Jump to content
MargoL

Taimetoitlased, segatoidulised ja lihatoidulised!

Recommended Posts

selle ajastu märksõna võiks tõesti olla "spetsialiseerumine"

enam pole nagu vene ajal, et mees/naine kes oskab 10 eriametit. Nüüd on nõudlus, et tead ühte aga selle eest väga hästi :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mee kasutas v2ljendit, et hauguvad vale puu all. Siia see sobiks, sest idee j2rgi tahab marutaimes88dik muuta maailma paremaks.

Kas me k6ik s88me tasakaalustatud toitu? Ei usu... V2hemalt mina kyll ei s88nud. Rohelisi salateid ei n2inud ma vahest kuude kaupa. Juurvili tundus maitsetu jne. Kaks aastat olin taimetoitlane!!! Uskumatu... (minu vereproov pole kunagi nii halb olnud). Ys yhest 22rmusest teise.

3/4 peaks olema taimne. Kas on?

Selle asemel, et rynnata kasukakandjaid, tehku lobit88d, et tarbimishullus v2heneks. Kas ma peaks ostma kasutatatud riideid. Ei! Kuid ma teen seda.

Kui on v6imalik kasutada taastuvenergiat, siis ma teen seda. Kui mul on v6imalik ise oma toiduj22tmed komposteerida, siis ma teen seda. Nii palju on hulga olulisemaid asju, kui kasukakandjad v6i lihas88jad v6i sulepatju hindavad inimesed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult on inimene loodud sööma segatoitu, see tähendab nii loomset kui taimset toitu. Normaalne segatoit on ligikaudu 80% taimne ja 20% loomne. Inimese segatoitluse kasuks räägib näiteks meie hammaste ja seedetrakti ehitus ning seedeensüümide koostis ja funktsioon. Loomset päritolu toidust saame mitmeid olulisi toitaineid, nagu asendamatud aminohapped, mineraalained ja vitamiinid. Taimsest toidust saab süsivesikuid, kiudaineid, vitamiine ning ka osasid mineraalaineid ja mikroelemente. Asendamatute aminohapete allikaks on siiski vaid loomset päritolu täisväärtuslik valk kanamunast, piimast ja piimatoodetest (juust, jogurt, kohupiim), lihast ja kalast.

Liha ja lihasaadused on inimese jaoks kõige paremini omastatav rauaallikas. Piim ja piimatooted on parimad kaltsiumiallikad. Rauda ja kaltsiumi leidub ka taimses toitus, kuid nende kättesaadavus ja imendumine on sealt tunduvalt halvem.

siin on minuarust suht täpselt välja toodud kuidas asjad on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ka ise pigem taimtoiduline ja piimatoodete sööja. Liha ma ei söö, kui siis ainult kana vahetevahel. Igal toidul on oma plusse ja miinuseid- keegi ei tohiks midagi peale suruda, kuid kõiki aineid tuleks ju siiski saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samamoodi nagu on tervisele halb taimetoitlus,on tervisele veel hullem puhas lihatoitlus.Aga ega seda üle paari päeva välja ei kannata kah(ise proovisin järgi.Alguses on mõnus,siis hakkab imelik,igalt poolt hakkab valutama).Seega on minu enda jaoks parim 50/50 toitlus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

müstilised tüübid elavad seal Rakveres :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×