Jump to content
shreku

Võib olla väga rumal küsimus.

Recommended Posts

Nii umbes kuu aja pärast hakkan uuesti massitrenni tegema. Ma tean, et minu proteiini vajadus oleks 175-190g. Mind huvitab aga järgnev asi. Kas selle hulga proteiini hulka pean lugema ka taimesed valgud, mille saan n: riisist?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii umbes kuu aja pärast hakkan uuesti massitrenni tegema. Ma tean, et minu proteiini vajadus oleks 175-190g. Mind huvitab aga järgnev asi. Kas selle hulga proteiini hulka pean lugema ka taimesed valgud, mille saan n: riisist?

Ei, riisi jne valke 2ra loe. Sojavalk l2heb lugemisele....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei, riisi jne valke 2ra loe. Sojavalk l2heb lugemisele....

Ütleme,et päevane valguvajadus on 200g.Seal hulgas ei loe taimseid valke(riis,kaer,nisu jne.) ja saan selle 200g kokku loomset valku(liha,munad,piimatooted jne.) arvestades,siis tulex koos taimsetega ju tegelikult ligemale 300g valku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütleme,et päevane valguvajadus on 200g.Seal hulgas ei loe taimseid valke(riis,kaer,nisu jne.) ja saan selle 200g kokku loomset valku(liha,munad,piimatooted jne.) arvestades,siis tulex koos taimsetega ju tegelikult ligemale 300g valku.

Me r22gime kulturismis lihase kasvuks (loomulikult ei ole see ainult lihaskude, mis valku vajab...aga see selleks) vajalikust ehitusmaterjalist, mis saab olla bioloogiliselt t2isv22rtuslik valk.

Proovi ise, mis vahe sinu arengus saab olema, kui sa j2tad bioloogiliselt t2isv22rtuslikud valgud v2lja v6i siis asendad nad suures osas mittet2isv22rtuslikega.

100 g valku riisi ja kaerahelbeid syyes??? See peaks olema ju ligi 900 g kuivkaalu???(umbes 3 kilogrammi valmis putru....) Mis annaks teile enam kui 3000 kcal energiat? Ega te p6rsas pole...

Muudetud kasutaja AileKuuda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas ma saan siis õigesti aru et kui toidu valke mitte lugeda pean saama ca 200g valku päevas ?

Hera80-1dl = 30g seda pulbrit mis võrdub omakorda ligi 25g valku, seega peaks ma jooma 8 jooki päevas ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas ma saan siis õigesti aru et kui toidu valke mitte lugeda pean saama ca 200g valku päevas ?

Hera80-1dl = 30g seda pulbrit mis võrdub omakorda ligi 25g valku, seega peaks ma jooma 8 jooki päevas ?

ei

sa pead saama selle oletame et 200 toidust, kui puudu jääb, siis võid lisaks pulbrit võtta

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas ma saan siis õigesti aru et kui toidu valke mitte lugeda pean saama ca 200g valku päevas ?

Hera80-1dl = 30g seda pulbrit mis võrdub omakorda ligi 25g valku, seega peaks ma jooma 8 jooki päevas ?

Ma ei oska vist teha puust ette ja seda veel punaseks ka v2rvida!? :P

Loe korralikult yle k6ik artiklid ja veel kord postitused. Kas ma r22gin toidulisanditest? Ei r22gi. Ma r22gin hetkel tavatoidust ja sellest saadavast valgust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suurema osa valgust saad piima- ja lihatoodetest, kui nendest ei tule vajalikku valgukogust kokku, võid kasutada hera80-nt. (ise kasutan sama lisandit)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suurema osa valgust saad piima- ja lihatoodetest, kui nendest ei tule vajalikku valgukogust kokku, võid kasutada hera80-nt. (ise kasutan sama lisandit)

Kasutan ka seda aga toidust suht raske 200g kätte saada, minul vähemalt.

Ja pulber nagu näiteks hera80 on mittetäielik valk ?

Muudetud kasutaja yamikazi poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teraviljast saadavad taimsed valgud võivad peale selle, et on väheväärtuslikud, kutsuda esile allergilisi reaktsioone. Neid arvestada ei tasu ja mida vähem neid saada, seda parem tervisele!

Hera80-s sisalduv valk on täisväärtuslik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma söön peaaegu igapäev neljaviljaputru, kaerahelbe ning nisuterast putrusid, teraleiba jne. Seda eelkõige hommikuti ja ma pole mingeid takistusi enda ees näind. Keha saab kõik toitained kätte ja tunnet pole küll, et millestki jääb puudu. Vastupidi, kõik läheb suurepäraselt! Esimest korda kuulen sihukest asja nagu siin räägitakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma söön peaaegu igapäev neljaviljaputru, kaerahelbe ning nisuterast putrusid, teraleiba jne. Seda eelkõige hommikuti ja ma pole mingeid takistusi enda ees näind. Keha saab kõik toitained kätte ja tunnet pole küll, et millestki jääb puudu. Vastupidi, kõik läheb suurepäraselt! Esimest korda kuulen sihukest asja nagu siin räägitakse.

Söön ise samuti kaerahelbeid hommikuti, lisaks veel kodujuustu rosinatega ja hapukoorega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jälle üks segadusse ajav teema.... kui jutt läheb valkude koguste tarbimisele, unustatakse teised vajaminevad toitainete klassid.....teraviljatooted on ikka eelkõige toredate süsivesikute saamiseks mõeldud....mul ei tule pähegi putru süüa eesmärgil sealt valku korjata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teraviljast saadavad taimsed valgud võivad peale selle, et on väheväärtuslikud, kutsuda esile allergilisi reaktsioone. Neid arvestada ei tasu ja mida vähem neid saada, seda parem tervisele!

Hera80-s sisalduv valk on täisväärtuslik.

Allergiat põhjustavad pähklid (43% kõigist toiduallergiaist), munad (21%), piim (18%), sojaoad (9%),

vähemal määral nisu, kanaliha, kala ja molluskid.

Organismi ülitundlikkust võib põhjustada ka lehmapiimas leiduv valk - laktoglobuliin, mille allergeensed

omadused ei kao keetmisel.

Teine väga tugev

valguline allergeen tavatoiduainete hulgas on munavalge. Äärmuslikel juhtudel võib munavalge põhjustada

isegi allergilist shokki. Ja veel - munavalkude allergeenseid omadusi termiline töötlemine (keetmine,

küpsetamine) ei vähenda. Lohutuseks siiski niipalju, et enamasti munaallergia nõrgeneb või kaob inimese vananedes üldse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teraviljast saadavad taimsed valgud võivad peale selle, et on väheväärtuslikud, kutsuda esile allergilisi reaktsioone. Neid arvestada ei tasu ja mida vähem neid saada, seda parem tervisele!

Hera80-s sisalduv valk on täisväärtuslik.

Halvemini seeduvate valkude puhul, kõrge kiudainesisaldusega toidud (teraviljatoidud),on nendes leiduvate aminohapete kasutamine väheefektiivne. Kiudained takistavad valkude omastamist. Mingi koguse kiudaineid peab siiski organism saama, et seedekulgla töö kulgeks normaalselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Allergiat põhjustavad pähklid (43% kõigist toiduallergiaist), munad (21%), piim (18%), sojaoad (9%),

vähemal määral nisu, kanaliha, kala ja molluskid.

Organismi ülitundlikkust võib põhjustada ka lehmapiimas leiduv valk - laktoglobuliin, mille allergeensed

omadused ei kao keetmisel.

Teine väga tugev

valguline allergeen tavatoiduainete hulgas on munavalge. Äärmuslikel juhtudel võib munavalge põhjustada

isegi allergilist shokki. Ja veel - munavalkude allergeenseid omadusi termiline töötlemine (keetmine,

küpsetamine) ei vähenda. Lohutuseks siiski niipalju, et enamasti munaallergia nõrgeneb või kaob inimese vananedes üldse.

Mul pole õnneks kunagi olnud mainitud toiduainetest tingitud allergiaid. Ja ei teaks kas üldse on mingi toiduallergi. Arvan et siinolijatest on väga vähestel neid allergiaid ning kui on, siis väga väike protsent. Ja kui asi on juba lehmapiima, siis võin öelda et nooremas eas ja ka praegu vahetevahel joon ehtsat maapiima. Ei tea kui halb või hea see on, kuid mulle meeldib :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×