Jump to content
Renxu

Jooksmine asfaltil

Recommended Posts

Nii , oleks plaan ,siis jõusaali kõrvalt käia ka natuke jooksmas ,et oma vastupidavust parandada.Ja proovin nii 20-30 minti joosta , iga päev või üle päeva.

Aga probleem ,selles ,et pole nagu võimalik eriti mujal joosta kui asfaltil.Olen 17 aastane,72kg ja 186cm pikk.Kardan just enda põlvede pärast ,mis tegelikult praegugi ei võimalda eriti suurt jõutrenni teha ,kuna kipuvad raksuma ,arst arvas ,et see on sellest ,et ma üsna kondine ja isegi kui ei ole ,siis pole sinna midagi parata ka.Tegelikult peaks spordiarsti juurde pöörduma ja seda ma ka millalgi teen.Et mida nüüd ,siis eelistada, et kas jooksmist asfaltil, või üldse mitte jooksmist.

Jalgrattaga sõit mulle eriti ei istu ,aga kui midagi muud üle ei jää ,siis võin ka seda teha.

Ja kas lindi peal jooksmine on sama kahjulik kui asfaltil?Et kas ma ei tohiks üldse joosta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii , oleks plaan ,siis jõusaali kõrvalt käia ka natuke jooksmas ,et oma vastupidavust parandada.Ja proovin nii 20-30 minti joosta , iga päev või üle päeva.

Aga probleem ,selles ,et pole nagu võimalik eriti mujal joosta kui asfaltil.Olen 17 aastane,72kg ja 186cm pikk.Kardan just enda põlvede pärast ,mis tegelikult praegugi ei võimalda eriti suurt jõutrenni teha ,kuna kipuvad raksuma ,arst arvas ,et see on sellest ,et ma üsna kondine ja isegi kui ei ole ,siis pole sinna midagi parata ka.Tegelikult peaks spordiarsti juurde pöörduma ja seda ma ka millalgi teen.Et mida nüüd ,siis eelistada, et kas jooksmist asfaltil, või üldse mitte jooksmist.

Jalgrattaga sõit mulle eriti ei istu ,aga kui midagi muud üle ei jää ,siis võin ka seda teha.

Ja kas lindi peal jooksmine on sama kahjulik kui asfaltil?Et kas ma ei tohiks üldse joosta?

Kui sul on valida asfaldi ja lindi vahel, vali kindlasti lint. Lint on oluliselt liigesesõbralikum, kui ükskõik milline maastik. Kui linti pole, siis vali ujumine või jalgratas või crosstrainer.

Minul õnnestus eelmisel kevadel poole tunniga oma jalgadest (ma loodan, et mitte päris eluajaks) lahti saada. St praegu käin jooksmas ibuprofeeni ja Olfeni-plaastrite abiga, sest muidu poleks valu pärast võimalik.

Valed jalanõud + asfalt + pikk treeningpaus = mõrad sääreluudes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Head jooksujalatsid on kõige tähtsamad.

Seejärel kehakaal. Kui kaalu liiga palju, lõhud liigesed ära.

Seejärel treenitus. Ära valuga jookse. Kui peale esimesi jookse luud kuskilt valutavad, pea pausi, mis sest et soojendusega võib valu kaduda. Lihasevalu on ükskõik, see sõltub enamasti venitamisest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sul on valida asfaldi ja lindi vahel, vali kindlasti lint. Lint on oluliselt liigesesõbralikum, kui ükskõik milline maastik. Kui linti pole, siis vali ujumine või jalgratas või crosstrainer.

Minul õnnestus eelmisel kevadel poole tunniga oma jalgadest (ma loodan, et mitte päris eluajaks) lahti saada. St praegu käin jooksmas ibuprofeeni ja Olfeni-plaastrite abiga, sest muidu poleks valu pärast võimalik.

Valed jalanõud + asfalt + pikk treeningpaus = mõrad sääreluudes.

Mille nimel sa ennast lõhud? :lol: Vanaduses annab see kõik tunda ja mida vanemaks - seda hullemini. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii , oleks plaan ,siis jõusaali kõrvalt käia ka natuke jooksmas ,et oma vastupidavust parandada.Ja proovin nii 20-30 minti joosta , iga päev või üle päeva.

Aga probleem ,selles ,et pole nagu võimalik eriti mujal joosta kui asfaltil.Olen 17 aastane,72kg ja 186cm pikk.Kardan just enda põlvede pärast ,mis tegelikult praegugi ei võimalda eriti suurt jõutrenni teha ,kuna kipuvad raksuma ,arst arvas ,et see on sellest ,et ma üsna kondine ja isegi kui ei ole ,siis pole sinna midagi parata ka.Tegelikult peaks spordiarsti juurde pöörduma ja seda ma ka millalgi teen.Et mida nüüd ,siis eelistada, et kas jooksmist asfaltil, või üldse mitte jooksmist.

Jalgrattaga sõit mulle eriti ei istu ,aga kui midagi muud üle ei jää ,siis võin ka seda teha.

Ja kas lindi peal jooksmine on sama kahjulik kui asfaltil?Et kas ma ei tohiks üldse joosta?

kuidas on seotud põlvede raksumine kondisusega?

kuidas sa jalapressi ja kükke teed?

kepikõnd oleks tegelt ideaalne siis

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuulates neid jutte hakkab ikka päris hirmus kohe ;) Veelenam, et kaalu on ca 90, pikkus 184, olen teinud pidevalt ratast (jooksust pole haisugi) ning 2. juuli minemine ajateenijaks, st. päevas palju jooksu saabastes. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuidas on seotud põlvede raksumine kondisusega?

kuidas sa jalapressi ja kükke teed?

kepikõnd oleks tegelt ideaalne siis

ma ei teegi neid asju - teen säärte sirutamist lihtsalt rohkem nende eest ja üritan kuidagi veel mingite harjutustega teha,mis ei koormaks põlve

mina ei teagi kuidas nad seotud on,igaljuhul arst ütles ,et midagi teha selle vastu nagu suurt midagi pole

aga noh vb peaks spordiarsti juurde minema,äkki oskab midagi targemat teha

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×