Jump to content
Gallas

Jõusaalis treenimine peab olema läbimõeldud

Recommended Posts

väga huvitav, psühholoogiline lähenemine asjale. aga mina ise päris nõus selle doktoriga ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

...kuigi tänapäevaks on paremaid isiksusekäsitlusi kui seal artiklis mainitud kahedimensionaalne (intro-ekstravertsus/neurootilisus)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Koleerik on inimene, kes on ekstravertne ja kõrge neurootilisusega.

Ekstravertne - vajab tugevaid stiimuleid, et saavutada soovitud närvisüsteemi erutatuse taset.

Kõrge neurootilisus - kõrge soodumus kogeda negatiivseid emotsioone, kõrge emotsionaalsus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui mul on raske keskenduda pikemate seeriate juures, kas see siis tähendab, et ma olen koleerik või hoopiski seda, et mul on ülekaalus valged lihaskiud?

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui mul on raske keskenduda pikemate seeriate juures, kas see siis tähendab, et ma olen koleerik või hoopiski seda, et mul on ülekaalus valged lihaskiud?

Üks asi on kindel- mu keha ehitus on ektomorph, mis välistab valgete lihaskiudude ülekaalu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igatahes ma selline küll pole, kes tühiste asjade peale närvi läheb- mind on just raske vihaseks ajada. Aga mul probleeme on küll keskendumisega- see võib tuleneda ka mu kehvast veres.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...kuigi tänapäevaks on paremaid isiksusekäsitlusi kui seal artiklis mainitud kahedimensionaalne (intro-ekstravertsus/neurootilisus)

Näiteks Myers-Briggs´i tüpoloogia (MBTI)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Näiteks Myers-Briggs´i tüpoloogia (MBTI)?

Ei pigem mitte... Myers-Briggs tüpoloogial on aegunud, selles on palju vigu ja küsitavusi... Tänapäevane värk on Viie Isiksusefaktori teooria ja siis erinevad selle mõõdikud...

smack: kui sind on raske vihaseks ajada, siis võibolla sul ei ole kõrge neurootilisus. Aga igaljuhul raske öelda midagi kindlat:) Ka siis kui me teame et sul on "kehv veri" (midaiganes see tähendama peaks) ;)

Ja mis puudutav isiksust ja lihastreeningut, siis ma ei satuks veel ülisuurde vaimustusse... siin on nii palju "agasid" et oioioi.

Pigem saab isiksust arvesse võtta selles plaanis, et kas inimesel on lihtne tekitada treeningharjumust ning milline kava on subjektiivselt meeldivam kui mõni teine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei pigem mitte... Myers-Briggs tüpoloogial on aegunud, selles on palju vigu ja küsitavusi... Tänapäevane värk on Viie Isiksusefaktori teooria ja siis erinevad selle mõõdikud...

Selge ;).

Meenub NEO-PI-R test, milles sai paar aastat tagasi osaletud... see käsitleski 5 iseloomuomaduste rühma:

  • emotsionaalsus ja tundlikkus (Neurootilisus)
  • suhtlemisvalmidus ja suhted (Ekstravertsus)
  • loovus ja huvid (Avatus)
  • töökus ja sihikindlus (Meelekindlus)
  • leplikkus ja heatahtlikkus (Sotsiaalsus)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jap... NEO-PI-R on üks popimaid viite isiksusefaktorit mõõtvatest testides. Ainus selle puudus on kommertslikkus ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oletame, et ma olen koleerik, kas ma siis ei olegi suuteline effektiivselt massitsükleid tegema?

ma arvan, et seda ei saa nii üks-ühele võtta. et kui oled koleerik, siis tee ainult kuni 5 kordust. ma arvan, et see on lihtsalt tolle tüübi enda arvamus ja peamiselt oli silmas peatud jõusaali algajaid, kes esimest korda saali külastavad. mingil määral võib ta teooria isegi paika pidada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Unustame nüüd korraks selle koleeriku värgi ära ja ma räägiks ühest probleemist, mis mind pidevalt jõusaalis jälitab. Nimelt kui ma teen lõuatõmbeid, siis pärast esimest seeriat on nii raske keskenduda teise seeria tegemisele, rääkimta kolmandast seeriast. Ainult lõutõmmetega esineb selline probleem. Vastav trenazöör on küll olemas, aga selle treeningraskus jääb liiga väikeseks, vaatamata sellele, kui väga ma neid hatleid sinna peale topiks. Siiamaani ainuke harjutus, mida ma olen effektiivselt suutnud seljale teha, on ette kallutades kangi tõmbamine vastu rinda. Kui kellegil on head nõu anda, siis võtan ka heameelega kuulda. Märgin ka ära, et olen lõuatõmbeid sooritanud juba väga noorest east. Kusjuures kui ma kodus teen neid , siis mul küll ei esine mingeid probleeme.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siiamaani ainuke harjutus, mida ma olen effektiivselt suutnud seljale teha, on ette kallutades kangi tõmbamine vastu rinda.

Kas selles seljaharjutuses kangi vastu kõhtu ei pea tõmbama ?

3.gif

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Unustame nüüd korraks selle koleeriku värgi ära ja ma räägiks ühest probleemist, mis mind pidevalt jõusaalis jälitab. Nimelt kui ma teen lõuatõmbeid, siis pärast esimest seeriat on nii raske keskenduda teise seeria tegemisele, rääkimta kolmandast seeriast.

Ütled "nii raske" - aga järelikult võimalik. Sa pead enese jaoks lahti mõtlema, et lõuatõmbed teenivad sinu jaoks mingit eesmärki. Nii kui tunned et tabad end mõttelt "ah pagan... see lõuatõmbe värk on nii raske, nii mõttetu vms" pane asjale hetkeks "stopp" peale - mõtle, et nii, see on mõttetu mõte praegu, ma teen, mida pean tegema, sest see teeb mind paremaks vms.

Ühtlasi varieeri lõuatõmbeid harjutusena - lai vs. kitsas haare, pane hantel jalge vahele lisaraskuseks vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütled "nii raske" - aga järelikult võimalik. Sa pead enese jaoks lahti mõtlema, et lõuatõmbed teenivad sinu jaoks mingit eesmärki. Nii kui tunned et tabad end mõttelt "ah pagan... see lõuatõmbe värk on nii raske, nii mõttetu vms" pane asjale hetkeks "stopp" peale - mõtle, et nii, see on mõttetu mõte praegu, ma teen, mida pean tegema, sest see teeb mind paremaks vms.

Ühtlasi varieeri lõuatõmbeid harjutusena - lai vs. kitsas haare, pane hantel jalge vahele lisaraskuseks vms.

jah

teine võimalus – ära mõtle, tee

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Krt see koleeriku jutt peab minupuhul 100% paika. Ilgelt meeldib 4-6 kordust ja suured raskused. Aga kahjuks läheb sellega ühekülgseks ja lihas harjub ära niiet selle juurde ei saa jääda. Vahepeal on ca 15 kordust head, kuigi need on üsna piinavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×