Jump to content
Jess13A

Toidulisandite doseerimine

Recommended Posts

Küsimus toidulisandidte kasutajatele.

Mõnedel toidulisandidel on kasutusjuhendis märgitud portsioni kohta lisatava pulbri kogus peale grammide ka mõõtühikuna supilusika/teelusika arvu järgi ,kuid paljudel juhenditel seda pole.

Kui palju on 30 - 40 gr (3/4- 1 dl) pulbrit keskmiselt supilusikates või teelusikates?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui palju on 30 - 40 gr (3/4- 1 dl) pulbrit keskmiselt supilusikates või teelusikates?

arvan et supilusikale võib 50g ka peale suruda, seega kui suur hunnik on 30g (proteiin)

koolis käid? Palun arvuta ise

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

miks mõnel pakendil (nt protein nr 1) on märgitud 3-4 supilusikat segada veega, kuid samas me teame et üks supilusikas on 25g??

2*25=75g :rolleyes:

teatavasti võetakse proteiini korraga 30-40g.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
miks mõnel pakendil (nt protein nr 1) on märgitud 3-4 supilusikat segada veega, kuid samas me teame et üks supilusikas on 25g??

2*25=75g :ph34r:

teatavasti võetakse proteiini korraga 30-40g.

Noh..2*25 on tegelikult 50, mitte 75 :rolleyes:

Aga üldiselt ei saa öelda, et üks supilusikatäis on tingimata 25g. See oleneb aine tihedusest ja sellest, kui palju sa seda ainet ühte lusikasse mahutada suudad või tahad. Seega võta nii, nagu pakendil kirjas on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ja 100 g pulbrit ei sisalda 100g valku, ainult proteiinipulbritel on % seal kuskil 70-80, massilisajatel (proteiin+süsivesik) on see muidugi veel madalam

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma hästi ei usu, et supilusikatäis proteiinipulbrit päris 25 g kaalub (kuigi ega need supilusikad kõik täpselt ühesuurused ka ei ole), sest kui ma 50 g proteiinipulbrit panen, siis tundub küll rohkem olema kui 2 supilusikat (kasutan kaalu). Võibolla kui just kõige suurem supilusikas välja otsida. :D Dekstroos võib küll 25 g kaaluda, see on tunduvalt tihedam. Võin muidugi järgi mõõta täna päeval, aga mingil määral arvatavasti oleneb ka konkreetsest proteiinist (vaatan, mul peaks 2 erinevat olema praegu).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No näiteks 3 kuhjaga supilusikat whey3 kaalub 30 grammi.

krt siis ma olen vist vähe manustanud korraga. ma panin 2 kuhjaga. vaatasin shakerist ka et 2 lusikat on pool dl-i.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult on väga raske niimoodi mõõta, sest vähe sellest, et supilusikal ja supilusikal on vahe (ma olen kindel, et mul on ka üks suurem lusikas kui pildil, aga ei leidnud üles), vahe on ka kuhjal ja kuhjal. :D

Ma suutsin igatahes sellisele lusikale sellise kuhja Whey3-e peale ajada ja see kaalus 21 g:

whey3qu1.jpg

Igas köögis peaks ikka kaal olema, tehke omale see teene. Kui juba valgupulbrit jõuate osta, siis peaks kaalu ka jõudma osta. Mul see digitaalne, mis 1 g täpsusega näitab, maksis vähem kui 1 pakk Whey3-e.

Näiteks see digitaalne kaal maksab 245 kr: http://www.plussmiinus.ee/ee/kook/kaal?vaata=65840

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×