Jump to content
kr2su

Metsajooks

Recommended Posts

Milline oleks optimaalne metsajooksu pikkus ?

Ise jooksen 3-4x nädalas, iga kord linnulennult keskeltläbi 7-8km (reaalsuses künklikul maastikul + - 10m)

aega võtab too kuskil 50min kanti ;) .

Äkki oskab keegi midagi öelda / kogemusi jagada / nõu anda ?

:unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milline oleks optimaalne metsajooksu pikkus ?

Ise jooksen 3-4x nädalas, iga kord linnulennult keskeltläbi 7-8km (reaalsuses künklikul maastikul + - 10m)

aega võtab too kuskil 50min kanti ;) .

Äkki oskab keegi midagi öelda / kogemusi jagada / nõu anda ?

:unsure:

lisa koormust iga 2 nädala tagant 10min, siis tee üks nädal kergemalt -20 min jne, peaks tagama püsiva arengu. kui jõuad juba 2 tunni peale ja edasi siis räägime edasi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2 tundi jooksu on tavaharrastajale päris karm ikka. Eriti jõusaali kõrvalt. Minu soovitus oleks üks kord nädalas joosta natuke rohkem kui praegu, näiteks 12 km nädala lõpus madala pulsiga. See mida praegu teed on ok minu arvates.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milline oleks optimaalne metsajooksu pikkus ?

Ise jooksen 3-4x nädalas, iga kord linnulennult keskeltläbi 7-8km (reaalsuses künklikul maastikul + - 10m)

aega võtab too kuskil 50min kanti ;) .

Äkki oskab keegi midagi öelda / kogemusi jagada / nõu anda ?

:unsure:

Kuidas ise tunned kas on kasu, kas vorm läheb paremaks, kas enesetunne on hea, kuidas kaal reageerib?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2 nädalaga 4-5 kilo alla võtnud. võhma on kõvasti juurde tulnud, mis oligi tegelt eesmärk ;)

jooksen kusjuures mõnuga - hea enesetunne ja vaikne koht omades mõtetes olla, mingit surmväsimust lõpus ei ole. väga madalas tempos ka ei jookse, kuna ipodis mühiseb veidi tempokam muusika.

mõtlen, et soovitatakse mingi 30 minti joosta. olen nagu oluliselt rohkem teind ja ei ole märgand et väga meeletult vorm muutund oleks (samas 2 nädalt ka, vara nagu veel või nii...) - see minu küsimuse tekitaski. nüüd soovitatakse 2h panna, samas osadele jälle 30 minti. tean küll, et individuaalne, aga ikkagi...

kuidas ja kui kaua ja kui palju siin keegi jookseb ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2 nädalaga 4-5 kilo alla võtnud. võhma on kõvasti juurde tulnud, mis oligi tegelt eesmärk ;)

jooksen kusjuures mõnuga - hea enesetunne ja vaikne koht omades mõtetes olla, mingit surmväsimust lõpus ei ole. väga madalas tempos ka ei jookse, kuna ipodis mühiseb veidi tempokam muusika.

mõtlen, et soovitatakse mingi 30 minti joosta. olen nagu oluliselt rohkem teind ja ei ole märgand et väga meeletult vorm muutund oleks (samas 2 nädalt ka, vara nagu veel või nii...) - see minu küsimuse tekitaski. nüüd soovitatakse 2h panna, samas osadele jälle 30 minti. tean küll, et individuaalne, aga ikkagi...

kuidas ja kui kaua ja kui palju siin keegi jookseb ?

Sul ju asi toimib ilusti. Ei ole siin mingit ikkagit. Eriti kui eesmärk saavutatud. Tobe oleks hakata ju 2h jooksma, sest "raamatus" on nii kirjas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sul ju asi toimib ilusti. Ei ole siin mingit ikkagit. Eriti kui eesmärk saavutatud. Tobe oleks hakata ju 2h jooksma, sest "raamatus" on nii kirjas.

mõtlesin capoguy pakutud varianti.

äkki oskab mees ise kommenteerida seda 2h värki ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahelduse teema on vajalik arengu tagamiseks. Saan aru, et sul ei ole vastupuidavuse arendamine päris spordi tasemel oluline? Kui jah, siis ei ole mõtet üle 1h pikkuseid jookse teha jõusaali kõrvalt. Ka 1h pikkused jooksud sunnivad lihasmassi kõvasti alla võtma. Kui soovid kõrvuti arendada nii lihaseid kui ka vastupidavust, siis hakka pigem lühemaid distantse jooksma ja nende käigus lisaks intervall- või üldfüüsilist tegema. Ise harrastasin suvel enda kodu lähedal metsa treeningplatsile jooksmist ja seal palkide ning lõuatõmbamistorudega igast trikke tegemist. Mass säilub ning võhm areneb ka tasapisi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mõtlesin capoguy pakutud varianti.

äkki oskab mees ise kommenteerida seda 2h värki ?

Ma ei väitnud, et kohe homne päev hakka 2h jooksma, juttu oli koormuse progressiivsest tõstmisest, ehk siis ikka mitu kuud trenni ennem

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

heh, mkai.

päris sportlasetasemele ei kavatsend nagu jah minna...

mis vahet on igapäev ja üle päeva jooksmisel ? kumb mida arendab jne ?

Muudetud kasutaja kr2su poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tahad hoida rasvaprotsenti kontrolli all, peaksid tegema aeroobset 30-45 minutit nädalas ja seda aastaringselt,kuid mitte massiperioodil.

Enne võstlusi tuleks viia rasvaprotsent minimaalseks ja siis tehakse aeroopset igapäev..Üle 60min pole küll mõtet lahmida.

Kulturistid teevad aeroobset mitmel põhjusel,üks kindlasti see,et hemoglobiini taset tõsta..jne.

Oleneb mis on sinu jooksu eesmärk?

Treeningumahtu tuleb suurendada väga aeglaselt, sest ka liigesed, kõõlused ja lihased peavad koormustega vajalikul määral kohanema.

Muudetud kasutaja Arcane poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma millegi pärast ei usu, et teema algataja on massiperioodil olev võistlev kulturist. See on esiteks. Ja teiseks: ka rasvaprotsendi hoidmise eesmärgil treeningu juures võib teha rohkem kui 30-45 minutit nädalas. Ma ei saa üldse aru, kust sa neid numbreid võtad. Ja sellest peaks järelduma, et massiperioodil ei tohi üldse aeroobset teha? Kuivad kokku?

Kui nüüd aga lugeda, mida teema algataja kirjutas, siis järeldub, et eesmärgiks oli võhm ja meeldiv oli see, et kaal langes. Nüüd ma siis ei saa üldse aru, kellele see viimane postitus suunatud oli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

enivei, nüüd siis 10km juba linnulennult, aega võtab too täpselt 60min ;)

jookseb endiselt üle päeva. nädalate kaupa siis distants vaheldub pidevalt, 1 nädal kokku 40km, teine 30km, siis jälle 40km ja 30km...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×