Jump to content
vaikus

kodune trenn

Recommended Posts

Tere,

olen selles fitnessi asjas algaja.

EESMÄRK:

------------

Eesmärk oleks ülakeha treenimine, suurema lihasmassi saavutamine, biitsepsi ja triitseps suurem ümbermõõt.

Kui õnnestub soetada tõstepink, siis tellin arvatavasti ka toitumiskava + treening kava!

Tõstepingi olemasolul sooviks lisada ka lühikese Muscel+ kuuri, et lihaste suurenemisel , mis ei pruugi märkimisväärne olla aga ikkagi ei tekkiks lihastel vigastusi.

Praegune seis:

----------------

Intusiasmi on aga vahendeid pole ... rahakott ka muidu väike.

Olemas ainult 1 x 10kg hantel ... see oleks ka kõik.

Kindlasti soetan lähiajal ka teise aga seni tuleb olemasolevaga hakkama saada.

Alustasin trenni tegemisega 2006 kevadel... ja olen sõltuvalt vastupidavusest ja ajast teinud 3-4 korda nädalas trenni.

Mida ma siis treenimiseks 3-4 päeva vältel teen:

1 . Kätekõverdused:

3x20 ( käed õlgadega tasa - ja alti keha sirge ning tõstan peaaegu maast ) (pärast igat korda kerge 1 min paus )

2 . Hantliga : biitseps 3x10 ( pausi teen ainult 10 sek ) (üritan kõverdada nii nagu harjutustepangas püsti seisu kohta näha on) (päris raske aga saan hakkma )

pärast biitsepsi kuskil minut pausi + harjutuste pangast venitusharjutus lisaks

siis tritseps ( Käsikute tõstmine, alt rinnale ) 3x10 ja seejärel paus minut aega... ning venitusharjutus

Hantli tõstmise kohta niipalju veel, et: alustasin täiesti lahjadest 2kg ... jõudsin kuu ajaga juba 5kg normaalselt tõsta...

kuskil poole aasta pärast hakkasin juba 10 kg kasutama... ja praegu selle peale seisma jäänud, kuna tekkis küünarnukkidega probleeme (hakkasid tuimalt valu andma hommikuti) - lahenduseks võtsin juurde toidulisandi "Glükoosamiin" tabletid + Kaltsium-Tsink-Magneesium tabletid + Futura Kalaõli 1000 kapslid

... tundub, et toidulisandid aitavad... valuvaigisteid pole kunagi võtnud ja ei ole isiklikult ka nende poolt, sest see hajutaks mitte ei lahendaks probleemi :ph34r:

3. Kõhulihased:

Õlavöö tõsted, jalad seinal 3 x 15 - huvitaval kombel teeb see harjutus kõhulihaseid paremini, niiöelda tavalise kõhulihaste harjutusest ( selili maas, jalad sirged ja keha tõstmine poolele maale ja alla mitte lastes )

pärast kõhulihaste tegemist venitan natuke ...

Ja seda niiöelda kava teen siis iga päev järjest.

Toitumisele olen tähelepanu vähe pööranud... üritan lihtsalt trenni päevadel rohkem lihatooteid süüa.. tuunikala v heeringat või muud kasulikku kala süüa.

Kaaluga muresid pole ...olen 172,5 cm pikk ja kaalun 73 kg

Amet on mul enamus ajast istuv... seepärast hakkasin ka trenni tegema...

Biitseps kasvanud 3 cm mõlemal käel +- mõned millimeetrid

Kõhulihastel on ka kerge areng olnud...

---------------------

Asja kokkuvõtteks!

Sooviks tulevikus tõsisemalt (enda jaoks) fintessiga tegeleda.

Seega oleks tänulik , kui keegi annaks mulle tedmisi juurde :P

Sooviks, et tõsisema tegelemise juurde asudes oleks ülakeha mingil määral juba ette valmistatud.

Kui keegi mu segasest jutust vajaliku välja suudab noppida ja selle vormistada mingisugusekski kavaks ja mõneks söömise nõuandeks, siis ma oleks väga tänulik :D

Asto

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

treeni jalgu

kas tead mis juhtub selja ja põlvedega kui sa ainult käsi ja kõhtu ja rinda treenid?`

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
treeni jalgu

kas tead mis juhtub selja ja põlvedega kui sa ainult käsi ja kõhtu ja rinda treenid?`

Kahjuks ei tea... jalgadega lugu selline, et nad mul suht stabiilsed :ph34r: selles mõttes, et mul tobe komme olla kiire kõndimisega... ning nad suht toonuses.

Kui aga ikkagi vaja tegeleda sellega siis loomulikult teen seda... (mis harjutusi tuleks harjutuste pangast selle jaoks kohandada v sobib näiteks rattal sõtkumine ka ) ?

PS. Mis juhtub selja ja põlvedega? ja kas ma saan ilma vahenditeta kohandada harjutuste pangast endale ka seljaharjutuse?

Kas keegi lahke inimene kirjutaks siia mulle kava 3 päeva kohta ... nt E,K,R

Kuna praegu ei ole õigeid vahendeid , siis oleks väga lahke kui keegi aitaks :P

Tean , et see ei ole siin heategevuskoht ..aga siiski :D

Asto

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahjuks ei tea... jalgadega lugu selline, et nad mul suht stabiilsed :ph34r: selles mõttes, et mul tobe komme olla kiire kõndimisega... ning nad suht toonuses.

Kui aga ikkagi vaja tegeleda sellega siis loomulikult teen seda... (mis harjutusi tuleks harjutuste pangast selle jaoks kohandada v sobib näiteks rattal sõtkumine ka ) ?

PS. Mis juhtub selja ja põlvedega? ja kas ma saan ilma vahenditeta kohandada harjutuste pangast endale ka seljaharjutuse?

Kas keegi lahke inimene kirjutaks siia mulle kava 3 päeva kohta ... nt E,K,R

Kuna praegu ei ole õigeid vahendeid , siis oleks väga lahke kui keegi aitaks :P

Tean , et see ei ole siin heategevuskoht ..aga siiski :D

Asto

arvata on et seljale saab kodus ka teha, me teeme isegi kehalises kasvatuses selga:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen natuke muutnud kava.

Hankisin juurde ka teise hantli ( mõlemad 5kg hantlid - et tehnika säiliks ja vähem varastamist oleks ) - hiljem, kui liiga kergeks läheb hakkan 10kg hantlitega tegema.

Hetkel selline kava:

E: biitseps 4 x 15 ( paus 1 min iga seeria vahel )

triitseps 4 x 15 ( paus 1 min iga seeria vahel )

kätekõverdused 4 x 15 ( paus 1 min iga seeria vahel )

kõhulihased vaheldumisi seljalihastega - mõlemale 4 x 15 seeriad ( paus 1 min iga seeria vahel )

K: biitseps 4 x 15 ( paus 1 min iga seeria vahel )

triitseps 4 x 15 ( paus 1 min iga seeria vahel )

kätekõverdused 4 x 15 ( paus 1 min iga seeria vahel )

kõhulihased vaheldumisi seljalihastega - mõlemale 4 x 15 seeriad ( paus 1 min iga seeria vahel )

R: biitseps 4 x 15 ( paus 1 min iga seeria vahel )

triitseps 4 x 15 ( paus 1 min iga seeria vahel )

kätekõverdused 4 x 15 ( paus 1 min iga seeria vahel )

kõhulihased vaheldumisi seljalihastega - mõlemale 4 x 15 seeriad ( paus 1 min iga seeria vahel )

kuna teen kodus siis vahendeid suurt pole :)

ja tööriistadest valitud kavad pole suureks abiks, sest need on mõeldud ikka jõusaalis käivale inimesele.

Kui mõni lahke inimene teeks mulle lihtsa kava kolme päeva peale ( biitseps, triitseps, rind, seljalihased, kõhulihased, jalad <- üldine tugevdus, kuna saan juuli algul tõstepingi millel võimalik jalgu teha )

Kuna hetkel ei ole finantsi, et söögi- ja treeningkava tellida, siis sõltun mõnest heast inimesest, kes nõus aitama.

Väga suured tänud ette, juhul kui keegi nii hea on!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kodus saab teha küll,ma tegin eelmine suvi üksnes kodus,kuna jõusaali ei viitsinud minna ja arengut oli küll.Vahepeal,kui kodus treenimisest sai siiber,siis läksin randa ja tõstsin kivi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kodus saab teha küll,ma tegin eelmine suvi üksnes kodus,kuna jõusaali ei viitsinud minna ja arengut oli küll.Vahepeal,kui kodus treenimisest sai siiber,siis läksin randa ja tõstsin kivi.

:)

palun konkreetsemat juttu...

seda mõistujuttu foorum niigi täis.

kui juba olemas minu küsimusele vastus.. siis võiks viiteks mulle lingi kasvõi kopida ....

jätkuvalt tänud ette!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
täna juba hilja, homme võib üht-teist soovitada. kas kuskil lõuatõmbamise võimalus on?

Kahjuks ei ole... aga kui see on vajalik ja hea lihaste edendaja.. siis muretsen selle :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahjuks ei ole... aga kui see on vajalik ja hea lihaste edendaja.. siis muretsen selle :P

miks täna hilja :D täna mul puhkepäev...homme on trennipäev :D

kava saab ju puhkepäeval lugeda ja trennipäeval kasutada !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

E,K,R

kõhulihased vaheldumisi seljalihastega - mõlemale 4 x 16 seeriad ( paus 1 min iga seeria vahel )

jalalihased 4 x 16 käärkükk käsikutega

kätekõverdused 4 x 16 ( paus 1 min iga seeria vahel )

biitseps 4 x 16 ( paus 1 min iga seeria vahel )

triitseps 4 x 16 ( paus 1 min iga seeria vahel )

homseks mõtlesin midagi sellist välja :P

ps. kas kõhu- ja seljalihaste ning kätekõverduste pausid peaksid pikemad kui 1 min olema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

E,K,R

kõhulihased vaheldumisi seljalihastega - mõlemale 4 x 16 seeriad ( paus 1 min iga seeria vahel )

jalalihased 4 x 16 käärkükk käsikutega

kätekõverdused 4 x 16 ( paus 1 min iga seeria vahel )

biitseps 4 x 16 ( paus 1 min iga seeria vahel )

triitseps 4 x 16 ( paus 1 min iga seeria vahel )

homseks mõtlesin midagi sellist välja

ps. kas kõhu- ja seljalihaste ning kätekõverduste pausid peaksid pikemad kui 1 min olema?

mis sellisest kavast arvata???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle asemelel ,et sa koju endale need asjad kõik ostad võid juba ju jõusaali minna :D Tuleb vast odavam ja saad rohkem harjutusi teha erinevatele lihasgruppidele :D

kui ma need asjad endale koju muretsen ;) siis ma ei sõltu jõusaalist ja selle lahtioleku aegadest.

ja jõusaal maksab keskmiselt 500 eeku kuus.

kui koju endale asjad muretsen aegamööda siis poole aasta jõusaalis käimise raha eest saan endale vahendid kätte ning edasine kulu on ainult minu aeg ja higistamine.

on ka plaanis tellida toitumis- ja treeningukava ... seega kui tellin selle tuginedes jõusaali võimalustele, siis peaksin jõusaalis käima.

kahte erinevat kava ei hakka sellepärast koostada laskma ( üks jõusaalile tuginedes , teine kodustele vahenditele tuginedes ).

raha ei kasva ju ka niisama puu otsas :P

seega vaja praktiliselt ning arukalt asjale läheneda.

endiselt ootan mõne hea inimese abi koduse kava suhtes :P

Muudetud kasutaja vaikus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere Ott! Palun anna mulle selline kava mida saaks kodustel tingimustel teha !Kava võiks saada emaile.

email:vip90@hot.ee

msn: janek.paabut@hotmail.com

ette tänades!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole küll Ott, aga kui ka oleks, ei oskaks sellist kava saata, sest ei tea ju millised su "kodused tingimused" on, millised vahendid olemas on ja üldse millised su eesmärgid on. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui õieti mäletan, siis hommiku tv-s reklaamisid nad trenazööri, kus kõik lihased võimalik läbi võtta. Mahub tuppa ehk ära!? Endalegi huvitav, palju selline pill maksab? Kelle toode?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
E: biitseps 4 x 15 ( paus 1 min iga seeria vahel )

triitseps 4 x 15 ( paus 1 min iga seeria vahel )

kätekõverdused 4 x 15 ( paus 1 min iga seeria vahel )

kõhulihased vaheldumisi seljalihastega - mõlemale 4 x 15 seeriad ( paus 1 min iga seeria vahel )

K: biitseps 4 x 15 ( paus 1 min iga seeria vahel )

triitseps 4 x 15 ( paus 1 min iga seeria vahel )

kätekõverdused 4 x 15 ( paus 1 min iga seeria vahel )

kõhulihased vaheldumisi seljalihastega - mõlemale 4 x 15 seeriad ( paus 1 min iga seeria vahel )

R: biitseps 4 x 15 ( paus 1 min iga seeria vahel )

triitseps 4 x 15 ( paus 1 min iga seeria vahel )

kätekõverdused 4 x 15 ( paus 1 min iga seeria vahel )

kõhulihased vaheldumisi seljalihastega - mõlemale 4 x 15 seeriad ( paus 1 min iga seeria vahel )

Kas see kava aitab ka midagi ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×