Jump to content
v-p

Kohv

Recommended Posts

Suurte kofeiiniannuste tarbimine võib põhjustada ägedat mürgistust. Kofeiini suhtes tundlikumal inimesel võib mürgistus tekkida juba 400 mg kofeiini ehk 3–4 tassi kohvi tarbimisel. Sagedasemad ägeda kofeiinimürgistuse nähud on rahutus, närvilisus, unetus, näo punetus, südamepekslemine, suurenenud uriinieritus ja seedetrakti häired. Kui päevased kofeiiniannused ületavad ühe grammi, võivad tekkida rasked mürgistusnähud, nagu lihaste tõmblused, südame rütmihäired ning vaimne ja füüsiline ülierutus (psühhomotoorne agitatsioon). Veelgi suuremad annused – 10 grammi ehk umbes 80–100 tassi kohvi päevas – võivad esile kutsuda krambihooge, hingamishäireid ja lõppeda surmaga.

80-100 tassi päevas, võtame sellise kohviku kohvitassi mis on 150ml. korrutame selle sajaga....

Huvitav kas sellisel inimesel peale kohvijoomise millekski veel aega jääb oma ärkveloleku ajal. Vaevalt et selline üldse magab. Koguaeg kohvipaus. :rolleyes:

Teoreetiliselt võib teatud koguse vett ära juues ka ära surra. Nii, et.......... Ühegi hea asjaga ei maksa liiale ka minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endorfiinid ei ole meie kehas mingid üleliigsed asjad, mida me poest peaksime ostma, neid toodetakse meie kehas ja need on meile järelikult vajalikud.Kofeiin seda ei ole.

See on küll demagoogia. Sama hästi võiks öelda, et toit on meile üleliigne, seepärast et me peame seda poest ostma. Samuti nagu vitamiinid, sool, kaalium, kaltsium, raud, jne on mõistlikus koguses kofeiini meile kasulik. Muide, kohv pole ainus kofeiini allikas, kofeiini sisaldavaid taimi on looduses palju, liikide arv küünib kuuekümneni.

Seega on küsimus kui palju kofeiini on veel kasulik ja kui palju on liiga palju. Mina arvan, et 1 tass kohvi päevas on pigem kasulik kui kahjulik..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
WTF!?MILLILIITRID?!?!

Et kohvi tuleks endale sisse tilgutada või, :)

Pole nagu kunagi mingit jooki milliliitrites mõõtnud, :rolleyes:

aga jookide Energia sisaldus jms... on ju 100 ml kohta....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on küll demagoogia. Sama hästi võiks öelda, et toit on meile üleliigne, seepärast et me peame seda poest ostma. Samuti nagu vitamiinid, sool, kaalium, kaltsium, raud, jne on mõistlikus koguses kofeiini meile kasulik. Muide, kohv pole ainus kofeiini allikas, kofeiini sisaldavaid taimi on looduses palju, liikide arv küünib kuuekümneni.

Seega on küsimus kui palju kofeiini on veel kasulik ja kui palju on liiga palju. Mina arvan, et 1 tass kohvi päevas on pigem kasulik kui kahjulik..

Ma vaidleks vastu sellele et see on demagoogia, toit ei saa meile üleliigne olla, sest ilma selleta me ei püsiks elus, küll aga ilma kofeiinita.Mürgiste taimede liikide arv looduses ulatub kümnete tuhandetetni...see ei tähenda, et me neid sööma peaksime.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kofeiin, teisiti öeldes kohvi, mõjub kehalisele vormile positiivselt. Selguse mõttes olgu kohe lisatud, et siin ei peeta silmas aga näiteks caffé latte´t, vaid tõesti täiesti tavalist õiget musta kohvi (äärmisel juhul ka espresso)....

:rolleyes: Täpselt see teema mis mulle vaja. Väga asjalik tekst. Ma olen ammu juba otsinud kohvi joomise tervislikuse kohta infot. nagu peaaegu kõik naised näevad vaeva kehakaalu pärast. mina ka. ma joon hommikuti kohvi, siiani siis piima ja suhkruga. kui ma kohvi ei jooks hommikuti, siis ma tualetis käiia ei saaksgi. selle kohvi joomisega on oma konks ka. kui ma hommikul ei söö (mis juhtub kella 07,00-08,00 vahel) ja tulen tööle, joon kohe kohvi, siis tualetti. see on ok. aga kui ma hommikul kodus ei söö 07-08ni. ja tulen tööle teen kohvi ja kõrvale söön võileiva. siis jääb tualetis käik ära. kummaline. miks nii? Keegi teab? Aga jah. üle ühe tassi ma päevas juua ei suuda. sest siis hakkab süda puperdama:) ja ei maitse ka enam nii hästi kui hommikune.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma vaidleks vastu sellele et see on demagoogia, toit ei saa meile üleliigne olla, sest ilma selleta me ei püsiks elus, küll aga ilma kofeiinita.Mürgiste taimede liikide arv looduses ulatub kümnete tuhandetetni...see ei tähenda, et me neid sööma peaksime.

Kõik on mürk, mida üleliia võtta. Paljud taimed on looduses väga kasulikud. Mida loodus on andnud, seda tuleb võtta :rolleyes: Ega need niisama seal ei passi. Tuleb osata ja teada mida võtta. Enjoy the fruits of nature :)

Ja mürgiseid taimi ei söödagi, neid kasutatakse ravimiotstarbel. Netist leiad palju kasulikku infot selle kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naljamahed, võtnud kohe siis seeni või lsd-d, kui siseelunditest kahju pole, siis soovitaks veel muskaatpählit üks pakk ära süüa, maitse on sitt, aga hallukaid hakkate nägema küll.Peale kolmandat korda tõenäoliselt enam neerud ei funktsioneeri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ise joon ka tööl vahel kohvi ja mõtlesin täiesti loobuda kuna arvasin, et kahjulik.

minu nädalane kogus on ehk 3 tassi latte-t. see ilmselt täiesti ohutut ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohe joon oma tavapärase kohvi ja siis trenni. Täna on aeroobse päev. Annab alati hea laksu enne igasugust trenni ja teeb erksaks;) Soovitan. Kohvi kulub meil üldse keskmiselt 1-2 tassi päevas, oleneb kui kaua magada hommikuti :)

Muul ajal tarbin loomulikult ka ohtralt vett (või vähemalt üritan seda teha...), see on NAGUNII vajalik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kohv ju põhimõtteliselt kiirendab südametegevust. Kas see siis südamele liiga suurt koormust ei pane, kui jood tass kohvi ja seejärel kohe näiteks kõrge koormusega jooksma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tean ühtesi vendi, kes jõid erinevate teede segusid eesmärgiga näha hallukaid. Nad jõid ka ikka väga kanget teed ja järjest 1 liitri või rohkem...

mis erinevate teede siis? ja seal pole mitte vedeliku kogus oluline vaid kuiva teepuru kogus. vangid panevad pool pakki musta teed kipitoki. ei tea mis ta annab siis. aind ergutab vast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Naljamahed, võtnud kohe siis seeni või lsd-d, kui siseelunditest kahju pole, siis soovitaks veel muskaatpählit üks pakk ära süüa, maitse on sitt, aga hallukaid hakkate nägema küll.Peale kolmandat korda tõenäoliselt enam neerud ei funktsioneeri.

oled proovind muskaatpähklit?

ei näe hallukaid. maitse on sitt aga mõne tunnipärast on enesetunne veel sitem ja midagi ei saa aru, mõistus kaob ära...ja see toime kestab pealegi väga pikalt- tunde, pool ööpäeva vist isegi.

http://www.neti.ee/cgi-bin/cache?query=mus...i=1250%26t=1250

Muudetud kasutaja Andreaz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mis erinevate teede siis? ja seal pole mitte vedeliku kogus oluline vaid kuiva teepuru kogus. vangid panevad pool pakki musta teed kipitoki. ei tea mis ta annab siis. aind ergutab vast.

Katus hakkab sõitma ja vahel näeb ka hallukaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vangid panevad pool pakki musta teed kipitoki. ei tea mis ta annab siis. aind ergutab vast.

Und ei tule, äärmuslikul juhul paar päeva. Ja suht sageli on ka laua tagant püsti tõusmisega probleeme.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×