Jump to content
kalakala

Valu käsivartes

Recommended Posts

Kui tõsiselt tuleks suhtuda lihasvaludesse? "No pain, no gain" küll, aga jõusaal peaks siiski sellest parem olema. Harjutuse kestel pole väga märkimisväärselt midagi tunda. Kui käed aga koormuse alt vabanevad (lasen hantlist lahti vms), jookseb küünarvarde tugev valu. Alguses mõtlesin, et tegu lihtsalt tavalise lihasvaluga. Kuu ajaga valu ei kadunud. Kel sarnane probleem esinenud, jagage kogemust :blink:

Muudetud kasutaja kalakala poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli kunagi käsivarre vigastus. Sarnane asi nagu sul. Tegin plokil allasurumumist triitsepsile, kui järsku poole harjutuse keskel lõi paremasse käsivarte tugev valu. Mõtlesin et läheb üle, aga..järgmine päev oli küll vab, kuid aiatöid vaja teha ja liigutasin mõnda suurt kivi, nagu need põllukivid on. Aga paar korda sai keeratud kivi, kui äkki selline väga tugev valu lõi sisse et no kätt ei saand pigistada kah. Aga noh, rumal nagu olin tegin edasi, mis sest et valulik oli, proovisin rahulikult. Järgnevad 2-3 nädalat oli käsi elastiksidemega ümber ning selle käega ei saand midagi teha. Harjutasin nõrgema ekspansoriga seda kätt. Lõpuks sai asja, arvan et see viimane asi aitas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tuleb tuttav ette, täpselt samamoodi valu kogenud, teen hantli või ms kätt ja kui käest ära panen, tuleb terav valu kätte :S, samas enam pole nagu olnud, ei oska öelda ka millest võib tulla

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tõsiselt tuleks suhtuda lihasvaludesse? "No pain, no gain" küll, aga jõusaal peaks siiski sellest parem olema. Harjutuse kestel pole väga märkimisväärselt midagi tunda. Kui käed aga koormuse alt vabanevad (lasen hantlist lahti vms), jookseb küünarvarde tugev valu. Alguses mõtlesin, et tegu lihtsalt tavalise lihasvaluga. Kuu ajaga valu ei kadunud. Kel sarnane probleem esinenud, jagage kogemust :blink:

Tegemist on närvivaluga, ilmselt on mõni närv surve all.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen sellist asja korduvalt varem kogenud, tegemist on ületreeningust tingitud valuga küünarvarre ümber - tegemist on põletikulise protsessiga selles piirkonnas. Eriti hull on teha näiteks seistes kangiga küünarvarte kõverdusi - ühesõnaga sirget kangi on kõige valusam hoida, eriti lahti lastes on tugev valu. Leebem on teha hantlitega, soovitan koormust vähendada kätele - samuti ka seljaharjutustele, sest seal saavad ka küünarvarred tugeva koormuse raskusi hoides. Kidlasti ei tee paha massaaz. Loodan, et saad abi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud info eest. Ott, mida Sa täpsemalt koormuse langetamise all silmas pead? Vähendada raskusi/kordusi/seeriaid? Muidu olin harjunud harjutust tegema 4 seeriat 6-8 kordusega (antud raskusega oligi selline korduste arv maksimum, mida teha jõudsin). Oleks õigem korduste ja seeriate arv samaks jätta ja raskusi vähendada või raskused samaks jätta ning kordusi vähendada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen sellist asja korduvalt varem kogenud, tegemist on ületreeningust tingitud valuga küünarvarre ümber - tegemist on põletikulise protsessiga selles piirkonnas. Eriti hull on teha näiteks seistes kangiga küünarvarte kõverdusi - ühesõnaga sirget kangi on kõige valusam hoida, eriti lahti lastes on tugev valu. Leebem on teha hantlitega, soovitan koormust vähendada kätele - samuti ka seljaharjutustele, sest seal saavad ka küünarvarred tugeva koormuse raskusi hoides. Kidlasti ei tee paha massaaz. Loodan, et saad abi

Ja põhjuseks on sõrmede sirutajalihaste ülekoormus. Tuleb treenida mitte ainult biitsepsit vaid ka küünarvarre lihaseid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli ka selline asi, ligi aasta aega kestis, väga hull ei olnud sai ikka kuidagi teha, aga vaikselt läks valusamaks koguaeg, siis lõpuks katkestasin trenni tegemise paariks kuuks ja vaatasin hoolega oma tehnika, treeningkava ja taastumise üle ja läks üle, tundub et lõplikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

randme- / küünarvarte lihaste treenimisega peaks siiski kohe alguses pihta hakkama.

ise teen neid biitsepsi päeval.

päris mitu kuud sai tehtud neile meeletult trenni - 8 seeriat ja 15 kordust seerias nii ülemistele kui alumistele.

tulemus - mitte ühtegi küünarvarrevalu + tugevad ja kindlad randmed.

nüüd teen vähem, sest nö vundament on piisav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tõsiselt tuleks suhtuda lihasvaludesse? "No pain, no gain" küll, aga jõusaal peaks siiski sellest parem olema. Harjutuse kestel pole väga märkimisväärselt midagi tunda. Kui käed aga koormuse alt vabanevad (lasen hantlist lahti vms), jookseb küünarvarde tugev valu. Alguses mõtlesin, et tegu lihtsalt tavalise lihasvaluga. Kuu ajaga valu ei kadunud. Kel sarnane probleem esinenud, jagage kogemust :)

Juhul kui teed biitsepsit siis kasuta kõverat kangi ja hantleid, tean paljusid kellel kindlasti pole ületreenitust aga kurdavad, et sirge kangiga on valu sisse löönud.

Ja ka triitsepsi puhul kasuta kõverat kangi või kui plokil teed siis mingit kõverat pulka või rihma/köit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen täheldanud, et Scotti pingil tehes EZ-kangiga(kõver kangiga) tekib see valu paljudel. Ütleks, et selle põhjueseks on sellises asendis küünarluule langev liiga suur koormus. Küünarluud surutakse tugevalt kokku ning enamus kodaluu koormusest kandub täiendavalt sellele Sirge kangiga tehes ei saa küünarluu nii palju vatti. Pakun, et tegemist sama asjaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen täheldanud, et Scotti pingil tehes EZ-kangiga(kõver kangiga) tekib see valu paljudel. Ütleks, et selle põhjueseks on sellises asendis küünarluule langev liiga suur koormus. Küünarluud surutakse tugevalt kokku ning enamus kodaluu koormusest kandub täiendavalt sellele Sirge kangiga tehes ei saa küünarluu nii palju vatti. Pakun, et tegemist sama asjaga.

Ei ole vahet, kas teha sirge või kõvera kangiga.Valu tekib mõlemal juhul ülekoormuse tagajärjel ja valu põhjuseks on, nagu ma eelpool juba kirjutasin - küünarvarre lihaste ülekoormus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegu on ilmselt ülekoormusvigastusega,kuid esmaseks raviks soovitaksin :

1. valu esilekutsuvatest harjutustest loobuda 1-2nädalat

2. Deep Relief Geel 2x päevas

3. Arthrostop Plus 1tabl 2xpäevas

4. treeningul randmed elastse sidemega fikseerida

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegu on ilmselt ülekoormusvigastusega,kuid esmaseks raviks soovitaksin :

1. valu esilekutsuvatest harjutustest loobuda 1-2nädalat

2. Deep Relief Geel 2x päevas

3. Arthrostop Plus 1tabl 2xpäevas

4. treeningul randmed elastse sidemega fikseerida

Arthrostop Plus siia nimistusse küll ei sobi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võibolla, aga need vasted ütles mulle ortopeedik Mihkel Mardna, noorte spordiarst :)

Mina ei ole arst, aga mina teeksin niimoodi:

1) loobuksin valu põhjustavatest harjutustest 1-2 nädalat

2) kasutaksin Deep Reliefi

3) peale 2-nädala möödumist lülitaksin treeningplaani harjutused küünarvarre lihastele

4) elastseid sidemeid ei kasutaks, kuna see on jälle kahe otsaga asi, ta fikseerib küll liigese, aga abistavate lihaste arengu pärsib

5) Arthrostopi kasutaks aastaringi tsüklitena.

Aga teie tehke arsti soovituste järgi - on kindlam. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mille poolest Deep relief ja Ibutop erinevad muidu, millal kumb paremini sobiks? Deep tundub sisaldama etanooli, aga Ibu propanooli hoopiski, mõlemad ju alkoholid, seega saab mõlema ravimiga rahustava alkoholi joobe nagu ma aru saan, ja suurt erinevust neil polegi. Seega?

Siin tekstis on küll palju linke nüüd läbi vaatamiseks...

Muudetud kasutaja estrose poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mille poolest Deep relief ja Ibutop erinevad muidu, millal kumb paremini sobiks? Deep tundub sisaldama etanooli, aga Ibu propanooli hoopiski, mõlemad ju alkoholid, seega saab mõlema ravimiga rahustava alkoholi joobe nagu ma aru saan, ja suurt erinevust neil polegi. Seega?

Siin tekstis on küll palju linke nüüd läbi vaatamiseks...

mina soovitan deep reljefi....kõige parem on hobuse salv seda ei anna nende asjadega võrreledagi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mille poolest Deep relief ja Ibutop erinevad muidu, millal kumb paremini sobiks? Deep tundub sisaldama etanooli, aga Ibu propanooli hoopiski, mõlemad ju alkoholid, seega saab mõlema ravimiga rahustava alkoholi joobe nagu ma aru saan, ja suurt erinevust neil polegi. Seega?

Kuskilt keemiaklassist on meelde jäänud, et etanool on väiksema süsinikahelaga kui propanool.

seega peaks toime ehk kiirem olema ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×