Jump to content
maku0

küsimus

Recommended Posts

tere!

kui igapäev käia jõusaalis, kas see rikub lihaseid ?

Täitsa rikub ära jah, vaata millised me saalinarkarid kõik välja näeme. Kas inimene selliseks loodi?

Aga noh, tegelikult kui sa seal ainult KÄID siis pole seda karta. Jumala pärast ära sa kangi ja hantlt puutu. Annad kulturismikuradile sõrme - võtab sind koos naha, karvade ja hingega.Käi edasi, vaata meid ja tunne rõõmu , et ise samasugune ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täitsa rikub ära jah, vaata millised me saalinarkarid kõik välja näeme. Kas inimene selliseks loodi?

Aga noh, tegelikult kui sa seal ainult KÄID siis pole seda karta. Jumala pärast ära sa kangi ja hantlt puutu. Annad kulturismikuradile sõrme - võtab sind koos naha, karvade ja hingega.Käi edasi, vaata meid ja tunne rõõmu , et ise samasugune ei ole.

hahahahaha :)

Ma käin pm igapäev , aga jah jõudu ja lihast niimoodi käies juurde eriti kiiresti ei tule :rolleyes: Nüüd tänasest otsustasin iga 10 päeva tagant ühe päeva vabaks võtta :P Rohkem puhkepäevi lihtsalt ei taha :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi on selles et kui liiga tihti käid ei pruugi ära taastuda, muidu põhimõtteliselt võib küll...ega paremat asja kui jõusaalis olla nagu pole, aga alati ei ole see võimalik.....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iga jõutrenn "rikub" lihaseid - tekivad mikrolõhed. Need mikrolõhed peavad valgu arvelt "kinni kasvama". Kui sa iga päev käid, siis nad ei pruugi seda jõuda ja tulemused langevad (sa ei taastu ära, oled kogu aeg väsinud jne). Muidugi oleneb see organismist ja treenituse tasemest ning kasutatavatest preparaatidest, mis aitavad taastuda. Samuti toitumisest ja paljudest muudest teguritest. Eks pead ise läbi tunnetama, kas taastud ära või mitte. Aga mina kahtlen selles sügavalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõusaalis käimine, ükskõik kui mitu päeva nädalas lõhub lihaseid, puhates sa taastud ja kasvavad väikesed vahelihased. Sellepärast lihas kasvabki, aga kui iga päev jõusaalis käia ja puhkust ning aeroobset üldse mitte teha, siis sa jääd selliseks nagu sa momendil oled. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu meelest on puhkepäev kõige kurvem osa trennist.. :huh:

Kuradikurat kuidas tegelikult tahaks lausa kaks-kolm korda päevas lammutada, aga no ei tohi.. <_<

Ainus, mis eemal hoiab, on motivatsioon, et järgmiseks trenniks taastuda ja vahepeal natuke kasvada! :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tere!

kui igapäev käia jõusaalis, kas see rikub lihaseid ?

See on kohe arusaada, et teoreetilist laadi küsimus, hüpoteetiline.

Ses suhtes, et küsija küsib midagi, mida pole kogenud tegelikult.

Kui proovida igapäev jõusaalis käia, siis jõuab 7ndal 8ndal päeval olekusse, kus süda valutab kahtlaselt, on suur väsimus, jõuetus jne. Sellise rihma tunde saab nädalaga ja siis pole ju mõtet enam küsida, kas see rikub midagi või mitte, kuna nii jätkata ei suuda.

Minu 4-päevane treeningkava on nädalas jaotatud nii, et jookseb 2 päeva, siis üks päev puhkust, siis taas 2 järjestiksut trennipäeva, ja siis nädala lõpuni puhkus. Aga kui pidin Riiga sõitma nädalaks töökomandeeringusse eelmine nädal, siis optimeerisin nii, et lasin kiirelt 4 järjestikust trennipäeva eestis ära, ja siis läksin järgmisel päeval sõitu. Ja ega see hea mõte pole 4 päeva järjest rabeleda, viimasel päeval oli suur jõuetus ja nõrk olek ikka, ja ka süda andis tunda et oli koormuse all. Parem oleksin pidanud normaalset kava järgima, st, et puhkuse päevadest kinni hoidma. Ilma puhkusepäevadeta trenn pole võimalik, see ongi siis vastuseks sellele hüpoteetilisele küsimusele, et kas see rikub äkki. Jutt käib loomulikult algajatest, vblla tõsiharrastajad tõesti lasevad igapäev, aga see selleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõusaalis käimine, ükskõik kui mitu päeva nädalas lõhub lihaseid, puhates sa taastud ja kasvavad väikesed vahelihased. Sellepärast lihas kasvabki, aga kui iga päev jõusaalis käia ja puhkust ning aeroobset üldse mitte teha, siis sa jääd selliseks nagu sa momendil oled. <_<

Mis see aeroobne lihase kasvus annab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis see aeroobne lihase kasvus annab?

Aeroobne ei anna midagi lihas kasvu poole pealt, vaid vormib sinu lihaseid ehk muudab reljeefsemaks ning arendab südame lihaseid ja annab seega võhma juurde. Samuti liigne aeroobne hävitab lihaseid, näiteks võib vaadata maratoni jooksjaid kuid see on juba omaette teema...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul natuke kõrvaline küsimus.

Kui ma käin regulaarselt 2 korda nädalas jõusaalis, kas sellest piisab, et keha areneks, jõudu ja lihast tuleb juurde?

Kuskil 4 korda nädalas käin jooksmas ka. Iga kord 10km.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul natuke kõrvaline küsimus.

Kui ma käin regulaarselt 2 korda nädalas jõusaalis, kas sellest piisab, et keha areneks, jõudu ja lihast tuleb juurde?

Kuskil 4 korda nädalas käin jooksmas ka. Iga kord 10km.

Kui sa nii palju jooksed siis ma ei usu , et sul jõu ja lihasenäitajad paranevad .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa nii palju jooksed siis ma ei usu , et sul jõu ja lihasenäitajad paranevad .

Jõunäitajad võivad küll paraneda, või noh, paranevad kindlasti. Paranemise kiirus on iseasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa nii palju jooksed siis ma ei usu , et sul jõu ja lihasenäitajad paranevad .

Asi ei ole vast isegi liiga palju jooksmises,vaid et jõusaali 2xnädalas on vähevõitu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on kohe arusaada, et teoreetilist laadi küsimus, hüpoteetiline.

Ses suhtes, et küsija küsib midagi, mida pole kogenud tegelikult.

Kui proovida igapäev jõusaalis käia, siis jõuab 7ndal 8ndal päeval olekusse, kus süda valutab kahtlaselt, on suur väsimus, jõuetus jne. Sellise rihma tunde saab nädalaga ja siis pole ju mõtet enam küsida, kas see rikub midagi või mitte, kuna nii jätkata ei suuda.

Minu 4-päevane treeningkava on nädalas jaotatud nii, et jookseb 2 päeva, siis üks päev puhkust, siis taas 2 järjestiksut trennipäeva, ja siis nädala lõpuni puhkus. Aga kui pidin Riiga sõitma nädalaks töökomandeeringusse eelmine nädal, siis optimeerisin nii, et lasin kiirelt 4 järjestikust trennipäeva eestis ära, ja siis läksin järgmisel päeval sõitu. Ja ega see hea mõte pole 4 päeva järjest rabeleda, viimasel päeval oli suur jõuetus ja nõrk olek ikka, ja ka süda andis tunda et oli koormuse all. Parem oleksin pidanud normaalset kava järgima, st, et puhkuse päevadest kinni hoidma. Ilma puhkusepäevadeta trenn pole võimalik, see ongi siis vastuseks sellele hüpoteetilisele küsimusele, et kas see rikub äkki. Jutt käib loomulikult algajatest, vblla tõsiharrastajad tõesti lasevad igapäev, aga see selleks.

:angry:<_<

Muudetud kasutaja bull farm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
OK

Käin siis jõukas kaks korda nädalas ja kolm korda nädalas käin jooksmas.

Kas sobilik oeks, kui käiksin kolm korda nädalas jõukas?

Minu arvates on 3xnädalas jõusaali minimaalne kasvõi mingitegi korralike tulemuste saavutamiseks.

Aga - see on siiski vaid arvamus,ma ei ole professionaalne treener.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oluline ei olegi nii väga see kui tihti sa saalis käid, olulisem on kui sageli sa lihaseid treenid. Kui iga päev erinevat lihast treenida siis võib üsna sageli saali külastada. Peaasi, et lihased ära jõuaksid taastuda. Anna igale lihasele vähemalt paar-kolm päeva puhkust. Teine asi on organismi kurnamine. Isegi kui teed iga päev erinevaid lihaseid, on ikkagi vaja ülejäänud organismile ka puhkust anda. Tema saab ju iga trenn koormust. Nii, et pea meeles LIHAS KASVAB PUHKUSE AJAL!

Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×