Jump to content
mikk

Aegunud ja parim enne läbi

Recommended Posts

Ei usu et midagi juhtub, sõime ükskord mingil läbul ära 7 päeva kuupäeva ületanud kringli. Maitse oli sama mis peab, aga lihtsalt hammastel oli rohkem tööd.

Selle ainega on arvatavasti nagu jahuga või muu sellise kuivaga - kuu või 2 läheb üle, siis ei ole veel häda midagi. Ei ole ju seal taimerit, et nüüd täpselt sellel kuupäeval on kõik - asi automaatselt kõlbmatu. Lihtsalt seal pakil on antud aeg, milleni toote kõik omadused kindlalt säilivad (arvan, et see on antud mõningase varuga)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mäletan lapsepõlvest lugu, kus läksime emaga vanavanaemale külla ja kaugelt juba oli tunda ilget haisu ja majas selgus, et memm praeb miskit kala. Uurisime, et mis ta teeb? Selgus,et kala oli seistes vähe halvaks läinud ja ta üritas seda viga praadides parandada. Me küll üritasime teda veenda, et kala liialt kaua juba surnud olnud aga ta ikka praadis ja pobises "ehk ikka aitab". :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma sõin vahepeal paar kuud ületanud ?okolaade pidevalt peale kooli, kuna energiat oli vaja ja need olid turul nii odavad

paar kuud vast ei tee midagi, aasta on juba teine asi, niiskus sees ja värki..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on proteiin millel on säilivus aeg läbi .kuua aega sai tagasi läbi.kas võib ikka veel tarvitada või ei või ????

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on proteiin millel on säilivus aeg läbi .kuua aega sai tagasi läbi.kas võib ikka veel tarvitada või ei või ????

Kuu aja vanust kohupiima sööd?

Säilivusaeg tähendab seda, et toit on peppus, ehk siis ära söö seda peale vastavat kuupäeva. "Proteiin" ei ole mingi võlupulber, mis paneb lihase kasvama ja mida võib süüa ka peale säilivusaja möödumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohupiima säilivusaeg on proteiinipulbriga võrreldes ikka väga lühike, seega üks kuu ei tee pulbrile kindlasti sama kui kohupiimale. Aga samas ei hakka mina sulle kindlasti soovitama säilivusaja ületanud proteiini süüa. Ise mõtle. Kui rahaga täiesti kööga pole, siis osta uus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin on väga oluline vahe.

Värsketel asjadel nagu kohupiim on märge "kõlblik kuni".

Mittevärsketel asjadel nagu näiteks shokolaad ja ka proteiinipulber on märge "parim enne".

Seal on vahe sees. Asju mis on ületanud kõlblik kuni tähtaja rohkem kui päeva-kahega, ei ole mõtet süüa. Asju, mis on ületanud "parim enne" tähtaja võib süüa, ent need võivad lihtsalt maitseda natuke teistmoodi ja anda teistugust efekti KUID see ei tohiks olla tervisele väga kahjulik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siin on väga oluline vahe.

Värsketel asjadel nagu kohupiim on märge "kõlblik kuni".

Mittevärsketel asjadel nagu näiteks shokolaad ja ka proteiinipulber on märge "parim enne".

Seal on vahe sees. Asju mis on ületanud kõlblik kuni tähtaja rohkem kui päeva-kahega, ei ole mõtet süüa. Asju, mis on ületanud "parim enne" tähtaja võib süüa, ent need võivad lihtsalt maitseda natuke teistmoodi ja anda teistugust efekti KUID see ei tohiks olla tervisele väga kahjulik.

Aamen

Kui ropprikas ei ole, pole mõtet kraami ära visata.Kuivained, nagu eelpool mainitud, ei ole nii kapriissed, et neid ka peale PARIM ENNE lõppu tarbida ei tohiks. Kui arutluse all oleva pulbri näol on tegemist igati legaalse kaubaga, siis võib kindel olla, et selle "parim enne" tähtaeg on pakendile märgitud tubli varuga, mis on kindlasti enam kui pelgalt üks kuu. Varu on tõenäoliselt selleks, et kauba ladustamine müüja ja ka ostja poolt ei ole alati sama (erinevad temperatuurid ja õhuniiskus erinevate müüjate ja tarbijate ladustamispaikades). Seega, kui käesolev proteiinipulber pole vahepeal palju niiskust saanud või lausa märjaks saanud (mis iganes võiks seda põhjustada) ja samas palju päikesekuumuses (nt.aknalaual)viibinud, siis tarbi julgesti. Minul isiklikult ei oleks ka eelpool mainitud ekstreemsetel juhtudel "südant" toodet, mille eest olen maksnud, mitte tarbida ja ära visata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Külaline_miku_*

ostsin 2005a septembris toidulisasi proteini ja kreatini

siis jäi trenn unarusse,nüüd sooviks uuesti uue hooga.

Ei suutnud pakilt leida kaua nad säilivad äkki keegi oskab öelda? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põmtselt mul seisis No.1 lahtiselt umbes 3 aastat toas lahtiselt vahepeal kui trenni ei teinud ja kui siis 3 aasta möödudes vaatasin pakki, olid mingid putukad sinna ära surnud aga huvi pärast maitstes selgus et pole midagi juhtunud pulbriga. Kõige kindlam teada saada on maitsta asja onju? Kui on rõveda maitsega või põhja alt ära lööb, on asi selge.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Põmtselt mul seisis No.1 lahtiselt umbes 3 aastat toas lahtiselt vahepeal kui trenni ei teinud ja kui siis 3 aasta möödudes vaatasin pakki, olid mingid putukad sinna ära surnud aga huvi pärast maitstes selgus et pole midagi juhtunud pulbriga. Kõige kindlam teada saada on maitsta asja onju? Kui on rõveda maitsega või põhja alt ära lööb, on asi selge.

maitsmisega ütled kohe pulbri koostise ära w? selgeltnägijad! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2000 aastat tagasi elati nii et prooviti "hmmm maitseme kui ära ei tapa siis sööme" :):) tänapäeval ei hinnata sellist eluviisi arenenud maades eriti kõrgelt :lol: ... aga eks see on kõigi enda valik

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Ossin 1 aasta tagasi endale paki 100% Whey Gold Standard (912g). Tarbisin sealt nii 1/4 ära ja siis jäi seisma (olid põhjused mis keelasid jõusaali mõneks ajaks). Küsimus on siis selline, et kas see pahaks ka läheb ja kui läheb siis millise aja jooksul? Pakil oli vist alguses mingi kiri ka kõlblik kuni kohta, aga selle kile ma eemaldasin. Kui nüüd 1 aasta hiljem on see kuidagi pahaks läinud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui maitse normaalne siis söö ära. oleneb muidugi kuidas sa teda hoidnud oled, niiskes või kuskil. mul läks ükskord kreatiin vanaks enne säilivusaja ületamist. suvel vedasin seda maale ja linna kogu aeg ja läks kahtlaseks, tükki ja maitse oli imelik. aga ära sõin ta ikka, segasin seigi sisse ja läks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proteiinidega on seistes see asi, et isegi kui "parim enne" pole ületatud, siis mingi aja pärast hakkab lahustuvus vähenema, st et tükid jäävad sisse sheikides.

Kui ta sul kuivas seisnud on ja maitse ikka sama, siis ma arvan, et kärab küll. :P

Proovi ära, kui ta sul pahaks läinud ongi, siis ega ta vast muud hullu ei tee, kui et sita võtab lahti :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×