Jump to content
Fre

Kaalust allavõtt.

Recommended Posts

Kaalun 80 kg, pikkust 175 cm. Üldiselt on kõik korras, aga kõhuümbrus on kole suureks läinud ja olen selle kohta saanud ka halbu komplimente nii tüdrukutelt kui ka poistelt. Nüüd ongi suveni jäänud 2 kuud aega ja plaan oleks kuskil 5 kilo rasva alla võtta selle ajaga.

Hommikul enne kooli (kell 6) 45 minutit - tund jooksu staadionil aeglases tempos, et hingeldama ei hakkaks. Olen kuulnud, et aktiivne rasvapõletus hakkab peale 40 minutit.

Peale seda (riisi v. neljaviljahelbe v. kaera) puder ( mitte väga palju, et jooks asjatu oleks olnud) + 3 muna + 2 kruusi piima.

---Kool---

Kell 12:00 Pool pakki kodujuustu + 2 kruusi piima.

Kell 15:00 Kartul millegagi ( pikkpoiss, pihv, lihapallid) ja võimaluse korral asendan selle tatraga või pruuni riisiga + vett/piima + teine pool kodujuustu.

Kell 16:30 ---Trenn--- Trenniga on nüüd see asi, et ma ei tea, kas veloargomeetril/sõudeergomeetril(oleneb kumb vaba on) 45 minutit enne jõusaali treeningut ( kestab 1h) aeroobset teha või pärast.

Kell 19:00 200 g kohupiima (22 g valku) ja juurde veel midagi - singi- ja juustuvõileib või siis sama toit, mis lõunal.

Kell 22:00 magamine.

Söömisel järgin põhimõtet, et oleks väga vähe süsivesikuid ja rasvu, aga samas saaks valgud enam-vähem kokku.

Jooksen enne söömist, kuna kuulsin, et see on rasvapõletusel parem, aga kas siis lihast ei kuluta, kui oled olnud praktiliselt 12h söömata?Enen magama minekut kuskil 2-3 h ei söö.

LISAKS VÕTAN VEEL JUURDE BIO C.L.A KAPSLEID KOOS ROHELSIE TEE EKSTRAKTIGA! Rasvapõletusjooke ei saa osta, kuna need on liiga kallid, aga L-carnitini pulbri saab ehk 200.- küll ära ostetud.

Proovin päeva jooksul rohkem liikuda, kuna siiani pole seda eriti teinud ja samas tahan ka südametööd parandada. Rasv hakkas kogunema vist sellepärast, et tihtilugu sõin 30 minutit enne magamaminekut ja panin suhu valimatult kõike (krõpsud, saiakesed jne).

See oleks praeguseks kõik. Kindlasti vaatan siinseid dieediteemasid ka, aga otsustasin selle postituse enne ära teha, et ehk on paar head nõuannet veel mulle teie poolt või siis on paar asja, mida kindlasti valesti teen. Head nõuanded on igati teretulnud!

Suured tänud,

Fre

Muudetud kasutaja Fre poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on veel viinamarjasuhkrut ka 1 pakk alles, äkki saab selle ka dieedi ajal näiteks peale jõusaalitreeningudi ära kasutada?

Jõusaalis teen pikki seeriaid 15 kordusega!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa ei taha lihast kaotada ja samas kiiresti soovid alla võtta, siis soovitan kindlasti kombineerida intervalltreeninguga. Ergomeeter on selleks väga hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega see pudrusöömine peale jooksu kõike ära ei nulli? S.t., kas jooksust on üldse kasu, kui peale seda kohe süsivesiktuelaadung sisse tuleb?

Mitu x nädalas ma peaksin hommikuti jooksmas käima, et mitte üle pingutada ega ka liiga vähe teha? Ergomeetriga hakkan kindlasti tegema, aga see intervalltreening on tundmatu, ehk räägid lühidalt ja täpselt, kudias käib?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hommikusöögi pärast ära küll muretse. Söö aga tublisti putru edasi! Hommikusöök on kogu päeva alus ja hommikune jooks äratab üles su ainevahetuse ja kiirendab seda. Klaas vett u 30 minutit enne hommikusööki paneb ka ainevahetuse tööle. Kui võimalik siis soovitan soojalt klaas meevett, vesi on teadupärast maole eriti hea, kaitseb haavandite eest. Mesi pidevat ka maole moodustama kihi, tänu millele rasvad ei imendu. Kas see ka tõsi on, seda ei oska öelda.. ehk keegi oskab seda kommenteerida (??)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sööd palju valku, aga lihast intensiivselt ei treeni?

Valk muutub kah mitte kasutamisel rasvaks.

Hommikune jooks ilma eelneva söögita.

Minu loogika ütleb kohe, et organismi äratamine sellise kurnamise teel pole õige, organism ehmatab ära.

Samuti pea meeles, et rasvapõletamine toimub u 120se ja alla pulsi juures.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sööd palju valku, aga lihast intensiivselt ei treeni?

Valk muutub kah mitte kasutamisel rasvaks.

Hommikune jooks ilma eelneva söögita.

Minu loogika ütleb kohe, et organismi äratamine sellise kurnamise teel pole õige, organism ehmatab ära.

Samuti pea meeles, et rasvapõletamine toimub u 120se ja alla pulsi juures.

Täpsustan: Rasvapõletamine toimub kõige efektiivsemalt ~120-130 pulsi juures. Keha kulutab tegelikult kõige efektiivsemalt energiat maksimaalse pulsi juures, aga verre eralduv laktaat (mis on selle eestikeelne vaste?) pärsib rasvarakkude lõhestumist. Sestap 120-130 pulss parim rasvapõletuseks (selline tempo, et võid ilma liigse pingutuseta vabalt partneriga või kasvõi üksi juttu vesta)

Ja organism harjub sellise hommikuse pingutusega vägagi kiiresti, probleeme võib ainult tekkida ületreenitusega, 7x nädalas hommikul tund aega joosta on päris karm. Eriti kui lisaks teed jõusaali ja veel HIIT-i.

Ole ettevaatlik, nii võid veel tugevaks saada ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täpsustan: Rasvapõletamine toimub kõige efektiivsemalt ~120-130 pulsi juures. Keha kulutab tegelikult kõige efektiivsemalt energiat maksimaalse pulsi juures, aga verre eralduv laktaat (mis on selle eestikeelne vaste?) pärsib rasvarakkude lõhestumist. Sestap 120-130 pulss parim rasvapõletuseks (selline tempo, et võid ilma liigse pingutuseta vabalt partneriga või kasvõi üksi juttu vesta)

Ja organism harjub sellise hommikuse pingutusega vägagi kiiresti, probleeme võib ainult tekkida ületreenitusega, 7x nädalas hommikul tund aega joosta on päris karm. Eriti kui lisaks teed jõusaali ja veel HIIT-i.

Ole ettevaatlik, nii võid veel tugevaks saada ;)

Ei ole 7x, üle päeva ikka või siis 1 päev hommikul jooks, järgmisel 50 minutit ergomeetrit ja järgmine päev jälle jooks jne...Siis peaks see asi tõhus olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sööd palju valku, aga lihast intensiivselt ei treeni?

Valk muutub kah mitte kasutamisel rasvaks.

Hommikune jooks ilma eelneva söögita.

Minu loogika ütleb kohe, et organismi äratamine sellise kurnamise teel pole õige, organism ehmatab ära.

Samuti pea meeles, et rasvapõletamine toimub u 120se ja alla pulsi juures.

Aga mina just olengi kuulnud jooksust enne sööki, pidavat paremini rasvu lõhustama...

Teen trenni ka 3x nädalas - jõusaalis poolteist tundi, pikad kordused...lühikesed pausid seeriate vahel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sööd palju valku, aga lihast intensiivselt ei treeni?

Valk muutub kah mitte kasutamisel rasvaks.

Hommikune jooks ilma eelneva söögita.

Minu loogika ütleb kohe, et organismi äratamine sellise kurnamise teel pole õige, organism ehmatab ära.

Samuti pea meeles, et rasvapõletamine toimub u 120se ja alla pulsi juures.

Süsivesikud muutuvad rasvaks su kehas, kuid valgud küll ei muutu. Millest sa seda järeldad ;)

Täpselt nii, nagu lihased muutuvad rasvaks ja vastupidi. Kes selliseid asju välja mõtleb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tekkis küsimus, et kas kaalust allavõtmise ajal peab rasva 0g olema? Ma märkasin, et mul ikka tuleb seda rasva päeva jooksul omajagu ära süüa ( kindlasti alla 100g).

Millal üldse tasub hakata mingeid muutusi märkama?

Kas seda L-Karnitiini pakis tasub osta? Pulbrina?

Kas vett tuleb juua kõvasti või vähe?

Muudetud kasutaja Fre poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu siia juba MITMEID kordi on kirjutatud:

See, et rasvapõletus toimub kõige efektiivsemalt tühja kõhu peale JA madalas pulsivahemikus ON ÕIGE ainult siis kui me vaatame protsessi ajal toimuvat aine- ja energiavahetust.

Kui vaadata seda 24-h lõikes, on energia kulutamiseks JA SEEGA rasva põletamiseks NING rasva juurdesalvestamise vältimiseks efektiivseim intervalltreening.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

L-karnitiin EI OLE primaarne. Vett tuleb juua -piisavalt- (pigem rohkem kui vähem). Rasva PEAB tarbima kui tahad rasva kaotada. Nii paradoksaalne kui see ka pole.

Tuleb jälgida lihtsalt et süsivesikud, rasvad ja valgud, mida sa tarbid oleks kvaliteetsed. Süsivesikud komplekssed ja koos kiudainetega. Rasvad tasakaalus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ostsin selle Bio CLA ära (299.-) ning juhendis on kirjas, et annustada 1-2 x päevas 2-3 tabletti. See tähendab seda, et kui ma tahan 3 tabletti ära süüa peab mingil hetkel võtma 2 tabletti korraga? Veel on öeldud, et võtta enne sööki - hommikul võtangi enne sööki. Kui võtta seda aga enne aeroobset treeningut, siis peaks rasvapõletus veelgi suurem olema eksole?

Tänud, jrx, seda karnitiini ma siis vast ei osta. Oled huvitavalt öelnud, et rasvast lahti saamiseks tuleb rasvu tarbida. Tundub kuidagi utoopiline, aga ma niikuinii pean rasvu tarbima, päris 0g päeva jooksul kindlasti ei saa olla.

Ma lugesin selle intervalltreeningu kohta, aga ma siiski ei saanud aru, kuidas see täpselt käib. See on hea, et see ei kesta eriti kaua (30 minutit), aga ma ei saa aru nendest vahepealsetest pausidest...

Alusta iga treeningut 5 – 7 minutilise soojendusega, siis lisa intensiivsust ühel või teisel viisil: kiirenda või lisa koormust vastavalt kirjeldatud ajale, seejärel langeta intensiivsust ja taastu. Kui oled sooritanud piisaval hulgal töö ja taastumisperioode, jahtu rahulikus tempos ja venita. Soorita 5 minutit 30 sekundilisi intervalle, 6 minutit 45 sekundilisi intervalle ja 7 minutit 60 sekundilisi intervalle.

EI MÕISTA. Meil on jõusaalis veloargomeetrid ja sõudeergomeeter - tehke mulle täpselt selgeks, kuda ma nende peal intervalltreeningut teha saan? Mis tempos üldse?

Muudetud kasutaja Fre poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võid rahulikult 3x päevas 1 kapsli ka võtta.

Rasva süües tekitab organism aineid millega rasva seedida ja samad ained on ka rasvapõletusel vajalikud, kui rasva ei söö ja neid aineid pole siis rasvapõletus keeruline.

Intervalltreeningu korral peale soendust viid pulsi üles mõneks ajaks ja siis puhkad rasvapõletustsoonis, näiteks kõrge 30s ja madal 60s, aga seda tuleb harjutada ja algul võid provida lihtsalt kuidas jõuad, esimene kord kasvõi 15s spurdid ja siis 90 sörgid vaikselt. Kui otsingusse HIIT lööd saad mitmeid artikleid eri variantidest ja arvatavasti ka paremini selgitatud.

Peace

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Süsivesikud muutuvad rasvaks su kehas, kuid valgud küll ei muutu. Millest sa seda järeldad ;)

Täpselt nii, nagu lihased muutuvad rasvaks ja vastupidi. Kes selliseid asju välja mõtleb?

Kas sa ise ka mõtled mida sa räägid? Oletame, et mu päevane energiakulutus on 3000 kcal. Söön aga 1000 gr valku päevas (mis teeb 4000kcal), oleksin kaloraazhis +1000 kcal ning mul ei tuleks grammigi kehakaalu juurde? Et valgus ei ole energiat?

Jah, pulsiga nt 120-130 kasutatakse suurema osa energiast rasvade näol, küll aga on siin üks AGA. Sellise pulsi juures aga kulutame kokkuvõttes suhteliselt vähe kaloreid. Kui oleks pulss nt 150-160, siis oleks kalorikulu palju suurem. Seejuures on rasvade OSAKAAL võrreldes süsivesikutega (ja valkudega) väiksem, küll aga on põlenud rasvade nö. absoluutarv suurem. Lisaks sellele on ainevahetus kiirem pikema aja jooksul.

Loomulikult on vaja teha ka seda madala intensiivsusega aeroobset.

Loodan, et on arusaadav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sa ise ka mõtled mida sa räägid? Oletame, et mu päevane energiakulutus on 3000 kcal. Söön aga 1000 gr valku päevas (mis teeb 4000kcal), oleksin kaloraazhis +1000 kcal ning mul ei tuleks grammigi kehakaalu juurde? Et valgus ei ole energiat?

Jah, pulsiga nt 120-130 kasutatakse suurema osa energiast rasvade näol, küll aga on siin üks AGA. Sellise pulsi juures aga kulutame kokkuvõttes suhteliselt vähe kaloreid. Kui oleks pulss nt 150-160, siis oleks kalorikulu palju suurem. Seejuures on rasvade OSAKAAL võrreldes süsivesikutega (ja valkudega) väiksem, küll aga on põlenud rasvade nö. absoluutarv suurem. Lisaks sellele on ainevahetus kiirem pikema aja jooksul.

Loomulikult on vaja teha ka seda madala intensiivsusega aeroobset.

Loodan, et on arusaadav.

Et ma peaks siis kordamööa tegema? Kord 120-130 pulsi juures, teinekord nii, et hakkan hingeldama?

Tänud kõikidele vastanutele! Ja teised : mida te niisama vaatate seda teemat? Kui on kasvõi 1 hea soovitus anda, siis ma võtan seda kindlasti nõuks - ärge ainult lihtsalt vaadake...

Ma olen nüüd 4 päeva teinud (3. päeval hommikul aeroobne joostes + 2. päeval jalgartas/veloargomeeter 50 minutit), aga ei ole absoluutselt mitte mingisugust erinevust (kohati on tunne nagu oleks hullemaks läinud?:S). Kaalunud ma ennast pole, aga plaan on osta kaal küll, et kas kilod üldse langevad v mitte. Toitunud olen umbes nii, nagu eespool kirjeldasin (komme, sokolaade jms pole söönud, küll aga hommikul pudru peal mesi). Nüüd tahaksingi teada, et kas nii peabki olema ja tulemus võtab lihtsalt kauem aega või on midagi kardinaalselt valesti?

Kas moosi tohib hommikul pudru peale panna?

Kas peale kooli ( cirka kell 3) tohib võtta näiteks 2 kruusi õunamahla/leiba söögi kõrvale ja veel midagi süsivesikurikast (Jogurt) v peaks süsivesikud ainult hommikupoole olema ja teistes päeva osades mitte?

Siis tekkis veel selline küsimus, kas peale jõusaalitrenni ( u 8-9 ajal) teevad süsivesikud paha, kui on plaan justnimelt kaalust alla võtta ( jogurt, kartul, leib jne) või võin julgelt süüa?

Kas 1 põhjus, miks kaal ei lange võib olla selles, et söön hommikul putru (keskmsie portsjoni) , nii et kõht on ikka korralikult täis ja edasi on praktiliselt 7h istumist (koolis) ja energiat kulub ainult mõttetööks, kas siis võib hommikul söödud süsivesik rasvaks minna?

Kindlasti tuleb veel küsimusi, seniks kõik.

Ette tänades,

Fre

Muudetud kasutaja Fre poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Süsivesikud muutuvad rasvaks su kehas, kuid valgud küll ei muutu. Millest sa seda järeldad ;)

Täpselt nii, nagu lihased muutuvad rasvaks ja vastupidi. Kes selliseid asju välja mõtleb?

Üleliigne valk muutub samamoodi rasvaks, nagu liigsed süsivesikud. Kui ei muutuks, siis võikski ainult valku näost sisse ajada metsikutes kogustes.

Samas on üleliigse valgu manustamisega muidki probleeme. Esimene märk on see, et kerge kõhulahtisus hakkab tekkima.

Endal on nii, et avastasin päris hea motivaatori trenni tegemiseks. Toitumine on paigas, aga vahest kipub aega väheks jääma, seega trenn tahab vahele jääda. Ja kui jääb siis tekib kehal valgu ülejääk, kuna koormust ei ole piisavalt antud ning ongi kohe tulemus käes. Ainult jookse WC vahet. Kui trenn ära teha, siis on kõik korras.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minuteada valk ei muutu rasvaks, ülejäänud valk, mida organism ei omasta, peaks minuteada kehast väljuma oma loomuliku rada pidi, sellest ka see kõhulahtisus. Või olen ma jälle valesti aru saanud???

Muudetud kasutaja MargoL poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et ma peaks siis kordamööa tegema? Kord 120-130 pulsi juures, teinekord nii, et hakkan hingeldama?

Tänud kõikidele vastanutele! Ja teised : mida te niisama vaatate seda teemat? Kui on kasvõi 1 hea soovitus anda, siis ma võtan seda kindlasti nõuks - ärge ainult lihtsalt vaadake...

Ma olen nüüd 4 päeva teinud (3. päeval hommikul aeroobne joostes + 2. päeval jalgartas/veloargomeeter 50 minutit), aga ei ole absoluutselt mitte mingisugust erinevust (kohati on tunne nagu oleks hullemaks läinud?:S). Kaalunud ma ennast pole, aga plaan on osta kaal küll, et kas kilod üldse langevad v mitte. Toitunud olen umbes nii, nagu eespool kirjeldasin (komme, sokolaade jms pole söönud, küll aga hommikul pudru peal mesi). Nüüd tahaksingi teada, et kas nii peabki olema ja tulemus võtab lihtsalt kauem aega või on midagi kardinaalselt valesti?

Kas moosi tohib hommikul pudru peale panna?

Kas peale kooli ( cirka kell 3) tohib võtta näiteks 2 kruusi õunamahla/leiba söögi kõrvale ja veel midagi süsivesikurikast (Jogurt) v peaks süsivesikud ainult hommikupoole olema ja teistes päeva osades mitte?

Siis tekkis veel selline küsimus, kas peale jõusaalitrenni ( u 8-9 ajal) teevad süsivesikud paha, kui on plaan justnimelt kaalust alla võtta ( jogurt, kartul, leib jne) või võin julgelt süüa?

Kas 1 põhjus, miks kaal ei lange võib olla selles, et söön hommikul putru (keskmsie portsjoni) , nii et kõht on ikka korralikult täis ja edasi on praktiliselt 7h istumist (koolis) ja energiat kulub ainult mõttetööks, kas siis võib hommikul söödud süsivesik rasvaks minna?

Kindlasti tuleb veel küsimusi, seniks kõik.

Ette tänades,

Fre

Peale jõusaali söö kindlasti süsikuid veidi. Muidu tapad oma lihased selle dieediga ära ning endal on ka kehv olla, kui energiat peale trenni juurde ei saa. Eelista midagi vedelamat peale trenni. (jogurtit vast mitte, kui siis rasvavabat. Peale trenni pole rasvu eriti vaja, las keha põletab - see, see dieeti mõte.) Ise lasen mahla näiteks. Lihtsüsikud löövad kiiresti veresuhkru üles, insuliin lastakse verre ning lihaste varustamine toitainetega paraneb. Kindlasti söö seega peale trenni ka valke. Maksimaalselt 2 tundi peale trenni, kui varem ei jõua. Siis läheb kohe asja ette.

Ja kokkuvõttes on lihaskadu dieedi ajal väiksem.

Selle hommikuse söögiga on nii, et kärbi veidi seda pudrukogust väiksemaks. Ning, et koolis kõht tühjaks ei läheks võta midagi kerget kaasa. Paar õuna, apelsin kui viitsid koorida. Samuti ei ole rasvavaba dieet sugugi ainuõige viis. Seega, kui pähklid meeldivad siis võid neid nälja peletamiseks ka süüa. Neis on "häid" rasvu mida võiksid päeva jooksul kindlasti tarbida. Kokkuvõttes sööd tihedamini, ainevahetus kiireneb, keha hoiab vähem toitaineid kinni ning kaal on kiirem langema.

Selle kaaluga on nii, et kui saad kaalu, siis mõõda iga hommik peale enda "tühjendamist". Siis on keha suht miinimumkaalus ja kui iga päev see aeg mõõta siis peaks suht selgeid tulemusi nägema.

Löö iga päeva kaalud kokku ja jaga 7-ga nädala lõpus. Saad nädala keskmise kaalu. Järgmine nädal tee uuesti. Nii saad suhtkoht täpse pildi oma kaalu muutumisest.

Aga kui see liiga palju tööd on, siis võid lihtsalt korra nädalas mõõta hommikul. Kui väheneb siis peaks ikka numbritelt ka näha olema.

Kui kaal püsib, või hoopiski suureneb, siis on vastus lihtne. Kärbi veidi igat toidukorda ning vaata mida järgmine nädal ütleb. Alati ei saagi kohe esimese raksuga täppi sellise asjaga panna.

Alati võid toidukoguste määramisel abi kasutada kaloriarvutist. BAV arvutiga saad teada enamvähem palju päevas energiat vaja, ning siis hakkad kokku lugema palju kõik need toidukorrad sulle annavad. Kui ikka rämedalt üle lööb, siis peaks kärpima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minuteada valk ei muutu rasvaks, ülejäänud valk, mida organism ei omasta, peaks minuteada kehast väljuma oma loomuliku rada pidi, sellest ka see kõhulahtisus. Või olen ma jälle valesti aru saanud???

http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=10459

Ka mina olin varem teadmatuses. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured tänud archangel põhjaliku kokkuvõtte eest.

Siiski üleskutse ka teistele, palun andke häid soovitusi - mina igaljuhul annaksin 100%, kui mul endal oleks asjaga kogemusi ja kellelgi on hädasti abi vaja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise kirjutad, et raha pole aga ostab mingeid kapsleid küll... need on paras bullshit minu meelest - maksad kopsaka summa raha 0,01% mõju eest. Samas sa oled ju alles 4 päeva teinud, pole ennast kaalunudki, mida sa siis üldse kurdad. Kui sa teeksid mitu nädalat ja siis kaal ei lange on midagi kehvasti, anna enne aega natuke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks see inimese enda raha ole.

Fakt on see, et kaalust saab väga tervislikult alla võtta ka täiesti lisandite vabalt.

Eks osad lisandid õige kasutamise juures aitavad kindlasti, aga need ei ole vajalikud hea tulemuse saavutamiseks. Kui raha on siis ostke. Ise teate.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×