Jump to content
margus1994

Kas võib nõnda

Recommended Posts

Et siiis ma olen 12 aastat vana, aga kas ma võin tõsisemat jõutrenni teha. Mu isa ütles mulle näiteks, et nõnda jääb mu kasv kinni. On see tõsi või pole muret. Ta ise ütles et peaks pigem minu eas pallimänge mängima.

Mis teie arvate sellest jutust. On see tõsi? :angry: :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et siiis ma olen 12 aastat vana, aga kas ma võin tõsisemat jõutrenni teha. Mu isa ütles mulle näiteks, et nõnda jääb mu kasv kinni. On see tõsi või pole muret. Ta ise ütles et peaks pigem minu eas pallimänge mängima.

Mis teie arvate sellest jutust. On see tõsi? :angry: :angry:

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=2961 tuginedes sellele artiklile, tee aga julgelt jõutrenni. Lihtsalt veendu, et sinu tehnika harjutuste sooritamisel oleks õige :(

Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on tõeati jama jutt, aga soovitatav oleks vähemalt korra ka näost näkku mõne treeneriga kohtuda, kes õpetaks sind kuidas vigastustest hoiduda ja üldse targalt treenida. Eriti hea oleks kui ka toitumisest saaks räägitud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma tõesti ei soovitaks nii vara jõutrenni teha, eriti kui tehnikast aimu pole

tee paar aastat kergejõustikku enne, saad mingi põhja alla ja siis tõsta vaikselt koormust

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Või nagu treener mulle soovitas, et noorest peast arenda ennem võhma (südamele) (jooks, ujumine, rattasõit jms) ja siis vanemaks saades jõutreeningule.

Muudetud kasutaja Kreks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No päris vale jutt see pole :angry:

Selgroog on nõrk ja mingid kohad, kust see nagu edasi peaks kasvama võivad viga saada või midai. :angry:

Ja maailma tugevamal-poisil, ühest saatest oli kah mingi probleem, et lihased olid nii tugevad, et hoidsid kasvu kinni, või mingi vant rääkis nii, aga tal olid ikka teisest ooprist lihased.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvan, et nii noorel inimesel oleks kasulik jõutrenni teha pigem toetava tegevusena mingile kindlale spordialale.

Kergejõustik on hea valik, samas eks sa ise tead mis sulle enim meeldib. Aga tegelemine spordiga kus on olemas ka konkurents on igal juhul noorest peast kasulik. Arendab veidi iseloomu.

Ning niisama jõusaalis rassida ilma otseste eesmärkideta on võibolla veidi liiga raske kohe alguses.

Vali spordiala ning kasuta jõusaali selleks, et arendada neid lihaseid mida sul enim vaja läheb ning muidugi, et üldist kehatoonust parandada.

Alati on lahe koolis kehka tunnis kõigile koht kätte näidata. Ning ütleme ausalt, ega tüdrukudki ükskõikseks sportliku tüübi suhtes ei jää. Paar aastat korralikku trenni ja sa võid pea mistahes alal häid tulemusi näidata.

Edu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vanasti olid inimesed lühemad, sest lapsed pidid juba varakult hakkama rasket maatööd tegema, lihased kasvasid ja hoidsid kasvu kinni.Nii ma vähemalt kuulsin kuskilt, ei tea kas see ka tõsi on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vanasti olid inimesed lühemad, sest lapsed pidid juba varakult hakkama rasket maatööd tegema, lihased kasvasid ja hoidsid kasvu kinni.Nii ma vähemalt kuulsin kuskilt, ei tea kas see ka tõsi on.

Vanasti olid inimesed lühemad, sest tingimused pikkusega seotud geeniekspressiooniks olid kehvemad (toit, taastumine jne).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa pead seda ise otsustama, millega tegelema tahad hakata. Sul ei ole veel nii palju jõudugi, et endale viga teha. Kasv kinni ei jää. Ise hakkasin ka kaheteistaastaselt jõusaalis käima. See oli enne minu kasvuiga. Nüüd olen 182cm, 32 aastat vana ja ikka veel treenin, ilma vigastusteta. Usun, et paljus aitas just see kaasa, et treenisin jõusaalis kui kasvasin. Teiste alade kohta aga ma seda öelda ei saa. Kõik need hüpamised, põrutamised ja väänamised... kahtlane värk. Jõusaalis treenimise eelis ongi see, et me treenime lihaseid nende liigutustega, mis on neile loduse poolt antud. Sa ei pea oma keha arenguks mingeid meeletuid raskusi kasutama. Pigem pane rõhk puhtale tehnikale, et kõik harjutused oleksid korrektselt sooritatud. See on praegult sinu puhul tähtsam kui jõu taga ajamine. Nii, et ise otsusta. Edu! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kimber, sul on loomulikult õigus, aga mina pole veel näinud verinoort kutti, kes läheb saali ja teeb kõike ülitehniliselt, ilma raskusi taga ajamata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oma keharaskusega treenimises ma ausalt öeldes midagi halba ei näe:)

aga ikkagi, soovitan sinu eas ka mingi spordialaga tegeleda, sellest on pikemas perspektiivis rohkem kasu kui niisama kodus kätekõverduste tegemisest

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest ValgeNeeger

Võibka nooremalt alustada :P Näiteks 10neselt...

Aga treeningkava peab olema väga kerge. Harjutuste arv ei tohi olla väga suur (7-8) Ning nad peavad olema lihtsamat tüüpi s.t. Need harjutused peavad korraga haarama rohkem lihasrühmi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest ValgeNeeger

Kui lamades suudad suruda 10 korda 30kg kangiga siis treeningraskuseks võiks olla 20-25kg

Edu!

Muudetud kasutaja ValgeNeeger poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×