Jump to content
ylr

Hüppevõime ja sprindikiiruse arendamine

Recommended Posts

Aga mis päevale peaks panema jõutõmbe? Jala, või rinna ja triitsa, või biitsa ja selja?

Mis koha ta SINUL kõige rohkem läbi võtab, sinna pane. Kõige tüüpilisem on panna seljapäevale, populaarsuselt teine on jalapäevale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Mmmike

Tere!

Vajaksin abi vertikaalse hüppe suurendamiseks peamiselt kodus. Internet on küll paksult täis igasuguseid kavasid ja harjutusi aga kuidas ma tean, mis toimib kõige efektiivsemalt? Väga suur takistus on ka see, et ma ei saa käia jõusaalis, kodus on mul vaid hantlid ja sangpomm.

Olen igasuguseid harjutusi ja asju proovinud aga nüüd mõtlesin ma, et küsiksin asja asjatundjatelt, ma olen üsna kindel, et siin foorumis keegi ikka seda jagab.

Ma väga palun igasuguseid soovitusi, kavasi jne, mis on teie peal toiminud ja mida võib usaldada.

Tänan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Vajaksin abi vertikaalse hüppe suurendamiseks peamiselt kodus. Internet on küll paksult täis igasuguseid kavasid ja harjutusi aga kuidas ma tean, mis toimib kõige efektiivsemalt? Väga suur takistus on ka see, et ma ei saa käia jõusaalis, kodus on mul vaid hantlid ja sangpomm.

Olen igasuguseid harjutusi ja asju proovinud aga nüüd mõtlesin ma, et küsiksin asja asjatundjatelt, ma olen üsna kindel, et siin foorumis keegi ikka seda jagab.

Ma väga palun igasuguseid soovitusi, kavasi jne, mis on teie peal toiminud ja mida võib usaldada.

Tänan.

Tahad arendada hüpet siis hüppa - oleks lühike soovitus.

Milleks hüpet vaja on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Vajaksin abi vertikaalse hüppe suurendamiseks peamiselt kodus. Internet on küll paksult täis igasuguseid kavasid ja harjutusi aga kuidas ma tean, mis toimib kõige efektiivsemalt? Väga suur takistus on ka see, et ma ei saa käia jõusaalis, kodus on mul vaid hantlid ja sangpomm.

Olen igasuguseid harjutusi ja asju proovinud aga nüüd mõtlesin ma, et küsiksin asja asjatundjatelt, ma olen üsna kindel, et siin foorumis keegi ikka seda jagab.

Ma väga palun igasuguseid soovitusi, kavasi jne, mis on teie peal toiminud ja mida võib usaldada.

Tänan.

Kodus vast saad teha lihtsalt üles hüppamist ja sangpommiga või hantliga rinnale võtmist(clean & jerk) ning rebimist(snatch).

Aga kui kükis pole jõudu taga, siis eelmiste harjutuste effektiivsus on piiratud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sul on hüppenöör (kui ei ole siis osta ehituspoest mingi peenem köis, väga hea teha sellega), siis tee nii:

Treeni vähemalt 4-5 korda nädalas.

Hüppenöörid 5 seeriat. Üks seeria koosneb järgnevatest hüpetest:

Üks seeria koosneb järgnevatest hüpetest:

(20 kiiret 2 jalal hüpet, siis 20 kõrgele 2 jalal hüpped, siis 20 1 jalal hüpet mõlemale jalale, siis veel 10 kõrget 2 jalal hüpet. Kokku 90 hüpet)

Iga hüppenööri seeria vahel tee pöiasirutusi: 15 korda 1 jalal.

Iga nädal lisa 5 hüpet igasse erinevasse hüppesse juurde.

Kui on küki võimalus, siis tee E, K, R 5x5 täiskükki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina sain oma hüppe nii paremaks, et lihtsalt proovisin kogu aeg korvpallis pealt panna. Nii tegi ka M.Jordan.

Samas suur osa on mängus ka geneetika. Kuid enamasti, kes pealt panevad on suhteliselt madala rasvaprotsendiga. Lisan ka enda video, mis sai kunagi tehtud, nüüd on see korvirõngas minu jaoks veel madalamaks jäänud ja ilma hüppe ja kangi trennita.

Võrkpallis on veel lihtsam hüpata, kuna seal peab ainult hüppama ja lööma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina sain oma hüppe nii paremaks, et lihtsalt proovisin kogu aeg korvpallis pealt panna. Nii tegi ka M.Jordan.

Samas suur osa on mängus ka geneetika. Kuid enamasti, kes pealt panevad on suhteliselt madala rasvaprotsendiga. Lisan ka enda video, mis sai kunagi tehtud, nüüd on see korvirõngas minu jaoks veel madalamaks jäänud ja ilma hüppe ja kangi trennita.

Võrkpallis on veel lihtsam hüpata, kuna seal peab ainult hüppama ja lööma.

Jah. Hüpata on vaja. Korvpallis pealt panemise harjutamiseks soovitati algul korv vähe madalamale lasta. Stimuleerib paremini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen teinud sügavushüppeid ja pingi peale üleshüppeid, alguses muidugi soovitavalt ilma raskusteta aga vähehaaval nt. sügavushüpetel kangikettaid kätte võttes ja üleshüpetel kangi turjal hoides. Need harjutused annavad üpris suure koormuse hüppeliigesele ja seega peab koormuse doseerimine olema ettevaatlik. Peale selle on hea harjutus nn. hüppejooks - jalalt jalale ja samal jalal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Järgnev teema võib juba olemas olla.

Olen siin foorumis uus ja mul on tekkinud paar küsimust.

Nimelt:Ma sooviksin parandada oma hüppevõimet.

Pikkus:187cm

Kaal:62-64kg

Vanus:16aastat

Eesmärk:Suurendada hüppevõimet,just korvpallis pealt panekuks,praegu hüppan vabalt rõngasse ka koha pealt(mitte nii vabalt),aga koos palliga jääb pealt panekust puudu.

Lugesin erinevate viiside kohta kuidas hüppevõimet treenida.Leidsin palju vasteid, paljud kirjutavad,et parim on Air Alert3 ja paljud räägivad,et see ei suurenda plahvatuslikku jõudu ja see ei tööta.

Siia kohe vastu väide,et see töötab kohe kindlasti.

Aga kuna hüpete arv läheb lõpuks niivõrd suureks siis ma kahtlen,et suudan selle korralikult ja õieti läb teha,enne peaks omandama tugeva paasi jalgadele.

Nii siis,minu küsimus on:Kuidas veel treenida hüppevõimet nii,et see oleks tõhus ja samas annaks jalgadele tugeva paasi alla.

Sooviksin vastuseid asjatundjatelt,mitte niisama lõõpijatelt.

Kuidas treenida hüppevõimet?

Võite rääkida ka oma kogemustest just Air alert3-ga ja muidu headest viisidest.

Ette tänades! :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Just, enne tuleks teha mingigi baas alla.

Ehk siis tuleb kükkida. :lol:

Kui sul pole lihast luul, siis ei ole ka mida kiiremaks ja plahvatuslikumaks treenida.

Air Alert olevat natuke ka ohtlik jalgadele, sellepärast ise seda pole teinud.

Muidugi on ka selliseid inimesi, kes on lihtsalt hea hüppevõimega, mõnedel neist on näiteks hüppeliigese kohast jalg hästi peenike ja omast kogemusest tean, et sellistel on tõesti loomu poolt antud hea põrge.

Üks treeninmeetod on Polymetrics, kastide peale hüpped ja selline stuff.

Kergema kangiga võid teha näiteks kükist üleshüppeid, treenib plahvatuslikkust.

Rinnalevõtt ka tore asi, aga seda tuleb õppida ennem tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on jalalihast küll,mitte just palju,aga on.

Olen kunagi 4 aastat intensiivselt suusatanud ja 2 aastat ujunud ja nüüd mängin tennist,luustumis häire tõttu pole pikka aega trenni teinud.

Aga üles hüpped kangiga pidid olema ohtliku liigestele?

Kust saab seda Polometrics vms kava või harjutusi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu mäletamist mööda on Janar Rückenberg kirjutanud siia portaali hea artikli hüppevõime parandamise kohta. Otsing on abiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toon jälle näite enda puhul. Pole mitte kunagi hüppetrenni teinud. Kõige parem on ikkagi teha kükke (sügavkükk siis). Lühemad seeriad soovitatavalt, kuni 6 kordust. Aga jah, tuleb ka niisama kükkides kui teha pikemad seeriad (kuni 12). Siis tee veel näiteks paku pealt kükke, et istud paku või pingi peale tõstad jalad ja siis plahvatuslikult hästi kiiresti üles.

Ja kui sa arvad, et jõusaaliga on nii, et korra hüppad, siis enam ei jõua hüpata. See video on filmitud pärast kahetunnist korvpallimängu.

PS. Janari artikkel: LINK!

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on jalalihast küll,mitte just palju,aga on.

Olen kunagi 4 aastat intensiivselt suusatanud ja 2 aastat ujunud ja nüüd mängin tennist,luustumis häire tõttu pole pikka aega trenni teinud.

Aga üles hüpped kangiga pidid olema ohtliku liigestele?

Kust saab seda Polometrics vms kava või harjutusi?

Plyometrics harjutusi näed siid: http://exrx.net/Lists/PowerExercises.html

Hüppevõime aluseks on tugevad jalad ja tugevate jalgade aluseks on kükk. Teine asi mida paljud head hüppajad teevad on klassikaline tõstmine ehk rinnalevõtud, rebimised ja tõukamised. Need on aga tehnilised harjutused nii et soovitav on mõne hea treeneriga neid harjutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saab ka ilma klassikalise tõstmise harjutusteta hakkama, kui neid lihtsalt ei osata, mida ilmselt antud teema uuestialgataja ilmselt ei valda. Jalgadele kükk, väljaasted, astumised (kang seljas või hantlid käes) üles pingile, jõutõmbe erinevad variandid. Kindlasti tuleks tervet keha siiski treenida, ka käsi. Proovige hüpata ilma käteta. Ei õnnestu ilmselt väga kõrgele lennata. Tugevad treenitud käed võivad anda hüppele juurde kuni 5%. Väga oluline on tugevad selja- ja kõhulihased. Kindlasti ka venivus, mida tuleks arendada.

Eeldades, et Sa oled jõusaalis päris algaja, siis maksimaalsete raskustega ei tasugi kohe lammutama hakata. Piisab ka esialgu kergematest seeriatest, kus teed 8-12 kordust. Esialgu piisab hüppekõrguse arendamisest ka sellest vahemikust. Hiljem juba üle minna 3-6 kordustega seeriatele. Alguses ei peagi sa plüomeetriat sisse tooma. Tee ~1,5 kuuga jõusaali põhi endale alla. Peale seda lisa treeningusse ka erinevaid plüomeetrilisi harjutusi. Erinevaid kavavariante on nii palju, et konkreetselt, midagi sulle soovitada on keeruline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palun Link

DIRTY TRICK #1 — STATIC STRETCH THE HIP FLEXORS BEFORE TESTING YOUR VERTICAL JUMP!

DIRTY TRICK #2 — STRENGTHEN YOUR FLEXOR HALLUCIS LONGUS!

DIRTY TRICK #3 — FOCUS ON RAPIDLY DESCENDING INTO YOUR JUMP!

The bottom line is that the faster you can descend, the higher you will jump. Sir Isaac Newton’s 3rd Law of Motion supports this statement. It states that for every action there is an equal and opposite reaction. Knowing this, we can conclude that the faster we can descend into our jump, the faster we can take off.

DIRTY TRICK #4 — PEAK FOR YOUR VERTICAL JUMP BY PERFORMING 50-REP RHYTHM SQUATS!

DIRTY TRICK #5 — WEAR TRACK WAFFLES WHEN TESTING YOUR VERTICAL!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palun Link

DIRTY TRICK #1 — STATIC STRETCH THE HIP FLEXORS BEFORE TESTING YOUR VERTICAL JUMP!

DIRTY TRICK #2 — STRENGTHEN YOUR FLEXOR HALLUCIS LONGUS!

DIRTY TRICK #3 — FOCUS ON RAPIDLY DESCENDING INTO YOUR JUMP!

The bottom line is that the faster you can descend, the higher you will jump. Sir Isaac Newton’s 3rd Law of Motion supports this statement. It states that for every action there is an equal and opposite reaction. Knowing this, we can conclude that the faster we can descend into our jump, the faster we can take off.

DIRTY TRICK #4 — PEAK FOR YOUR VERTICAL JUMP BY PERFORMING 50-REP RHYTHM SQUATS!

DIRTY TRICK #5 — WEAR TRACK WAFFLES WHEN TESTING YOUR VERTICAL!

Esimene trikk on vägagi effektiivne, aga venitama peaks igatahes pärast trenni.

Viiest trikk on ka vägagi tõsi, ma sprindin teksades ja sileda tallaga tänavajalatsitega kiiremini kui üldfüüsilise tossudega. Lihtsalt üks on naturaalne jala asend ja sprindi tehnika tuleb iseenesest.

Ülejäänute kohta ei oska öelda.

Kui ikka küki maks pole 140 kilole lähedalegi, siis ei aita muu paremini kui küki tegemine. Kõrgusele ja sprindi kiirusele annab juurde ka madal rasvaprotsent. Kui kükis juba jõudu on, siis teha kiirus-jõudu, jõu-kiirust ehk siis kas kiirkükki(speed squat, mingi aeg lisada ketid ja kummid) või klassikalisi harjutusi(clean, snatch). Seejärel võib veel lisada ühel jalal kükid(bulgarian split squat, stepups jne, lunges, reverse squat) ja reiekakspealihase harjutusi(glute ham raise). Aga kui sa piisavalt sprindid, siis kahte viimast pole mõtet teha, kui sa üldse jõuaksidki. Ahjaa sprinti ei arenda paremini kui sprint ja kõrgust ei arenda paremini kui kõrguse hüppamine:)

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See minu poolt loodud kava siis,sooviksin vastuseid kas kõlbab(harjutusi võetus Air Alert3)

Hüppe treening.

Alustamiseks korralik soendus lihastele 5-10min.

Täiskükid kangiga.

2 seeriat ja 10 kordust.

Squat Hops.

2seeriat ja 15 kordust.

Thrust ups.

2 seeriat ja 10 kordust.

Täistallat hüpped ilma jalgu põlvi kõverdamata.

2 seeriat ja 10 kordust.

Stepups 2 seeriat ja 10 kordust.

Burnouts.

2 seeriat ja 50 kordust.

Calf Rises.

2 seeriat ja 10 kordust.

Korralik venitus jalgadele 5-10min.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×