Jump to content
Fre

Kaalust allavõtt.

Recommended Posts

Ou, jrx, mul tekkis selline küsimus, et kui peale jõusaali võtta banaan või siis 2 õuna vms, kas siis on HIITi tehes lihaskadu võimalus vähendatud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ideaalis peaks hiiti tegema minema nii, et glükogeeni ja vabade aminohapete varud kehas on täis ja siis pärast võiks võtta tavalise taastuskombo - valke ja süsikaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga milline näeb välja sõdueergomeetril tavaline intervalltreening ilma kõrge intensiivsuseta? Kas HIITi saab teha ka staadionil? Kui JAH, siis kuidas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilma kõrge intensiivsuseta intervalltreening on näiteks see, milline on Taku HIIT'i soendus:) (5+5+5). Kah erineva tempoga pikemad lõigud.

Staadionil saad teha seda programmi loomulikult joostes. Eriti mugav on teha kahekesi - üks vilistab kõrvalt lõigu starte ja stoppe ja pärast vahetate. Kahe peale läheb ikka kokku mingi ainult tund aega...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hihi.. HIIT esimeseks etapiks ma valmis ei olnug nagu just proovitud sai. Esimene sprint ja 90 sekki polnud hullu, kuid 2,3,4 ring lõppesid kõik 50 sekundi pealt mao tühjendamisega ;):D. Oh well.. better luck next time :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hihi.. HIIT esimeseks etapiks ma valmis ei olnug nagu just proovitud sai. Esimene sprint ja 90 sekki polnud hullu, kuid 2,3,4 ring lõppesid kõik 50 sekundi pealt mao tühjendamisega ;):D. Oh well.. better luck next time ;)

Tubli, et vastu pidasid. Oksendamine on tingitud ülikiirest piimhappekonsentratsiooni tõusust veres. Järgmine kord proovi nii, et oksendad ainult 4nda ringi ajal ja parem oleks kui üldse mitte :D

Peaks ka uuesti HIITi käsile võtma :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna olen nö. kaalualandamisega tegelenud cirka 1 kuu (sealhulgas 2 nädalat HIITi kokku 6x), siis otsustasin teha väikese vahekokkuvõtte.

Kaal on tõepoolest langenud, aga mitte nii, nagu loodetud. Kõht on ikka väga rasvane ning rapub, kui joosta, trepist minna või isegi kõndida. toitunud olen u. nii, nagu eelpool öeldud. Ma pole kunagi varem elus nii aktiivne olnud, kui selle kuu vältel (4x jooksmist hommikuti+sõude/veloargomeeter 2-3x nädalas+jalgpall kokku 3x ning mitu mängu jumpi ja 3x jõusaal nädalas). Olen söönud kuskil 2h enne magaminekut, et toit seedida jõuaks ja rasvaks ei ladestuks.

Nüüd on siis 1 kuu veel - kuna mul on algus tehtud, siis kavatsen intensiivsust tõsta. Kindlasti kaasan 1-2h jalgrattasõidu 3-4x nädalas muude asjade kõrvale. Ma olen praktiliselt kindel, et olen kulutanud rohkem kaloreid, kui sisse söönud, aga kõht on ikka tobedalt suur. Uuel kuul on plaanis hakata ostma ka fatburnerit, kuna seda on kiidetud. Ehk see vähendab mu rasvaprotsenti...Veel on plaanis peale söömist kohe liikuda (kõndida vms) mitte aga teleka v arvuti ette istuda. Samuti on plaan hommikuste jooksude (aeroobsed) kestvuse tunnini tõsta.

Küsimused:

1.1. Kuidas soovitate fatburnerit tarbida ? Pool pudelit enne jõusaali ja ülejäänud pool peale intervalltreeningut? Või siis veloargomeetri sõidu ajal korraga vms? Kuidas teie seda teeks?

1.2. Kas ma tohin enne hommikust jooksu ka pool fatburnerit võtta ja peale seda ka pool?

2. Kuigi ma olen pudru kogust vähendanud võrreldes massiperioodiga cirka 3/5 võrra on mul ikka tunne, et see ladestub koolis istudes rasvaks, aga pole kindel...Mis teie sellest arvate ja mis oleks alternatiivid?

3. Kas ma tohin intervalltreeninguna teha ka staadionijooksu nii, et 1 ring (400 m) on aeroobses staadiumis ja 1 ring nii, et hakkad hingeldama, aga ei anna kõike endast välja? Ja siis otsast peale ja nii 10+10=20 ringi...

4. Kas päevitamine v üldse päikese käes viibimine põletab ka rasva?

5. Kas on üldse lootust, et rasv kõhult vähendeb selle kuu jooksul minimaalseks v siis vähemalt selliseks, et ta enam nii väga välja ei paistaks ja ei võdiseks?

ESIALGU kõik, tänan tähelepanu eest,

Fre

Muudetud kasutaja Fre poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

4. Kas päevitamine v üldse päikese käes viibimine põletab ka rasva?

Viimase aja paremaid küsimusi jälle : ) Põletab, miks ta ei põleta ja veel kuidas. Kuid veel paremini põletab rasva see, kui sa istud villane kampsun seljas põleva kamina ees, jood bocki ning vaatad jalgat.

Sorry, ära pikka viha pea : )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga palju kaal selle ajaga kukkunud on siis, et sa rahul pole ?

Ma väga aktiivselt kaalu alandamisega ei tegele (lihtsalt aktiivsed eluviisid), aga kaal kukub iseenesest :P. Kahe kuuga tubli 3.5-4 kg alla. Ja selline kerge polster kõhul jääb ka väiksemaks.

Muudetud kasutaja rainisk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasv kõhult kaob viimasena! Ma olen teinud ~8h trenni viimase 8 kuu jooksul, rinnad on ära kadunud, aga kõht võdiseb ikka.

Mis on 10 aastaga kasvanud, seda juba 10 nädalaga ära ei kaota! See jäta endale meelde ja lase rahus edasi. Kui aasta aega vastu pead, on muutus juba märgatav.

Muudetud kasutaja daman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rasv kõhult kaob viimasena! Ma olen teinud ~8h trenni viimase 8 kuu jooksul, rinnad on ära kadunud, aga kõht võdiseb ikka.

Mis on 10 aastaga kasvanud, seda juba 10 nädalaga ära ei kaota! See jäta endale meelde ja lase rahus edasi. Kui aasta aega vastu pead, on muutus juba märgatav.

Minu arust kaob rasv kõige viimasena jalgadelt.

Vähemallt minul on nii, et kui kõht juba suhteliselt kuiv, siis reie erinevaid päid küll veel ei erista.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga palju kaal selle ajaga kukkunud on siis, et sa rahul pole ?

Ma väga aktiivselt kaalu alandamisega ei tegele (lihtsalt aktiivsed eluviisid), aga kaal kukub iseenesest :P. Kahe kuuga tubli 3.5-4 kg alla. Ja selline kerge polster kõhul jääb ka väiksemaks.

Paar kilo ehk. Rahul pole seetõttu, et missiooniks oli kõhult rasva ärakaotamine, aga seda pole isegi minimaalselt suutndu teha. Ma ei oska öelda, kust see kaalulangus küll tulnud on...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rasv kõhult kaob viimasena! Ma olen teinud ~8h trenni viimase 8 kuu jooksul, rinnad on ära kadunud, aga kõht võdiseb ikka.

Mis on 10 aastaga kasvanud, seda juba 10 nädalaga ära ei kaota! See jäta endale meelde ja lase rahus edasi. Kui aasta aega vastu pead, on muutus juba märgatav.

Ma ei ole 10 aastat kogunud...See on selle sügise ja talvega tulnud...Muidu olen eluaeg kõhn olnud, aga kui jõusaaliga tegelema hakkasin ning õhutit ohtralt sööma, siis algas ka rasva ladestumine...Nüüd pean nägema kurja vaeva, et lahti saada. Hea kui üldse õnnestub, aga endal erilsit usku sellesse pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei ole 10 aastat kogunud...See on selle sügise ja talvega tulnud...Muidu olen eluaeg kõhn olnud, aga kui jõusaaliga tegelema hakkasin ning õhutit ohtralt sööma, siis algas ka rasva ladestumine...Nüüd pean nägema kurja vaeva, et lahti saada. Hea kui üldse õnnestub, aga endal erilsit usku sellesse pole.

Õnnestub! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arust kaob rasv kõige viimasena jalgadelt.

Vähemallt minul on nii, et kui kõht juba suhteliselt kuiv, siis reie erinevaid päid küll veel ei erista.

Sellessuhtes olen nõus. Mul sama. Kõhuga juba enam-vähem normis, aga reitelt veel natuke kaotada vaja.

Ma ei ole 10 aastat kogunud...See on selle sügise ja talvega tulnud...Muidu olen eluaeg kõhn olnud, aga kui jõusaaliga tegelema hakkasin ning õhutit ohtralt sööma, siis algas ka rasva ladestumine...Nüüd pean nägema kurja vaeva, et lahti saada. Hea kui üldse õnnestub, aga endal erilsit usku sellesse pole.

Kui sul sellesse usku ei ole, siis on küll kehvad lood. Ise peab uskuma, usk on tähtis !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellessuhtes olen nõus. Mul sama. Kõhuga juba enam-vähem normis, aga reitelt veel natuke kaotada vaja.

Kui sul sellesse usku ei ole, siis on küll kehvad lood. Ise peab uskuma, usk on tähtis !

Midagi ikka on, kuna muidu oleks ammu pooleli jätnud, aga kuna kaalunäitaja langeb (ja loodetavasti rasva kohapealt!), sii ehk on lootust, et millalgi hakkab ka kõhult vähemaks minema!

Tänud, kuuliks, see andis mulle motivatsiooni!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kas üldse pole kõhu pealt kadunud siis? Kui kaua sa juba aktiivselt teed? Et HIITi ja värki ja jälgid toitumist?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No kas üldse pole kõhu pealt kadunud siis? Kui kaua sa juba aktiivselt teed? Et HIITi ja värki ja jälgid toitumist?

Mingil määral justkui oleks, aga mitte silmnähtavalt...:D Toitumine on selline, nagu esimeses postituses kirjeldasin ning HIITi teen vahelduva eduga. Küll aga harrastan aktiivselt hommikust jooksmist ja intervalltreeningut sõudeergomeetril.

Mul selline küsimus sulle, jrx...

Mul on 3x nädalas jõusaal ning peale seda olen suhteliselt väsinud + kõht on tühi + lihased on väsinud...Ma ei jaksa aktiivselt HIITi teha...Kas ma tohin HIITi paigutada jõusaalist vabale päevale ning peale jõusaali niisama lapata sõudeergomeetil valikulisel tempol?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidugi tohid. Ise tegin HIITi ja jõusaali korraga ainult siis kui mul olid maxjõu/plahvatusjõu päevad ja enne HIITi ikka puhkasin mingi 10 minutit... Samuti läksin trenni korralikult puhanuna ja söönuna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hei jrx, mõtlen intervalle tegema hakata . muidu olen niisama aeroobset ja jõusaali teind. küsimus selles kas peaksin tegema 90 sek täiega ja 90 sek rahulikult ja nii neli korda või peab alguses teisiti tegema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

see 90+90x4 on esimese kahe nädala intervallid.

Ja 5+5+5 soojendust ette ja vähemalt 5 min jahutust. Siin on täpsemaid poste ja teemasid ka...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see 90+90x4 on esimese kahe nädala intervallid.

Ja 5+5+5 soojendust ette ja vähemalt 5 min jahutust. Siin on täpsemaid poste ja teemasid ka...

kuidas need intervallid edasi lähevad pärast kahte nädalat lähevad ? kus saaksin selle kohta lugeda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuidas need intervallid edasi lähevad pärast kahte nädalat lähevad ? kus saaksin selle kohta lugeda?

SIIT

Edu:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere ml on sama proobleem olen 165cm pikk ja 92kg ;) jõusaalis olen käinud 2 kuud 1 kuu paus ja niid hakasin uuesti käima 2 kuud uuesti käind.Alguses tõusis kaal umbes 6kg seda ma tean et se tuleneb sellest et vesi koguneb algul lihastesse.

Aga ma tahaks kaalu ka samal ajal langetada kui trenni teen.Kellelgil on kogemusi kuda saada trenni ajal kaalust alla nii et lihas ei kaoks.Või mingit lihtsat toitumiskava anda või umbes mis kellaaegadel süüa ja mida süüa.Hetkel mudu hommikul söön umbes 100g müslit piimaga+rosinad,Lõunal koolitoit supp või praad ja magustoit.Koolist tulen söön tavaliselt pakk kohupiima 200-250kg.kusagil kuue paiku seda mida ema poest tööb Naiteks jäätis vms+ õhtusöök N:juustuleib ja selline naks.kusagil 4 joon vahest kohvi .Trennis käin 3 kora nädalas E K R.Oleks ka võimalus 4 korda käia.Ja iks asi on weel et ma ei tea mingit normaalest aeroobset ms mlle sobiks joosta ei saa põlved lähvad tuksi.Ja rattaga ka peale 30m tüdineb ära. Jõukas mudu meeldib käia seal saab nagu sellist enesekindlust juurde ja endal kohe pärast parem olla.

Ise sain 4 päeva tagasi 14 a vanuseks et ple mingeid kogemusi.

Aga iks asi weel ma olen kogu se aeg seda algajate kava kasutanud niid järgmisest trenni korrast võtsin edasijõudnute kava 3 eks.Ega se minu jaoks liiga raske ple.Ise surun rinnalt 65kg.Endaga sellessuhtes rahul.Endal imelik vaadata et 12 klassist kollist

ei suru 40kg ära .See on nagu nende jaoks kudagi vähe sest koolis keh kasv tunnis tehakse ka vahest rinnalt surumist ja muid

jõuharjutusi.Aga enamus on nad sellised et panevad koolist pausi ja tõmbavad suitsu.

Soovitage!

Kõik kommentaarid on teretunud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×