Jump to content
Batmanmiki

Küsimus massi ja reljeefi kohta

Recommended Posts

Tervist,

Pärast tänast jõusaali külastust tekkis siis väike arutelu ja sellele järgnesid ka küsimused , millele ei suutnud vastust leida.

Sellepärast pöördungi Teie poole.

Nagu ma aru olen saanud, siis tehes reljeefi kava, siis põhimõtteliselt lihasmassi kasvatamine puudub. Mõtlen seda et reljeefi kava tehes, massi pmtselt ju ei tule?

Olen ka aru saanud, et reljeefi kava tehes ei ole mõtet/soovitatav võtta peale jõusaali valke (71% nt). Kui siis ainult taastavaid.

Küsimus ise siis selline:

* Kui alustada kava rinnalt surumisega tehes seda 4 x max (ehk siis kuskil 4 x 20 , mis on ilmaselge reljeef) ja siis edasi minna ülejäänud rinna harjutused kõik massi kava järgi (8-12), siis mis on selle tulemus. Kas nii on mõtet teha ja mis see annab? Segada reljeefi ja massi ühes päevakavas ?

Ette tänades, Reivo:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täanan vastamast, aga

Minu teada on reljeef kõik mis on 15 kordust ja üle selle.

Ja selles valgupulbris mida ta võtab on süsivesikud ka sees. (See mure on sõbral)

Ja ühe vea tahaks ka ära parandada, valk mida ta võtab on 43 %

Vastus küsimusele: Mina oeln aru sanaud et taastav valk on selline vähesema valgu sisaldusega ja rohkema süsivesinike sisaldusega pulber. nt(43%)

Ja et valk , mida massi kasvatmise ajal võetaks on suure valguprotsendiga (nt. 71%, 81% jne) . Paandage mind muidugi kui eksin:)

Muudetud kasutaja Batmanmiki poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täanan vastamast, aga

Minu teada on reljeef kõik mis on 15 kordust ja üle selle.

Ja selles valgupulbris mida ta võtab on süsivesikud ka sees.

Jõutsüklis kasutatakse korduseid 4-6 korda, massitsüklis kasutatakse 8-12 ja reljeefitsüklis siis kordusi 15-20.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutsüklis kasutatakse korduseid 4-6 korda, massitsüklis kasutatakse 8-12 ja reljeefitsüklis siis kordusi 15-20.

Tema tegigi 4 x 20 , mis siis ongi reljeef :huh:

AGa ülejäänud asjad tegi massi kava järgi....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tema tegigi 4 x 20 , mis siis ongi reljeef :huh:

AGa ülejäänud asjad tegi massi kava järgi....

Ma tean et ta tegigi 20, mina ütlesin algus et minuarust pole mõttetu reljeefi ja massikava segamine ajada. Need kordused ütlesin niisama.. :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks selle valgukontsentratsiooniga pulbris ole pigem nii, et selle järgi saad sa teada, palju sa omale ainet sheikerisse panema pead, mida lisama jne. Samuti annab see sulle infot, mida sinu pulber sisaldab ja kui suures koguses.

Ükskõik, mis tsükkel parajasti käsil on, pärast jõutreeningut oleks nii 30-35 g valku taastumiseks vajalik.

Massiperioodil lisatakse sheiki lihtsalt rohkem süsivesikuid kui reljeefil. Kui siiski peaks olema ka reljeefi tehes pärast trenni valke ja süsivesikuid 1:2 suhtes tarbitud.

Treeningu kohta nõustaksin niipalju, et kui teed rinnatreeningul massi ajal lühikesi korduseid ja hirmsasti tahad teha ka pikki max-seeriaid, siis pane need max-kordusega asjad pigem lõppu. Niimoodi on võimalik pärast tõsist trenni lihas veel kergemate raskustega läbi nüpeldada.

Nooh... nüüd ootan, et mõni kogenum tarkpea mu jutust vead üles otsiks! :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tean et ta tegigi 20, mina ütlesin algus et minuarust pole mõttetu reljeefi ja massikava segamine ajada. Need kordused ütlesin niisama.. :huh:

Mina ise arvan ka samamoodi, et se eon mõttetu..

Aga oskaksid Sa ka äkki seda põhjendada, et miks see mõttetu on:)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina ise arvan ka samamoodi, et se eon mõttetu..

Aga oskaksid Sa ka äkki seda põhjendada, et miks see mõttetu on:)?

Hmm kõige lihtsam selgitus peaks olema siis niuke, et kui sa teed massi siis sa teed massi ja kui sa teed reljeefi siis sa teed reljeefi :huh: ... pole vaja segada kahte erinevat asja kokku arvan mina.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kui sa ise ka ei oska seletada siis miks sellest üldse räägid, jäta enda teada. See kõige loogilisem vastus, võimatu on ju samaaegselt langetada ja koguda massi.

no samad sõnad sulle :huh: ilmselget vastust ongi mõtetu kirjutada :o äkki reljeefi kava ei olegi vaid rasva põletamine vaid ka lihase kuju vormimine ja vastupidavuse suurendamine :P no näed mis kõik välja tuleb :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

MIna mõtelsin ka nii

Et miks ei võiks nt ühe harjutsega suurendada lihase vastupidavust ja parandada lihase kuju ja teisega tõsta massi??

Olen kuulnud et see poel võimalik, aga tahakski teada, et miks ei ole ja et kas ma olen ikka õieti kuulnud:D?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Reljeef tuleb ikka siis kui sööd vähem, kui kulutad ja mass vastupidi.

15 kordusega saab väga edukalt massi kasvatada ja 8 kordusega saab keha reljeefsemaks muuta, kui toitumine on õige.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh vastuse eest :huh:

(Muide ma ei teadnudki seda:)

Ma oeln selle küsimuse veits keeruliselt esitanud.

proovin uuesti.

Vastake palun sellele : Kui teha lamadess surumine 4x 20 (et siis selle harjutsega suurendada lihase vastupidavust ja parandada lihase kuju ) ja ülejäänud harjutused rinnale 4 x 8 -12 (ehk siis kasvatad massi) . Kas nii on kasulik teha ja kui ei, siis miks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vb on sulle midagi kahe silma vahele jäänud...

Ma vahepela muutsin natuekne oma postitusi kohe peale nende esitamist,

Vaata korra see teema algusest peale läbi, ma arvan et me saame praegu veits teist moodi asjast aru':huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aitäh vastuse eest :huh:

(Muide ma ei teadnudki seda:)

Ma oeln selle küsimuse veits keeruliselt esitanud.

proovin uuesti.

Vastake palun sellele : Kui teha lamadess surumine 4x 20 (et siis selle harjutsega suurendada lihase vastupidavust ja parandada lihase kuju ) ja ülejäänud harjutused rinnale 4 x 8 -12 (ehk siis kasvatad massi) . Kas nii on kasulik teha ja kui ei, siis miks?

Mina usun, et nii võiks teha küll, kuid siiski sedaviisi, nagu varem soovitasin: pikad seeriad pärast raskeid lühikesi seeriaid.

Esiteks on sellisel juhul lühikeste seeriate jaoks lihastes jõudu, et sooritada harjutus võimalikult suure raskusega.

Teiseks annab pikk seeria lõpuks lihastele selle "viimase lihvi", tekitab väga hea pump-efekti ja kurnab korralikult.

Tihti teen ise rinnatrenni lõpuks trossidel ristivedu kergema raskusega 1-2 korda nii, et üks seeria on u 20-30.

Olen täheldanud, et niimoodi ei ole trenni lõpuks lihased mitte lihtsalt verd täis, vaid ka rohkem defineeritud.

Ehk sain natuke kasulik olla...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

..tegelt Batmanmiki on sul kõik need lihased oleman,mis kulturistil,aga need ei paista lihtsalt su rasva alt välja.Kulturismis pannakse kõige suuremat rõhku dieedile, isegi rohkem,kui vormile ja lihastele.

cavaliers..suht mõtetu on siin selliste pisiasjade pärast norida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina usun, et nii võiks teha küll, kuid siiski sedaviisi, nagu varem soovitasin: pikad seeriad pärast raskeid lühikesi seeriaid.

Esiteks on sellisel juhul lühikeste seeriate jaoks lihastes jõudu, et sooritada harjutus võimalikult suure raskusega.

Teiseks annab pikk seeria lõpuks lihastele selle "viimase lihvi", tekitab väga hea pump-efekti ja kurnab korralikult.

Tihti teen ise rinnatrenni lõpuks trossidel ristivedu kergema raskusega 1-2 korda nii, et üks seeria on u 20-30.

Olen täheldanud, et niimoodi ei ole trenni lõpuks lihased mitte lihtsalt verd täis, vaid ka rohkem defineeritud.

Ehk sain natuke kasulik olla...

Suur tänu, just sellist vastust ma ootasingi.

Nüüd siis olen targem...veelkord tänud:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×