Jump to content
ktamm

3x samu lihaseid nadalas palju? (+ treeningkava)

Recommended Posts

Lugesin just uhest postitusest, kus kellelegi oli oeldud, et 3x nadalas samu lihaseid treenides on palju.

Olen 21, mees, kaalun ca 70-75 kilo, ning kuskil 177-179 cm pikk. Lisasin kava alla, et pisut selgem oleks.

Ehk siis- kas 3 korda nadalas samu lihaseid treenida on liiga palju? Ma ise ei saa aru tapselt kui kurnatud lihased on, voi kui kurnatud nad ei ole. Sellise kava jargi treeninud aasta algusest, ehk siis 3 kuud.

Aasta tagasi oli pisut teine kava (aprillist-augustini), ning siis jai meelde kull, et kui naiteks nadal/2 vahele jaab (miskiparast), siis uuesti jousaali naastes on lihastel hoopis teine joud. Kas peaksin proovima nadala vahele jatta, voi.. ei teagi! Palukski teie abi! ;)

Sugisel jai kiire elu tottu treenimine pisut katki; uuest aastast alustasi uuesti!

Elan USA's, ning mul on maja all jousaal kergelt piiratud vahenditega:

ESMASPAEV, KOLMAPAEV, REEDE:

3x50 kohulihased

3x10-12 rind (istudes raskust ette lukates > raskus trosside abil minu korval) > 70-80 kg raskus

3x10-12 olad (istudes, raskust ules tostes) > 35 kg raskus

3x10-12 selg (lati tombamine) > 40-50 kg raskus

3x10 - kaevarre lihas ja bitseps >~12 kg raskused hantlid.

+ 30-45 (60) minutit jooksmist lindil. Soltub kui palju aega on, voi kui palju jouan. > ehk siis 5-9 km

LAUPAEV (vahel ka teisip voi neljap):

3x10 quadriceps

3x10 jalgade tagumised lihased (mis nende nimi ka poleks)

3x10 hantlitega polvest alla laskmine, ehk istelihas

+ 50-60 minutit jooksmist lindil. > 8-9 km

PUHAPAEV:

+ ~30 minutit jooksmist lindil. > 5 km

Koik masinad kasutan ara, niiet ulejaanud voimalused tuleks ainult hantleid kasutades teha. Kuid- on ulakeha treenimist liiga palju? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Koik masinad kasutan ara, niiet ulejaanud voimalused tuleks ainult hantleid kasutades teha. Kuid- on ulakeha treenimist liiga palju? ;)

Jääb selline tunne tõesti. Kõhulihased kannatavad väga palju koormust, ülejäänud mitte nii palju. Ja kui jalad peenikeseks jäävad, siis üldmulje suht rikutud. Arvestada tuleb ka seda, et taastumine on samuti tähtis. Ega siis lihas kasva trennis vaid taastumise perioodil.

säärelihastele kah midagi teed?

Muudetud kasutaja McNeo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
säärelihastele kah midagi teed?

Saarelihas laheb ka uhe masina alla. Masin ise selline, et istud ning jalad lahevad otse ette, ning siis miski tugi tuleb polvede peale. ja nii painutad jalgu alla, tommates korvalt raskust ules. Peamiselt treenib kull ulemisi jalalihaseid, kuid piisavalt annab tunda ka saartel.

Samuti olen proovinud ka hantleid hoides end kikivarvukile tosta- lisan selle ka intensiivsemalt jalle treeningprogrammi.

Pohimotteliselt kohulihas jah kannatab vaga palju. Ning rind ka suhteliselt- olen proovinud maksimumi seal tosta, ning peale paari proovimist tuli vaga vaga vaevu ara. Maksimum raskus seal 205 poundi, ehk ca 102,5 kg. Kuid nagu mainisin, siis treenin alla-lastes, ehk 70-80 kg juures. Biteps kannataks ka pisut rohkem, kuid 12kg'stega on hetkel moneks ajaks treening suunatud kaevarre lihastele, et neid pisut rohkem vormi saada. Lasen raskust vaga aeglaselt alla, seega peale 3x10't kaevarre lihased suhteliselt polevad!

Olen alakeha juures selleparas pisut kokku hoidnud, et eeldasin, et kogu see jooksmine treenib jalgu ka pisut.

Kuid spetsialistid, asjatundjad. Soovitaksite ulakeha (sama kava) jatta naiteks Esmaspaevaks ja reedeks, ning alakeha (lisades ehk moningaid muid harjutusi) jatta kolmapaevaks ja laupaevaks? Jaaks piisavalt aega lihastele puhkamiseks, voi ei? Teisipaev ja neljapaev ei ole kahjuks ajaliselt sobivad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

su jooksmine ei suurenda jalgu

ma soovitaks vabaraskuste kava

http://www.fitness.ee/main.php?main=toorii...cise&nr=27#

sul pole üldse triitsepsit ja kuidagi vähe harjutusi on ka, proovi rohkem variatsoone lisada.

hantlitega saab tohutult harjutusi teha

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lugesin just uhest postitusest, kus kellelegi oli oeldud, et 3x nadalas samu lihaseid treenides on palju.

Olen 21, mees, kaalun ca 70-75 kilo, ning kuskil 177-179 cm pikk. Lisasin kava alla, et pisut selgem oleks.

Ehk siis- kas 3 korda nadalas samu lihaseid treenida on liiga palju? Ma ise ei saa aru tapselt kui kurnatud lihased on, voi kui kurnatud nad ei ole. Sellise kava jargi treeninud aasta algusest, ehk siis 3 kuud.

Aasta tagasi oli pisut teine kava (aprillist-augustini), ning siis jai meelde kull, et kui naiteks nadal/2 vahele jaab (miskiparast), siis uuesti jousaali naastes on lihastel hoopis teine joud. Kas peaksin proovima nadala vahele jatta, voi.. ei teagi! Palukski teie abi! ;)

Sugisel jai kiire elu tottu treenimine pisut katki; uuest aastast alustasi uuesti!

Elan USA's, ning mul on maja all jousaal kergelt piiratud vahenditega:

ESMASPAEV, KOLMAPAEV, REEDE:

3x50 kohulihased

3x10-12 rind (istudes raskust ette lukates > raskus trosside abil minu korval) > 70-80 kg raskus

3x10-12 olad (istudes, raskust ules tostes) > 35 kg raskus

3x10-12 selg (lati tombamine) > 40-50 kg raskus

3x10 - kaevarre lihas ja bitseps >~12 kg raskused hantlid.

+ 30-45 (60) minutit jooksmist lindil. Soltub kui palju aega on, voi kui palju jouan. > ehk siis 5-9 km

LAUPAEV (vahel ka teisip voi neljap):

3x10 quadriceps

3x10 jalgade tagumised lihased (mis nende nimi ka poleks)

3x10 hantlitega polvest alla laskmine, ehk istelihas

+ 50-60 minutit jooksmist lindil. > 8-9 km

PUHAPAEV:

+ ~30 minutit jooksmist lindil. > 5 km

Koik masinad kasutan ara, niiet ulejaanud voimalused tuleks ainult hantleid kasutades teha. Kuid- on ulakeha treenimist liiga palju? :)

Põhimõtteliselt on su treening vale..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise ma teeks iga treening ka harjutused jalale ära ja teeks treeniks 2-3 korda nädalas, ja varieeriks sedasi, et kergem treening, puhkepäev, raskem treening, 2 puhkepäeva, -kergem treening jne...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui nüüd masinatest rääkida,siis sa treenid kergemini lihaseid kangidega, kui masinatega, kuna sa hoiad asja koguaeg käes ja see on sulle raske alati. Masinal tõmbab tagasi ja sul on kergem. Kui näiteks kangi turjal hoides kükke teha, siis see on hea harjutus kogu kehale, kuna sa pead hoidma ka tasakaalu ja stabiilsust. Kui sa kasutad masinaid, siis ei ole vaja stabiliseerida ja tasakaalu hoida. Masinatel treenid ainult seda kindlat lihast, millele vastav harjutus on mõeldud. Masinatel ei saa sa oma keha loomulikus asendis hoida ja keha reageeribv halvemini. Kuid masinad on ka asendamatud, kui sa tahad treenida kindlaid kohti. Kui sul näiteks on vigastus, siis kasuta masinaid ja ära vigast kohta treeni, kuid saad treenida teisi kohti. Kangiga vigastuse ajal treenida ei tohi. Masinad on head taastusravi korral jne,.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See kava on küll vähe võssa ma arvan. Su jutu järgi tundub ka, et oled algaja, võta lihtsalt mingi 3-päevane split, teegi selle järgi 3-4 korda nädalas trenni. Kasuta võimalusel rohkem kangi ja hantleid ja ongi kõik. Edu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kirjelda masinaid/kange/hantleid, mida kasutada saad, siis oskaks soovitada miskit hääd kavasse lisada.

Koigepealt utlen, et kuigi mu nimekiri vois sisaldada naiteks ainult rinnalihastele moeldud masinat, on see markimisvaarselt naiteks treeninud ka tricepti. Tanasel vaatlusel selgus, et voiks oelda, et tricept on isegi suurem kui biteps.

Kuid masinatest niipalju (fotod otsitud internetist):

1) kaldpink kohulihaste tegemiseks, koos kohaga kuhu taha jalad kinnitada.

2) Leg curl (painutades jalgu allapoole, tombad raskust ules) > http://www.muellercenter.rpi.edu/Equipment...nt-leg-curl.jpg

3) Leg Extension (jalgu ules tostes) > http://www.muellercenter.rpi.edu/Equipment...g-extension.jpg

4) Lat pull (seljale, ning samuti rinnalihastele) > http://www.muellercenter.rpi.edu/Equipment...her-Adams-1.jpg

5) Rotary chest (mitte paris selline, kuid toopohimotte on meie omal raskust endast ette lukata (kahte moodi: (1) naed rusikaid pealt, (2) naed rusikat kuljepealt, poidla poolt). Ehk saad aru! Sellel fotol oleval masinal voib muid funktsioone ka olla, kuid minu omal ei ole > http://www.muellercenter.rpi.edu/Equipment...otary-chest.jpg

6) Shoulders press: olad ja kael (jallegi kahte moodi voimalik ules tosta: nagu eelmises mainitud 1 ja 2) > http://www.novahealth.net/images/paramount.JPG

7) Arm curl: biteps, kaevarre lihas. Meil on ainult kinnihoidmiseks laineline toru > http://www.allaboutfitness.com/images/imag..._bicepscurl.jpg

8) Ning hantlid igas raskuses.

Pohimotteliselt puuan siis treeningu kaheks jaotada. 2 paeval ulakeha, 2 paeval alakeha. Ma uhel paeval molemat ei joua fuusliselt teha. Kui, siis eri aegadel paevas; sellisel juhul paraku ajaline faktor hakkab hairima.

Samuti laiendasin pisut harjutuste valikut: kasvoi rotary chest'il ja shoulders press'il ja lat pull'il tostan/lukkan/tomban raskust molemat pidi (1,2). Peale bitepsi masinale lisasin ka hantlitega bitepsi harjutuse (varem kasutasin ainult uhte neist).

Uhtlasi, mu eesmark ei ole purgida kulturismi poole. Olen isa poolt suhteliselt kohna kehaehitusega, ning peale neid paari kuud olen alles n-o mingigi lihaselise kihi tekitanud. Peeglist end vaadates ei utleks, et miski kehaosa eriti oleks ule treenitud (kui uldse miski, siis voibolla kohulihas on pisut suurem, kui voiks; aga vahe), voi moni vahe treenitud. Jalgadele voiks rohkem teha, kuid seda edaspidi puuan parandada.

Soovin end lihtsalt pisut vormida. Samuti olen usna hoivatud jooksmisega, sest oma elukoha tottu (USA) ei ole siin jala liikumine just soosiv. Sestap voiksin endale vabalt kerge rasvakihi kohule tekitada. Ainult jousaali treeninguga paris vormis vist end ei hoiaks?! Ning nagu mainisin- voiksin teoorias teha molemad (ula ja alakeha) uhel paeval, kuid jooksmisest ei tuleks energiapuudumise tottu miskit valja.

@rait83

votaks, kuid olen maja jousaali ori. olen proovinud suuremasse jousaali minna, kuid kauguse tottu jouan sinna 3x vahem, kui oma kodu omasse. Sestap arvasingi, et parem natuke, kui mitte uldse midagi.

Muudetud kasutaja ktamm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×