Jump to content
joey

jõutsükkel

Recommended Posts

üle pika aja pole teemat alustanud. teen siis ühe. jõutsükli kohta käib küsimus.

huvitab siis nimelt kuidas siin tõsisemad mehed oma jõutsükleid teevad. eelkõige kui kaua see kestab ja kui tihti (mis aja tagant). ise olen viimasel just tähelepanu hakanud pöörama jõutsüklite osakaalule treeningutes.

tahaks teada kuidas siinsed olijad seda teevad, saaks üht-teist kõrvataha panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
üle pika aja pole teemat alustanud. teen siis ühe. jõutsükli kohta käib küsimus.

huvitab siis nimelt kuidas siin tõsisemad mehed oma jõutsükleid teevad. eelkõige kui kaua see kestab ja kui tihti (mis aja tagant). ise olen viimasel just tähelepanu hakanud pöörama jõutsüklite osakaalule treeningutes.

tahaks teada kuidas siinsed olijad seda teevad, saaks üht-teist kõrvataha panna.

Enda kogemusest julgen soovitada 5 x 5 süsteemi. Ise kasutasin nelja baasharjutust : kükk, lõuatõmme, lamades surumine ja rinnalevõtt+ülessurumine. Superseeriana kohe igale neist mingi plahvatust nõudev harjutus otsa. Vt blogist, kuidas tegin. Ehk oli abi. Kulturismist on see süsteem vb kaugel aga küsisidki jõu kohta ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega ma ei saa vist end veel "tõsisemate meeste" hulka lugeda, aga noh ega keegi vast suu avamise eest sõimama ei hakka.

Ise katsetasin sellist tehnikat: kasutasin 2 päeva ka tehas seda 2x nädalas läbi, kükil ja surumisel tegin 3-4 seeriat 4-5 kordust. Iga nädal lisasin 2,5kg. 1.päeval tegin 5 kordust ja poolikult (ei teinud päris täiskükki ega surumisel ei lasknud vastu rinda), 2.päeval tegin samuti 5 kordust sama raskusega, kuid nüüd oli piisavalt jõudu, et vastu rinda lasta. Raskus siis läbi seeriate püsis ikka paigal.

Sellega peab lihtsalt vaatama, et üle treeningut ei tekiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole küll teab mis tõsine tegija, aga jõutsükkel näeb mul välja järgmine:

Alustan kava, teen 3 korda nädalas. Baasharjutusi teen esimese asjana, igas harjutuses 3-5 seeriat (baasharjutustes 5, teistes 3-4)- Esimene nädal teen kõigis harjutustes 12 kordust (viimane kord alustasin 10-st). Pausid on lühikesed (minut ja alla). Järgmine nädal lisan kõigis harjutustes raskust juurde ja teen 1 korduse võrra vähem. Ehk siis 11 kordust igas harjutuses. Nii ma siis iga nädal lisan raskusi ja alandan kordusi. Mida aeg edasi, seda pikemad teen pausid seeriate vahel. Lõpuks lähevad pausid raskemate harjutuste puhul ka kuni 5-10 minutit. Kui jõuan 6 korduseni, siis lisaharjutustes enam kordusi ei alanda (alla 6 ei tee), kuid raskusi lisan ikka juurde iga nädal (väiksema sammuga). Kui baasharjutustes jõuan 2 korduseni, siis järgmine nädal teen kõigis baasharjutustes uued rekordid. Kui alustada 12-st kordusest, siis tsükkel kestab 3 kuud.

Kokkuvõttes siis: iga nädal raskust juurde, kordusi vähemaks, pausid pikemaks. Ja ongi kogu kunst. Täpsemalt harjutuste kohta võid vaadata mu blogist. Just praegu on mul käes see tsükkel ja see nädal teen 3-seid seeriaid. Samuti olen rääkinud ka arengust (kui palju on eelmise tsükliga juurde tulnud). Nii et saad vaadata, kas kava toimib või mitte.

Ise olen aru saanud, et minu puhul töötavad sellised progressiivsed kavad kõige paremini. Pean iga nädal raskusi lisama, siis arenen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pole küll teab mis tõsine tegija, aga jõutsükkel näeb mul välja järgmine:

Alustan kava, teen 3 korda nädalas. Baasharjutusi teen esimese asjana, igas harjutuses 3-5 seeriat (baasharjutustes 5, teistes 3-4)- Esimene nädal teen kõigis harjutustes 12 kordust (viimane kord alustasin 10-st). Pausid on lühikesed (minut ja alla). Järgmine nädal lisan kõigis harjutustes raskust juurde ja teen 1 korduse võrra vähem. Ehk siis 11 kordust igas harjutuses. Nii ma siis iga nädal lisan raskusi ja alandan kordusi. Mida aeg edasi, seda pikemad teen pausid seeriate vahel. Lõpuks lähevad pausid raskemate harjutuste puhul ka kuni 5-10 minutit. Kui jõuan 6 korduseni, siis lisaharjutustes enam kordusi ei alanda (alla 6 ei tee), kuid raskusi lisan ikka juurde iga nädal (väiksema sammuga). Kui baasharjutustes jõuan 2 korduseni, siis järgmine nädal teen kõigis baasharjutustes uued rekordid. Kui alustada 12-st kordusest, siis tsükkel kestab 3 kuud.

Kokkuvõttes siis: iga nädal raskust juurde, kordusi vähemaks, pausid pikemaks. Ja ongi kogu kunst. Täpsemalt harjutuste kohta võid vaadata mu blogist. Just praegu on mul käes see tsükkel ja see nädal teen 3-seid seeriaid. Samuti olen rääkinud ka arengust (kui palju on eelmise tsükliga juurde tulnud). Nii et saad vaadata, kas kava toimib või mitte.

Ise olen aru saanud, et minu puhul töötavad sellised progressiivsed kavad kõige paremini. Pean iga nädal raskusi lisama, siis arenen.

tõsisemate tegijate all pidasin silmas neid, kes ikka 24/7 asjale pühenduvad.

tundub hea süsteem olevat, kuid minu jaoks 3 kuud liiga palju. ise olen avastanud, et kui pikemalt teha siis tüütab ära ja lihas pole ka enam sama. olen leidnud endale süsteemi, kus teen iga 3-4 nädala tagant 2-nädalase jõutsükli. teen esimene nädal kuni 5 kordust, teen puhtalt ja lähen üle baasharjutustele. teine nädal 1-3 kordust, tehnika lasen lõdvemaks, lisan baasharjutusi. tehnika lasen lõdvaks sellepärast, et kui näiteks teha trapetsit puhtalt kuni 120 kg või 170 "mustalt" ja siis puhtalt 120, siis sellisel juhul on 120 puhtalt teha tunduvalt kergem, kui poleks 170 "mustalt" teinud. teen püramiidi ja viimase seeria teen ülikerge raskusega plahvatuslikke kordusi, mõnel harjutusel.

ootaks veel huvitavaid süsteeme, kes-mida kasutab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle tundub, et see 2-nädalane tsükkel eriti palju juurde ei anna.

Aga selle minu kavaga vaevalt küll, et sul ära tüütab. Sul ei ole ju trenn iga nädal sama - kogu aeg kasvavad raskused ja alanevad kordused. Lihas sellega küll ei harju. Selles selle kava iva ongi, et lihasel harjumust ei teki, sest kava on progressiivne.

Aga kui tõesti soovid seda lühemaks teha, siis võid ju alustada näiteks 10-lt (nagu mina praegu) korduselt või 8-lt. Või vaata, kuidas ise tunned. Aga selleks, et rekorditele midagi märkismisväärset juurde tuleks, ma ei usu, et 2-st nädalas piisab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei saand päris täpselt aru, küsin igaksjuhuks üle! :ph34r:

Alessandro:

Aga kas need kordused langevad ainult baasharjutustel või kõikidel?

Näiteks surumine lamades langeb aga ega siis lendamist ei langeta, või langetad?

Ning palju teed abistavaid harjutusi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Langevad kordused kõigis harjutustes, kuid abistavates harjutustes langevad ainult 6-ni. Edasi teen abistavaid harjutusi 6-ste seeriatega, aga baasharjutused langevad ikka edasi. Seda, milliseid harjutusi ma teen, võid uurida mu blogist. Ma kirjutan pärast igat trenni, mida olen teinud ja millise raskusega.

Seda kava tegin sügisel ja siis tegin rohkem abistavaid harjutusi. Praegu teen neid vähem. Ma ei oska praegu öelda, kumb paremini mõjub. Mõlemad vist. Selle kohta, milliseid harjutusi ma eelmine tsükkel tegin ja kui palju, saad uurida mu blogist ajavahemikus 1. sept. 2006 - 1. dets.2006 (ligikaudu). Seda, kuidas ma praegu teen, olen kirjeldanud oma viimastes blogides.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eesmärk oleks mul ikkagi mass. kuid, et maksimaalselt massi saada, ei saa ka ilma jõutsükliteta. seega eriti kaua ei tahagi teha. kindlasti kord aastas teen pikemalt tavaliselt.

ega ma seda õiget tõde teagi, sellepärast küsingi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nojah, eks see olene eesmärkidest. Kui esmane eesmärk on siiski lihasmass, siis ei ole mõtet 3 kuud jõudu teha. Minu eesmärk on jõud, selle pärast nii teengi. Tegelikult teen ju 12 kuud aastas jõudu, lihtsalt programmid muutuvad. Vahel on selline raskem tsükkel, vahel kergem.

Ja alaselga ma venitan enne ja pärast trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks need abistavad harjutused jõutsükli ajal vajalikud on?Kui ma teen näiteks 1-kuuse jõutsükli, siis mul pole vast mõtet abistavaid harjutusi üldse kaasata, teen ainult baasharjutused?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×