Jump to content
joker

Amatöörkulturism ja dopingukontroll?

Recommended Posts

Tagasi uudise / artikli juurde

Taaskord ronin välja sellise mitte kõige „leebema“ teemaga, ent mis teha, viimasel ajal, eriti pärast Tallinna Euro Elite Touri olen selliste asjade üle väga palju mõtisklenud. Usun ka seda, et kõnealune teema ei ole paljude arvates kindlasti selle portaali temaatika, ent mina arvan, et vägagi on. On selge, et igasugune keelatud ainete temaatika on alati käinud kulturismiga kaasas, see ei ole saladus, eriti kui vaadata veel profikulturismi. Siiani ei ole mul selle portaali „valitsejatele“ midagi ette heita, kõik senised steroide ja kunstlikult kasutatavat kehakeemiat pu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igasugu mõtted on teretulnud antud artikli ja teema kohta. Ärgem ainult jälle tülli mingem sõbrad. Teema paljudele sama hell nagu pronkssõdur Moskvale. Aga arvamused on teretulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siinsamas süüdistatakse Kalmust steroidide kasutamises ja tehakse sellest hullem skandaal. See on ju täielik sigadus. Kui ta oleks kasutand, miks pole ma teda siis 2x suuremana näind.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igal pool,mitmetes asutustes antakse altkäemaksu,mis siin(IFBB) siis teistmoodi on?Vaadates Ponciust,kes on peaaegu sama lihastes kui on profid,tekivad teatud küsimused jah.Ja Shabunja on veel suurem...

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igaljuhul väga vinge on see, et Shabunya on treeninud vaid 11 aastat. Nojah siis, mis siis ikka, võimas värk ;)

Huvitav mis on tema edu saladus... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt ja kusjuures sellise 8, 10 ja 12 aastase treeningstaaziga mehi on amatööride seas küll ja veel, ainult et nad näevad suuremad välja kui meie "Marek ja Ott kokku"!!! Muidugi kujundlik liialdus, aga illustreerib ilmekalt mu mõtet!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtiskluse üheks teemaks oli raha. Igasuguse tippspordi juures on rahvusvahelisele tasemele jõudmise juures see sageli üheks olulisemaks faktoriks. On rohkem ja vähem kulukaid spordialasid (F1, rally ...). Mõnel alal kulub enamus raha tehnikale, teisel reisimisele, kolmandal toidulisadele jne. Kuid iga spordi juures on lisaks finantseerimisele oluline see, et sportlane saab ainult oma tööd, st sporti teha.

See, et Eestis on sportlasi ja organisatsioone, kelle töö ja toetusega vähegi suudetakse sportlasi rahvusvahelisel areenil näidata, on kohati lausa mõistetamatu meil kasutada olevate ressursside mahu juures. Seda enam väärivad sellised tegelased lugupidamist. ;)

See spekulatsioon, et tippspordis kulub suures koguses raha ka antidopinguorganisatsioonide kinni maksmiseks, on minu arust väga tõsine teema. Kui selline värk peaks avalikuks saama - oh seda skandaali ja juriidikat jnejne. Ma siiralt loodan, et see ei ole nii ja ei saa nii olema. Igatahes, kui see ka on nii ja on võrdsemaid võrdsete hulgas, siis minul aitavad enda valitud teel püsida näiteks Marcus Aureliuse sõnad, mida on ka meie president Ilves korduvalt oma kõnedes maininud: "Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastaste sarnaseks". Väga hea mõttetera - sobib minusugusele rahvasportlasele, võiks sobida ka riigijuhtidele ning kõigile teistelegi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oh sind Jokerit küll. Selleks kulus sul 10 aastat, et aru saada miks sa sama suureks pole läinud kui oled unistanud : ) Viga ei ole sinu toitumises ega tõenäoliselt ka treeningus, vaid viga on selles, et sul ei ole lihtsalt raha. Ja mitte ainult sinul vaid meil kõigil. Ainult üliandekad ja meeletu töövõimega mehed võivad puhtalt jõuda millalgi amatööride tippu. Ma pakun välja, et neid on isegi veel olemas. Ülejäänud peavad kahjuks selle nimel riskima ja tõenäoliselt loobuma oma tervisest ja selle eest on nad nõus loovutama ka oma raha. Kuna ma olen läbi hea juhuse kirjavahetus hetkel proffi leeris üsnagi tegija kulturistiga siis olen ka selle teema kohta natuke temalt teada saanud. Ma võin öelda niipalju, et selle mehe ühepäeva kogus maksab Eesti rahas umbes 4000 krooni. Aga ausalt, mina küll ei tahaks tema nahas ringi kulgeda nagu elav surnu. Paraku teab ta ise ka, et ta kaotab millalgi heal juhul mõne oma siseelundi aga...... samas saab ta nautida need aastat meeletut tähelepanu. Minu meelest pole su elul Joker viga midagi, sul on oma töö mis sulle meeldib, oma kodu ja armsam kes sind naudib. Ning tähelepanu saad sa ka nagu näha, vähemalt selles ringkonnas. Seega, ära stressa ja naudi seda mis sul on, mitte seda mis sul ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
<a href="http://www.fitness.ee/main.php?main=artikkel&textID=3734&com_view=1">Tagasi uudise / artikli juurde</a>

Taaskord ronin välja sellise mitte kõige „leebema“ teemaga, ent mis teha, viimasel ajal, eriti pärast Tallinna Euro Elite Touri olen selliste asjade üle väga palju mõtisklenud. Usun ka seda, et kõnealune teema ei ole paljude arvates kindlasti selle portaali temaatika, ent mina arvan, et vägagi on. On selge, et igasugune keelatud ainete temaatika on alati käinud kulturismiga kaasas, see ei ole saladus, eriti kui vaadata veel profikulturismi. Siiani ei ole mul selle portaali „valitsejatele“ midagi ette heita, kõik senised steroide ja kunstlikult kasutatavat kehakeemiat pu...

Sorry Joker, jälle taheti sulle liiga teha : ) Hoopis Janar on teema autor, aga mõte jääb samaks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei mina ei taha suurt muud midagi, kui et aru saada kuidas mõnel mehel on õnnestunud amatöörkategoorias niivõrd suureks saada, kasvõi needsamad Pocius ja Shabunya ja nopivad üsna segamatult tiitleid, ilma et "vahele" kukuks???

Aga ma arvan, et sa TANK said artikli mõttest aru küll, nii et ära aga teemat ähmastama!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õige. Seaduse ees oleme küll kõik võrdsed, aga kellel raha, sellel on suur eelis. See on alati nii olnud ja ilmselt süveneb see probleem veelgi, kogu sport varsti selline, tullakse aint äärmuslikke sportlasi vaatama. Publiku maitse, mis teha...

Ja muide, teil kah võimalus üsna suureks saada, sest odavaid kuid äkilisi steroide on terve hunnik, mõned samas hinnas või odavamad kui toidulisandid. Aga nendega keerate oma tervise nii kiiresti kahe suure kannika vahele, niiet päevavalgust kah enam ei näe.

Õiged "paisujad" kasutavad väga kallist kraami, mille kuuri hind on ilmselt 10-100 x Meie kuupalk ;) Kui seda kasutada inimlikes piirides(mida enamus vast ikka ei tee - rohkem on uhkem) siis organismile suuri kahjustusi ei teki. Sellele eelneb muidugi arstlik kontroll, sest iga organism ei salli noid aineid nii hästi kui mõni teine organism.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu meelest pole su elul Joker viga midagi, sul on oma töö mis sulle meeldib, oma kodu ja armsam kes sind naudib. Ning tähelepanu saad sa ka nagu näha, vähemalt selles ringkonnas. Seega, ära stressa ja naudi seda mis sul on, mitte seda mis sul ei ole.

Kuidas selle kohta öeldaksegi....kunagi pole kõike küllalt...? Vähemalt mina ei tea küll ühtegi kulturisti, kes sellega piirduks ja rahul oleks, mis tal olemas on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei mina ei taha suurt muud midagi, kui et aru saada kuidas mõnel mehel on õnnestunud amatöörkategoorias niivõrd suureks saada, kasvõi needsamad Pocius ja Shabunya ja nopivad üsna segamatult tiitleid, ilma et "vahele" kukuks???

Aga ma arvan, et sa TANK said artikli mõttest aru küll, nii et ära aga teemat ähmastama!!!

Asi väga lihtne see mis dopinguproovi ei näita on kasvuhormoon. Iseenesest ta üksi ilma muude aineteta väga hästi ei tööta aga kui ajada kogused suureks siis töötab, millest tuleb ka see ulmeline hind. Teiseks tekib küsimus kus nad (räägin käputäiest proffidest) siis sellised summad võtavad. Siis siin tulevad appi aga ravifirmad ise, kes sponsoreerivad neid sellega, samas kasutades neid ära "laborirottidena". Unustage ära, see ulmemaailm, jäägem sportlasteks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

asjakohane teema ja hea, et on neid kes asju õigete nimedega nimetavad !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti on teema tõstatamine päevakohane, olles ise osalenud viimasel 8 aastal 14 suurvõistlusel IFBB liigas, olen tõenäoliselt asjaga rohkem kursis kui meie teised võistlejad , rääkimata tavafoorumi külastajatest. Mõned selgitused. Keegi ei olegi väitnud, et Shabynia ja Pociuse sugused mehed kartula ja sousti pealt vormi teevad. Küsimus on selles, millist poliitikat ajavad iga maa federatsioonid. Fakt on see, et ei Venemaa, Valgevene, Ukraina ega Leedu - maa siseselt dopingukontrolle ei tee. Teades, et rahvusvahelistel võistlustel on dopingukontroll, võtavad vastutuse enesele delegaadid, kes need võistlejad, kes on dopingut kasutanud välja saadavad oma riiki esindama. Karistus varasematel aegadel oli 2 aastat keeldu ja alaliidule 2000 dollarit trahvi. Aaastatel 2000 ja 2001 võeti Venelasi lausa kamandade kaupa vahele kokku ca 15 meest. Peale seda ei osalenud nad kulturismi võistlustel peaaegu üldse, kui toodi mõni mees välja siis see jäi kuhugi tahapoole või võisteldi fitnessis, selle kinnituseks ka 2005a. kus meeskondlikus arvestuses Eesti edestas Venemaad. Tõenäoliselt on ka Venelased nö unustanud oma varasemad ebaõnned ja üritavad uuesti, ju siis alaliit on vahepael kosunud ja suudab trahve maksta kui mehed peaks vahele jääma.

Uue korra järgi võetakse dopingu kontrolli kaalumise juurest loosiga 6 meest kõigist võistlejatest ja omakorda 6 meest kõikide kategooriate võitjate seast, nii et tõenäosus osutuda valituks on olemas, kuid samas on ka suur võimalus mitte anda dopinguproovi. Nii, et nö paljud tulevadki riskima kui läheb õnneks saad tiitli ja kui läheb vastupidi karistatakse. Viimane maailmameistrivõistlus Tsehhis Ostravas - diskfalitseeriti 8 meest finaalidest, kindlasti oli seal neid, kes ei sattunud valituks ja said oma tiitli kätte. Valemängiaid on kõigil spordialadel nii ka kulturismis, kuid Eesti kulturismi ja fitnessi liit on võtnud kindla suuna kontrollida ja lähetada neid sportlasi, kes on puhtad, et mitte vastutada ja maksta hiljem trahvi - alaliit ei ole nii rikas ja lisaks ka minuarvates on see vastuolus üldse spordi ideoloogiaga.

Mida kauem olen ala juures, seda vähem ma tahan saada sama sugusteks nagu maailma tippprofid, sest tean mida nad peavad endale iga päev sisse ajama. Siin ei maksaks kellelgi kadestada, olge õnnelikud sellistena nagu te olete. Te elate tunduvalt kauem ja teil on tunduvalt vähem tervisehädasid kui neil meestel ja väga vähesed neist naudivad heaolu, keskmine proff ei teeni mitte midagi, vaid maksab oma hobile kõvasti peale.

Minu arvates on ka põhjus selles, et näiteks Venmaal on üldse arusaam ,et ilma dopinguta pole võimalik sporti üldse teha. Usus on küsimus ja oskustes ,loomulikult peab olema ka annet, töökust jne. Kõigist ei saa meistrid, kuid kui te ise ei usu, et te võite vähemalt amatöörspordis kuhugi jõuda, siis te ei jõua ka kuhugi ja see kehtib igas elu valdkonnas. Siis oleks aeg ala vahetada ja tegeleda millegiga, millesse te usute. Ärge kartke eesmärke püstitada!

Ma ei tea kui palju sellest selgitusest kasu on, kuid midagi ikka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

So why are things the way the' re asked? There are lot's of reasons. I'm

don't want to make those "Bodybuilding Gods" angry or anything. I have tried

to make my point clear before in this forum and in the media but no use.

In my oppinion the control over discovering the doping users should be very

strict. But why should i believe anyone who just tells me that it really is

like that.

On year 2001, when Kalmus became a "falseplayer", the're was no decent

control at all. The only thing that was done, was that the urin-test was

taken. At least mine was. To be exact in details, even the protocols of the

doping test was filled carelessly. The protocol says that in the same exact

time I was taking the test, there was also supposed to be one other athlete

taking the test aswell. Funny that I didn't saw anyone else there with me.

On the other hand even the fact that there supposedly "was" an other athlete

there with me taking the test at the same time, is actually against the

rules. By the rules there can only be one athlete at the test-taking room at

the time with two senders to make sure things are under control. The main

thing that bothers me is why those papers of the other athlete were filled

before, or filled with not taking account the rules??

When I asked from the chairman of Estonian Antidoping Assotiation M. Mardna

why those papers where filled as they were, he's ecat words to me were "It's

not that important to fill those papers so strict, we only came here to

catch the steroids and that is exactly what we did!"

Haha, you bet you did! By your own rules! Cool, isn't it? ;)

Okay, I won't prick that old wound anymore. I'm just saying I don't suspect

anyone who was there with me at that control.

Question is, why those rules of taking a doping-test weren't granted

properly?

Ewerybody should be equivalent against the rules, so why does it seem that

some of us are a bit more equivalent?

And also I wan't to say that if a person can't be naturally like Coleman

(and it really can't be) then I don't wan't to be like that anyway. I don't

want to depend on some medical crap.

"Unsubmissive spirit merges unsubmissive nature" :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
So why are things the way the' re asked? There are lot's of reasons. I'm

don't want to make those "Bodybuilding Gods" angry or anything. I have tried

to make my point clear before in this forum and in the media but no use.

In my oppinion the control over discovering the doping users should be very

strict. But why should i believe anyone who just tells me that it really is

like that.

On year 2001, when Kalmus became a "falseplayer", the're was no decent

control at all. The only thing that was done, was that the urin-test was

taken. At least mine was. To be exact in details, even the protocols of the

doping test was filled carelessly. The protocol says that in the same exact

time I was taking the test, there was also supposed to be one other athlete

taking the test aswell. Funny that I didn't saw anyone else there with me.

On the other hand even the fact that there supposedly "was" an other athlete

there with me taking the test at the same time, is actually against the

rules. By the rules there can only be one athlete at the test-taking room at

the time with two senders to make sure things are under control. The main

thing that bothers me is why those papers of the other athlete were filled

before, or filled with not taking account the rules??

When I asked from the chairman of Estonian Antidoping Assotiation M. Mardna

why those papers where filled as they were, he's ecat words to me were "It's

not that important to fill those papers so strict, we only came here to

catch the steroids and that is exactly what we did!"

Haha, you bet you did! By your own rules! Cool, isn't it? :D

Okay, I won't prick that old wound anymore. I'm just saying I don't suspect

anyone who was there with me at that control.

Question is, why those rules of taking a doping-test weren't granted

properly?

Ewerybody should be equivalent against the rules, so why does it seem that

some of us are a bit more equivalent?

And also I wan't to say that if a person can't be naturally like Coleman

(and it really can't be) then I don't wan't to be like that anyway. I don't

want to depend on some medical crap.

"Unsubmissive spirit merges unsubmissive nature" :lol:

Kas teed "enemy`t "? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oh sind Jokerit küll. Selleks kulus sul 10 aastat, et aru saada miks sa sama suureks pole läinud kui oled unistanud : ) Viga ei ole sinu toitumises ega tõenäoliselt ka treeningus, vaid viga on selles, et sul ei ole lihtsalt raha. Ja mitte ainult sinul vaid meil kõigil. Ainult üliandekad ja meeletu töövõimega mehed võivad puhtalt jõuda millalgi amatööride tippu. Ma pakun välja, et neid on isegi veel olemas. Ülejäänud peavad kahjuks selle nimel riskima ja tõenäoliselt loobuma oma tervisest ja selle eest on nad nõus loovutama ka oma raha. Kuna ma olen läbi hea juhuse kirjavahetus hetkel proffi leeris üsnagi tegija kulturistiga siis olen ka selle teema kohta natuke temalt teada saanud. Ma võin öelda niipalju, et selle mehe ühepäeva kogus maksab Eesti rahas umbes 4000 krooni. Aga ausalt, mina küll ei tahaks tema nahas ringi kulgeda nagu elav surnu. Paraku teab ta ise ka, et ta kaotab millalgi heal juhul mõne oma siseelundi aga...... samas saab ta nautida need aastat meeletut tähelepanu. Minu meelest pole su elul Joker viga midagi, sul on oma töö mis sulle meeldib, oma kodu ja armsam kes sind naudib. Ning tähelepanu saad sa ka nagu näha, vähemalt selles ringkonnas. Seega, ära stressa ja naudi seda mis sul on, mitte seda mis sul ei ole.

Oh sind Marekit küll. Räägime ikka asjadest nagu nad tegelikult on ;)

post-2073-1179258102_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

irw.. paistab et on tekkinud uued terminid.

Enemy't tegema e. võõrkeeles rääkima

Tanki tegema (või oli see Tanksism) - asja teisipidi keerama ja süüdistama. või kuidas see oligi?

Aga vastuseks Oskari küsimusele. Pärast M.M.-i ja Oti tekste. Ma arvan, et see oli sul rohkem retooriline küsimus ja sa teadsid isegi seda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×