Jump to content
Tarts5

Rinnalt surmine ei arene

Recommended Posts

olen 16a, kaal 66kilo ja 180cm pikk

Jõusaalis käinud umbes 5 kuud. Kõik peale rinna on jõuliselt arengut näinud, rinnalihast küll on tulnud (pigem ainult vasakut), aga jõudu mitte. Suruda jõuan ainult max. 55kg korra.

Lamades surun kangiga 3x: 45kg-surun u. 10 korda; 47,5- 5 ja siis 50kg- tavaliselt kuni 3 korda, rohkem nagu ei jõua. (enne alustamist veel muidugi soenduseks umbes 7 korda tühja kangiga)

Kasutan seda kava

Trenni teen 5 korda nädalas.

Milles võib olla probleem ja kuidas edasi arendada?

Tänud!

Muudetud kasutaja Tarts5 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nüüd jah. Eelnevalt foorumitest lugedes olen lugenud et umbes 4 kuu pealt võiks algajate kava pealt üle minna.

Eelnevalt algajate kava tehes see ei pakkunud enam nagu pinget. Lihasgruppidele oli vähe harjutusi ka minuarust, alguses küll aga peale paari kuud...

Muudetud kasutaja Tarts5 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen 16a, kaal 66kilo ja 180cm pikk

Jõusaalis käinud umbes 5 kuud. Kõik peale rinna on jõuliselt arengut näinud, rinnalihast küll on tulnud (pigem ainult vasakut), aga jõudu mitte. Suruda jõuan ainult max. 55kg korra.

Lamades surun kangiga 3x: 45kg-surun u. 10 korda; 47,5- 5 ja siis 50kg- tavaliselt kuni 3 korda, rohkem nagu ei jõua. (enne alustamist veel muidugi soenduseks umbes 7 korda tühja kangiga)

Kasutan seda kava

Trenni teen 5 korda nädalas.

Milles võib olla probleem ja kuidas edasi arendada?

Tänud!

Põhjusi võib mitmeid olla.

Sul võib tehnika täitsa käest ära olla. Soovitan kindlasti jõusaalis treeneriga jutule saada. Kasvõi nii palju, et ta vaataks üle kuidas harjutust sooritad. Abi võid saada ka teiste jõusaali külastajate käest. Ära inimesi tüütama päris hakka, aga kui näed, et kellegil on tükk aega üle ja tundub normaalne inimene ja on korralikult vormis, siis võibolla annab nõu.

Siis toitumine. See on ikkagist kõige alus. Kui sa nüüd hakkasid jõusaalis käima, kas hakkasid ka rohkem sööma? Su keha põletab nüüd tunduvalt rohkem energiat ja kui sa korralikult ei toitu siis lihas ei kasva, ei taastu ning jõunäitajad kipuvad visalt kasvama.

Vaimne valmisolek võib ka faktor olla. Kui oled surmkindel, et üle 50kg ei jõua, siis ega sa ei jõuagi. Kui oled endas kindel ja sunnid end uskuma, et 60kg pole mingi probleem siis on täitsa võimalik, et nii see ka on.

Muidugi lisaraskustega ei soovita üksi riskima minna. Las sõber või trennikaaslane hoiab silma peal. Kangi alla jääda pole just hea asi.

Eks probleeme võib teisigi olla. Mul rohkem nagu ette ei tule...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tänud!, mis oleks parim toit siis? ja millistest kodustest toitudest peaks rohkem eemale hoidma?

Miks sa toitumiskava ei telli?Ma saan aru,et koolipoisi värk,aga siiski ...

Trenni kohta:kas keegi kontrollib su soorituste puhtust,et trenn ei muutuks raualoopimiseks?Treener ikka olemas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen 16a, kaal 66kilo ja 180cm pikk

Jõusaalis käinud umbes 5 kuud. Kõik peale rinna on jõuliselt arengut näinud, rinnalihast küll on tulnud (pigem ainult vasakut), aga jõudu mitte. Suruda jõuan ainult max. 55kg korra.

Lamades surun kangiga 3x: 45kg-surun u. 10 korda; 47,5- 5 ja siis 50kg- tavaliselt kuni 3 korda, rohkem nagu ei jõua. (enne alustamist veel muidugi soenduseks umbes 7 korda tühja kangiga)

Kasutan seda kava

Trenni teen 5 korda nädalas.

Milles võib olla probleem ja kuidas edasi arendada?

Tänud!

Soovitaks treenida ca aasta vähemalt jagamata kavaga. Seejärel minna üle kahele päevale jagatud kavale ning lõpuks alls 3 päeva peale jagatud kavale. Selle kava võtmine nii algusfaasis on vale samm.

Ütleks, et jagatud kava ei ole üldse mõtet enne 100 kg lähedast rekordi surumist teha.

Liiga tihedalt käid trennis. Algul on 3x nädalas sobiv. Lihas ei kasva mitte trennis vaid puhates.

Muudetud kasutaja eintsius poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütleks, et jagatud kava ei ole üldse mõtet enne 100 kg lähedast rekordi surumist teha.

See ütlus nüüd küll paika ei pea.... see palju sa surud ei näita nüüd küll millist kava keegi kasutama peaks...

Kuidas muidu ülejäänud lihaste arenguga on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui sa ütlesid et trenni teed 5x nädalas, siis see tähendas et kolmene kava+2 aeroobset?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See ütlus nüüd küll paika ei pea.... see palju sa surud ei näita nüüd küll millist kava keegi kasutama peaks...

Kuidas muidu ülejäänud lihaste arenguga on?

Ma arvestasin, et tüübil ilmselt on surumine üks prioriteetidest. Siis näitab küll jah vormi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui eesmärk on rinnaltsurumise maksimumi parandada, siis võiksid ju proovida Kaido Leesmani kava või lasta koostada personaalse toitumis ja treeningkava ! Kuna toitumine on väga tähtis, siis võib su areng just selle taga seista ! Ja 5 korda nädalas trenni teha on veel palju, kui sa ikka mõtled selle all ainult jõusaali päevi (nagu mina aru sain).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

pigem 4-5korda- 3 päeva järjest ja siis päev puhkust või 2 puhkust. Ja siis jälle uuele ringile...

Käin trennis koos sõbraga kes on teinud trenni jõusaalis üle 2a, tema on nagu näitanud harjutusi ette ja tema järgi nagu. Treenerit eraldi pole. Paljud teised ka veel alguses näitasid ette kui valesti tegin, seega eriti valesti teha ei tohiks. Toitumiskava? Profiks ma siiski ei hakka ja ilma selle 300.- või misiganes summa see on, peaks ka saama areneda.

Ei tee trenni ainult rinnaltsurumise kavaga. Lihtsalt kui kõik muu nagu areneb peale rinna siis ikka lõpuks "viskab kopa ette" küll et mida ma siin surun kui tulemust ple (jah kõik tuleb aegamisi, aga 5kuuga umbes 5kg juurde on ikka suhteliselt vähe, eriti minu vanuses). Sõbrad kellega koos veel alustasin on suht samas vormis, aga rinnalt surumine ühel 70 ja teisel 65kg.

@lehter, ülejäänud lihaste arenguga võib rahule jääda, tegelikult ka rinnalihastega, aga ainult lihastega see piirdubki, jõudu ple tulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
pigem 4-5korda- 3 päeva järjest ja siis päev puhkust või 2 puhkust. Ja siis jälle uuele ringile...

Käin trennis koos sõbraga kes on teinud trenni jõusaalis üle 2a, tema on nagu näitanud harjutusi ette ja tema järgi nagu. Treenerit eraldi pole. Paljud teised ka veel alguses näitasid ette kui valesti tegin, seega eriti valesti teha ei tohiks. Toitumiskava? Profiks ma siiski ei hakka ja ilma selle 300.- või misiganes summa see on, peaks ka saama areneda.

Ei tee trenni ainult rinnaltsurumise kavaga. Lihtsalt kui kõik muu nagu areneb peale rinna siis ikka lõpuks "viskab kopa ette" küll et mida ma siin surun kui tulemust ple (jah kõik tuleb aegamisi, aga 5kuuga umbes 5kg juurde on ikka suhteliselt vähe, eriti minu vanuses). Sõbrad kellega koos veel alustasin on suht samas vormis, aga rinnalt surumine ühel 70 ja teisel 65kg.

@lehter, ülejäänud lihaste arenguga võib rahule jääda, tegelikult ka rinnalihastega, aga ainult lihastega see piirdubki, jõudu ple tulnud.

Seda on ikkagi natuke palju. Aga millal sa aeroobset teed siis ? Nagu siin teemas juba öeldud, lihas kasvab puhkuse ajal mitte trenni ajal. Arvad, et see kava tellimine, teeb sind hoobilt profiks? Kusagil artiklis oli kirjas, et toitumine on sama tähtis (või isegi veel tähtsam) kui treening, niiet mõtle järele, kas 300 EEK on midagi nii ülejõukäivat. Kuna see koostatakse personaalselt, siis võid ju öelda, et sa midagi väga "karmi" ei soovi. Sinu vanuse, treeningstaazi ja taskuste juures peaks maksimum küll kiiremini paranema. Mul tuli u kahe kuuga alguses 20kg juurde rinnaltsurumises. Ja ära tee tuimalt kava järgi, tee tunde järgi, väsita lihas korralikult ära. Seal kavas on kordused 8-10, kui tahad rohkem jõudu treenida, siis tee suurtemate raskustega vähem kordusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovi kava tükeldada nii, et üle 2 päeva järjest ei treeni. Lihased võivad ära taastuda küll, aga närvisüsteem ei suuda korralikult pingutada nii tihedalt, selle puhkus on isegi olulisem kui lihaste oma.

Treeningul loeb intensiivsus, mitte selle maht. Pinguta rohkem, tee vähem ja tulemused hakkavad tulema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui sa 5 päeva nädalas treenid, siis võib 1 põhjus olla ületreenitus. keha ei taastu. rinnalt surumisest niipalju, et soorita harjutus õige tehnikaga. igasugu sillas ja põrkega ja muud poolikud variandid sind ei aita. ise teen seerias 8 kordust. samas mõned räägivad, et jõudu tuleb jubedat moodi, kui teha 15-20 kordust seerias. inimesed on erinevad. aga kui tahad konkreetselt jõudu, siis vist peaks tegema mingi 4-8 kordust seerias. raske on midagi soovitada, inimeste lihased ja ainevahetus jne on nii erinevad. kõige tähtsam on toitumine, tastumine ja treeningu järjepidevus. edu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui sa 5 päeva nädalas treenid, siis võib 1 põhjus olla ületreenitus. keha ei taastu. rinnalt surumisest niipalju, et soorita harjutus õige tehnikaga. igasugu sillas ja põrkega ja muud poolikud variandid sind ei aita. ise teen seerias 8 kordust. samas mõned räägivad, et jõudu tuleb jubedat moodi, kui teha 15-20 kordust seerias. inimesed on erinevad. aga kui tahad konkreetselt jõudu, siis vist peaks tegema mingi 4-8 kordust seerias. raske on midagi soovitada, inimeste lihased ja ainevahetus jne on nii erinevad. kõige tähtsam on toitumine, tastumine ja treeningu järjepidevus. edu.

sild ja põrge ei aita????

ja veel kuidas aitavad kui oskad neid kasutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui sa 5 päeva nädalas treenid, siis võib 1 põhjus olla ületreenitus. keha ei taastu. rinnalt surumisest niipalju, et soorita harjutus õige tehnikaga. igasugu sillas ja põrkega ja muud poolikud variandid sind ei aita. ise teen seerias 8 kordust. samas mõned räägivad, et jõudu tuleb jubedat moodi, kui teha 15-20 kordust seerias. inimesed on erinevad. aga kui tahad konkreetselt jõudu, siis vist peaks tegema mingi 4-8 kordust seerias. raske on midagi soovitada, inimeste lihased ja ainevahetus jne on nii erinevad. kõige tähtsam on toitumine, tastumine ja treeningu järjepidevus. edu.

Inimesed on erinevad jah.Aga NII suuri erinevusi nüüd kah ei ole,et kiiruslikku vastupidavust treenides jõudu hirmsat moodi lisandub, :ph34r:

Foorumis rinnalt surumise treenimisest küllalt juttu olnud,lisaks on siin abi andmas ka ala Eesti parimad ...

Ehk siis,ei maksa individuaalsega liiale minna ja jagada soovitusi seinast seina;välja tuleb ju jama, ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sild ja põrge ei aita????

ja veel kuidas aitavad kui oskad neid kasutada.

Sa ühes teises teemas kirjutasid, et teed ühe korra nädalas põrkega ja teise korra ilma. Kas see, mida sa põrkega teed on nn kiire surumine (Dynamic Effort)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

et siis teha üle päeva trenni? Ja sama kava vast sobiks veel? Aga millised raskused umbes siis ikkagi valida? Ja millised toidud oleks need mis just kasu ei too?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa ühes teises teemas kirjutasid, et teed ühe korra nädalas põrkega ja teise korra ilma. Kas see, mida sa põrkega teed on nn kiire surumine (Dynamic Effort)?

ma teen põrkega surmist tavaliselt pumpamise jaoks 14 kordust seerias..ja näietks ka siis kui lähen maksimumini välja ja kui aus olla siis ilma põrketa tegemis hakkasin tegema alles mingi 5 kuud tagasi aga enne olen alati põrkega teinud..ja mulle sobib..

näiteks viimane trenn 80kg 14 korda, 90kg 12 korda, 100 kg 10 korda, 110kg 8 korda 120 kg 6 korda 130 kg 1 kord vot nii

mulle sobib see kava see on keskmine hoiab vastupidavust ja samas ka jõudu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teemaväline küsimus Andreele: 120x6 surud põrkega, nagu ma aru sain. Mul hakkas huvitav nüüd, kui palju siis selle raskusega ilma põrketa teeksid umbes? Ja palju sul hetkel rekord on (võistlusreeglite järgi).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma arvan et sul võib asi olla 1) tehnika taga või 2) sa ei tee aeroobset, sul pole vastupidavust

kui teed aeroobset, treenid südant ja seega tõusevad ka jõu numbrid.

minu soovitus ja minu tehnika: tee 3 päeva kava, 2 aeroobset, 2 puhkust ja surumist tee üle nädala. muidu asenda see mingi analoogse harjutusega. kas hantlite surumine horisontaalpingil v surumine plokil

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma sekundeerin eintsiusele - ära jaga esialgu kava mitmeks. Kui maksimum on 55, siis ära mine iga trenn seeriatega 50 kiloni välja. Tee kuskil 40 kiloga pikemaid seeriaid ja iga nädal lisa 2,5 kg ning püüa siis sama korduste arv ära teha. Kui käid kolm korda nädalas trennis, siis võid teha nt üks trenn hantlitega surumist ja kaks trenni kangiga. Või ka iga kord kangiga - erilist vahet ei ole.

Ja maksimumi ära hirmus tihti proovi.

Muudetud kasutaja UmbIsik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×