Jump to content
zerocool

Abiks ujumisel

Recommended Posts

Tervist!

Lugu siis järgmine. Sooviksin arendada oma kiirusnäitajaid krooli stiilis ujumisel. Ehk oskab keegi pakkuda välja nii jõusaali- kui tavaharjutusi, mida kasutada ujumiskiiruse parandamiseks? Olen tänulik kõikide ideede ja vastuste eest!

Ilusat suve algust!

zerocool

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on puhas tehnika ala.

Ma ujusin kunagi mingi vanamehega võidu, kes oli minust ikka võrreldamatult viletsamas füüsilises vormis.

Mõtlesin siis et teeks pullipärast vanaga võidu.

Aga raibe läks edasi nagu kaater.

Mina panin täiest jõust. Vana liigutas ennast jumala aeglaselt aga edasi läks nagu süsta milles kaks sõudjat - vaikselt ja kiiresti...

Sõber kes pealt nägi ütles et vanamehel oli lihtsalt parem ülekanne :)

No tra minu jaoks oli see täielik müstika.

Vana läks ühe tõmbega 2 mehepikkust edasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tankil täiesti õigus. Vees on vaja 2x kiiremaks edasiliikumiseks vaja rakendada 4x enam jõudu. 3x kiiremaks edasiliikumiseks 9x enam jõudu jne.

Kiirust saad arendada ujumistreeneri abiga :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga mina jällegi oskan lapsest saati hästi ujuda.Olen küll teistest 2korda raskem,aga ujun paremini(nii pikka kui ka lühikest maad,ja ükskõik mis stiilis),ei tea ise ka kuidas...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enda kogemustest tean öelda, et krooli tõmbe algul keskendu pigem enda nii pikaks kui võimalik välja venitamisele, mitte looma jõuga tõmabmisele. Sirutus peab olema seljas keskkohas tunda. Ajapikku kujuneb välja sellega tehnika, kus tõmbed on oluliselt pikemad ning efektiivsemad. Ühe sõbra vend, endine eestitasemel ujumissportlane, õpetas kunagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×