Jump to content
Aken

Jooksmine

Recommended Posts

Kas aeroobseks trenniks oleks mõtekas joosta kui jõusaalis on eesmärk võimalikult palju massi koguda. Olen 173 ja kaalun 54kg, seega puhas liha ja kont, rasva pole ollagi. Kui ma hakkan jooksma, kuidas see kaalule mõjub? Saalis vändata ka ei meeldi eriti, parem jookseks metsas pehmel maastikul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas aeroobseks trenniks oleks mõtekas joosta kui jõusaalis on eesmärk võimalikult palju massi koguda. Olen 173 ja kaalun 54kg, seega puhas liha ja kont, rasva pole ollagi. Kui ma hakkan jooksma, kuidas see kaalule mõjub? Saalis vändata ka ei meeldi eriti, parem jookseks metsas pehmel maastikul.

Rasvapõletusele mõjub küll ülihästi, vähemalt minu puhul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas aeroobseks trenniks oleks mõtekas joosta kui jõusaalis on eesmärk võimalikult palju massi koguda. Olen 173 ja kaalun 54kg, seega puhas liha ja kont, rasva pole ollagi. Kui ma hakkan jooksma, kuidas see kaalule mõjub? Saalis vändata ka ei meeldi eriti, parem jookseks metsas pehmel maastikul.

jõusaali kõrval peab kindlasti aeroobset (sinu puhul nt kerge jooksmine madalal pulsil) tegema. Piisaks 2-3 korrast 30min korraga nädalas. Kuid põhirõhk peab olema massi kasvatamisel kindlasti jõusaalitreeningul ja toitumisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Saalis vändata ka ei meeldi eriti, parem jookseks metsas pehmel maastikul.

Kui salis ei meeldi vändata,siis miks sa ei vänta maastikul?See palju mõnusam,ma ise ei viitsi jälle jooksmist teha,aga rattasõit on minu meelest väga mõnus.Iseasi muidugi,kui jalgratas puudub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jalgrattasõit ei pidand hea olema kui ei ela just kuskil väga ühtlase maastiku juures. Siin nõmmel suht künklik. See toob kaasa pulsi kiire tõusu ja paneb tahtma pausi teha. A kui ma siiski hakkaks jooksme ega ma kaalust selle tõttu alla ei hakka võtma? Siin nõmmel hea joosta suusa rajal.

Kuskohast saaks pulsimõõtjat osta, mida saaks jooksmise ajal kasutada. Kuidas nende hinnad umbes on.

Muudetud kasutaja Aken poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
A kui ma siiski hakkaks jooksme ega ma kaalust selle tõttu alla ei hakka võtma?

Mille arvelt Sa seda massi tahad? Rasva?

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihase arvelt, rasva ei ole õnnestunud mul saada olenemata sellest, mida ja kui palju söön. Kui trenni ei teinud ja sõin mida tahtsin, ei tulnud kaalu üldse juurde. Läksin trenni, tuleb kaalu juurde. Jõusaalis praegu 3. kuu, eroobset pole veel teinud a peaks vist jooksmas hakkama käima kord nädalas vähemalt.

Muudetud kasutaja Aken poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jooksmas tasub jh käia..aga MASSIPERIOODIL pole vaja palju aeroobset teha..söö treeni ja puhka,siis saad oma massi..massiperioodil ei tohiks jooksmine su kaalu mõjutada kui sa muidugi vastavalt sööd.piisab kui käid jooksmas paar korda nädalas praegu..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Massiperioodil tuleb siiki ka aeroobset teha! Eesmärgil hoida süda tervena selle suure õgimise ja raske trenni kõrval!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aeroobne treening sunnib organismi jõusaali kõrvalt ainevahetust intensiivistama. See kulutab küll natuke lihasmassi maha, kuid kui lõpetada jooksmine pärast mingit treeningstaazi, siis on ainevahetuse arengu eeldused paremad ning lisaks on vereringe arenenud ja süda tugev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

natuke ot aga tekis tahtmine jooksma hakata kuni suve veel on, see aasta on trenn täiesti käest ära läinud ja kilosi on tulnud ikka julgelt juurde(alkohol jms rasvased toidud)

mingi kooliaasta alguses hakkan jõusaalis käima , ja tellin kava.

preagu tahaks teada palju oleks norm jooksta ? ja mida/millal/kui palju sööma peaks ? enne kooli mingit jõutrenni pole plaanis teha, lihtsalt ~5-7 kilo alla võtta :rolleyes:

või oleks parem hoopis rattaga sõita ?

Muudetud kasutaja asd112 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käia ikka vähemalt paar korda jooksmas, see õgmine ja (loodetavasti) kõva jõusaali trenn, siis vaja süda kaa ikka nö järgitreenida ja küll see jooksmine sul jõusaalis kaa aitab, võhma parandab kindlasti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin mainiti ka seda juba, aga jah kui sa oled koguaeg treeningul anaeroobses, siis hakkab ühel hetkel su organism järlee andma. Treenima peab ka hapnikutarbimiselundkonda, mis tagab ka parema arengu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest cebrax

aga kui tihti käia nädalas jooksmas? praegu jõusaal suletud minu kandis, siis käin ülepäeviti jooksmas ja teen kodus trenni nii palju kui võimalik, seda ka ülepäeviti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga kui tihti käia nädalas jooksmas? praegu jõusaal suletud minu kandis, siis käin ülepäeviti jooksmas ja teen kodus trenni nii palju kui võimalik, seda ka ülepäeviti.

nädalas võiks 2-3 korda jooksmas käia

arvesta, et mõni päev sul täiesti puhkuseks ka oleks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga kui tihti käia nädalas jooksmas? praegu jõusaal suletud minu kandis, siis käin ülepäeviti jooksmas ja teen kodus trenni nii palju kui võimalik, seda ka ülepäeviti.

No arvesta, et areoobset tuleb teha ka mõistlikuse piiril ehk siis kui oled alagaja peaks distants olema lühem ja madalama pulsisagedusega, piisab alguses 2x nädalas. Võid alsutada 30 min. ja siis seda aega suurendada kunin tunnini. Esmalt tuleks suurendada treeningkordi nädalas, seejärel treeningpikkust ja viimasena alles intensiivsust. Siis tagatakse ka hapnikutarbimiselundkonna pidev areng!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna siis käisin üle pika aja jooksmas. Üllatavalt palju jaksasin, jõusaal mulle vist isegi vastupidavust juurde andnud. Minu eesmärk oleks saada massi juurde kuskil 10kg ja saavutada hea vastupidavus (et jaksaksin joosta, kätekõverdusi teha, kõhulihaseid, lõuatõmbed) Ühesõnaga sooviks sellist sõjaväelase vormi endale. Kas lihased ja vastupidavus käivad üldse kokku? Praegu on juba 4 kuuga vorm suht hea, kaalu ainult 1kg kuskil juurde tulnud kahjuks. Nüüd hakkan jooksmas ka käima aga kardan et hakkab kaalule halvasti mõjuma. Samas jooksmine tõstab jälle söögiisu,=rohkem valku. Minu kaalu juures (54kg) on iga kaotatud kilo väga kurb.

Muudetud kasutaja Aken poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ära muretse,sul selle 54 sees rasva ka ja iga kilo mis juurde tuleb on sis enamus lihasmass. loe ületreeningu kohta ka ühtteist ,seda pead rohkem kartma

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mia näiteks ei viitsi ültse jõukas väga jalgu treenida. natukene ainult. Pemaine lihasmass on mul jalgadel jooksmisest.

Ja suht normalselt. Muidugi jooksmisega päris kulturisti jalgi ei saa.

Aga seda, ära küll karda, et sa jooksmisega kaalus alla võtad. sest nagu ma aru saan oled sa niigi kõhna. ma ise ka 176 pikk ja kaalun aint 59 kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toetan arvamust, et jõusaalis käies tasuks ka arendada aeroobset potentsiaali. Jõusaalis arenevad nn. "valged" lihaskiud ja joostes "punased". Arvatavasti foorumi asjatundjad teavad, et "punased" lihased saavad oma värvi tänu sellele, et aeroobse koormuse juures efektiivselt areneb veresoontevõrgustik lihastes. Sellest oma kasu "valgetele" lihastele, kuna kogu lihaskonna verevarustus paraneb ja seega paraneb varustus toitainetega. Lihaste hea verevarustus ja toitainete jõudmine sihtkohale on lihaskasvu eelduseks.

Pole just kulturismi asjatundja ega treener aga pakuks 1/3-1/4 suhe. Tähendab, 3-4 trenni jõusaalis ja üks jooksutrenn.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×