Jump to content
bumer_2

Toitumine rattarallil

Recommended Posts

Tere,

Sooviks teada mida ja kui palju peaks rattaralli ajal (kestus eeldatavasti ca 3,5h-4h) sööma, et energia enne lõppu otsa ei saaks. Nädal tagasi rõuge maratonil ei söönud midagi, jõin ainult vett ja spordijooki ning umbes 5km enne lõppu sai energia nii otsa, et jäin praktiliselt seisma ja kaotasin üle 50 koha ja meeletult minuteid. Varem pole sellist asja juhtunud, samas pole varem ka nii rasket rada sõitnud.

Samuti tahaks teada, mismoodi süüa päev enne sõitu - kas laadida ennast suure hunniku süsivesikutega või süüa nii nagu tavaliselt (kasutan Oti toitumiskava massi lisamiseks, pikkus 178cm, kaal 67kg, vanus 24, sugu M).

Tänan ette kõiki vastajaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen maratonide ajal joonud süsivesikuterikkaid spordijooke ja söönud peamiselt rosinaid ja pähkleid. Annavad energiat küll. Aga rohkem on abi olnud siiski spordijookidest. Viimastel maratonidel olnud nii, et lihtsalt ei suuda süüa midagi, siis aitab ainult jook.

Oh, vabandust, ma ei ole Fred Antson..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina teeksin niimoodi. Hommikusöögiks omlett (vt. Retseptinurgast kulturisti hommikuomlett), lisaks olen söönud Ricotto kohupiima, millele olen lisanud rosinaid, hapukoort ja küllaldaselt kaneeli. Kuna söök on küllaltki valgurikas, tuleb tarbida juurde vedelikku (võib kohvi ). Võistluste ajal hakka manustama spordijooke peale 1. tunni möödumist ja regulaarselt iga 20-30 min tagant, pikemaks ära vaheaega lase, kuna siis hakkab insuliini tase väga kõikuma. Korraga joo 200-250 ml, kogus sõltub ka välistemperatuurist.

Esimene kord võib-olla kõik ei õnnestu, kuid järgmistel kordadel oled targem. :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

OldMan räägib jumala õiget juttu:)

Kas sa kaneeli paned maitse pärast või on see mingi salanipp:P?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaneel stabiliseerib veresuhkrut suurendab energiat ja aitab rasvadel mitte salvestuda(aitab mingil määral kaasa rasvade põlemisele)...

umbes 1tl. kaneeli hommiku pudru sisse peaks olema piisav kogus et stabiliseerida veresuhkurt...

kaneeli kasutavad ka dieedil olevad inimesed...

aga oskab keegi öelda(nt.OldMan või Fred Antson) mis aegadel oleks kõige mõistlikum ja mõtekam kaneeli süüa ja kui palju korraga...??

ja kas kaneelist on siis tõesti kasu nii nagu kirjutatakse...?

Muudetud kasutaja nurmsalu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina söön enne pikka võistlust hommikul 4h enne starti omletti ja peekonit. Esimese toidukorrana on süsivesik on minu puhul täiesti vale valik. Kohvi ei võta, see viib vedeliku välja. Tavaliselt on stardihommikul niigi närv nii püsti, et kohvi pole tarvis.

Pool tundi enne starti võtan banaani, peotäie rosinaid või saiakese (võimalikult väherasvase, muidu hakkab üles ajama). Võistluse ajal võtan igast teisest TP-st tüki banaani. Rattaralli ajal võib natuke rohkem võtta, sest joostes-suusatades hakkab maosisu üles ajama, kui liiga palju süüa.

Mõned võtavad kaasa ka oma geeli või batooni, aga mina pooldan võimalikult väikest "pagasit". Elu on näidanud, et rajatoitlustusest piisab täiesti, tuleb ainult ära tunda, millises TP-s banaan krabada ja millise võib vahele jätta.

Eelmisel päeval söön suure pitsa või pasta, sellega laeb ilusti täis.

Kui sa kavatsed tõesti keskmise kiiruse 35km/h saavutada, siis respect. Mina ennustan enda ajaks vähemalt 5h.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ma homme õhtul annan teada, kui palju ma oma võimeid üle hindasin :blink:

Aga tänan soovituste eest, nüüd on homse menüü osas pilt palju selgem.

Muudetud kasutaja bumer_2 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma võtsin ükskord vahetult enne matši mitu tabletti glükoosi. Tulemused olid päris koledad:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaneel stabiliseerib veresuhkrut suurendab energiat ja aitab rasvadel mitte salvestuda(aitab mingil määral kaasa rasvade põlemisele)...

umbes 1tl. kaneeli hommiku pudru sisse peaks olema piisav kogus et stabiliseerida veresuhkurt...

kaneeli kasutavad ka dieedil olevad inimesed...

aga oskab keegi öelda(nt.OldMan või Fred Antson) mis aegadel oleks kõige mõistlikum ja mõtekam kaneeli süüa ja kui palju korraga...??

ja kas kaneelist on siis tõesti kasu nii nagu kirjutatakse...?

Siis, kui sööd süsivesikurikast toitu!

Umbes 1 gramm korraga.

Ei ole, kui kurnata kõhunääret päevast päeva järjekindlalt igal toidukorral liigsete süsivesikutega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võta TP-dest (toitlustuspunktidest) leiba ning kasta soola sisse! Muidugi ka banaani, mida maratonidel küllaldaselt jagatakse ja spordijooki. Näiteks enne selle aasta Tartu Jooksumaratoni sõin ca. pool tundi enne starti ühe Maximi energiabatooni ja jõudu oli küllaladaselt. Läbisin maratoni oodatust paremini! :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa kavatsed tõesti keskmise kiiruse 35km/h saavutada, siis respect.

Maryjane'i respect jäi lõpuks oma lolluse taha - 15km enne lõppu jõin ahnelt viimased joogitilgad, mis pudelisse alles olid jäänud ning ei pannud tähele, et jäin päris grupi sappa. Viimase ratturiga tekkis 5m vahe, mida ei suutnudki enam tagasi sõita ning nii kaotasin lõpuks grupile 3min ja keskmine kiirus langes natuke alla 35 - täpsemalt 34,7km/h, aeg oli 3.37.50. Samas räägib minu kasuks fakt, et sõitsin universaalrattaga, millel kerge mustriga kummid..

Aga toitumise koha pealt niipalju, et enesetunne oli super ja energiat jätkus kenasti lõpuni. Tegin täpselt nii, nagu Oldman soovitas, kuni kaneelini välja ning sõidu ajal jõin ainult spordijooki, esimest korda umbes 45min peale starti, edasi iga 15 min tagant ning kokku umbes 3 liitrit. Ja meeletu parmupäevituse sain, käsivarred on punased nagu keedetud vähil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Maryjane'i respect jäi lõpuks oma lolluse taha - 15km enne lõppu jõin ahnelt viimased joogitilgad, mis pudelisse alles olid jäänud ning ei pannud tähele, et jäin päris grupi sappa. Viimase ratturiga tekkis 5m vahe, mida ei suutnudki enam tagasi sõita ning nii kaotasin lõpuks grupile 3min ja keskmine kiirus langes natuke alla 35 - täpsemalt 34,7km/h, aeg oli 3.37.50. Samas räägib minu kasuks fakt, et sõitsin universaalrattaga, millel kerge mustriga kummid..

Aga toitumise koha pealt niipalju, et enesetunne oli super ja energiat jätkus kenasti lõpuni. Tegin täpselt nii, nagu Oldman soovitas, kuni kaneelini välja ning sõidu ajal jõin ainult spordijooki, esimest korda umbes 45min peale starti, edasi iga 15 min tagant ning kokku umbes 3 liitrit. Ja meeletu parmupäevituse sain, käsivarred on punased nagu keedetud vähil.

Ikkagi respect! :lol: 34.7 ongi ju 35.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Maryjane'i respect jäi lõpuks oma lolluse taha - 15km enne lõppu jõin ahnelt viimased joogitilgad, mis pudelisse alles olid jäänud ning ei pannud tähele, et jäin päris grupi sappa. Viimase ratturiga tekkis 5m vahe, mida ei suutnudki enam tagasi sõita ning nii kaotasin lõpuks grupile 3min ja keskmine kiirus langes natuke alla 35 - täpsemalt 34,7km/h, aeg oli 3.37.50. Samas räägib minu kasuks fakt, et sõitsin universaalrattaga, millel kerge mustriga kummid..

Aga toitumise koha pealt niipalju, et enesetunne oli super ja energiat jätkus kenasti lõpuni. Tegin täpselt nii, nagu Oldman soovitas, kuni kaneelini välja ning sõidu ajal jõin ainult spordijooki, esimest korda umbes 45min peale starti, edasi iga 15 min tagant ning kokku umbes 3 liitrit. Ja meeletu parmupäevituse sain, käsivarred on punased nagu keedetud vähil.

See oli väga õige otsus alustada vedeliku manustamist varem ja tihedamini arvestades eile valitsenud kõrget õhutemperatuuri ja -niiskust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×