Jump to content
kairito

Kas on ikka õige valik?

Recommended Posts

tere

kaalun palju (90kg), olen 1,5 a käinud seipingus aktiivselt ja viimased paar kuud käinud lisaks ks pumpis. Kehakuju muutunud, seda võin õelda, nagu sitkem oleks ja reljeefsem, AGA...kaal on lisandunud. Kas see on norm? tahaks ikka hirmsasti alla võtta suveks. Mida soovitate? kas jätkan pumpi ? Kasutan trennis ühesugust raskust kogu aeg - 2+2 kg , väljaasteid teen ilma raskuseta. Teinekord on järgmine päev jalad nii kõvad, nagu tinakangid. kas ehk pumpan end liiga üles? samas raskusi eirit ju ei kasuta....olen mures... :blink: treeningkava mul selline - 2 x näd seiping ja 2x näd pump, vaheldumisi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga milleks jälgida kaalu, kui kehakuju on parem ja oled rahul. Ütlesin sama ka sõbrale (tüdruk), kes on kehaga rahul, kuid kaaluga ei rahul. Ütlesin et minupärast kaalu kasvõi 100kg, aga kui keha on hea, siis on ülejäänud muretu ju. Kaalu nr ei ütle midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga milleks jälgida kaalu, kui kehakuju on parem ja oled rahul. Ütlesin sama ka sõbrale (tüdruk), kes on kehaga rahul, kuid kaaluga ei rahul. Ütlesin et minupärast kaalu kasvõi 100kg, aga kui keha on hea, siis on ülejäänud muretu ju. Kaalu nr ei ütle midagi.

ei noh, ütlesin, et asi on paranemas, et nagu tulemusi on näha, aga mitte selles mõttes et olen rahul oma kehaga. EI, veel pole, sest ka ümbermõõdud on suured...veel :blink: ja eelmise suve riided ei magu selga. Võtsin seipinguga alla eelmine suvi 10 kilo, no oli mõnus küll. Siis aga jätsin pooleli , terve talve ei käind. Ja nüüd juba par kuud uuesti käin. Aga hakkasin lisaks võtma ka pumpi, et nagu lihastele rohkem mõjuda.....aga näe, kurivaim, kaalu juures......

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valikul ei tohiks viga olla. :lol:

paar soovitust ehk oleks siia lisada.

1. kehakaalu saab alla ikka eelkõige toitumise ja treeningu kombinatsiooniga. 4 trenni nädalas tähendab, et trenni pool on ok. Toitumise pool vaja ka korda saada rohkem, siis kilod kaovad ilusasti.

2. Kuna kehakaal on piisavalt suur, siis jalgade harjutustel BPs pole väga vaja raskusi lisadagi. Koormus põlvedele suure lisaraskusetagi korralik ju. Küll, aga võid erinevatel harjutustel raskustega mängida - rinnalihase ja seljalihase harjutuste ajal võiks raskus ikka suurem olla kui biitsepsi treenimisel.

3. Kui jalad järgmisel päeval täitsa sodid, siis selle vastu aitab

a) jalgade mitmekülgsem treenimine, mis esialgu tundub kohutavana. :blink: Kui vähegi võimalik, siis mina asendaksin ühe BP või sheipingu hoopis spinninguga või väljas rattaga sõitmisega. Rulluisutamine või pikemad jalutuskäigud sobivad ka ainevahetuse kiirendamiseks ning annavad jalalihastele mõnusat koormust. Mõne aja pärast ei väsita BP jalaharjutused sellisel juhul jalalihaseid enam nii ära.

:rolleyes: peale treeningut on vaja korralikult venitada. Eriti just neid lihaseid, mida on teada, et võivad valusaks jääda.

c) organismis peab piisavalt olema magneesiumi (ja naatriumi). Need ained kipuvad trenni tehes kehast higistamisega kergesti lahkuma. Samas on neid vaja taastumiseks ja krampide ning lihaste ebameeldiva pinges oleku vältimiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Valikul ei tohiks viga olla. :lol:

paar soovitust ehk oleks siia lisada.

1. kehakaalu saab alla ikka eelkõige toitumise ja treeningu kombinatsiooniga. 4 trenni nädalas tähendab, et trenni pool on ok. Toitumise pool vaja ka korda saada rohkem, siis kilod kaovad ilusasti.

2. Kuna kehakaal on piisavalt suur, siis jalgade harjutustel BPs pole väga vaja raskusi lisadagi. Koormus põlvedele suure lisaraskusetagi korralik ju. Küll, aga võid erinevatel harjutustel raskustega mängida - rinnalihase ja seljalihase harjutuste ajal võiks raskus ikka suurem olla kui biitsepsi treenimisel.

3. Kui jalad järgmisel päeval täitsa sodid, siis selle vastu aitab

a) jalgade mitmekülgsem treenimine, mis esialgu tundub kohutavana. :lol: Kui vähegi võimalik, siis mina asendaksin ühe BP või sheipingu hoopis spinninguga või väljas rattaga sõitmisega. Rulluisutamine või pikemad jalutuskäigud sobivad ka ainevahetuse kiirendamiseks ning annavad jalalihastele mõnusat koormust. Mõne aja pärast ei väsita BP jalaharjutused sellisel juhul jalalihaseid enam nii ära.

:lol: peale treeningut on vaja korralikult venitada. Eriti just neid lihaseid, mida on teada, et võivad valusaks jääda.

c) organismis peab piisavalt olema magneesiumi (ja naatriumi). Need ained kipuvad trenni tehes kehast higistamisega kergesti lahkuma. Samas on neid vaja taastumiseks ja krampide ning lihaste ebameeldiva pinges oleku vältimiseks.

Toiduga ma üle ei paisuta (mittenii palju vähemalt, et kaal lisanduks). Olen vana kaalujälgija :;)

aga mis huvitav, et seipingut võiks asnedada nt. rattasõiduga :rolleyes:

proovin seda mõtet...kuid sel juhul asendaksin 1 pumpi trenni hoopis rattasõiduga :blink: , sest seiping on mu lemmik trenn ja väga mitmekülgne kahhh....

pealegi oman kogemust seipinguga allavõtmisel ja seepärast see algne mure seisneski selles, et peale pumpi trenni tunnen et ma käed jalad ja keha üldse on küll kallerdava rasva suhtes tunduvatl vähenend, kuid see-eest on juurde lisandunud selline tugav lihaseline mass, mis on teinud mu sääremarjad ja kintsud nagu täispuhutud tinapommideks.....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale trenni kaob rasv juba ära ja keha lihast täis :blink:? No see viimane on enamvähem pihta, aga see lihas on sinus koguaeg olemas, lihtsalt pole verd täis.

Vaata seda asja, kui punktist, et trenn kiirendab su metabolismi ja annab võimaluse rohkem süüa. Ülejäänud sõltub kõik toitumisest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toiduga ma üle ei paisuta (mittenii palju vähemalt, et kaal lisanduks). Olen vana kaalujälgija ::lol:

aga mis huvitav, et seipingut võiks asnedada nt. rattasõiduga :lol:

proovin seda mõtet...kuid sel juhul asendaksin 1 pumpi trenni hoopis rattasõiduga :blink: , sest seiping on mu lemmik trenn ja väga mitmekülgne kahhh....

pealegi oman kogemust seipinguga allavõtmisel ja seepärast see algne mure seisneski selles, et peale pumpi trenni tunnen et ma käed jalad ja keha üldse on küll kallerdava rasva suhtes tunduvatl vähenend, kuid see-eest on juurde lisandunud selline tugav lihaseline mass, mis on teinud mu sääremarjad ja kintsud nagu täispuhutud tinapommideks.....

Kaalujälgimine ja aktiivne sportimine on kaks eri ooperit. Ma ei ütle, et need mõlemad head ei ole oma eesmärkide saavutamiseks. Aga koos :rolleyes:

Kaalulangetamine on tegelikult väga lihtne matemaatika. Kui saad toidust vähem kaloreid, kui keha ära kulutab, siis kaal langeb. Punkt.

500 kcal päevas miinuses tähendab seda, et nädalaga (7 päeva) kukub kaal u 0,5 kg.

Päris täpselt ei tea, aga pakun, et sheipingu tunni jooksul väga palju kaloreid ära ei põleta. Nii, et peamine rõhk peab jääma ikka toitumise kontrollimisele. BP-ga võib rohkem kaloreid põletada (mina vahemikus ühes trennis 400-700 kcal sõltuvalt intensiivsusest) ja rattasõiduga (minul fatburn trennis tunniga 500-600 ja intervalltrennis korraliku andmise korral 800-900).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänks, kes vastas. Võtan endale personaalse treeneri, üks soovitas, et paneb mu toitumise ja trenni paika. Täna hommikul sõitsin jõusaalis ratast, 30 minutit - Pulss pidevalt 120-130 vahel. sõitsin maha 270 kcal.....kas see on norm? ja kas 30 mintsi piisab? treening siis koosneks nii - et 2 x näd Bpump ja 1x seiping ja 1x rattasõit saalis. ja siis treener paneb paika mu toitumise. eks siis näis! :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pulss 120-130 on hea rasvapõletamiseks. Ning personaalne treener veel parem.

Nagu juba enne mainitud peaks energiadefitsiit 0,5 kg rasva kaotamiseks 7 päeva jooksul olema u 3500 kcal. Eks siit saab arvutada, kui suure osa sellest sai trenniga kaetud :rolleyes:

Algus tehtud igatahes :blink: Lisaks ratta seljas kulutatud energiale muutus sellest veidi kiiremaks ka ainevahetus ning treenitumaks lihased.

Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen olnud tubli viimasel 3 nädalal. Käin 3x näd pumpis ja 1 x sõidan ratast ca 50 mintsi (s.o. -480 kcal). Personaaltreener tegi mulle toitumiskava, söön päevas 5 võrdset kcal koguselt toidukorda, kokku päevas 1800 kcal. Olen iga nädal alla võtnud 1 kg. S.o. siis nüüdseks 3 kilo kokku. Kui ennist rääkisid siin sellst -500kcal päevas, siis kuidas mina arvutan nüüd, kas mul on miinuses kalorid või ei ole?`Sest kui arvutan siis lehel pakutava tööriistaga oma BAV , siis see oligi ca 1800 kcal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×