Jump to content
Eleryan

Jooksmine

Recommended Posts

45-60 minutit jooksu (keha hakkab rasva kulutama peale 30 mini jooksmist ,kui süsivesikud ja muu on ära tarvitatud)

Jooksu ajal võid tarbida veel L-karnitiini ,mida leidub näiteks fat burneris .L-karnitiin soodustab rasvade kiiremat kulutamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vastupidavuse arendamiseks tuleb joosta täpselt nii palju, kui palju sa jõuad <_<

Ja kui sa varem jooksnud eriti ei ole, siis väga kaua sa ilmselt ei jõua. Aga kuna, sa veel rasva põletada tahad, siis pead jooksma nii palju, kui jõuad, kuid jälgima, et pulss ei läheks liiga kõrgeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuulge ärge hakake nüüd peale jälle eks:) Siin foorumis on nii palju juttu olnud sellest, et enamikel juhtudel võib intensiivne intervalltreening (sh jooksimsega) olla rasvapõletuseks hoopis efektiivsem.

Ja ei ole olemas sellist üldist asja nagu "võhm". Võhm maratoni jooksmiseks, 400 m jooksmiseks ja sangpommi korduste peale rebimiseks on erinevad asjad, mille jaoks erinev treening.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuulge ärge hakake nüüd peale jälle eks:) Siin foorumis on nii palju juttu olnud sellest, et enamikel juhtudel võib intensiivne intervalltreening (sh jooksimsega) olla rasvapõletuseks hoopis efektiivsem.

Ja ei ole olemas sellist üldist asja nagu "võhm". Võhm maratoni jooksmiseks, 400 m jooksmiseks ja sangpommi korduste peale rebimiseks on erinevad asjad, mille jaoks erinev treening.

ÄRGE ENNAST SIIS JOOKSMISEGA ÄRA KA TAPKE, VAADAKE ROHKEM MIDA SUHU PISTATE JA LIIGUTAGE ENNAST NATUKE. TEKITAGE ENDALE TOITUMISEGA KERGE ENERGIA DEFITSIIT JA KOGU LUGU, RASVAD PÕLEVAD ÕIETI TOITUDES KA KONTORIS LAUATAGA ISTUDES. KUI NÜÜD VEEL VÄHE JOOSTA JA VÕIMELDA KA OLETEGI PEAGI VORMIS. ÜRITAGE KOGU OMA PÄEVA TOIT ISE VALMISTADA VÄRSKETEST TOIDUAINETEST. VALMIS JA POOLTOOTED JÄTKE LAISKADELE JA LOLLIDELE. (KOTLETT MIS VEDELEB PEALE TOOTMIST EI TEA KUS JA KUI KAUA, PÄRAST VEEL NÄDALAID PAKENDIS, EI OLE TOIT VAID JUBA SAMA HEA KUI PRAETUD VÄLJAHEIDE.) JOOGE VETT, TEED JA ÕLUT. IGA PÄEV KA 2-3 ÕUNA. 2X PÄEVAS KERGELT HAUTATUD AEDVILJU, 1X RIISI VÕI TERAVILJAPUTRU.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ÄRGE ENNAST SIIS JOOKSMISEGA ÄRA KA TAPKE, VAADAKE ROHKEM MIDA SUHU PISTATE JA LIIGUTAGE ENNAST NATUKE. TEKITAGE ENDALE TOITUMISEGA KERGE ENERGIA DEFITSIIT JA KOGU LUGU, RASVAD PÕLEVAD ÕIETI TOITUDES KA KONTORIS LAUATAGA ISTUDES. KUI NÜÜD VEEL VÄHE JOOSTA JA VÕIMELDA KA OLETEGI PEAGI VORMIS. ÜRITAGE KOGU OMA PÄEVA TOIT ISE VALMISTADA VÄRSKETEST TOIDUAINETEST. VALMIS JA POOLTOOTED JÄTKE LAISKADELE JA LOLLIDELE. (KOTLETT MIS VEDELEB PEALE TOOTMIST EI TEA KUS JA KUI KAUA, PÄRAST VEEL NÄDALAID PAKENDIS, EI OLE TOIT VAID JUBA SAMA HEA KUI PRAETUD VÄLJAHEIDE.) JOOGE VETT, TEED JA ÕLUT. IGA PÄEV KA 2-3 ÕUNA. 2X PÄEVAS KERGELT HAUTATUD AEDVILJU, 1X RIISI VÕI TERAVILJAPUTRU.

Õlut?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õlu on saatanast - vaadake, mis värvi ta on. :P Vabatahtlikult ma teda küll ei jooks. <_<

Õlu on üks parimaid jooke. Olen veendunud, et õlu kiirendab peale koormust taastumist. On selle põhjuseks kerge lõõgastus mis tekib peale mõnesaja ml joomist või milleski muus kuid taastumist ta soodustab. Olen viimasel ajal juhtunud ajakirjandusest lugema (mitmel korral), et väike kogus õlut iga-päev on kasulikumgi kui sama kogus veini. Uuringuid selles vallas on teinud erinevad riigid.

LOOMULIKULT, kellele porgand kellele kepp, mõnele dollar ja mõnele plekk. ASI ON MAITSES!!!

Samas olen veendunud ka selles, et olgu see vein või õlu millega lõõgastus saavutatakse, liiale minnes hakkab asi juba taastumise vastu töötama. Nii, et kes soovib NAUTIGE ÕLUT kuid purjus pea ja sport kokku ei sobi.

Õllefänn: Marek Kalmus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õlu on üks parimaid jooke. Olen veendunud, et õlu kiirendab peale koormust taastumist. On selle põhjuseks kerge lõõgastus mis tekib peale mõnesaja ml joomist või milleski muus kuid taastumist ta soodustab. Olen viimasel ajal juhtunud ajakirjandusest lugema (mitmel korral), et väike kogus õlut iga-päev on kasulikumgi kui sama kogus veini. Uuringuid selles vallas on teinud erinevad riigid.

LOOMULIKULT, kellele porgand kellele kepp, mõnele dollar ja mõnele plekk. ASI ON MAITSES!!!

Samas olen veendunud ka selles, et olgu see vein või õlu millega lõõgastus saavutatakse, liiale minnes hakkab asi juba taastumise vastu töötama. Nii, et kes soovib NAUTIGE ÕLUT kuid purjus pea ja sport kokku ei sobi.

Õllefänn: Marek Kalmus.

Palju on siis mõõdukalt ,üks pudel ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palju on siis mõõdukalt ,üks pudel ?

Mõõdukas kogus alkoholi on 10grammi päevas naistele ja 20grammi meestele. Võrdluseks olgu öeldud, et pudel õlut (330 ml), klaas veini (120ml) või 40ml viina sisaldab 12grammi alkoholi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas ma sääre lihased enne jooksmist soojaks saaks?

Valutavad natuke praegu

Erinevaid venitusharjutusi tehes. :P

kui oled algaja alles jooksmises, siis nad valutavad natuke aega. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas ja kui palju joosta, kui tulemuseks sooviks võhma juurde saada ja kilosid kaotada ? <_<

Küsid selleks ilmselt, et minna sellele üritusele eks:

http://www.jooks.ee/index.php?id=47

Jooksu kohta soovitaks alguses seada eesmärgiks see, et joosta võimalikult kaua. Kui pole ennem jooksnud, siis 15 min jooksu sunnib juba peatuma ja puhkuma, põhjuseks siis mitmed asjaolud. Aga võiks nii teha, et joosta nii aeglaselt kui võimalik, ja niikaua kui võimalik alguses. Hea oleks kui suudaks 60 minutit järjest joosta, olgu siis kuitahes aeglaselt. Ja siis iga trenniga tõstadki kiirust, kuni ühe lhetkel jooksed kena sörgiga 60 minuti järjest peatumata. Et nii võiks teha alguses, siis saadki võhma või kuidas seda nimetada. Et siis eesmärgiks pole kiirus ega kilometraash, vaid suutlikus kauem joosta. Et see võtab omajagu kaua aega, et rahulikult tund jooksu teha, ei maksa selle eesmärgiga kiirustada. Et nii võiks teha siis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Erinevaid venitusharjutusi tehes. :P

kui oled algaja alles jooksmises, siis nad valutavad natuke aega. <_<

No ma ikka venitan ja raputan jalgu igat moodi tavaiselt..Aga mis harjutus nagu täppselt säärtele oleks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õlu on üks parimaid jooke. Olen veendunud, et õlu kiirendab peale koormust taastumist. On selle põhjuseks kerge lõõgastus mis tekib peale mõnesaja ml joomist või milleski muus kuid taastumist ta soodustab. Olen viimasel ajal juhtunud ajakirjandusest lugema (mitmel korral), et väike kogus õlut iga-päev on kasulikumgi kui sama kogus veini. Uuringuid selles vallas on teinud erinevad riigid.

LOOMULIKULT, kellele porgand kellele kepp, mõnele dollar ja mõnele plekk. ASI ON MAITSES!!!

Samas olen veendunud ka selles, et olgu see vein või õlu millega lõõgastus saavutatakse, liiale minnes hakkab asi juba taastumise vastu töötama. Nii, et kes soovib NAUTIGE ÕLUT kuid purjus pea ja sport kokku ei sobi.

Õllefänn: Marek Kalmus.

Kas õlu sisaldust nagu mingi muu asjaga ei saa kätte ? Mulle ei lähe see üldse alla <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ei lähe alla, siis ära parem joo. Vaevalt küll, et sul tervis või füüsis paremaks muutub, kui jooma hakkad.

Ega kõik kulturistid nii suured õllefännid ole nagu Marek.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsid selleks ilmselt, et minna sellele üritusele eks:

http://www.jooks.ee/index.php?id=47

Jooksu kohta soovitaks alguses seada eesmärgiks see, et joosta võimalikult kaua. Kui pole ennem jooksnud, siis 15 min jooksu sunnib juba peatuma ja puhkuma, põhjuseks siis mitmed asjaolud. Aga võiks nii teha, et joosta nii aeglaselt kui võimalik, ja niikaua kui võimalik alguses. Hea oleks kui suudaks 60 minutit järjest joosta, olgu siis kuitahes aeglaselt. Ja siis iga trenniga tõstadki kiirust, kuni ühe lhetkel jooksed kena sörgiga 60 minuti järjest peatumata. Et nii võiks teha alguses, siis saadki võhma või kuidas seda nimetada. Et siis eesmärgiks pole kiirus ega kilometraash, vaid suutlikus kauem joosta. Et see võtab omajagu kaua aega, et rahulikult tund jooksu teha, ei maksa selle eesmärgiga kiirustada. Et nii võiks teha siis.

Vastupidavuse arendamiseks peaks enim sobima HIIT+aeroobne ehk oluline on treenida vastavas pulsivahemikus. Olen ise ka teinud kestvusjooksu (umb 60-120min), kuid see mõjunud nii hästi kui seda tegi 3x nädalas HIIT+2xnäd aeroobne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×