Jump to content
Pätuloom

Mis ma valesti teen?

Recommended Posts

Tere

Mul on probleem, millele ma ei näe mitte mingit loogilist seletust. Juhul, kui kogu see fitness ala pole müstitsism, peaks minu olukorrale olema ratsionaalne seletus. Võib-olla oskate aidata... Täitsa frustreeriv juba.

Jätsin suvel suitsetamise maha. Alguses ei omanud see kaalule mitte mingit efekti, eriti kuna hakkasin rohkem kõndima, aga siis tiksus mõne kuuga umbes 6kg juurde. Toitumine ebatervislik (muude harjumuste hulgas hommikuti ei söönud ja paar tundi enne magamaminekut sõin suure taldrikutäie makaronitoitu, kokku päevas umbes 2500kcal.), trennis ei olnud käinud alates keskkoolist...

Igatahes. Umbes poolteist kuud tagasi võtsin end kätte. Alguses oli plaan selline: esmaspäeviti ja kolmapäeviti tund aega ujumist, teisipäeviti, neljapäeviti ja laupäeviti jõusaal. Lisaks sellele alati süüa hommikusööki, alati süüa midagi loengute vahel (et oleks palju väikseid toidukordi päevas) ja loobuda süsivesikuterikkast toidust õhtuse söögikorra ajal. Et jõusaalist ka kasu oleks, suurendasin valgu kogust toidus - kodujuust makaronide asemel.

Tulemus: Esimeste paari nädalaga võtsin alla 3 kg ja siis jäi kaal seisma. :rolleyes:

Olgu, tunnistan ausalt, et ujumas ma siiski ei käi. See võtab ära kogu energia ja ma ei ole siiani jõudnud rohkem kui kord nädalas ujuma. Ma ujun iga kord liiga kaua ja see mõjub halvasti jõusaalitreeningule. See-eest kõnnin ma nädalapäeviti 5-12km.

Olen naissoost, 23 aastane, 172cm pikk, 71.5kg. Käin jõusaalis 3 korda nädalas (praktiliselt eranditult). Treeningkava on jagatud (ülakeha/alakeha), kava täitmiseks kulub umbes tund, erinevate harjutuste kordusi teen 15-15-12. Kaudselt öeldes on mul esmaspäevast reedeni iga päev vähemalt kaks pooletunnist aeroobset treeningut (jalutan tempokalt kooli ja koju), ma söön väikeste portsude kaupa, tarbin süsivesikud valdavalt hommikul ja lõunal, joon 1.5-2 liitrit vett päevas... Sel nädalal olen üles kirjutanud kõik mis ma tarbin - ma tarbin päevas 1700-1800 kcal. Miks mu kaal seisab?! ;) 1800 kcal peaks sellise keskmise päevakavaga julgelt ära kuluma ja rohkemgi veel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere

Mul on probleem, millele ma ei näe mitte mingit loogilist seletust. Juhul, kui kogu see fitness ala pole müstitsism, peaks minu olukorrale olema ratsionaalne seletus. Võib-olla oskate aidata... Täitsa frustreeriv juba.

...

Miks mu kaal seisab?! :rolleyes: 1800 kcal peaks sellise keskmise päevakavaga julgelt ära kuluma ja rohkemgi veel.

Rasvaprotsent mõõdetud? Pealegi on poolteist kuud liiga lühike aeg, endal hakkas kaal langema umbes samaoodi. Esimese Kuuga -5kg ja siis järgmise 4kg jaoks läks juba 5 kuud! Nii et kannatust, küll kõik paika loksub.

Et teiste küsimusi vältida, pane palun kirja ka mida sa sööd ja ka kellaajad. Lisaks mis kellast trenni teed.

Muudetud kasutaja daman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan ka et kaal ei kaogi nii ruttu. Keegi siin kunagi seletas ka, et organismil läheb natuke aega, et õppida ise vajaminevat energiat olemasolevast rasvast ammutama. Ja ma ise arvan et esmane suur kaalukaotus tuli sul puhtalt vedelike arvelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pane kirja ka oma kaal iga päev, ning nädala keskmiste järgi saad näha muutust. Ega ta ei langegi kohe potsti -2kg näiteks ja siis püsib sellisena. See on loogiline, et langus aeglustub, järelikult on vaja teha mingeid muudatusi. Ka lihtsad asjad võivad mõjuda, nt muudad natuke sööki või vahetad toidukordi vms. Kasuta oma loovust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu eilne päev (ümardamine nt. 18.00= vahemikus 17.45-18.15):

~kl 9 ÄRATUS

Kl 9-10 2 tassi kohvi (suhkru ja koorega, 170kcal), 2 viilu sepikut, 2 praetud muna, 10g juustu.

kl 11.30 2 tillukest muffinit ja 10g valget šokolaadi

14.00 suur banaan

16.00 suur banaan

18.00 esimene pool valgujoogist (100ml pulbrit, valk:süsivesikud 1:1)

TRENN (jõusaal)

19.30 teine pool valgujoogist (veel 100ml pulbrit)

20.00 õhtusöök: 200g forelli (sügavkülmast-> ahjus küpsetatud), 150g köögivilju (sügavkülmast->keedetud)

21.00-23.00 100ml veini, 200ml õunamahla (veega pooleks)

01.30 MAGAMA.

-------------------------

kokku: 1879kcal

Tavaliselt ma lähen varem magama. Umbes 00.30-01.00

Vein ei ole haruldane nähtus, aga tavaliselt mulliveega pooleks. Ja ma tean, et banaanid sisaldavad palju süsivesikuid, aga neid on väga mugav kooli kaasa võtta ja loengute vahel nosida. Ma olen üldse ainus, kes vahel endale võileibu vms. kaasa pakib. Ma ei saa toitu enam palju kärpida, sest see tuleks lisatoidukordade arvelt. Ja kui päris aus olla, siis ma proovisin. 1400kcal juures tuleb see juba vastupidavuse arvelt. Meestel lihtne - saate päevas rohkem kaloreid tarbida. Laupäeviti käin jõusaalis kl 13 paiku, teisip&neljap kl 18.

Ma olen kaalunud vähesema trenniga 64kg, aga see oli vähese söögi arvelt. 67kg peaks olema väga realistlik, aga see oli mu kaal paar aastat tagasi ilma üldse mingi treeninguta - kui ma juba nii palju pingutan, siis ma tahan näha tulemusi mis ületavad looderdamise-kaalu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan ka et kaal ei kaogi nii ruttu. Keegi siin kunagi seletas ka, et organismil läheb natuke aega, et õppida ise vajaminevat energiat olemasolevast rasvast ammutama. Ja ma ise arvan et esmane suur kaalukaotus tuli sul puhtalt vedelike arvelt.

Mul pole kodus kaalu. Kaalun end kord-kaks nädalas peale trenni.

Lihastoonust on juurde tulnud küll ja mõõdud on ka natuke muutunud, aga viimased kuu aega on kaal täiesti paigal olnud.

bohemianrhapsody, paljud inimesed on kõhnad palju väiksemate pingutustega. Kui ma teengi midagi valesti, siis mul pole aimugi mis see on. Mul ei ole plaanis hakata ainult porganditest toituma ega rasva menüüst kärpima (ma ei usu, et see kehale head teeb). Enda arust teen kõik õigesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See proteiin+süsivesikud enne ja peale trenni annavad juba u. 450 KCal. Kui kaalu tahad langetada, siis ei soovitaks neid. Sul ei ole ju eesmärgiks lihaste suuremaks kasvatamine? :rolleyes:

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu eilne päev (ümardamine nt. 18.00= vahemikus 17.45-18.15):

~kl 9 ÄRATUS

Kl 9-10 2 tassi kohvi (suhkru ja koorega, 170kcal), 2 viilu sepikut, 2 praetud muna, 10g juustu.

kl 11.30 2 tillukest muffinit ja 10g valget šokolaadi

14.00 suur banaan

16.00 suur banaan

18.00 esimene pool valgujoogist (100ml pulbrit, valk:süsivesikud 1:1)

TRENN (jõusaal)

19.30 teine pool valgujoogist (veel 100ml pulbrit)

20.00 õhtusöök: 200g forelli (sügavkülmast-> ahjus küpsetatud), 150g köögivilju (sügavkülmast->keedetud)

21.00-23.00 100ml veini, 200ml õunamahla (veega pooleks)

01.30 MAGAMA.

-------------------------

kokku: 1879kcal

Tavaliselt ma lähen varem magama. Umbes 00.30-01.00

Vein ei ole haruldane nähtus, aga tavaliselt mulliveega pooleks. Ja ma tean, et banaanid sisaldavad palju süsivesikuid, aga neid on väga mugav kooli kaasa võtta ja loengute vahel nosida. Ma olen üldse ainus, kes vahel endale võileibu vms. kaasa pakib. Ma ei saa toitu enam palju kärpida, sest see tuleks lisatoidukordade arvelt. Ja kui päris aus olla, siis ma proovisin. 1400kcal juures tuleb see juba vastupidavuse arvelt. Meestel lihtne - saate päevas rohkem kaloreid tarbida. Laupäeviti käin jõusaalis kl 13 paiku, teisip&neljap kl 18.

Ma olen kaalunud vähesema trenniga 64kg, aga see oli vähese söögi arvelt. 67kg peaks olema väga realistlik, aga see oli mu kaal paar aastat tagasi ilma üldse mingi treeninguta - kui ma juba nii palju pingutan, siis ma tahan näha tulemusi mis ületavad looderdamise-kaalu.

Ausalt öeldes selline toitumine küll ei ole sobilik kaalu langetamiseks. Milleks sulle valgujook? Banaanidest saadavad süsivesikud lähevad osaliselt kindlasti rasvaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olgu, loobun valgujoogist. Arvutuste kohaselt saan ma tavaliselt päevase valgunormi kätte. Ma ei olnud eriti mures selle joogi kalorsuse pärast. Meestele soovitatavad valgubatoonid on palju hirmsamad. Ma tahan lihast kasvatada ja kaalus alla võtta, seetõttu olen hoolikalt jälginud valgu tarbimist. ...mhhh... tegelikult ma arvan, et ma loobun lihtsalt trennieelsest joogist (asendan mingi muu asjaga, mis annaks natuke energiat enne trenni). Peale trenni aitab see valgujook ikkagi lihastel kiiremini paraneda ja kasvada. Naised ja mehed ei ole füsioloogiliselt nii erinevad, et minu lihased sellest joogist kasu ei saaks.

Minu eesmärk ei ole teha endale ajutist kaalulangetamise dieeti. Ma tean et see ei tööta. Pubekana proovisin ka selliseid asju. Tulemus oli negatiivses korrelatsioonis sellega, kui nõudlik dieet oli. Ma olen tuline dieetide vastane. Ma näen tulist vaeva, et mitte kogemata üle minne nälgiva ainevahetuse peale. Ma tahan luua endale kõhna inimese päevakava. Kehal ei tohi tekkida nälja illusiooni.

Kui palju kaloreid tohib naine sellise trenni puhul tarbida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olgu, loobun valgujoogist. Arvutuste kohaselt saan ma tavaliselt päevase valgunormi kätte. Ma ei olnud eriti mures selle joogi kalorsuse pärast. Meestele soovitatavad valgubatoonid on palju hirmsamad. Ma tahan lihast kasvatada ja kaalus alla võtta, seetõttu olen hoolikalt jälginud valgu tarbimist. ...mhhh... tegelikult ma arvan, et ma loobun lihtsalt trennieelsest joogist (asendan mingi muu asjaga, mis annaks natuke energiat enne trenni). Peale trenni aitab see valgujook ikkagi lihastel kiiremini paraneda ja kasvada. Naised ja mehed ei ole füsioloogiliselt nii erinevad, et minu lihased sellest joogist kasu ei saaks.

Minu eesmärk ei ole teha endale ajutist kaalulangetamise dieeti. Ma tean et see ei tööta. Pubekana proovisin ka selliseid asju. Tulemus oli negatiivses korrelatsioonis sellega, kui nõudlik dieet oli. Ma olen tuline dieetide vastane. Ma näen tulist vaeva, et mitte kogemata üle minne nälgiva ainevahetuse peale. Ma tahan luua endale kõhna inimese päevakava. Kehal ei tohi tekkida nälja illusiooni.

Kui palju kaloreid tohib naine sellise trenni puhul tarbida?

Huh, ma ei ole küll ekspert, aga

1) Hommikul on kõige parem ikkagi süüa putru, keedumuna on samuti parem valik praemuna ees.

2) 2 muffini ja šokolaadi asemel söö pigem õuna.

3) Jaga need suured banaanid pooleks või söö 1 banaan 2 korra peale. Karbike kodujuustu oleks märksa kasulikum ühe banaani asemel.

4) Õhtusöök on hea, eriti hea oleks kui sa saaksid teise samasuguse söökikorra päeva jooksul ära tarbida.

Miks kommenteerin, on seetõttu, et ise olen 87kg meesterahvas ja ma ei söö ka nii palju päeva jooksul, lihtsalt ei mahuks sisse. OK, söön mõnikord looma moodi, aga ainult siis ma teen päeva jooksul 3,5-4h trenni.

Ja ära kasuta sõna "dieet", kasuta sõna "toitumine". Dieedil on selline halb kõla küljes (kartulidieet, porgandidieet, kapsakeeduvedeliku-ja-mitte-ainumagi-süsivesiniku dieet).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis siin siis nii ulmelist on ma ei saa aru. See on ju loomulik, et kaal ei lange kui jõusaali sisse lülitasid, ehk lihased täituvad veega ja rasv kaob ning seega kaal püsib ühtlasena, küll aga muutub välimus(kehakuju). Selline situatsioon on võimalik ainult algajatega, muidu ei ole võimalik ilma keemiliste abivahenditeta põletada rasva ja kasvatada lihast üheaegselt. Kui sa oleks mõõtnud enda ümbermõõte ennem ja pärast siis saad aru fenomenist. Kaalu numbrid samad aga ümbermõõdud väiksemad. See number pole ju oluline, oluline on milline sa välja näed. Ma toon näite kus kaks 100 kilost ja ühepikkusega meest panna peegli ette seisma, üks neist on lihaseline kulturist ja teine näeb välja nagu jõulukuusk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tasub mainida sedagi,et lihas on mitu korda tihedam kui rasvkude. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See vahe ei ole isegi mitte kahekordne, vaid u. 20% :)

Õige :rolleyes: endal oli mul meelde jäänud 5-korde,aga küllap jäi valesti meelde,1/5 on ikka õige ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma mõõtsin.

Vööümbermõõt 88->85cm

puus 106.5->104.5cm

reis 62,5->61

Need erinevused tekkisid alguses, siis kui see väike kaalulangus oli. Muid asju olen ka mõõtnud, aga efekt on veel väiksem (0.5cm käe ümbert). Viimase kuu aja jooksul on mõõdud olnud stabiilsed, aga näiteks reite kuju on muutunud. Riietega pole erinevust näha. Kõhulihased on tugevamad, pükstenumber sama. Hantlid on suurenenud, sangad on samad.

Aga tõsiselt - kas ma söön liiga palju?! Sest 1800 kcal peaks olema täiesti okei, või ei ole? No põhimõtteliselt olen ma üritanud enda elustiili ikka kapitaalselt muuta. 700kcal päevas vähem ja trenn juurde... Lühiajaliselt oleks selline muutus lihtne, aga mul juba poolteist kuud. Varsti peaks ju lihasmassi kasv lõppema ja siis peaks olema näha ka rasva kadumist. Millal see juhtub? Praegu hakkab juba jääma mulje, et keha harjus selle uue suurema kaaluga ära.

Kas ma peaksin kindlasti ikkagi leidma esmaspäevale ja kolmapäevale aeroobse treeningu (või piisab algajale kõndimisest)? Kas ongi päris elus nii, et kõhnad tüdrukud toituvad ainult veest ja salatist?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan teha pidevalt muutusi toitumises-ise pole küll proovind aga sõber tegi nii ja rasv põles paremini kui mul ja mina hoidsin ikka raudkindlalt oma toitumiskavast kinni.

Tavalise tuima jooksmise, rattasõidu vms. asemel võid teha ka HIIT'i. Sellest on juttu siin http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3476

Ja rasvapõletuse kohta on siin portaalis tehtud väga hea artikkel Fred Antsoni poolt mis asub siin http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3105

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olgu, loobun valgujoogist. Arvutuste kohaselt saan ma tavaliselt päevase valgunormi kätte. Ma ei olnud eriti mures selle joogi kalorsuse pärast. Meestele soovitatavad valgubatoonid on palju hirmsamad. Ma tahan lihast kasvatada ja kaalus alla võtta, seetõttu olen hoolikalt jälginud valgu tarbimist. ...mhhh... tegelikult ma arvan, et ma loobun lihtsalt trennieelsest joogist (asendan mingi muu asjaga, mis annaks natuke energiat enne trenni). Peale trenni aitab see valgujook ikkagi lihastel kiiremini paraneda ja kasvada. Naised ja mehed ei ole füsioloogiliselt nii erinevad, et minu lihased sellest joogist kasu ei saaks.

Minu eesmärk ei ole teha endale ajutist kaalulangetamise dieeti. Ma tean et see ei tööta. Pubekana proovisin ka selliseid asju. Tulemus oli negatiivses korrelatsioonis sellega, kui nõudlik dieet oli. Ma olen tuline dieetide vastane. Ma näen tulist vaeva, et mitte kogemata üle minne nälgiva ainevahetuse peale. Ma tahan luua endale kõhna inimese päevakava. Kehal ei tohi tekkida nälja illusiooni.

Kui palju kaloreid tohib naine sellise trenni puhul tarbida?

http://maggi.nestle.ee/PageDefault.aspx/ee/advice/counter/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1.Minu jaoks täiesti arusaamatu toitumine.Mingid banaanid,muffinid ...

päeva kõige tugevam söök on õhtusöök ... pealegi veel võrdlemisi hilja ...

2.Mina ei üritaks iga hinna eest üheaegselt rasva põletada ja lihast kasvatada.On ülimalt tõenäoline,et siis ei põle raasv ega kasva lihas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1.Minu jaoks täiesti arusaamatu toitumine.Mingid banaanid,muffinid ...

päeva kõige tugevam söök on õhtusöök ... pealegi veel võrdlemisi hilja ...

2.Mina ei üritaks iga hinna eest üheaegselt rasva põletada ja lihast kasvatada.On ülimalt tõenäoline,et siis ei põle raasv ega kasva lihas.

Samad s6nad...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See jutt kõik siin on minu jaoks täielik kultuurišokk. Ma olen uurinud ja lugenud ja ma tean, et vähekalorne =/= tervislik. Tegelikult olen ma lausa arvamusel, et märgatavalt vähekalorsed toidud on ebatervislikumad, sest neid tuleb töödelda, et neist need viimasedki rasvagrammid välja pigistada. Ma arvan, et ei ole mõtet elada toidupiiramise stressis, kus valitakse 10%hapukoor mida tuleb sama efekti saamiseks 2 korda rohkem kasutada kui maitsavat 20%-list. (oioi... nüüd saan ma küll sõimu, et hapukoor peabki olema 10% ja tegelikult on maitsestamata jogurt veel etem.) Toit on üks vähestest naudingutest siin elus ja sellise toitumise juures on tegemist pigem söömise-kohustuse kui naudinguga. Kui ma panin kirja ka toiduainete süsivesikute koostise ja rasva, tekkis mul mõne päevaga selline stress, et ma tahtsin kõigele käega lüüa. Isegi hommikune kaerahelbepuder tundus kõige ebatervislikum asi, mida võiks leida.

Minu praegune menüü on parim mis ma suudan. Ma ei hakka keset päeva snäkina sööma õunu, mis panevad loengus kõhu korisema ja tekitavad tõelist näljatunnet ka peale korralikku einet. Ma ei jäta loengupausi snäkke ära. Ma söön vahel hematogeeni, mis siis et seal on suhkruid, ma söön vahel šokolaadi, kui ma ei suuda leida mitte mingit paremat snäkki ja ma praen muna, sest ma tahan! Minu esimene võimalus süüa sooja toitu on peale kl 18 õhtul. Mul ei ole luksust veeta lõuna ajal terve tund aega mingis kohvikus ja oodata oma köögiviljasuppi vms. Ja kl 20 ei ole üldse liiga hilja õhtusöögi jaoks kui lisada juurde, et ma olen peale seda veel 5 tundi ärkvel! Tegelikult läheb selle aja jooksul kõht uuesti tühjaks kui ma klaasi mahla ei tarbi.

Ja muuseas! See arvutaja ütles mulle nii:

Praegune päevane kalorihulk : 2875

Soovitav päevane kalorihulk vastavalt Teie soovitud kaalule : 2733

Minu praegune (1700-1900) on selle järgi tugev alatoitumus ja kõik kes soovitavad mul 1 tüki šokolaadi vahetamist õuna vastu või siis banaani poolitamist või praetud munadest loobumist on liiga palju bimbo-kirjandust lugenud. Puhta hullud. Ma kordan veelkord - ma tahan uut elustiili mitte lühiajalist dieeti. Minu eesmärkide hulgas ei ole kindlasti see, et ma peaksin nüüdsest elu lõpuni elama toidu pärast vaimses stressis. See kalkulaator veenis mind, et minu valitud menüüst saan kätte kõik mis ma vajan ja piisavalt vähe üleliigset.

Sry pisut liiga otsekohese kirja pärast aga ma olen bioloogina natuke teadlik kogu sellest asjast ja ei lase end tõmmata kõiksugu lollustesse. (nt Atkinsi dieet või rasvavaba piim)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See jutt kõik siin on minu jaoks täielik kultuurišokk. Ma olen uurinud ja lugenud ja ma tean, et vähekalorne =/= tervislik. Tegelikult olen ma lausa arvamusel, et märgatavalt vähekalorsed toidud on ebatervislikumad, sest neid tuleb töödelda, et neist need viimasedki rasvagrammid välja pigistada. Ma arvan, et ei ole mõtet elada toidupiiramise stressis, kus valitakse 10%hapukoor mida tuleb sama efekti saamiseks 2 korda rohkem kasutada kui maitsavat 20%-list. (oioi... nüüd saan ma küll sõimu, et hapukoor peabki olema 10% ja tegelikult on maitsestamata jogurt veel etem.) Toit on üks vähestest naudingutest siin elus ja sellise toitumise juures on tegemist pigem söömise-kohustuse kui naudinguga. Kui ma panin kirja ka toiduainete süsivesikute koostise ja rasva, tekkis mul mõne päevaga selline stress, et ma tahtsin kõigele käega lüüa. Isegi hommikune kaerahelbepuder tundus kõige ebatervislikum asi, mida võiks leida.

Minu praegune menüü on parim mis ma suudan. Ma ei hakka keset päeva snäkina sööma õunu, mis panevad loengus kõhu korisema ja tekitavad tõelist näljatunnet ka peale korralikku einet. Ma ei jäta loengupausi snäkke ära. Ma söön vahel hematogeeni, mis siis et seal on suhkruid, ma söön vahel šokolaadi, kui ma ei suuda leida mitte mingit paremat snäkki ja ma praen muna, sest ma tahan! Minu esimene võimalus süüa sooja toitu on peale kl 18 õhtul. Mul ei ole luksust veeta lõuna ajal terve tund aega mingis kohvikus ja oodata oma köögiviljasuppi vms. Ja kl 20 ei ole üldse liiga hilja õhtusöögi jaoks kui lisada juurde, et ma olen peale seda veel 5 tundi ärkvel! Tegelikult läheb selle aja jooksul kõht uuesti tühjaks kui ma klaasi mahla ei tarbi.

Ja muuseas! See arvutaja ütles mulle nii:

Praegune päevane kalorihulk : 2875

Soovitav päevane kalorihulk vastavalt Teie soovitud kaalule : 2733

Minu praegune (1700-1900) on selle järgi tugev alatoitumus ja kõik kes soovitavad mul 1 tüki šokolaadi vahetamist õuna vastu või siis banaani poolitamist või praetud munadest loobumist on liiga palju bimbo-kirjandust lugenud. Puhta hullud. Ma kordan veelkord - ma tahan uut elustiili mitte lühiajalist dieeti. Minu eesmärkide hulgas ei ole kindlasti see, et ma peaksin nüüdsest elu lõpuni elama toidu pärast vaimses stressis. See kalkulaator veenis mind, et minu valitud menüüst saan kätte kõik mis ma vajan ja piisavalt vähe üleliigset.

Sry pisut liiga otsekohese kirja pärast aga ma olen bioloogina natuke teadlik kogu sellest asjast ja ei lase end tõmmata kõiksugu lollustesse. (nt Atkinsi dieet või rasvavaba piim)

Alguses jäi mulje, et küsid nõu. Ilmselt sain valesti aru nagu paljud teisedki siin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nüüd ma siis imestan, et kui sul enda jaoks kõik selge on, siis miks sa siit nõu küsid? Siin on toitumise kohta artikleid ja foorumiteemasid sadu ... Kui sa toitumises midagi muuta ei kavatse, siis pole mõtet seda teemat enam jätkata. Aga see minu tagasihoidlik arvamus .. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma küsisin nõu küll, aga mul on paras kogus teadmisi juba all. Ma ei saa kõike tõepähe võtta. Vabandust kui ma kedagi solvasin.

Mõnes mõttes ma eeldan, et tegelikult teen ma kõik õigesti. Ma olen väga palju lugenud ja uurinud ja läbi kaalunud. Minu lähenemine on kombinatsioon paljudest erinevatest asjadest, mis ma olen lugenud. Ma tean, et suurele osale infost leiab edasi otsides ka kinnitavaid ja überlükkavaid tõendeid. Asi, mida ma ei ole seni mitte kusagilt leidnud on see - Millist progressi tasub millise kava puhul oodata? Kas minu praegune progress on vastavuses sellega mis ta võiks olla, või ma siiski jõusaalis ei näe piisavalt vaeva... või kas ma söön mitu korda nii palju kaloreid kui ma peaksin... Mul on toores info ilma kogemusteta! Ma ei oska teha järeldusi sellest, mida ma kogen.

Kasu on siiski ka olnud. Kui on füsioloogiliselt praktiliselt võimatu samaaegselt kaotada rasva ja kasvatada lihasmassi, siis on ka loogiline arvata, et mul on praegu lihasmassi kasvatamise režiim. Ma mõtlesin, et äkki peaks mõne nädala pärast lõpetama raskuste suurendamise mõneks ajaks ja lihtsalt suurendama kordusi - kulutaks kaloreid ja säilitaks lihast. Suurendaks ka vastupidavust. Kusagilt kuulsin ma linnalegendi tasemel ka seda, et rasva kaotus algab tegelikult alles peale 2 kuud treeninguid. Keegi siin pole seda maininud. Kas see on vale?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei jäta loengupausi snäkke ära. Ma söön vahel hematogeeni, mis siis et seal on suhkruid, ma söön vahel šokolaadi, kui ma ei suuda leida mitte mingit paremat snäkki ja ma praen muna, sest ma tahan! Minu esimene võimalus süüa sooja toitu on peale kl 18 õhtul. Mul ei ole luksust veeta lõuna ajal terve tund aega mingis kohvikus ja oodata oma köögiviljasuppi vms.

Sellest ei saa ma ka aru. Ülikoolides on tavaliselt kohvikud ja seal pakutavaid 15-krooniseid suppe pole vähemalt mina küll kunagi üle 5 minuti pidanud ootama, seda ei Tartus ega Tallinnas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Umbes poolteist kuud tagasi võtsin end kätte.

...

Tulemus: Esimeste paari nädalaga võtsin alla 3 kg ja siis jäi kaal seisma.

Siit võib väljalugeda, et oled seda uut toitumist/trenni teind 5-6 nädalat.

See ju nii lühike aeg, et mingeid imetulemusi näha.

Need 3kg äkilist kadu on suuresti lihtsalt vedeliku/soolestikus oleva toidu arvelt tulnud kaalumuutus.

Korrigeeri toitumist nagu eelnevalt on soovitatud süsivesikute osas, siis võib loota 1-2kg kuus kaalu alanemisele rasva arvelt.

Kindlasti tee aegajalt toitumises muudatusi... keha kipub krt kõigega harjuma.

Endal oli veel hiljuti probleem lausa kaalu tõusuga madala kalorsuse perioodil, aga väike kärbe süsivesikutes ja langeb vaikselt jälle allapoole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×