Jump to content
catts

Tahaks joosta, aga ei saa

Recommended Posts

Tahaks, aga ei saa sest pärast paarisada meetrit hakkab pistma ja kogu üritus on metsas. :)

Olen proovinud hingamist reguleerida - ei aita ei sügavam ega kergem hingamine, mida rahulikumalt ja sügavamalt hingata proovin, seda hullemaks läheb. Olen proovinud rahulikumalt joosta - ei aita. Olen proovinud aktiivsemalt joosta - ei aita. Lihtsalt nutt tuleb peale . Tahtmist on, võhma on, jaksu on ka , aga näe ei saa :)

Jooksimist alustasin alles selle aasta kevadel, aga siis polnud mingeid probleeme, enne sai jaks otsa kui mõni muu häda oleks kallale tulnud. Selle pistmisega hakkasin maadlema alles umbes kuu või veidi peale tagasi, algul oli ebaregularne - vahel hakkas pistma, vahel ei hakanud, aga nüüd viimased korrad on täitsa jama, ei saa üldse enam.

Mida teha? Miks üldse pistma hakkab? Kas selle vastu üldse saab midagi teha?

Tänud vastajatele!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole spetsialist, aga endal kunagi nooremana oli kah samuti, et pidevalt pistid, aga hiljem läks ise üle. Arven, et sul läheb samuti. Võta nädal või paar puhkust ja siis proovi uuesti :) Kui eesmärgiks kaalu langetada, siis pole see jooks eriti vajalik kah. proovi midagi muud teha kui võimalus siis käi jõukas. Seal pole vajadust nii kiiresti hingata. Kaalu võib ka kontoris istude langetada, kui toit õige. Ilusa keha saad sa just raskusi tõstes, mitte joostes :) Pole mina veel isiklikult kohanud inimest, kes oleks ülekaalust joostes endale kena keha saanud. Need tibid, kes oma peenikeste kehade ringi silkavad on juba loomult peenikesed reeglina ja nendel pole eriti vajadust keha oma kujult muuta. Kuid tean paari neiut kes on toidu ja saaliga, oma paksust rasvast vabanenud ja nämma keha endale teinud :P

Muudetud kasutaja mullaonu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga proovi jalgrattaga algul sõita, äkki see aitab või siis ei pista, ise sõidan rohkem jalgrattaga ja pistma pole kordagi veel hakanud. Viga võib ka selles olla, kui oled palju söönud enne trenni või on söögi korrale järgnenud kohe jooks?, siis võib hakata pistma. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

üks peamisi pistmise põhjusi on tõesti enne trenni söömine, väike soojendus ei teeks paha (kereringid jms) võid alustada kõnniga ja paari minuti möödudes vaikselt sörkima hakata, kindlasti ei tohiks kohe kiiret jooksu tegema hakata. Pistmisel puhul vajuta haigele kohale ja hinga samal ajal välja, minul kaob nii pistmine ära

Muudetud kasutaja Trix poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga proovi jalgrattaga algul sõita, äkki see aitab või siis ei pista, ise sõidan rohkem jalgrattaga ja pistma pole kordagi veel hakanud. Viga võib ka selles olla, kui oled palju söönud enne trenni või on söögi korrale järgnenud kohe jooks?, siis võib hakata pistma. :)

Kahtlustasin ka ise alguses söömist, sest esimene kord kui pistma hakkas, läksin jooksma väga tühja kõhuga. Aga nüüd olen ka need söömised ära proovinud - nii tühja kõhuga kui täis kõhuga kui normaalse kõhuga, aga tulemus ikka sama :)

Peaks vist rattaga jah poovima ...

Ja pistma tegelikult hakkaski alles siis kui jooksmisesse tekkis pikem paus sisse. Mingi kuu ei käinud üldse jooksmas ja kui uuesti hakkasin, siis hakkas ka jama peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui jooksmisega alustasin, pistis igal korral. Alguses jäin seisma ja hingasin sügavalt, kõndisin vahepeal jne. Asi paranes alles siis, kui ma pistma hakates väga vaikselt edasi jooksin, oli ebamugav, aga nii läks see vähemalt üle. Mõne trenni pärast ei hakanudki enam üldse pistma.

Ja mis sellesse puutub, et kaalualandamisel pole jooksmisest kasu, siis omadest kogemustest julgen vastu vaielda, minu jaoks on see parim rasvapõletaja. Koostöös jõusaaliga on tulemused muidugi eriti head.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja mis sellesse puutub, et kaalualandamisel pole jooksmisest kasu, siis omadest kogemustest julgen vastu vaielda, minu jaoks on see parim rasvapõletaja. Koostöös jõusaaliga on tulemused muidugi eriti head.

Kaalualandamiseks on jooksmisest kasu nendel,kel tglt ei olegi eriti vaja kaalu alandada, :)

No ntx mismoodi saab kaalu alandada jooksu abil ~45-aastane 100-kilone mammi,kes on suuteline jooksma ~45sekundit,kui oleks vaja 45 minutit?

Jooksu abil võivad kaalu alandada sportlased,mitte aga ülekaalulised kodanikud.

Aga;võid ju ise proovida.Võta kartulikott - no on vast 45-50kg - turjale ja tee üks kolmveerandtunnine tiir ... , :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
siis sa võid ju kiirkõndi teha

Siis see poleks enam see, sest peamine rõhk oli mul trepijooksul ja mäest üles-alla. Kiirkõnnis see vaevalt enam sama oleks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siis see poleks enam see, sest peamine rõhk oli mul trepijooksul ja mäest üles-alla. Kiirkõnnis see vaevalt enam sama oleks :)

No sellisel juhul siis ilmselt no pain no gain...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pistma hakkab siis kui diafragmas on kramp, see on nagu iga tavalinegi lihaskramp - keha pole koormusega harjunud, mõne aine puudus, liiga suur pingutus, vale hingamine jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pistma hakkab siis kui diafragmas on kramp, see on nagu iga tavalinegi lihaskramp - keha pole koormusega harjunud, mõne aine puudus, liiga suur pingutus, vale hingamine jne.

Hmm.. see mõne aine puudus on hea märkus, sellele ma ise poleks tulnud. Aga no tasapisi üritan ikka edasi pusida, eks näis mis saab ja kas õnnestub kunagi jooksma ka hakata :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tegelikult on hingamise puhul oluline see, et hingaksid regulaarselt samas rütmis.. Ka sügavalt hingates võib olla hingamine ebaregulaarne. Sisse- ja väljahingamine võiksid olla ühe pikad. Teine asi on muidugi see, et ei tekiks hingamis peetust. Hingamis peetus on kerge tulema just siis kui püüad sügavalt sisse ja välja hingata.

Kuna sul on treppi jooks ja mäest üles jne. siis ehk võib ka olla sellest, et keha ei ole harjunud, kuigi oled juba mõnda aega jooksmas käinud. Organismis on lihtsalt nüüd väsimus tekkinud ja võimalik, et koormad liialt südamelihast.

Mina soovitaksin sul mõnda aega mööda tasast maad joosta. Vähemalt proovi, kas siis hakkab pistma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmm.. see mõne aine puudus on hea märkus, sellele ma ise poleks tulnud. Aga no tasapisi üritan ikka edasi pusida, eks näis mis saab ja kas õnnestub kunagi jooksma ka hakata :rolleyes:

Toitumist v6id alati kontrollida, enamus meie h2dasid tuleb sealt. Kuid valu ajal yrita oma keha h222sti pikaks venitada, k2ed yles t6stetud (hinga sisse) ja siis vaju alla l6dvaks ning hinga v2lja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pistmine võib olla tingitud ka sellest, et maks ei saa piisavalt verega varustatud.

Lugedes kogu sinu kammaajaad ... soovitan korraliku koormustesti läbida.

Kui seda läbida ei taha (liiga kulukas), siis pöördu vähemalt perearsti poole.

Pistmine niisama tühjast kohast pole päris normaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tegelikult on hingamise puhul oluline see, et hingaksid regulaarselt samas rütmis.. Ka sügavalt hingates võib olla hingamine ebaregulaarne. Sisse- ja väljahingamine võiksid olla ühe pikad.

Mina soovitaksin sul mõnda aega mööda tasast maad joosta. Vähemalt proovi, kas siis hakkab pistma.

Tänud hea soovituse eest! Olen nüüd kaks korda juba saanud joostud nii, et ei mingit pistmist enam :rolleyes: Täpselt ei oska küll öelda, kuidas see õnnestunud on, aga järgisin hoolega sinu soovitust sisse- ja välja hingamine oleksid ühepikad ja regulaarne rütm ning pöördusin trepijooksult rahulikule metsajooksule ja paistab et mõjub :D

Ja palju rohkem läbi võtab ka, sest pärast tunnen iga lihasega, et olen jooksmas käinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegele algul kepikõnniga,saad võhma juurde. Siis hiljem alusta jooksmisega. Pole mõtet joosta vaid näiteks 15 minutit, kui rinnus pistab ja asjast mõnu ei tunne.Piinad vaid end. Tee kepikõnni trenni 1,5 tundi ja tunned et oled ka midagi ära teinud.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul alustades oli ka sama jama. Tükk aega vaevas. Siis aga hakkasin pilateses ja joogas käima ning peale seda pole kordagi häda olnud. See enamlevinud nn kõhu piirkonnas pistmise puhul minu jaoks vähemalt tundus lahendus olevat kere keskosa lihaste tugevdamises. Väga peenete terminitega ei mõista seda seletada, aga tugevad seesmised kere lihased aitavad keskosa stabiilsena hoida, mis võimaldab hingamise abil samal ajal lõdvestada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga proovi 2 korda välja ja 1 korra sisse hingata jooksmise ajal, mind see igaljuhul kunagi aastaid tagasi aitas :)

PS. tegelesin keskmaajooksuga 6 aastat omal ajal :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga proovi 2 korda välja ja 1 korra sisse hingata jooksmise ajal, mind see igaljuhul kunagi aastaid tagasi aitas :)

PS. tegelesin keskmaajooksuga 6 aastat omal ajal :angry:

Ma käisin spordiarsti juures ja oli nohu. Pandi jooksma ning et korralikult hingata, pidin 2 korda sisse ja 1 kord välja hingama. Arst küsis, et miks kuradi pärast ma niimoodi hingan, see ei ole üldse normaalne ja et ma proovigu ikka ühe korra sisse hingata ja üks kord välja. Sind võis see aidata, aga see pole normaalne ja pole mõtet end sellega harjutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×