Jump to content
raptor

kuidas treenida jalgu kui põlve liigesed on läbi?

Recommended Posts

Käisin ära sõjaväes ja nagu paljudel, läksid mul põlved seal tuksi. Olen küll jõusaaliga enne päris aktiivselt tegelenud kuid ei pea ennast eriliseks spetsialistiks. Niisiis paluksin mõnda nõuannet, kuidas saaksin treenida jalgu nii, et see põlvi väga ei mõjutaks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treenida tuleb ettevaatlikult. Kasutada võiks lisaks baasharjutustele ka kõhresid/väikeseid lihaseid arendavaid harjutusi - aeglaste liigutustega jalgade sirutusi ning kõverdusi trenažööril, velotrenažöör, jalgratas. Võibolla baasharjutused alguses üldse kõrvale jätta. Mida tugevamaks lähevad lihased liigese ümber seda rohkem sa saad põlvi treenida ilma vigastust kartmata.

Soovitav on kasutada liigeste kulumist peatavat (teatud juhtudel ka taastavat) glükosamiini 1500 mg päevas. Erinevad tooted igas apteegis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No sõjaväes on talvel vaja palju roomata ja kui sul pole põlvede ümber midagi panud, näiteks põlve kaitsmed siis mõtlge ise, mis niiskus ja külm teeb. Mul nii mõnigi sõber on peale roomamist talvel kurtnud, et põlved valutavad. Külm ja liigesed ei käi kokku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kindlasti annab ka rattasõiduga siin midagi ära teha

intervalltreeningud jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul hakkasid ka talvel sõjaväes mütates põlved valutama. Aga õnneks läks järgneval suvel üle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vat ma kui tylevane sõdur tegelen selle s6jav2e asjaga syht paljy.

ja kui p6lved l2bi siis natyke ollakse ikka ise ka syydi.

esiteks talvel soe pesu kindlasti selga ja ´myidy p6lvekaitsmed.

myidygi kui inimene on ikka v2ga n6rk ja kondine siis pole tal midagi teha.

aga alati saab s6jav2es vabastyse mingist asjast m6neks ajaks v6ta kui tynned, et p6lved l2bi hakkavad minema.

myidygi kogu selleks ajaks ei saa. aint paranemise ajaks.

my sygylasel oli ka sama asi. ja tal soovitati s6jav2es rohkem joosta ja trensööril s22re sirytysi teha(sellili ja k6hyli)

siis on veel olemas mingid sidemed ka mis p6lvi toetavad. v6ib ka elastiky panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vat ma kui tylevane sõdur tegelen selle s6jav2e asjaga syht paljy.

ja kui p6lved l2bi siis natyke ollakse ikka ise ka syydi.

esiteks talvel soe pesu kindlasti selga ja ´myidy p6lvekaitsmed.

myidygi kui inimene on ikka v2ga n6rk ja kondine siis pole tal midagi teha.

aga alati saab s6jav2es vabastyse mingist asjast m6neks ajaks v6ta kui tynned, et p6lved l2bi hakkavad minema.

myidygi kogu selleks ajaks ei saa. aint paranemise ajaks.

my sygylasel oli ka sama asi. ja tal soovitati s6jav2es rohkem joosta ja trensööril s22re sirytysi teha(sellili ja k6hyli)

siis on veel olemas mingid sidemed ka mis p6lvi toetavad. v6ib ka elastiky panna.

bollocks.

Sõjaväes sa kunagi ei tea mida ja millal sa tegema pead ja ei arvestata piisavalt individuaalsete erinevustega. Enamik ülemaid ei ole selleks lihtsalt piisavalt haritud jne. Vabastuse võtmine ei ole sugugi nii lihtne kui on nädalane metsalaager siis ei anna keegi sulle jooksvalt vabastust. Meedikud üldiselt eeldavad tihti, et oled simulant ja otsid kerget teed välja (tõsi, mida ka tihti tehakse, aga tänu sellele jäävad reaalsed hädad tähelepanuta).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
bollocks.

Sõjaväes sa kunagi ei tea mida ja millal sa tegema pead ja ei arvestata piisavalt individuaalsete erinevustega. Enamik ülemaid ei ole selleks lihtsalt piisavalt haritud jne. Vabastuse võtmine ei ole sugugi nii lihtne kui on nädalane metsalaager siis ei anna keegi sulle jooksvalt vabastust. Meedikud üldiselt eeldavad tihti, et oled simulant ja otsid kerget teed välja (tõsi, mida ka tihti tehakse, aga tänu sellele jäävad reaalsed hädad tähelepanuta).

nõustun sinuga täielikult , ise endal juba aastad põlved läbi (kõhr kulunud). Arstlikus komisjonis ei tehtud sellest väljagi , anti pikendust selle jaoks et raviks oma põlvesi , aga mida ma ravin kui kõhr ei taastu . Siis käsisin uuringutel kus lõpuks puust ja punasest ette tehti et kõhrel on suur kahjustus ning läbi selle saan loodetavasti ajateenistusest vabastuse. Ärge nüüd arvake et ma paaniliselt kõrvale proovin hiiilida vms . Lihtsalt ei taha ennast seal veelrohkem sandistada nagu korvpall ja muud asjad seda juba 10 aastat teinud on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
bollocks.

Sõjaväes sa kunagi ei tea mida ja millal sa tegema pead ja ei arvestata piisavalt individuaalsete erinevustega. Enamik ülemaid ei ole selleks lihtsalt piisavalt haritud jne. Vabastuse võtmine ei ole sugugi nii lihtne kui on nädalane metsalaager siis ei anna keegi sulle jooksvalt vabastust. Meedikud üldiselt eeldavad tihti, et oled simulant ja otsid kerget teed välja (tõsi, mida ka tihti tehakse, aga tänu sellele jäävad reaalsed hädad tähelepanuta).

tead eks selle vabastusega oleneb kohast ka palju kus sa oled. Sugulane oli mul Sõjaväepolitseis ja seal olid suht normaalsed instruktorid. Ega seal vaadati ka tal ika päris hoolega ja tük aega neid põlvi enne kui füüsilisest vabastuse sai kuuks ajaks.

Aga olen omal nahla palju neid ülbeid instruktoreid tunda saanud. Nii, et selles suhtes oln sinuga nõus, et see vabastuse asi nii kerge ei ole.

Aga põlvede jaoks saab ikkagi ise ka palju ära teha, nagu ma enne mainisin. Aga ma ei väida, et kõik selles ise süüdi on, et põlved peale sõjaväge läbi on. Kui ikka mitu head tundi lume sees lamada siis hakkab külm nii või naa ligi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Liigesehaiguste põhjused võivad asuda ka konkreetsest liigesest väga kaugel - kaasasündinud soodumus, katkised hambad, mõni muu välja ravimata haigus jne.

Seega ei ole võimalik liigesehaigusi inimesel endal oma aruga alati eemal hoida. Sportimise käigus saadud traumat ju ka keegi endale meelega ei tekita.

Mina käisin vähemalt kuus aastat mingile arstikitlis turakale enda tagumikus põlve näitamas. Diagnoosist ei saanud ta ilmselt mitte midagi aru. Kohale jõudis vist ainult see, et ma ei saa kükitada. Lõpuks sõjaväest siiski vabastati. Kuigi kontrolliti uuesti iga aasta tagant, siis käis see idioodi mängimine mulle räigelt pinda. Krt mu jalga oli selleks hetkeks 5x lõigatud, ma TÕESTI ei ole simulant. Aga arstlikus komisjonis nägi ikka igasuguseid kloune. Päris mitmetel tüüpidel oli ema tulnud kätt hoidma. No andke armu... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal parem põlv ragiseb liigutades nagu murraks kurki pooleks juba talvest saadik. Valu ei tee õnneks. Arstid ei tea ka eriti midagi. Tehti pikk uuring mingi masinaga ja see näitas põlvel 100 viga. Arst ütles, et kui mul need vead oleksid siis mul oleks põlv iga liigutusega valus. Loodetavasti on meniski kuju ainukeseks probleemiks. Loodan, et see sõjaväes probleemi ei tekita, tahaks ikka minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vat ma kui tylevane sõdur tegelen selle s6jav2e asjaga syht paljy.

ja kui p6lved l2bi siis natyke ollakse ikka ise ka syydi.

esiteks talvel soe pesu kindlasti selga ja ´myidy p6lvekaitsmed.

myidygi kui inimene on ikka v2ga n6rk ja kondine siis pole tal midagi teha.

aga alati saab s6jav2es vabastyse mingist asjast m6neks ajaks v6ta kui tynned, et p6lved l2bi hakkavad minema.

myidygi kogu selleks ajaks ei saa. aint paranemise ajaks.

my sygylasel oli ka sama asi. ja tal soovitati s6jav2es rohkem joosta ja trensööril s22re sirytysi teha(sellili ja k6hyli)

siis on veel olemas mingid sidemed ka mis p6lvi toetavad. v6ib ka elastiky panna.

Mis tähendab, et kui tunned et kui põlved hakkavad läbi minema siis saab vabastuse võtta?

Kui TUNNED juba, siis ongi jama käes ja ega põlvehäda ei taandu sul mingi paari nädalaga nii muuseas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×