Jump to content
annimann

rasvad/valgud/süsivesikud - kui palju siis?

Recommended Posts

Üritan siin korrigeerida oma eluviise nii toitumise kui ka rohkema liigutamisega. Eesmärk ei ole saavutada ülisportlikku ja lihaselist figuuri, mulle meeldibki olla natuke ümaram, praegu lihtsalt on see ümarus juba liigne :) Olen palju lugenud foorumeid ja artikleid, aga sellega seoses on tekkinud küsimus. Erinevates allikates räägitakse valkude/rasvade/süsivesikute osakaalust päevases menüüs erinevalt. Siin räägitakse sageli, et 30:40:30 on õige, aga mitmes kohas on jäänud silma ka jagamine 10-15:25-30:50-60 Millest see erinevus? Ja kumba peaks siis usaldama? Ning veel paar küsimust (palun kohe ette vabandust, kui need kõlavad väga algajalikult, aga just algaja ma ju olengi)

1.Kui mu eemärk on peamiselt kaalust alla saamine ja lihtsalt hea enesetunne, mitte lihaste kasvatamine, kas ka siis peaks tegema lisaks aeroobsele treeningule jõutrenni? Praegu sõidan põhiliselt rattaga ja ujun. Jõutrennist ei tea midagi :P

2.Kas Arctic slim line'i on mõttet tarbida enne trenni? Kas ta põletab rasvu või on ta lihtsalt mingi popp jook, mis on jälle poelettidele ilmunud?

3.Kui 6 päeva nädalas olen "korralik" ja energiadefitsiit on ca 3500-4500 kcal, kas siis ühel päeval võib ennast natuke lõdvemaks lasta ning jääda nulli või kuni 500 kcal-iga plussi (eeldades, et ei lase end käest ära ja järgmisel nädalal jätkan jälle korralikult :rolleyes: )

Aitäh!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Ma pole küll mingi tegija aga jagan mõned näpunäited:

Selle arctic spordijoogiga on nii et seal olev L-karnitiin soodustab rasvade põlemist vaid siis,kui sul on regulaarne treening ja õige toitumine.Kui tahad rasva põletada siis tuleb joosta vähemalt 45-60 minutit,sest 30. minuti jooksul kulutab keha süsivesikud ära ja alles siis kui muud võtta pole hakkab ta energiat ammutama rasva kulul .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üritan siin korrigeerida oma eluviise nii toitumise kui ka rohkema liigutamisega. Eesmärk ei ole saavutada ülisportlikku ja lihaselist figuuri, mulle meeldibki olla natuke ümaram, praegu lihtsalt on see ümarus juba liigne :) Olen palju lugenud foorumeid ja artikleid, aga sellega seoses on tekkinud küsimus. Erinevates allikates räägitakse valkude/rasvade/süsivesikute osakaalust päevases menüüs erinevalt. Siin räägitakse sageli, et 30:40:30 on õige, aga mitmes kohas on jäänud silma ka jagamine 10-15:25-30:50-60 Millest see erinevus? Ja kumba peaks siis usaldama? Ning veel paar küsimust (palun kohe ette vabandust, kui need kõlavad väga algajalikult, aga just algaja ma ju olengi)

1.Kui mu eemärk on peamiselt kaalust alla saamine ja lihtsalt hea enesetunne, mitte lihaste kasvatamine, kas ka siis peaks tegema lisaks aeroobsele treeningule jõutrenni? Praegu sõidan põhiliselt rattaga ja ujun. Jõutrennist ei tea midagi :P

Ei pea, aga võiks

2.Kas Arctic slim line'i on mõttet tarbida enne trenni? Kas ta põletab rasvu või on ta lihtsalt mingi popp jook, mis on jälle poelettidele ilmunud?

Täitsa töötab, aga L-karnitiini jahtides soovitaks kasutada fatburnerit

3.Kui 6 päeva nädalas olen "korralik" ja energiadefitsiit on ca 3500-4500 kcal, kas siis ühel päeval võib ennast natuke lõdvemaks lasta ning jääda nulli või kuni 500 kcal-iga plussi (eeldades, et ei lase end käest ära ja järgmisel nädalal jätkan jälle korralikult :rolleyes: )

Aitäh!

Võib

See erinevate valgu-süsivesiku-rasva suhe tuleneb eesmärgist. 30:40:30 sobib juhul, kui ei soovi lihast kasvatada, rasvasi siiski võiks olla kuskil 20 piires ja rasvad peaks olema kindlasti head rasvad (pähklid, kala jne)

Muudetud kasutaja AndresT poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üritan siin korrigeerida oma eluviise nii toitumise kui ka rohkema liigutamisega. Eesmärk ei ole saavutada ülisportlikku ja lihaselist figuuri, mulle meeldibki olla natuke ümaram, praegu lihtsalt on see ümarus juba liigne :) Olen palju lugenud foorumeid ja artikleid, aga sellega seoses on tekkinud küsimus. Erinevates allikates räägitakse valkude/rasvade/süsivesikute osakaalust päevases menüüs erinevalt. Siin räägitakse sageli, et 30:40:30 on õige, aga mitmes kohas on jäänud silma ka jagamine 10-15:25-30:50-60 Millest see erinevus? Ja kumba peaks siis usaldama? Ning veel paar küsimust (palun kohe ette vabandust, kui need kõlavad väga algajalikult, aga just algaja ma ju olengi)

1.Kui mu eemärk on peamiselt kaalust alla saamine ja lihtsalt hea enesetunne, mitte lihaste kasvatamine, kas ka siis peaks tegema lisaks aeroobsele treeningule jõutrenni? Praegu sõidan põhiliselt rattaga ja ujun. Jõutrennist ei tea midagi :P

2.Kas Arctic slim line'i on mõttet tarbida enne trenni? Kas ta põletab rasvu või on ta lihtsalt mingi popp jook, mis on jälle poelettidele ilmunud?

3.Kui 6 päeva nädalas olen "korralik" ja energiadefitsiit on ca 3500-4500 kcal, kas siis ühel päeval võib ennast natuke lõdvemaks lasta ning jääda nulli või kuni 500 kcal-iga plussi (eeldades, et ei lase end käest ära ja järgmisel nädalal jätkan jälle korralikult :rolleyes: )

Aitäh!

1. Ei pea tegema jõutrenni. Aga tuleks kasuks kui teeksid, mida mitmekülgsem on tegevus, seda parem.

2. Joo vett.

3. Tähendab kui sa oled üldiselt defitsiidis, siis 1 päev nädalas võib nö. laadida küll (mõistlikkuse piirides). Ma loodan, et see defitsiit ei ole sul päevas 3500-4000 kcal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1. Ei pea tegema jõutrenni. Aga tuleks kasuks kui teeksid, mida mitmekülgsem on tegevus, seda parem.

2. Joo vett.

3. Tähendab kui sa oled üldiselt defitsiidis, siis 1 päev nädalas võib nö. laadida küll (mõistlikkuse piirides). Ma loodan, et see defitsiit ei ole sul päevas 3500-4000 kcal.

:rolleyes: Õnneks mitte, jutt käib ikka nädalast. Usun, et mul siiski on mõistust peas. Jõutrenn on siis ainult jõusaal? Aga kuidas on võimlemislindiga? Kas sellega ei anna kuigipalju kompenseerida seda puuduvat jõutrenni? Nagu öeldud: eesmärk ei ole muutuda mingiks ülipringi pepuga vooljooneliseks mimmuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on igatahes selline teooria, võtke või jätke, laitke või kiitke:

valkude/süsivesikute/rasvade suhe peaks olema 25%/50%/25% (massiprotsenti) , kuna selline on piima keskmine toitainete suhe ja kuna kõik imetajad kasvavad algul piima najal, siis miks mitte selline suhe.Sellel teoorial on kindlasti palju auke, ma võtsin praegu lehmapiima toitainete suhte, aga see tundub täiesti normaalne suhe.Evolutsioon lõi ju piima selleks, et me lastena seda juues kasvaksime :rolleyes: võiks loodusest natuke õppust võtta.

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on igatahes selline teooria, võtke või jätke, laitke või kiitke:

valkude/süsivesikute/rasvade suhe peaks olema 25%/50%/25% (massiprotsenti) , kuna selline on piima keskmine toitainete suhe ja kuna kõik imetajad kasvavad algul piima najal, siis miks mitte selline suhe.Sellel teoorial on kindlasti palju auke, ma võtsin praegu lehmapiima toitainete suhte, aga see tundub täiesti normaalne suhe.Evolutsioon lõi ju piima selleks, et me lastena seda juues kasvaksime :rolleyes: võiks loodusest natuke õppust võtta.

Kusjuures on mul suurusjärk sama protsentidel, küll aga arvutan mina oma protsente kaloritest, mida ka üldiselt tehakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×