Jump to content
BHS

Alumised kõhulihased

Recommended Posts

teen kõhulihastele ülekeha tõsteid (aeglaselt ja võimalikut hea tehnikaga ) siis sangpomm käes ja kerega.

Mure on siis selline et tundub et kõige alumised lihased ei saa piisavalt koormust, kuna kuus pakist on normaalselt näha 4 ülemist ja 2 alumise kohapeal on punnis kõht :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
teen kõhulihastele ülekeha tõsteid (aeglaselt ja võimalikut hea tehnikaga ) siis sangpomm käes ja kerega.

Mure on siis selline et tundub et kõige alumised lihased ei saa piisavalt koormust, kuna kuus pakist on normaalselt näha 4 ülemist ja 2 alumise kohapeal on punnis kõht :rolleyes:

Need 2 alumist ei paista,sest seal on kerge rasvakiht peale.Sellest saad lahti õige toitumise ja aeroobsega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Need 2 alumist ei paista,sest seal on kerge rasvakiht peale.Sellest saad lahti õige toitumise ja aeroobsega.

oskad sa mu mälu värskendada mida peab rohkem tarbima et rasva alla saada ja sixpack nähtavale tuleks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
oskad sa mu mälu värskendada mida peab rohkem tarbima et rasva alla saada ja sixpack nähtavale tuleks?

Õige küsimus oleks, et mida peaks vähem tarbima?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub, et kui teed pidevalt kõhulihastele ainult keretõsteid, siis saabki ülemine osa kõhusirglihasest rohkem vatti, kui alumine. Seepärast proovi vahelduseks ka alumise osa eelisarendamist - alati, kui hakkad kõhulihaseid tegema, tee esimesena harjutus, mis mõjutab rohkem kõhusirglihase alumist osa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mida vähem , mida rohkem ? just seda ma mõtlesin ise kah :rolleyes:

see on nii lai teema, et võiksid seda ise uurida siin foorumis esinevatest teemadest. Rasvadest, süsivesikutest ja valkudest on siin piisavalt juttu, ei jää vajaka ka mikroelementide ning vitamiinide "iseloomustused"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohe kindlasti ei ole asi toitumises. Küsimus peitubki selles, et alumise 2 kõhulihast pole piisavalt suured, kui 4 ülemist. Mul sama lugu, 2 alumist ei paista välja. Muidugi mul on rasvakiht küll peal, kuid katsudes on nad tunda vaevaliselt, samas, kui 4 ülemist on enam-vähem arenenud. Proovi vahelduseks ülakeha tõsted välja jätta või siis alusta jalgade tõstetega, mis paneb suurem rõhu allapoole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tavaline istesse tõus on teada harjutus, mis treenib alumisi kõhulihaseid väga vähe. Ülihea harjutus on toru küljes rippudes võimalikult sirgete jalgade vastu toru tõstmine. Tegelikult isgasugune jalgade tõstmist hõlmav harjutus treenib alakõhtu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tavaline istesse tõus on teada harjutus, mis treenib alumisi kõhulihaseid väga vähe. Ülihea harjutus on toru küljes rippudes võimalikult sirgete jalgade vastu toru tõstmine. Tegelikult isgasugune jalgade tõstmist hõlmav harjutus treenib alakõhtu.

See ei ole küll hea soovitus.

See harjutus tugevdab eeskätt puusapainutajalihast niude-nimmelihast ja vaid minimaalselt kõhulihaseid. Paraku kaasneb selle harjutusega ülepinge ja valu alaseljas. Kõhulihased väsivad kiiremini kui puusapainutajalihased ja seetõttu kandub pinge peamiselt puusapainutajalihastele ja kutsub esile nimmelordoosi süvenemise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See ei ole küll hea soovitus.

See harjutus tugevdab eeskätt puusapainutajalihast niude-nimmelihast ja vaid minimaalselt kõhulihaseid. Paraku kaasneb selle harjutusega ülepinge ja valu alaseljas. Kõhulihased väsivad kiiremini kui puusapainutajalihased ja seetõttu kandub pinge peamiselt puusapainutajalihastele ja kutsub esile nimmelordoosi süvenemise.

Täiendaks natuke ainult, et puusapainutajal on ka väga suur omadus lüheneda, mis aga tähedabki valusid mainitud piirkondades. Kunagi ärge tõstke sirgeid jalgu, põlvest alati kerge nurk sees, seda enam kui te ei tea kui tugevad on teie alaselg ja kõht.Alaseljale langeb väga suur pinge! Tugeva korseti puhul võib seda lubada kuid jah, jälle väga palju agasid on seal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ise olen hakanud tegema jalgratast, ehk siis selleist

bike2.jpg

kui nt nii 30 sec teha õigesti ,siis pärast on nats valu isegi tunda (mis küll kohe möödub)

järelikult mõjub. Üritan ka jalad seinal harjutusi teha võimalikult aeglaselt, ja hoida nii 3-4sec iga korduse ajal pinget lihastes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See ei ole küll hea soovitus.

See harjutus tugevdab eeskätt puusapainutajalihast niude-nimmelihast ja vaid minimaalselt kõhulihaseid. Paraku kaasneb selle harjutusega ülepinge ja valu alaseljas. Kõhulihased väsivad kiiremini kui puusapainutajalihased ja seetõttu kandub pinge peamiselt puusapainutajalihastele ja kutsub esile nimmelordoosi süvenemise.

;) seda ei teadnudki. Njah nüüd siis targem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minuarust teeb väga hästi alakõhtu ka selline harjutus kui oled selili kaldpingil(kalle võiks siis ikka jalgade poole jääda et ülakeha kõrgemal natuke)ja siis tõstad jalgu üles ja lõppligutusena ka puusad üles.Omas kogemusest ütleksin et see on alakõhule isegi väga hea harjutus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põhimõtteliselt kõhulihaste alaosa treenivad sellised harjutused, nagu rippes jalgade tõsted, jalgade tõsted trenazööril http://www.fitness.ee/lehed/tooriistad/har...nk/koht/122.gif, jalgade tõsted kaldpinnal lamades http://www.fitness.ee/lehed/tooriistad/har...nk/koht/120.gif http://www.fitness.ee/lehed/tooriistad/har...nk/koht/132.gif jne.

Iseasi,kui sul kõhul palju pekki on, et kõhulihas lihtsalt välja ei paista.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

TSITAAT(eintsius @ 3 Apr 2007, 19:10)

Tavaline istesse tõus on teada harjutus, mis treenib alumisi kõhulihaseid väga vähe. Ülihea harjutus on toru küljes rippudes võimalikult sirgete jalgade vastu toru tõstmine. Tegelikult isgasugune jalgade tõstmist hõlmav harjutus treenib alakõhtu.

See ei ole küll hea soovitus.

See harjutus tugevdab eeskätt puusapainutajalihast niude-nimmelihast ja vaid minimaalselt kõhulihaseid. Paraku kaasneb selle harjutusega ülepinge ja valu alaseljas. Kõhulihased väsivad kiiremini kui puusapainutajalihased ja seetõttu kandub pinge peamiselt puusapainutajalihastele ja kutsub esile nimmelordoosi süvenemise.

Nägin Avancia sprodiklubi seinal kava ,kus 3 päevale jaotatud kavas oli just soovitatud keretõsteid sirgete jagadeaga rippes varbseinal.

Mida või keda uskuda? :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
TSITAAT(eintsius @ 3 Apr 2007, 19:10)

Tavaline istesse tõus on teada harjutus, mis treenib alumisi kõhulihaseid väga vähe. Ülihea harjutus on toru küljes rippudes võimalikult sirgete jalgade vastu toru tõstmine. Tegelikult isgasugune jalgade tõstmist hõlmav harjutus treenib alakõhtu.

Nägin Avancia sprodiklubi seinal kava ,kus 3 päevale jaotatud kavas oli just soovitatud keretõsteid sirgete jagadeaga rippes varbseinal.

Mida või keda uskuda? :rolleyes:

Spordiarstid versus treenerid? Valik on sinu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.fitness.ee/lehed/tooriistad/har...nk/koht/122.gif

Tegin seda jalgade tõstmise harjutust väga intensiivselt, peale seda, kui olin paar kuud jõusaalist eemal olnud. Järgmisel päeval olid ÜLEMISED kõhulihased väga valusad, alumistel polnud midagi viga. Minu jaoks on see piisav tõestus, et see harjutus ei mõju rohkem alumistele kõhulihastele. Jalgu tõstsin nii kõverdatult, kui sirgelt.

Muudetud kasutaja Rambo vend poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ka 4 ülemist parmemini näha, kuigi nüüd teen maas lamades jalgade tõsteid(jalad veits kõverdatud) ja kui nii ikka 4 seeriat ära teed siis viimastel seeriatel viimastel kordustel hakkab päris valus ja kõrvetab. Nii et ise olen rahul selle harjutusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea alumiste kõhusirglihaste treenimise harjutus:

selili maha..jalad taeva poole..kätega võid toetada ning hakkad puusi maast üles rõstma.

ma olen 100% kindel, et see harjutust treenib jus ülemisi kõhulihaseid..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Spordiarstid versus treenerid? Valik on sinu.

Seoses selega meenub mulle kui ma käisin judos ja külastasin spordiarsti.

Mingi debiilik oli seal, keelas kõik piima sisaldavad ained ära jne. Täis ohmoon, kuna ma olin siis mingi 14.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×