Jump to content
Kremcik

Proteiinirohke dieet

Recommended Posts

Hi Teadjamad,

votsin 10 kuud tagasi omal syyl 10 - 15 kilo juurde paari kuuga.

Nyyd olen ca 3 kuud yritanud sellest jalle lahti saada, 5 kilo on alla lainud, aga 10 on ikka veel minu isiklikust ideaalfiguurist puudu.

See viis kilo votsin alla kohutava vaevaga. Loobusin sotsiaalsest elust (et alkoholi mitte tarbida), tegin aeroobset trenni ca 1,5h 4xnadalas + bodypumpi 2xnadalas, piirasin toidu kogust ja rasva (varem oleksin sellise reziimi puhul 2-3 kilo nadalas kaotanud), lopuks asendasin ohtuse toidukorra yleyldse ounaga. Votsin alla heal juhul pool kilo nadalas. Vanust on juba 26 aastat ja panin selle aeglustuva ainevahetuse arvele.

Nadal tagasi soovitas jousaali treeneri koolitusega sobranna proovida vaga sysivesikute- ja rasvavaest dieeti (max 40 g sysivesikuid paevas + 10g rasva) kombineerituda high impact aeroobsega. Kaal kaob 0.5 -1 kilo paevas.

Kas keegi oskab oelda, mis on selle dieedi negatiivsed pooled? Menyy on peamiselt munavalge, tuunikala, kanarind, rasvata kodujuust, vahe lehtsalatit, krevetid, kalafilee (looma ega sealiha ma ei soo). Lisaks votan vitamiine ja mineraale ja milk thistle'it maksa turgutamiseks.

Ja kui kaua voib sellist dieeti pidada ilma oma tervist hullemalt kahjustamata?

Ette tanades

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hi Teadjamad,

votsin 10 kuud tagasi omal syyl 10 - 15 kilo juurde paari kuuga.

Nyyd olen ca 3 kuud yritanud sellest jalle lahti saada, 5 kilo on alla lainud, aga 10 on ikka veel minu isiklikust ideaalfiguurist puudu.

See viis kilo votsin alla kohutava vaevaga. Loobusin sotsiaalsest elust (et alkoholi mitte tarbida), tegin aeroobset trenni ca 1,5h 4xnadalas + bodypumpi 2xnadalas, piirasin toidu kogust ja rasva (varem oleksin sellise reziimi puhul 2-3 kilo nadalas kaotanud), lopuks asendasin ohtuse toidukorra yleyldse ounaga. Votsin alla heal juhul pool kilo nadalas. Vanust on juba 26 aastat ja panin selle aeglustuva ainevahetuse arvele.

Nadal tagasi soovitas jousaali treeneri koolitusega sobranna proovida vaga sysivesikute- ja rasvavaest dieeti (max 40 g sysivesikuid paevas + 10g rasva) kombineerituda high impact aeroobsega. Kaal kaob 0.5 -1 kilo paevas.

Kas keegi oskab oelda, mis on selle dieedi negatiivsed pooled? Menyy on peamiselt munavalge, tuunikala, kanarind, rasvata kodujuust, vahe lehtsalatit, krevetid, kalafilee (looma ega sealiha ma ei soo). Lisaks votan vitamiine ja mineraale ja milk thistle'it maksa turgutamiseks.

Ja kui kaua voib sellist dieeti pidada ilma oma tervist hullemalt kahjustamata?

Ette tanades

Kui sa seitsme päevaga enda tervist tuksi ei keera, siis nädala ajaga küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugesin ühte juttu proteiini-rikkast dieedist siit:

http://www.webmd.com/diet/guide/high-prote...ght-loss?page=1

Ja sealt siis põhilaused:

1. "I think it is fascinating and intriguing, yet we need the evidence that higher-protein diets are more effective over the long term," Reeves says."

Eesti keeles: ei ole veel kindel, et proteiini-rikas dieet oleks kasulik.

2. "Researchers don't understand exactly how protein works to turn down appetite. They surmise that it may be because a high-protein diet causes the brain to receive lower levels of appetite-stimulating hormones."

Eesti keeles: valgutoidu söömisel kaob isu paremini ära, ja siis on oh murduda šokolaadi järele hiljem väiksem.

Seega ma saan nii aru, et pole tõestatud et valgurikas dieet oleks õige ja hea, et seda uuritakse alles veel, seega ei usaldaks vee lsedalaadi dieeti. Teiselt poolt on kusagilt meeles idee, et osad toitained aitavad organismil omandada teisi toitaineid (ala oeltame, et valkude omastamsieks on vaja rasvu), seetõttu võib arvata, et kui süsivesikuid jm vigureid vähendada, siis võib-olla mõned protsessid toidu töötlemisel organismis jäävad hätta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitah Estrose.

Eks keha voib pikas perspektiivis hatta jaada jah - seetottu siia seda kysima tulingi, et millele see voib halvasti mojuda (neerud, maks etc.)

loomulikult ma ei usu, et see nadalaga tervise "Tuksi" keerab, kuid toanaoline on, et kui seda dieeti aastaid pidada, siis kuskilt see millalgi tunda annab. Sobranna ise on nii toitunud paar aastat, lisaks joonud low-carb protein sheike peale treenimist ja periooditi votnud kofeiinitablette. Keha ja tervis on super korras. Seega voimalik, et mu mure on pohjendamatu, kuid arvasin, et ehk kellelgi on isiklikke kogemusi, mida paralleeliks seada - nn second opionon.

Thanks anyway kaasa motlemast :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina lugesin selle dieedi kohta seda, et kui selle dieedi lõpetad, siis tuleb kaal tagasi.

Rasvu ja süsivesikuid läheb ikka vaja. 4g ühe kilo kohta on päevas normaalne kogus süsivesikuid.

Rasvade puudusel hakkab kannatama jällegi soolestik.

Miks sa üldse kaalu nii kiiresti kaotada tahad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui toidus on rasvu vähe, siis eritub ka sappi soolde vähe ja sapp peetub sapiteedes, kus sapis olevad soolad ladestuvad ja põhjustavad sapikivide teket.

Organism peab saama ka minimaalselt 100 g süsivesikuid päevas, et aju töötaks normaalselt. Samuti peab iga päev saama 25-30 g kiudaineid, et ei tekiks kõhukinnisust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa võiksid nõu küsida inimese käest, kes teab asjast natukenegi midagi. Mina neid "jõusaali treeneri koolitusega sõbrannasid" ei usaldaks eriti.

Selline dieet võib mingil hetkel isegi toimida, pikas perspektiivis aga sa kurnad oma keha ja vaimu sellise jamaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ole küll spetsialist aga nii palju kui mina olen aru saanud:

1. rasvasid põletatakse lihastega

2. kui keha on energiakriisis hakatakse ka lihast lammutama kuna sealt on lihtsam energiat kätte saada kui ladestunud rasvast

3. kui inuliini tase on liiga madal ei toimu aminohapete sünteesi (st ekstra proteiini sissesöömine ei anna mingit efekti)

4. rasvade ladestumine intensiivistub kui insuliini tase on liiga madal (insuliini tase sõltub otseselt sissesöödud süsivesikutest)

5. "rasvad põlevad süsivesikute leegis"

...

need faktid ei ole kindlasti mitte ammendavad kuid siiski piisavad, et teha esimesed järeldused

Järeldused:

1.+2+3. -> äärmuslik toitumine viib selle "masina" lammutamiseni, millega rasvasid põletatakse

4. -> väljendub efektina, justkui keha hakkaks eriliselt säilitama igat sisse söödud rasva grammi

5. -> sisaldab järeldust juba iseenesest ...

Kokkuvõttes on väga loogiline, et nende ekstreemsete proteiinidieetidega ei saavutata muud kui nn jojo efekti - 1 samm edasi 2 tagasi. kiire kaalukaotus toimub ka lihaste arvelt. keha energimahtuvus ja rasvade põletamise võime väheneb ja hiljem sama toitumisrutiiini juures, mis oli enne, kaal hoopis tõuseb. (ilmselgelt pikaajaliselt lihtsalt ei suuda normaalne inimene sellist dieeti pidada)

Soovitus:

ärge uskuge idiootsusi. mõelge ise. viitsige ise asju natuke põhjalikumalt uurida ja mingi hetk tekib juba isiklik pagas teadmisi, mille põhjal aru saada, kas miski on hea või halb.

hakake korrigeerima oma toitumisharjumusi. kasvõi samm-sammult ja mingi hetk muutuvad muutused harjumusteks ja nendest ei ole enam keeruline kinni pidada.

ärge seadke liiga kõrgeid ja/või tervistkahjustavaid eesmärke, et te ei leiaks ennast taas mingit järjekordset jama katsetamast. püsivad tulemused ei teki nädalatega pigem kuudega ja aastatega.

võtke rahulikult ja ärge tekitage endale ise stressi (märksõna: stressihormoon kortisool) ja teie keha on teie sõber. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inimesed kardavad süsivesikuid ja rasvu liiga palju, arvatakse ainult et valku on vaja :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa võiksid nõu küsida inimese käest, kes teab asjast natukenegi midagi. Mina neid "jõusaali treeneri koolitusega sõbrannasid" ei usaldaks eriti.

Selline dieet võib mingil hetkel isegi toimida, pikas perspektiivis aga sa kurnad oma keha ja vaimu sellise jamaga.

:P ei maksa jah igasuguseid koolis kainud ja haritud inimesi uskuda :)

need ei tea ju asjast mitte midagi, onju :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Süsivesikute puuduses võib sul aju hakata tõrkuma,ei hakkama töötama korralikult.Samuti kui sööd liiga vähe suhkruid,piirad neid teadlikult olulisel määral ja siis jälle tulevad hood peale,kus sööd palju magusat,rikud sa normaalselt ära normaalse insuliini eritumise,insuliini tase hakkab hüppama,mis pikemas perspektiivis võib sulle tuua II tüübi diabeedi e. omandatud suhkruhaiguse.Samuti on suur lollus piirata miinimumini süsivesikute hulka,kui sa tegeled intensiivselt spordiga.Hoian just käes raamatut "Sportlase toitumine"(Öpik/Jalakas),mis eriliselt rõhutab seda,et sportlase toidus peab olema piisavalt süsivesikuid,kuna vastasel juhul ei suuda organism korrmustest taastuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tanan.

Hetkel suurendan rasvade ja sysivesikute kogust jark-jargult.

Praeguseks olen suurendanud sysivesikud 50-le grammile ja rasvad 15-le grammile paevas, kui 3 nadalat tagasi alustasin 20g sysivesikute ja alla 10 grammi rasvaga.

Toenaoliselt voin septembri alguseks suurendada sysivesikud 100-le grammile ja rasvad 20-le.

Treeningust olen taiesti valja jatnud joutrenni ja teen 70 min paevas aeroobset.

Eesmark ei ole saada sportlaseks vaid oma vana vorm tagasi saada, seejarel keskenduda selle hoidmisele samal viisil nagu enne jarsku kaalutousu ehk siis moistlikult toitudes ja trenni tehes 3.. max 4 korda nadalas (millest 1-2 on joutreeningud, kyll vordlemisi kergete raskustega, kui eesmark ei ole lihast kasvatada vaid trimmis hoida). Seega ma ei eeldagi, et minu hetkeline dieet oleks sobilik nn pikaajaliseks sportlase toitumiseks vaid pigem ikka ajutise kaalulangetamise meetmeks. Mis, muide, toimub oodatust tunduvalt efektiivsemalt :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
:P ei maksa jah igasuguseid koolis kainud ja haritud inimesi uskuda :)

need ei tea ju asjast mitte midagi, onju :rolleyes:

Eee ma hindaks inimest tema teadmiste järgi, mitte selle järgi, kus ta käinud on. Ma arvan, et ükski normaalne treener ei soovita 0,5-1 kg päevas alla võtta. Ok see selleks.

Oletame siis, et ühel päeval hakkad sa normaalselt toituma. Ennustan, et kaal tõuseb kohe 1-2 kilo (glükogeenivarude suurenemine), siis on jälle paanika, kaalunumber on suurem. Mis ma tahan öelda on see, et sellise dieediga võib küll kaal väheneda, küll aga peegelpilt ja enesetunne halvenevad suure tõenäosusega.

Aga ok, edu sulle!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tanan.

Hetkel suurendan rasvade ja sysivesikute kogust jark-jargult.

Praeguseks olen suurendanud sysivesikud 50-le grammile ja rasvad 15-le grammile paevas, kui 3 nadalat tagasi alustasin 20g sysivesikute ja alla 10 grammi rasvaga.

Toenaoliselt voin septembri alguseks suurendada sysivesikud 100-le grammile ja rasvad 20-le.

Treeningust olen taiesti valja jatnud joutrenni ja teen 70 min paevas aeroobset.

Eesmark ei ole saada sportlaseks vaid oma vana vorm tagasi saada, seejarel keskenduda selle hoidmisele samal viisil nagu enne jarsku kaalutousu ehk siis moistlikult toitudes ja trenni tehes 3.. max 4 korda nadalas (millest 1-2 on joutreeningud, kyll vordlemisi kergete raskustega, kui eesmark ei ole lihast kasvatada vaid trimmis hoida). Seega ma ei eeldagi, et minu hetkeline dieet oleks sobilik nn pikaajaliseks sportlase toitumiseks vaid pigem ikka ajutise kaalulangetamise meetmeks. Mis, muide, toimub oodatust tunduvalt efektiivsemalt :rolleyes:

Kui sa tahad selle dieediga kaua tervist rikkuda, siis vähemalt joo vett 40-50 ml kehakaalu kg kohta päevas, et neerudel kergem oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa tahad selle dieediga kaua tervist rikkuda, siis vähemalt joo vett 40-50 ml kehakaalu kg kohta päevas, et neerudel kergem oleks.

aitah hea soovituse eest.

nagu ytlesin, kaua ei kavatse. aga vett joon 3-4 liitri vahel paevas kyll - keha nouab seda :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×