstab ka keha kaalu. Samas ta kiirendab taastumist, mis võimaldab rohkem trenni teha ja sellest ja kiirem areng. Peale kreatiini kuuri lõppemist kaotan, mina üldiselt kuskil kilo. Seda siis vee arvelt. Jõud ei kao kuskile, küll aga aeglustub taastumine ja sellest võib tekkida ka tunne, et jõud on kadunud.

Proteiinist ehk valgust nii palju, et tarbida tuleks seda 2g kehakilo kohta päevas kokku, et kasvada korralikult. Keha seedib ühe korraga 35-40grammi valku. Nii, et ei ole mõtet virutada korraga 75g pulbrit sisse. Pulbrit kasutatakse üldiselt, kui ei ole võimalik enam toidust kätte saada vajalikku valgu hulka (liiga palju peaks sööma).

Mina kaldun arvama, et ennem peaks saama enam vähem paika toitumise ja puhkuse, siis alles hakkata täiendama pulbritega, mis siis et tegu on looduslike asjadega. Ise kasutan nii proteiini, kui kreatiini. Kreatiini ei soovitaks noortele ja algajatele. Enne võiks aastakese niisama trenni teha või kuni tunne, et areng jääb toppama. Siis lülitaksid nagu turbo hetkeks sisse mis aitab madalseisust üle saada. Seda siis kreatiini puhul. Valku võib kohe tarbima hakkata, kui tunned et tekkib vajadus.

See siis minu arvamus, parandage mind julgelt kui puusse panin. Pole mingine spetsialist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegin aasta tagasi kreatiin monohüdraadi kuuri ning pean tõdema, et nii mass kui ka jõudu tuli juurde ning peale kuuri jõud küll märgatavalt ei kahanenud. Kavatsen homme uut kuuri alustada, seekord kroovin siis FAST-i kreatiini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pürovaati pole vaja laadida(pakendilt loeb) ja see ei seo ka vett, sellepärast ise seda kasutama hakkasin. Monohüdraati olen ise ka kunagi kasutanud ja selle kohta informatsiooni fitness portaalis väga palju :D Aga probleem selles, et ei tea kas PÜROVAADIST tuleb ka peale 5 nädalast kasutamist paus teha? Ja kui pikk? Päris algaja ei ole trenni teinud 5a, kuigi hetkel vähe teiste eesmärkkidega ja u. 6x nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma saan siis aru et pmst. dieedi ajal pole mõtetgi kreatiini poole vaadata jah ? ( väike offtopic kyssa ka :D ei viitsind mõttetult uut teemat teha: miks vadakukoks haisema hakkab kui seda paar päeva sheikeris hoida ? )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma saan siis aru et pmst. dieedi ajal pole mõtetgi kreatiini poole vaadata jah ? ( väike offtopic kyssa ka :D ei viitsind mõttetult uut teemat teha: miks vadakukoks haisema hakkab kui seda paar päeva sheikeris hoida ? )

Kas sa hoiad piima ennem joomist paar päeva klaasis? ei hoia. Seega tee sheik valmis vahetult ennem selle võtmist. :lol:

Mul kreatiin annab küll märgatavalt jõudu juurde ja laadisin 20g päevas. nüüd 10g päevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kreatiin pole steroid, et seda tuleks tsüklitena võtta, muidu keha enam ise ei tooda.Liha ja kala sisaldavad kreatiini, neid ei tsükelda keegi.Samuti pole mõtet puhkepäevadel võtta, kui sa peale trenni kreatiini võtad.Siis on lihased niigi kreatiini täis ja puhkepäevadel võetud kreatiin väljub lihtsalt kehast, kuna lihastesse ei mahu enam.Enne trenni võtmisel on see loogika, et kreatiin püsib vereringes ja keha saab lihastes osta saanud kreatiini kohe uuega asendada, seega on parem vastupidavus.Kreatiin püsib aga veres natuke üle tunni aja ainult ja kui siis seda ära ei kasutata st. lihastesse ei imeta, siis pole üldse mõtet võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pausi(kui arvestada, et monohüdraadi ja pürovaadiga sama jutt on) tegemise kohta kahjuks mitmeid erinevaid arvamusi siin foorumis ja otsustasin ehk vähe paranoiliselt siiski 4 nädalat kreatiini mitte võtta. Tänud vastajatele :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×