Jump to content
r2iner

Jooksmine vs Rattasõit

Recommended Posts

Kummaga kaotad rohkem rasva? Võttes arvesse seda, et rattasõidus kaotad vähem võhma kui joostes ühe pikka teed.

Ning kumb oleks kasulikum su liigestele ja kummaga töötavad rohkem lihaseid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rattasõit teeb jalad suureks.

Kõik oleneb intensiivsusest!!!

Ei tee ta midagi suureks, kõik oleneb ka sõidustiilist ja geneetikast. Kui ikka mingi selline "tugevam" isik raskema rauaga kogu aeg kangutab siis jalad saavad suurema koormuse ka.

Või vaadake mägironijaid, kõik väga väiksed mehed ja ka peened jalad. Pealegi jooksmine rikub põlved ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelen rattasõiduga üsna palju, minu puhul on asjad nii:

*Kasvatab mõnusalt jalalihast.

*Annab võhma juurde.

*Liigesed saavad üsna palju koormust, sest sõidan ka üsna palju, aga kindlasti vähem kui joostes.

*Rasv põleb nii, et kaal kõigub mõnikord nädala jooksul 5 kg piires.

Tegelikult on väga raske kahte ala niimoodi võrrelda, et mida üks või teine rohkem või vähem mõjutab. Kõik on suhteline. Oleneb kui pikalt ja mis tingimustes jooksed või sõidad. Olen kindel, et 80 km rattatrenni maanteel annab paremat tulemust kui 10 km jooksmist. Maastikusõidust rääkimata - kui ikka korralikul rajal mehe moodi müttad, oled pärast üle kere väsinud. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ikka korralikult joosta, oled ka pärast üle kere väsinud. Ise eelistan jooksmist, rattaga sõites ei suuda ma hoida ühtlast tempot millegipärast, kas on intensiivsus liiga madal või siis hingeldan nagu hull. Rohkem jooksmisega harjunud ilmselt lihtsalt

Keegi ülevalpool mainis, et põlved rikub jooksmisega ära. Ei tahaks uskuda, kui tegemist on normaalkaalus oleva inimesega.

Rasva on võimalik kaotada mõlemaga, maitse asi .

Muudetud kasutaja Eastsider poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle meeldib rattasõit rohkem,kuna lihastes on pärast mõnus tunne sees ja pealegi on palju emotsionaalsem,suurel kiirusel mõnevõrreldav tsikliga ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enda näitel niipalu, et jooksmine andis kaalu alandamisel suurema panuse kui ratas. Samas on nad väga mõnusalt teineteist täiendavad, seega: tee mõlemat ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõlemaid teha on jah parim lahendus, aga kalorite põletamise seisukohast põletab juba aeglane jooksime samapalju kaloreid nagu keskmiselt tempokas rattasõit.Samas rattaga sõita jõuab rohkem ja mäest üles väntamine põletab veel eriti palju kaloreid.Kui vastupidavust niipalju pole, et oma 30 minutit joosta, siis oleks rattasõit seda hea asendama, see on ka liigestele vähem koormavam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×