Jump to content
ekeuus

toitumine

Recommended Posts

ma tean jah , et osad tuleksid siia kohe lõugama , et on otsigu võimalus ja värki , aga...

ma olen ~191cm kaal umbes 73?( ammu pole kaalunud) vanus 15a. ja murdsin ca. 2 kuud tagasi rangluu. see tähendab , jõusaalis ei saa väga midagi teha. vahepeal sai natuke :) läbustatud , kui nii võib öelda , ja nädal aega sõin alla poole päevasest vajadusest. nüüd viimased 4 päeva olen söönud korralikumalt. kui , keegi tegijatest viitsiks öelda mulle , mida süüa,kuna süüa , noh kiirelt nagu midagi siia kribada ,siis oleks hea. magamine on ka korras , vahepeal isegi ~12h.. et siis , ette tänades juba :)

Muudetud kasutaja ekeuus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alustan siis "lõugamisega", nagu sa viisakalt ütlesid. Ei kutsu eriti kedagi sellise suhtumisega sa vastama.

Selle ajaga kui sa ootad siin targemate vastuseid, oleksid sa ammu oma vastused kätte saanud, samu küsimusi küsitakse päris tihti...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma vaatan jah, et näe visa hing... sajad on oma litaka kätte saanud esitades ühes küsimuses 100 ala küsimust aga ta ikka proovib... no saage juba aru, et inimesed kes on pädevad vastama, nende aeg on ka limiteeritud. ja teil on info kättesaadav ju kui vaid viitsiks ENDA aega kulutada ja foorumit sirvida :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma tean jah , et osad tuleksid siia kohe lõugama , et on otsigu võimalus ja värki , aga...

ma olen ~191cm kaal umbes 73?( ammu pole kaalunud) vanus 15a. ja murdsin ca. 2 kuud tagasi rangluu. see tähendab , jõusaalis ei saa väga midagi teha. vahepeal sai natuke :) läbustatud , kui nii võib öelda , ja nädal aega sõin alla poole päevasest vajadusest. nüüd viimased 4 päeva olen söönud korralikumalt. kui , keegi tegijatest viitsiks öelda mulle , mida süüa,kuna süüa , noh kiirelt nagu midagi siia kribada ,siis oleks hea. magamine on ka korras , vahepeal isegi ~12h.. et siis , ette tänades juba :)

Paari lausesse kogu toitumise tarkust ei hakka sul küll keegi siia panema. Loe artikleid ja foorumit, või telli personaalne toitumiskava mõnelt profilt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma tean jah , et osad tuleksid siia kohe lõugama , et on otsigu võimalus ja värki , aga...

ma olen ~191cm kaal umbes 73?( ammu pole kaalunud) vanus 15a. ja murdsin ca. 2 kuud tagasi rangluu. see tähendab , jõusaalis ei saa väga midagi teha. vahepeal sai natuke :) läbustatud , kui nii võib öelda , ja nädal aega sõin alla poole päevasest vajadusest. nüüd viimased 4 päeva olen söönud korralikumalt. kui , keegi tegijatest viitsiks öelda mulle , mida süüa,kuna süüa , noh kiirelt nagu midagi siia kribada ,siis oleks hea. magamine on ka korras , vahepeal isegi ~12h.. et siis , ette tänades juba :)

Loe oma post läbi ja mõtle, kas Sa ise tahaksid sellisele vastata? Tahad kõike kandikul saada, aga ei suvatse seda isegi korralikult kirja panna.

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toituma pead ca iga 3...4h tagant. Igas söögikorras olgu valgud sees. Põhiallikateks võta: võimalikult rasvavabad lihatooted - kanaliha, fileed jms, piimatooted - kodujuust, kohupiim, rasvavaene piim, jogurt, keefir. Süsivesikuid hakka tarbima võimalkult täisväärtuslikke. Parimad allikad on tervalijatooted, köögiviljad. Magusa osa toidust võiksid ideaalis moodustada ainult puuviljad. Kui kuidagi ei saa isu kontrolli alla, siis söö natuke šokolaadi(aga harva). Šokolaadis on miski aine sees, mis teeb inimese happyks :). Rasvu tarbi minimaalselt. Kõiksugu praetud toite, rämpstoitu jms väldi. Rasvadest eelista taimseid rasvu ning küllastumata tüüpi. Parimateks allikateks on pähklid. Vahetult pärast jõutreeningut tuleks süüa natuke ka neid nn halbu rasvu, kuna need boostivad sel hetkel testosterooni tootmist.

Hommikusöögis olgu puder sees. Hommikusöökis söö IGA hommik.

Lõunapoole eelista juurvilju.

Õhtul tarbi minimaalselst süsivesikuid, rasvu. Süsivesikud võiksid olla pärit puuviljadest. Söö valgurikkaid asju. Näiteks kodujuustu.

Iga eine, kus on süsiveisikud sees peab koosnema nii kiiresti imenduvatest süsivesikutest kui ka aeglastest. Vajalik, sest kiired annavad kiiresti energiat ning tekitavad hea enesetunde ja täiskõhutunde kiiresti. Aeglased annavad pikemaks ajaks energiat, st kõhtpüsib kauem täis. Süsivesikute imendumise kiirust iseloomustab glükeemiline indeks (glycemic index ehk GI ).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toituma pead ca iga 3...4h tagant. Igas söögikorras olgu valgud sees. Põhiallikateks võta: võimalikult rasvavabad lihatooted - kanaliha, fileed jms, piimatooted - kodujuust, kohupiim, rasvavaene piim, jogurt, keefir. Süsivesikuid hakka tarbima võimalkult täisväärtuslikke. Parimad allikad on tervalijatooted, köögiviljad. Magusa osa toidust võiksid ideaalis moodustada ainult puuviljad. Kui kuidagi ei saa isu kontrolli alla, siis söö natuke šokolaadi(aga harva). Šokolaadis on miski aine sees, mis teeb inimese happyks :). Rasvu tarbi minimaalselt. Kõiksugu praetud toite, rämpstoitu jms väldi. Rasvadest eelista taimseid rasvu ning küllastumata tüüpi. Parimateks allikateks on pähklid. Vahetult pärast jõutreeningut tuleks süüa natuke ka neid nn halbu rasvu, kuna need boostivad sel hetkel testosterooni tootmist.

Hommikusöögis olgu puder sees. Hommikusöökis söö IGA hommik.

Lõunapoole eelista juurvilju.

Õhtul tarbi minimaalselst süsivesikuid, rasvu. Süsivesikud võiksid olla pärit puuviljadest. Söö valgurikkaid asju. Näiteks kodujuustu.

Iga eine, kus on süsiveisikud sees peab koosnema nii kiiresti imenduvatest süsivesikutest kui ka aeglastest. Vajalik, sest kiired annavad kiiresti energiat ning tekitavad hea enesetunde ja täiskõhutunde kiiresti. Aeglased annavad pikemaks ajaks energiat, st kõhtpüsib kauem täis. Süsivesikute imendumise kiirust iseloomustab glükeemiline indeks (glycemic index ehk GI ).

Rasvade suhtes oled küll väga vale soovitustega.

GI on samuti paras bullshit. Võrdle erinevaid tabeleid, siis saad ise ka aru.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toituma pead ca iga 3...4h tagant. Igas söögikorras olgu valgud sees. Põhiallikateks võta: võimalikult rasvavabad lihatooted - kanaliha, fileed jms, piimatooted - kodujuust, kohupiim, rasvavaene piim, jogurt, keefir. Süsivesikuid hakka tarbima võimalkult täisväärtuslikke. Parimad allikad on tervalijatooted, köögiviljad. Magusa osa toidust võiksid ideaalis moodustada ainult puuviljad. Kui kuidagi ei saa isu kontrolli alla, siis söö natuke šokolaadi(aga harva). Šokolaadis on miski aine sees, mis teeb inimese happyks :). Rasvu tarbi minimaalselt. Kõiksugu praetud toite, rämpstoitu jms väldi. Rasvadest eelista taimseid rasvu ning küllastumata tüüpi. Parimateks allikateks on pähklid. Vahetult pärast jõutreeningut tuleks süüa natuke ka neid nn halbu rasvu, kuna need boostivad sel hetkel testosterooni tootmist.

Hommikusöögis olgu puder sees. Hommikusöökis söö IGA hommik.

Lõunapoole eelista juurvilju.

Õhtul tarbi minimaalselst süsivesikuid, rasvu. Süsivesikud võiksid olla pärit puuviljadest. Söö valgurikkaid asju. Näiteks kodujuustu.

Iga eine, kus on süsiveisikud sees peab koosnema nii kiiresti imenduvatest süsivesikutest kui ka aeglastest. Vajalik, sest kiired annavad kiiresti energiat ning tekitavad hea enesetunde ja täiskõhutunde kiiresti. Aeglased annavad pikemaks ajaks energiat, st kõhtpüsib kauem täis. Süsivesikute imendumise kiirust iseloomustab glükeemiline indeks (glycemic index ehk GI ).

Aitähh :D , aga... mis trenni peale jooksmise ja pallimängude veel ma teha saaks nagu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aitähh :) , aga... mis trenni peale jooksmise ja pallimängude veel ma teha saaks nagu?

No eks Sa ise vaata, kas Sa sellise soovitusega kaugele jõuad! Sa vaata Oldmani postitusi, need on kuldaväärt soovitused! Algul ma ka ei kuulanud, kuid siis tekkis kriis ja hakkasin kuulama!

Aga eks inimene ise teab, mis teha...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga mis on sinuu soov-tõsta kaalu,langetada kaalu või siis hoida kaalu? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×