Jump to content
Transparent

Kepikõnd vs. jooksmine

Recommended Posts

Kumb on parem ja mille suhtes?

Jooksmine on intensiivsem treening ja seega põletab rohkem kaloreid. (jätame siit HIIT-i välja)

Kepikõnd kaasab rohkem lihaseid.

Kas ma saan õigesti aru, et kepikõnd on ainult vanuritele, kes joosta ei jaksa?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas ma saan õigesti aru, et kepikõnd on ainult vanuritele, kes joosta ei jaksa?

Praegusel aastaajal küll. :D

Sügise poole hakkavad ka tippsuusatajad kepikõndi tegema, nende keeles nimetatakse seda imitatsiooniks. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselges ülekaalus inimestele ja inimestele, kes alles alustavd treeninguid, on kepikõnd märgatavalt parem, kuna ei koorma liigeseid nii palju. Ise eelistan jooksmist muidugi, saab kiiremini edasi :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina isklikult olen kiirkõndimise poolt. Tempokas kõnd ( ilma keppideta), raskused jalgade ümber (mitte väga rasked) ja kätel ning parim oleks, kui teekond oleks tõusude ja laskumistega ning mitte kõva teekate. Jooksmine viib pulsi liiga kiireks. Naisterahvastele ei ole üldse jooksminen soovitav. :D

Tempokat kõndimist kõigil :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas kepikõnnil rohkem lihaseid kaasatakse? Joostes vehid kätega nigu veski ju.

Kaasatakse rohkem ülakeha lihaseid võrreldes tavalise jooksmisega, kus põhikoormus langeb ikkagi jalgadele.

Kepikõnni kohta saab täpsemalt lugeda selliselt lehelt nagu http://www.trimm.ee/?id=304

Muudetud kasutaja tomster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Praegusel aastaajal küll. :D

Sügise poole hakkavad ka tippsuusatajad kepikõndi tegema, nende keeles nimetatakse seda imitatsiooniks. :lol:

kepikõnd ja suusatajate imitatsioon on kaks erinevat asja

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma mõtlesin ise ka... tõenäoliselt mingi probleem rindadega. Suurte rindadega on raske joosta. :lol:

Ja kusjuures õige vastus. Ja mitte kaalu pärast raske, vaid ebamugav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kepikõnd on väga hea rasvapõletaja ja seda võib teha olenemata vanusest. Vale arusaam on see, et sellega tegelevad ainult pensionärid. Jooksmisel langeb põlveliigestele ligi 3x kehakaal, mis välistab selle ülekaalulistele jne jne. Enne tulekski konsulteerida treeneri või arstiga, mis spordiala valida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mine arene ausõna :huh:

Pole vajadust. Solvas see sind või tundsid end puudutatuna?

Muudetud kasutaja Xero poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina isiklikult läheks kepikõndi tegema välja ainult siis, kui keegi ei näe :huh: pealegi seal lehel on, et kepikõnd arendab ka jõudu, ei tea kustotsast see jõudu arendab.See on lihtsalt järejkordne ala, mida propageeritakse, kui spordiala kõigile, aga tegelikult jääb sellega tegelejate ring väikseks, peamiselt need, kes ei saa muudel aladal hakkama.Samahästi võiks curlingut mängida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina isiklikult läheks kepikõndi tegema välja ainult siis, kui keegi ei näe :huh: pealegi seal lehel on, et kepikõnd arendab ka jõudu, ei tea kustotsast see jõudu arendab.See on lihtsalt järejkordne ala, mida propageeritakse, kui spordiala kõigile, aga tegelikult jääb sellega tegelejate ring väikseks, peamiselt need, kes ei saa muudel aladal hakkama.Samahästi võiks curlingut mängida.

sama hästi võin ma väita et sa käid jõusaalis kuna ei saa curlinguga hakkama. Selle peale oled mõelnud et võib olla nendele inimestele lihtsalt meeldib kepikõnniga tegeleda?

Sina naudid jõusaalis käimist, nemad naudivad kepikõndi ning kolmandad naudivad curlingut.

-ma ei ole kunagi kepikõndi proovinud. curlingut ka mitte-

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×