Jump to content
Madis R

Kreatiin

Recommended Posts

Tahaksin teada mõnda asja kreatiini kohta.

Kas kreatiin annab paremad tulemused ainult tema kasutamise ajal, või on tulemused jäädavad? Või kui ükspäev enam ei kasuta siis hakkab jõud kaduma? Kas kretaiini kasutamine ilma proteiinita on väga halb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Räägitakse ka, et mõnel ei pruugi üldse märgatavat vahet olla võrreldes mitte tarbimisega. Kuid eeldades, et ikkagi mõju on ja hiljem tarbimine lõpetada, siis mingil määral jah jõud veidi väheneb (vist ka lihase suurus), aga mitte siiski päris algsele tasemele. Kui proteiini all pead silmas toidulisandit pulbri kujul, siis ei, seda ei pea koos kreatiiniga kasutama, kreatiini soovitatakse tarbida koos kiiresti imenduvate süsivesikutega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

------------------------------------------

Kreatiin ei aita lihastel paraneda ja taastuda

Kreatiin ei sisalda piisavalt lämmastikku. Ainult proteiinides on piisavalt lämmastikku, amino happeid ja peptiide, et parandada ja taastada lihast. See on teaduslik fakt. Mis veelgi parem, hiljutised uuringud näitavad, et vadaku proteiin stimuleerib valkude sünteesi lihaskasvuks ja taastumiseks paremini kui ükski teine proteiin. Uuring näitas, et taastumiseks ning lihaskasvuks olid vadaku valgu preparaadid 119% efektiivsemad kui piima kaseiin.

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3453

-----------------------------------------

Ei tea kui tõsi iga artikkel on. Kui ma kasutakas umbes 3-4 nädalat ainult trennipäevadel 10-20g kreatiini ja siis lõpetaks kasutamise vähemalt aasta lõpuni ära siis oleks mul jõu ja lihasmassi langus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proteiin=valk ja valku saab ka tavalisest toidust (ka vadakuvalku). Kreatiini aga tavatoidust väga palju ei saa. Võid võtta peale trenni ka vadakuvalku toidulisandi kujul+süsivesikud+kreatiin.

See kas jõu ja lihasmassi langus tuleks sul, olneb sellest kas ja kui suur üldse jõu ja lihasmassi tõus on. Ega 3-4 nädalaga mingit eriti suurt muutust muidugi oodata pole.

Või veel parem variant: kasuta HT-R-i: http://shop.fitness.ee/product_info.php?products_id=320

Seal on nii süsivesikud, vadakuvalk kui kreatiin ja glutamiin sees. Väga hea toode, kasutan ka ise ja olen rahul. :rolleyes:

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
------------------------------------------

Kreatiin ei aita lihastel paraneda ja taastuda

Kreatiin ei sisalda piisavalt lämmastikku. Ainult proteiinides on piisavalt lämmastikku, amino happeid ja peptiide, et parandada ja taastada lihast. See on teaduslik fakt. Mis veelgi parem, hiljutised uuringud näitavad, et vadaku proteiin stimuleerib valkude sünteesi lihaskasvuks ja taastumiseks paremini kui ükski teine proteiin. Uuring näitas, et taastumiseks ning lihaskasvuks olid vadaku valgu preparaadid 119% efektiivsemad kui piima kaseiin.

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3453

-----------------------------------------

Ei tea kui tõsi iga artikkel on. Kui ma kasutakas umbes 3-4 nädalat ainult trennipäevadel 10-20g kreatiini ja siis lõpetaks kasutamise vähemalt aasta lõpuni ära siis oleks mul jõu ja lihasmassi langus?

Kreatiin kiirendab maksimumilähedase koormusega intensiivsete seeriate vahel taastumist. Sõnastus halb, aga point on see, et kreatiin kiirendab taastumist, nimelt seeriate vahelist taastumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma oma kogemusest kreatiiniga võin öelda, et kiirendab jah seeriatevahelist taastumist ja lisaks jõuad seerias rohkem kordusi ka teha.Kui sa tasuta kreatiini said, siis muidugi hakka võtma, ega see midagi halba ei tee, vb. ainult alguses ajab hullult vett jooma ja higistama, mul vähemalt oli nii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga ikkagi kuidas on? Ma olen kuu aega võtnud ja on näha ja tunda effekti! Kaalu on juurde tulnud, jõudu ja muidugi lihast! Aga kuidas sellega on mulle öeldi, et kui ma präägu teen paussi või üldse ei hakka võtma vms. sis kaob kõik effekt ära ja kaal kaob, jõud jms. Ühesõnaga et kõik kaob! Aga kuidas tegelt siis on ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingil määral võib kaduda, aga mitte nüüd päris sellele tasemele mis enne tarbima hakkamist oli.

Aga lühidalt saaksid täpsustada või kirjeldada, mis määral ta kaob! :) Aitäh!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mõtle nüüd loogiliselt - kreatiini võttes tõuseb su lihastes kreatiini kogus normaalsest palju suuremaks, see tingibki selle efekti.Tänu kreatiinile jõuad sa treenida suuremate raskustega ja kauem.Kui sa nüüd lõpetad võtmise, siis on su keha lõpetanud ise kreatiini tootmise ajutiselt, kuna ta sai seda väljastpoolt piisavas koguses.Nüüd hakkab su keha ise kreatiini tootma ja kreatiini tase tõuseb jälle kreatiinikuuri eelsele tasemele.Nüüd kuna sul on vähem kreatiini lihastes, on ka kadunud need positiivsed mõjud, mida lisakreatiin sulle avaldas.Ometi treenisid sa tänu kreatiinile intensiivsemalt ja su areng oli tol perioodil parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei tea kui tõsi iga artikkel on. Kui ma kasutakas umbes 3-4 nädalat ainult trennipäevadel 10-20g kreatiini ja siis lõpetaks kasutamise vähemalt aasta lõpuni ära siis oleks mul jõu ja lihasmassi langus?

Kust te neid numbreid võtate?

Kreatiin pole valk. Piisab kolmestki grammist päevas

Kui sa just Rühl pole

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahaks kah siis teada, et palju ma peaksin tarbima päevas ning ka mis päevadel?

Et pakendi peal on kirjas 3g/päev aga tuttavad jõusaalist rääkinud, et ~10g. Samas pole mul sellist üüratut lihasmassi kah. Ning millal ja millega ma peaksin seda võtma?

Aga palju muidu vadakuvalku peaks päevas võtma? Enne võtsin 25g peale trenni koos viinamarjasuhkruga aga nüüd soovitati 75g päevas, et muidu ei saa normaalses koguses valku kätte.

Muudetud kasutaja 1Dhit poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind huvitab küsimus, millele ma vastust kohe kusagilt ei leidnud.

Millal oleks aeg hakata tarbima kreatiini ja valku jne ?

Olen kuulnud, et kui kohe hakata tarbima, siis võib lihased ära rikkuda, aga selles kindel ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tahaks kah siis teada, et palju ma peaksin tarbima päevas ning ka mis päevadel?

Et pakendi peal on kirjas 3g/päev aga tuttavad jõusaalist rääkinud, et ~10g. Samas pole mul sellist üüratut lihasmassi kah. Ning millal ja millega ma peaksin seda võtma?

Aga palju muidu vadakuvalku peaks päevas võtma? Enne võtsin 25g peale trenni koos viinamarjasuhkruga aga nüüd soovitati 75g päevas, et muidu ei saa normaalses koguses valku kätte.

Võta enne ja peale trenni, ning viinamarja mahlaga. Sellise kombinatsiooniga siis 5g enne ka 5 pärast, kuid nagu eelnevalt öeldud pole nii suurel kogusel eriti mõttet, aga kui raha on siis miks mitte... Aga aitaks ka kui sa võtaksid 5g enne trenni.

Vadakuvalku, ehk siis pulbrit võta ainult peale trenni, nii umbes 30g valku (arvesta ise kui palju sa pulbrit pead võtma), aga muul ajal püüa söögiga kõik kätte saada! 75g on ühe korraga ikka liiga palju!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5g pulbrit tund aega enne trenni, sest kreatiin pulbri kujul pidavat imenduma nii ~tund aega.Samuti tuleks arvestada sellega, et osa sellest kreatiinist lagundatakse maos ära, enne kui ta jõuab verre imenduda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei tea tarbisin Fasti kreatiini paar purki aga aru küll ei ole saand et midagi paremaks või halvemaks oleks läind ... vb mingi teise firma oma mõikab paremini

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Enne tuleks ikka natuke trenni teha! Proteiini võib veel ligi võtta, et paremini taastuda, aga algajal pole kreatiiniga küll midagi eriti teha.

Kui palju on natukene ?

Millal teised hakkasid tarvitama kreatiini, valku jne ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas kreatiin pürovaati(firma leader toode) tuleb tarbida samamoodi kui monohüdraati? Pakendil on kirjutatud informatsiooniks ainult, et võtta 5g toodet 45 minutit ennem trenni. Ja nii olen ka 40 päeva teinud(ka puhkepäevadel v6tnud)

Aga küsimus oleks, et kas nüüd oleks aeg paus teha, kui pikk? :D

Vabandan kui küsimus foorumist läbi jooksnud, ise ei leidnud.

Pürovaadi kohta üldse vähe infot:S

Ette tänades!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×