Jump to content
kwan

Toitumine enne ja pärast trenni

Recommended Posts

Kuule, kas sa kõiki oma küsimusi ühte teemasse ei taha panna? Sa teed päevas mingit 10 teemat, kus küsid sarnaseid küsimusi. Sulle tuleks vist isiklik alamfoorum teha.

sorri, ma nüüd oma muredega pöördun spetsialisti poole, et ei hakka siin foorumis pommitama enam...

vabandused...

et ei hakka uut teemat looomulikult tegema jälle, aga tahtsin vee tarbimise kohta küsida, ehk keegi oskab aidata?

Et kaua aega tegin trenni ilma kõrvale joomata, jõin alles trenni lõpus ja tõsiselt kehv hakkas ikka olla vahepeal, aga no olin loll kuna võtsin kuskilt kuulda soovitiust et ''do not run to the water mountains while you are working out'', aga nüüd mõni aeg tagasi parandasin seda viga.

et ütleme kui näiteks mingi 45-55 minutit kütan jõutrenni, kas siis näiteks mingi poolest liitrist veest piisab ? Et tavaliselt võtan nüüd iga seeria lõpus väikeste lonskude kaupa ja enesetunne trenni ajal on kõvasti paranenud, aga samas liiga palju e itaha ka alla lasta siis hakkab raske tunne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sorri, ma nüüd oma muredega pöördun spetsialisti poole, et ei hakka siin foorumis pommitama enam...

vabandused...

et ei hakka uut teemat looomulikult tegema jälle, aga tahtsin vee tarbimise kohta küsida, ehk keegi oskab aidata?

Et kaua aega tegin trenni ilma kõrvale joomata, jõin alles trenni lõpus ja tõsiselt kehv hakkas ikka olla vahepeal, aga no olin loll kuna võtsin kuskilt kuulda soovitiust et ''do not run to the water mountains while you are working out'', aga nüüd mõni aeg tagasi parandasin seda viga.

et ütleme kui näiteks mingi 45-55 minutit kütan jõutrenni, kas siis näiteks mingi poolest liitrist veest piisab ? Et tavaliselt võtan nüüd iga seeria lõpus väikeste lonskude kaupa ja enesetunne trenni ajal on kõvasti paranenud, aga samas liiga palju e itaha ka alla lasta siis hakkab raske tunne

Enamikele võib soovitada pool litrit vedelikku trenni jooksul tarbimiseks. Rohkem pole vaja.

Mul oli treeningu ajal vedeliku joomise vajadus kuangi kui treeningutega alustasin, enam seda pole, tee nraskeid trenne, ja ei tunne janu, smauti näen, et paljud teevad samuti- ei joo- järelikult ka neil pole praktiliselt mingit janutunnet nagu ka minul. Seega kui janu pole, siis ära joo. Janutunne on targem kui spetsialistide teoreetiline soovitus, seega kui ei taha, ära joo, minu praktika näitab et see on täiesti ok, pealtnäha paljud annavad sama mõista.

Tunned janu trenni ajal või mitte? Kui ei tunne, ära joo.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Enamikele võib soovitada pool litrit vedelikku trenni jooksul tarbimiseks. Rohkem pole vaja.

Mul oli treeningu ajal vedeliku joomise vajadus kuangi kui treeningutega alustasin, enam seda pole, tee nraskeid trenne, ja ei tunne janu, smauti näen, et paljud teevad samuti- ei joo- järelikult ka neil pole praktiliselt mingit janutunnet nagu ka minul. Seega kui janu pole, siis ära joo. Janutunne on targem kui spetsialistide teoreetiline soovitus, seega kui ei taha, ära joo, minu praktika näitab et see on täiesti ok, pealtnäha paljud annavad sama mõista.

Tunned janu trenni ajal või mitte? Kui ei tunne, ära joo.

Mida teeb vee joomine trenni ajal halba ? Või miks mitte joomist soovitad ?

Muudetud kasutaja JarmoOberst poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida teeb vee joomine trenni ajal halba ? Või miks mitte joomist soovitad ?

Igasugune söömine-joomine liikumise ajal teeb halba. See et see head ka mõnele teeb, pole oluline, halba teeb ta kindlasti. Samamoodi nagu treeningu alguses söödud võileib, sammaoodi ka joodud jook, teevad ühtemoodi halba treeningu ajaks, üks teeb vähem halba, teine rohkem, mõlemad aga kindlasti halba teevad. Kas saad sellest loogikast aru? Kui ei saa loogikast aru, siis kujuta ette et sööd võileiva treeningu alguses, kas tunne on halvem sellepeale? On. Joomine aga teeb samalaadse tunde, olgugi, et nõrgemal kujul.

Soovitan mitte juua, kui pole janutunnet. See kui raskest kükiseeriast tuled jah ingeldad kergelt, ei ole küll mingi märk joomise vajadusest. joomine seda hingeldust ära ei võta ega leevenda. Seega, tee raskeid trenne, ja ära joo trenni ajal, kui ei tunne janu. Usu või mitte, aga väga paljud nii ka teevad ,et ei joo, vaata ringi. Ise olen vedelikku kuni liitri tarbinud 3-4a tagasi, suu lausa hakkas kuivama, ja oli janu, enam seda janu pole, ja milleks siis juua, saab trenn läbi ja söön koheselt õuna, täiesti ammendav tunne on sellepeale. Mingit joomist pole vaja.

Selline on minu seletus. Sina võid omaltpoolt lisada nüüd vastuse küsimusele: kas sul on janu trenni ajal?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igasugune söömine-joomine liikumise ajal teeb halba. See et see head ka mõnele teeb, pole oluline, halba teeb ta kindlasti. Samamoodi nagu treeningu alguses söödud võileib, sammaoodi ka joodud jook, teevad ühtemoodi halba treeningu ajaks, üks teeb vähem halba, teine rohkem, mõlemad aga kindlasti halba teevad. Kas saad sellest loogikast aru? Kui ei saa loogikast aru, siis kujuta ette et sööd võileiva treeningu alguses, kas tunne on halvem sellepeale? On. Joomine aga teeb samalaadse tunde, olgugi, et nõrgemal kujul.

Soovitan mitte juua, kui pole janutunnet. See kui raskest kükiseeriast tuled jah ingeldad kergelt, ei ole küll mingi märk joomise vajadusest. joomine seda hingeldust ära ei võta ega leevenda. Seega, tee raskeid trenne, ja ära joo trenni ajal, kui ei tunne janu. Usu või mitte, aga väga paljud nii ka teevad ,et ei joo, vaata ringi. Ise olen vedelikku kuni liitri tarbinud 3-4a tagasi, suu lausa hakkas kuivama, ja oli janu, enam seda janu pole, ja milleks siis juua, saab trenn läbi ja söön koheselt õuna, täiesti ammendav tunne on sellepeale. Mingit joomist pole vaja.

Selline on minu seletus. Sina võid omaltpoolt lisada nüüd vastuse küsimusele: kas sul on janu trenni ajal?

Oh ei - ma siis teen endale küll väga paha arvestades et 1.5-2l trenni jooksul juua on täiesti tavaline nähtus..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oh ei - ma siis teen endale küll väga paha arvestades et 1.5-2l trenni jooksul juua on täiesti tavaline nähtus..

Soovitan harjutada max. poole liitri peale oma kvooti viia, ja vaata mis tunne siis on, kas parem või halvem võrreldes tolle pooleteise liitriga. Väidan kindlalt, et poole liitriga oleks tunne parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Janutunne on targem kui spetsialistide teoreetiline soovitus, seega kui ei taha, ära joo, minu praktika näitab et see on täiesti ok, pealtnäha paljud annavad sama mõista.

Janutunne tekib inimesel siis, kui juba ON organismis mingil põhjusel vee defitsiit.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igasugune söömine-joomine liikumise ajal teeb halba. See et see head ka mõnele teeb, pole oluline, halba teeb ta kindlasti. Samamoodi nagu treeningu alguses söödud võileib, sammaoodi ka joodud jook, teevad ühtemoodi halba treeningu ajaks, üks teeb vähem halba, teine rohkem, mõlemad aga kindlasti halba teevad. Kas saad sellest loogikast aru? Kui ei saa loogikast aru, siis kujuta ette et sööd võileiva treeningu alguses, kas tunne on halvem sellepeale? On. Joomine aga teeb samalaadse tunde, olgugi, et nõrgemal kujul.

Soovitan mitte juua, kui pole janutunnet. See kui raskest kükiseeriast tuled jah ingeldad kergelt, ei ole küll mingi märk joomise vajadusest. joomine seda hingeldust ära ei võta ega leevenda. Seega, tee raskeid trenne, ja ära joo trenni ajal, kui ei tunne janu. Usu või mitte, aga väga paljud nii ka teevad ,et ei joo, vaata ringi. Ise olen vedelikku kuni liitri tarbinud 3-4a tagasi, suu lausa hakkas kuivama, ja oli janu, enam seda janu pole, ja milleks siis juua, saab trenn läbi ja söön koheselt õuna, täiesti ammendav tunne on sellepeale. Mingit joomist pole vaja.

Selline on minu seletus. Sina võid omaltpoolt lisada nüüd vastuse küsimusele: kas sul on janu trenni ajal?

Mis seletus!?Kus see loogika sul sii on?!

See teeb halba sellepärast et see teeb halba,pole oluline,et mõnele teeb head,tegelikult teeb ikka halba

Mis argumentatsioon see on, :)

Purjus oled või laksu all?

Krt,see pole ju mingi suvaline arutlus,kus igalühel on õigus isegi intellektuaalselt huvitavale arvamusele.

Sa ANNAD NÕU ju!Sa ikka oma sõnade eest vastutad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igasugune söömine-joomine liikumise ajal teeb halba. See et see head ka mõnele teeb, pole oluline, halba teeb ta kindlasti.

Miks maratoonarid, suusatajad ja jalgratturid võistluse ajal spordijooke joovad? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks, olen väga palju kirjandust kohanud, kus räägitakse seda, mida mina rääkisin, võin tuuah ulganisti viiteid, esmalt suvalised 2 allikat siit:

1.

If you are thirsty, drink; if not, do not

http://www.theglobeandmail.com/life/health.../article689185/

2.

But for a stroll in the park, no water bottle is necessary. Goldfarb's advice: Just drink when you're thirsty.

http://www.npr.org/templates/story/story.p...toryId=89323934

Teiseks, olen lugenud mõttekäiku, et janutunne on hiline nähtus, mida jälgida on ohtlik, ja juua tuleks lehmamoodi kuna higistatakse liitrites lausa ju. Ka raamatus "Sportlase toitumine" toetatakse neid mõtteid. Need on valed mõtted. Kuna trenni-eelne toit annab küllalt vedelikku, et higi seda vedelikku küll kaotada ei suuda, hea kui 50 ml higistataksegi, eeltoidus aga vedelikku on kordades rohkem. Seega higistamise huvides pole midagi siin joomisest rääkida. Janutunde kohta need mõttekäigud samuti eksivad, kui jõusaalis isikul janu pole, siis pole tema kehas ka mingit vedelikupuudust, see tunne-janutunne- ei ole teo-aeglase viivitusega nähtus, vaid kiire reaktsioon. Asi on selles, et kusagil on tundunud popp kirjutada, et vedelik on oluline, ja siis jahutakse sellel teemal kui võimalust on, saamata aru, et reaalsus/praktika ja artiklilause on erinevad asjad. Tippsportlase kohta mõneti need vee-mõtted ilmselt käivad, 99% ülejäänu publiku jaoks aga kindlasti mitte. Teoreetikutel soovitaks praktiliselt asja proovida, siis saavad paremini asjast aru.

Miks maratoonarid, suusatajad ja jalgratturid võistluse ajal spordijooke joovad? :)

Kirjandus just sedalaadi tippsportlaste veevajadusest enamasti räägibki, mine jõusaali üheks tunniks, ja mõistad, et see vanamoodne veejutt ei käi sinu kohta.

Mis seletus!?Kus see loogika sul sii on?!

Sa ANNAD NÕU ju!Sa ikka oma sõnade eest vastutad?

Loogika oli olemas, võin lahti seletada taas, probleem sinus et sa loogikat ei näe, ei näe sa seetõttu, et omad raame silmade ümber, need o nraamid nimega "näen seda mida on popp näha, näiteks seda, et peekon magusaisu vähendab ja vett juua tuleb lehmamoodi", sedalaadi raamid on sul silmade ümber, seetõttu ei mõista sa.

Ma annan korrektset nõu, ei näe midagi valesti olevat. Artiklid sulle toodi, mine loe.

Muudetud kasutaja asdfghjkl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loogika oli olemas, võin lahti seletada taas, probleem sinus et sa loogikat ei näe, ei näe sa seetõttu, et omad raame silmade ümber, need o nraamid nimega "näen seda mida on popp näha, näiteks seda, et peekon magusaisu vähendab ja vett juua tuleb lehmamoodi", sedalaadi raamid on sul silmade ümber, seetõttu ei mõista sa.

Ma annan korrektset nõu, ei näe midagi valesti olevat. Artiklid sulle toodi, mine loe.

Lugesin.Ei leidnud midagi,mis su väiteid kinnitaks.Sa ikka ise oled neid lugenud?

:P

Aga jah,ilmselt on viga ikka minus.Loogika on sul olemas,sa võid seda lahti seletada - aga ei tee seda,kuna niikuinii ei ole mina võimeline sinu loogikat mõistma,kuna raamide tõttu silmade ümberpeletan magusaisu peekoniga(Jumala õige,ja toimib!) ja vett joon trennis lehmamoodi, ;)

toda viimast ma küll kusagil väitnud ei ole,aga no küllap sina tead paremini, ;)

btw,mismoodi see lehm trennis ikka joob,seleta lollimale rahvale kah ära.

Ehk siis lühidalt su argumendid kokku võttes:sinu loogikast saab aru ainult tõeliselt tark inime elik sina ise,lollid seda mõistma ei peagi,nad peavad lihtsalt teadma,et sinul on õigus.

et timebunt qui ab occidente nomen Domini et qui ab ortu solis gloriam eius cum venerit quasi fluvius violentus quem spiritus Domini cogit ..., :)

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lugesin.Ei leidnud midagi,mis su väiteid kinnitaks.Sa ikka ise oled neid lugenud?

Aga jah,ilmselt on viga ikka minus.Loogika on sul olemas,sa võid seda lahti seletada

Väited kinnitati ära mõlemas neis kahes allikas mille tõin, võin 10 samasugust allikat veel tuua. Ise olen neid lugenud ja ka muid allikaid, ja mis peamine, olen praktilsielt tõepoolest joomata trennis, ja tunnen tõepoolest et ei vaja mingit jooki, ja näen et artiklid sama seisukohta toetavad ja näen ka et lihtloogika sama seisukohta toetab.

Loogika-koht veelkord lihtsalt seletatuna: loogiline on, et mida rohkem sodi inimese sees on, seda raskem tunne tal on. Kui sul on kõht punnis joodud veeliitrist, siis on kehv tunne, on nii? On. Mis siin siis loogikale ni ikeerulist mõista on.

"Timebunt qu" jm asjad tõlgin hiljem lahti, hetkel neid ei mõista, ja hiljem võin mõne allika veel juurde huvilistele tuua siia.

Ja mis puutub sellesse, et keegi tark või rumal on, siis siin foorumis on rumalusi pea kõik isikud jaganud, ülini tarka pole siin nimetada, seda esiteks, ja teiseks, mis vahe sel on kui tark või rumal keegi on, kui sul midagi öelda pole, siis ära ütle, kui on midagi öelda, siis ütle, mis see tarkus siia puutub. Ma ei näe põhjust võtta tagasi öeldut, kõik mis ütlesin on õige ja korrektne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väited kinnitati ära mõlemas neis kahes allikas mille tõin, võin 10 samasugust allikat veel tuua. Ise olen neid lugenud ja ka muid allikaid, ja mis peamine, olen praktilsielt tõepoolest joomata trennis, ja tunnen tõepoolest et ei vaja mingit jooki, ja näen et artiklid sama seisukohta toetavad ja näen ka et lihtloogika sama seisukohta toetab.

Loogika-koht veelkord lihtsalt seletatuna: loogiline on, et mida rohkem sodi inimese sees on, seda raskem tunne tal on. Kui sul on kõht punnis joodud veeliitrist, siis on kehv tunne, on nii? On. Mis siin siis loogikale ni ikeerulist mõista on.

"Timebunt qu" jm asjad tõlgin hiljem lahti, hetkel neid ei mõista, ja hiljem võin mõne allika veel juurde huvilistele tuua siia.

Ja mis puutub sellesse, et keegi tark või rumal on, siis siin foorumis on rumalusi pea kõik isikud jaganud, ülini tarka pole siin nimetada, seda esiteks, ja teiseks, mis vahe sel on kui tark või rumal keegi on, kui sul midagi öelda pole, siis ära ütle, kui on midagi öelda, siis ütle, mis see tarkus siia puutub. Ma ei näe põhjust võtta tagasi öeldut, kõik mis ütlesin on õige ja korrektne.

Sinu postitustest tundub, et üritad võistelda tuuleveskitega. Küll ei ole rasvase toidu ja magusa isul seost, ärge jooge vett trennis jne. Üritad vist igas teemas vastupidist väita.

Kui ikka janu tekib siis on juba natuke hilja, väikse lonksud seeria-kahe tagant nüüd kellegile liiga ei tee, kindlasti tuleb see kasuks.

Lehma moodi vee tarbimine? Kes seda kus väitis, et joob nagu lehm ämbri täis vett ära ?

Muudetud kasutaja JarmoOberst poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu postitustest tundub, et üritad võistelda tuuleveskitega. Küll ei ole rasvase toidu ja magusa isul seost, ärge jooge vett trennis jne. Üritad vist igas teemas vastupidist väita.

Kui ikka janu tekib siis on juba natuke hilja, väikse lonksud seeria-kahe tagant nüüd kellegile liiga ei tee, kindlasti tuleb see kasuks.

Lehma moodi vee tarbimine? Kes seda kus väitis, et joob nagu lehm ämbri täis vett ära ?

Jah täpselt, seeriate lõpus väikeste lonksude kaupa tundub küll nii positiivselt mõjuvat.

Aga mis seal keerulist ja vaielda, eks igal inimesel see joomise värk erinev, kes tunneb et peab trennis jooma siis see joogu , kes mitte siis mitte vast.

Aga nüüd see lehma kombel joomine... kui mina trenniga alustasin siis anti igalpool soovitusi et joo nagu lehm... joo hästi palju vet...

no võtta nüüd kinni... vett vist peab tõesti palju jooma aga no samas on ikka halb ka kui varasemast pead vetsu ust korduvalt rohkem kulutama .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga äkki sa siis teed liiga kerget või lühikest trenni, et sa vett ei vaja või ei taha.

Enamasti, kui vett ei joo, siis hakkab pea valutama vee puudusest ja muud hädad. (Kui korralikult oled trenni teinud.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu postitustest tundub, et üritad võistelda tuuleveskitega. Küll ei ole rasvase toidu ja magusa isul seost, ärge jooge vett trennis jne. Üritad vist igas teemas vastupidist väita.

Kui ikka janu tekib siis on juba natuke hilja, väikse lonksud seeria-kahe tagant nüüd kellegile liiga ei tee, kindlasti tuleb see kasuks.

Lehma moodi vee tarbimine? Kes seda kus väitis, et joob nagu lehm ämbri täis vett ära ?

Lehma näite võtsin lambist, võid mõelda sinna asemele suvalise looma, kes palju vett tarbib.

Ma ei saa aru, mis on "natuke hilja"? Kas sa tahad väita, et kui inimene süüa ei saa täpselt pooel tunni täpsusega, et söök hilineb pool tundi, siis on ka "natuke hilja" või? Et mis siis hilja on või halba juhtub, kui veelonks või praad hilineb? -Midagi halba pole. Pool tundi hilinenud praad ja 10 min hilinenud veelonks on täiesti normaalsed nähtused praktilises elus, ja ei ole tundagi neid. Lisaks nagu ennem rääkisin, siis vedelikukaotus jõusaalis on väike, kuna tegu pole maratonijooksuga kõrbes, seetõttu kulub vedelikk uvähem ku itrenni-eelse toiduga saadi, seetõttu poel vedelikukotusest midagi mõtet üldse rääkida.

Ma olen tundnud suurt janu trennis kunagi ammu, aga praegusel ajal ei tunne ma seda üldse. Ja ei näe põhjust et milleks ma peaksin siis jooma. ei praktilist, ega ka teaduslikku põhjendust ega ka loogilist põhjendust ei näe.

Nagu eespool ütlesin, siis enamikele on hea soovitada juua kuni pool liitrit vedelikku trennis. Mina isiklikult aga ei tunne mingit vedeliku vajadust, ja näen, et paljudel teistel on sama seisukoht.

Tuuleveskina näen ma ainult neid, kes pimedalt joovad trennis ja usuvad et see jook kasuks tuleb ja väidavad veel, et kõik peavadki lürpima. Need, kes ei joo ega tunne janu, nendest ma saan täielikult aru, ja need kes tõesti joovad ja janus on, no siis pole midagi mudu teha kui juua, saan neist ka aru senikaua, kuni nad ei tule väitma, et kõigile on vajalik hullumoodi juua trennis- kui ei tunne vajadust, pole ka vaja juua.

Muudetud kasutaja asdfghjkl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina isiklikult aga ei tunne mingit vedeliku vajadust, ja näen, et paljudel teistel on sama seisukoht.

Tuuleveskina näen ma ainult neid, kes pimedalt joovad trennis ja usuvad et see jook kasuks tuleb ja väidavad veel, et kõik peavadki lürpima.

Loe, mida targemad inimesed kirjutavad:

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=ca...n.php%3Fdokumen

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"As with other sports, weight trainers should avoid dehydration throughout the workout by drinking sufficient water, even while not thirsty. Unless you are sweating to an extreme degree, being thirsty is not a sign that you have already become dehydrated. However, if an athlete relies on thirst alone for when and how much to drink, it may lead to their becoming dehydrated.

However, a much more accurate determination of how much fluid is necessary can be made by performing appropriate weight measurements before and after a typical exercise session, to determine how much fluid is lost during the workout. The greatest source of fluid loss during exercise is through perspiration, but as long as your fluid intake is roughly equivalent to your rate of perspiration, hydration levels will be maintained."

-Wiki

Kui sa tõesti kaalud enne ja peale trenni täpselt samapalju, siis on võimalik et sa ei pea jooma. Testi seda, ei usu eriti. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii lolli juttu võid mõnele viie aastasele rääkida, mis iganes sadsfasdf su nimi on. Mis pärast need maailma parimad vett ja jõujooke seal trennis tarbivad? Vähem võimekatele kah võimalus anda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igasugune söömine-joomine liikumise ajal teeb halba. See et see head ka mõnele teeb, pole oluline, halba teeb ta kindlasti. Samamoodi nagu treeningu alguses söödud võileib, sammaoodi ka joodud jook, teevad ühtemoodi halba treeningu ajaks, üks teeb vähem halba, teine rohkem, mõlemad aga kindlasti halba teevad.

Su allikad on BS:

Eesimesest allikast ei lugenud ma küll su väidet välja. Loe see ise uuesti läbi.

Ja mingi suvaline veebiväljaanne pole ka mingi adekvaatne viide. Sellegipoolest teisest lingist sulle paste: The American College of Sports Medicine recommends that athletes drink 16 ounces of fluids a couple of hours before starting sports practice.

Lisaks sooviks neid kümneid linke mida lubasid, ja palun uurimusi, mitte kanada delfit.

OT: Tahaks teada, mida ja kui palju sa elu jooksul tarvitanud oled, et teaks noori hoiatada.

See pole solvang. Mul on tõsine mure.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loe, mida targemad inimesed kirjutavad:

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=ca...n.php%3Fdokumen

Lugesin, olen sedalaadi juttu lugenud ammu juba eelnevalt, ei maksa arvata, et sealne info mulle uus või mõistmatu on.

Linkide toomisel soovitan alati tuua tsitaat välja, millele tähelepanu osutad, muidu juhtub nii, et link lakkab töötamast ja jätab mulje, et sa soovid eksitada lugejat. Toon ise sealt välja tsitaadi siis:

Tabel 2

Vee eritumine--Kehaline töö

Higi --1200 ml/h

Seega kehalisel tööl eritub üle liitri higi? Usute ka kõik siin seda juttu et liitri võrra kergemaks muutute või? Jõusaal peaks higiloike siis täis olema, kui igaüks liitri maha jätab, nagu nõuka-aegne vana kirjandus väidab.

Nii lolli juttu võid mõnele viie aastasele rääkida, mis iganes sadsfasdf su nimi on. Mis pärast need maailma parimad vett ja jõujooke seal trennis tarbivad? Vähem võimekatele kah võimalus anda?

Mis osa loll on? Kaalu ennast enen ja pärast jõusaali, siis saad paremini aru, milelst jutt käib. Kõigel ihtsam on pimedalt kooliaegsest kontspektist meenutada kolmesõnalist fraasi "janutunne on hiline", ja arvata, et need kolm sõna käivad iga elujuhtumi kohta, sh ka jõusaali treeningu kohta. Need tipud kellest räägid, moodustavad alla 1% asjahuvilistest, minuarust pole neist üldse mõtet midagi rääkida, kuna neid on kaduvväike osa.

Su allikad on BS:

Eesimesest allikast ei lugenud ma küll su väidet välja. Loe see ise uuesti läbi.

Ja mingi suvaline veebiväljaanne pole ka mingi adekvaatne viide. Sellegipoolest teisest lingist sulle paste: The American College of Sports Medicine recommends that athletes drink 16 ounces of fluids a couple of hours before starting sports practice.

Lisaks sooviks neid kümneid linke mida lubasid, ja palun uurimusi, mitte kanada delfit.

OT: Tahaks teada, mida ja kui palju sa elu jooksul tarvitanud oled, et teaks noori hoiatada.

See pole solvang. Mul on tõsine mure.

Sa ei lugenud esimesest allikast midagi välja, ja teisest midagi lugesid välja, ma võin leida küll komanda ja neljanda allika veel, et neljandast siis välja loeksid.

Solvanguid jms nõrka on siin saidi lkorduvalt nähtud, ka käesoleva teema ja muude imelihtsate teemade käigus, kus niivõrd lihtsat konseptsiooni ei suudeta ühe lihtsa ja selge selgitusega ära vastata, vaid esimese vastusena tulevadki solvangud, öeldakse et sa e itea muffigi, oled laksu all, jms junsudele omane jutt, kes suurt midagi ei tea.

Soovitan sul kaaluda ennast enen ja pärast trenni ja siia tulemused kirja panna. Arvestades, et kui juba omane on muhvitada ja laksutada, siis tõenäoselt ootuspärane oleks ka ,et adekvaatseid numbreid siia ei saa, aga no proovida võib, tee test ära, räägi seejärel edasi. Või too adekvaatseid linke, kus asi kirjas.

Kui sa tõesti kaalud enne ja peale trenni täpselt samapalju, siis on võimalik et sa ei pea jooma. Testi seda, ei usu eriti. <_<

Testin. Testi ka ise.

Muudetud kasutaja asdfghjkl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Joon jõusaalis umbes liitri vett keskmiselt. Olen ennast kaalunud nii enne kui ka pärast trenni, see kaalu vahe on olnud 100g, mitte rohkem. See ilmselt sellest, et see higi jääb trenni riietesse ja naha pinnale püsima osaliselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lugesin, olen sedalaadi juttu lugenud ammu juba eelnevalt, ei maksa arvata, et sealne info mulle uus või mõistmatu on.

Linkide toomisel soovitan alati tuua tsitaat välja, millele tähelepanu osutad, muidu juhtub nii, et link lakkab töötamast ja jätab mulje, et sa soovid eksitada lugejat. Toon ise sealt välja tsitaadi siis:

Seega kehalisel tööl eritub üle liitri higi? Usute ka kõik siin seda juttu et liitri võrra kergemaks muutute või? Jõusaal peaks higiloike siis täis olema, kui igaüks liitri maha jätab, nagu nõuka-aegne vana kirjandus väidab.

Mis osa loll on? Kaalu ennast enen ja pärast jõusaali, siis saad paremini aru, milelst jutt käib. Kõigel ihtsam on pimedalt kooliaegsest kontspektist meenutada kolmesõnalist fraasi "janutunne on hiline", ja arvata, et need kolm sõna käivad iga elujuhtumi kohta, sh ka jõusaali treeningu kohta. Need tipud kellest räägid, moodustavad alla 1% asjahuvilistest, minuarust pole neist üldse mõtet midagi rääkida, kuna neid on kaduvväike osa.

Sa ei lugenud esimesest allikast midagi välja, ja teisest midagi lugesid välja, ma võin leida küll komanda ja neljanda allika veel, et neljandast siis välja loeksid.

Solvanguid jms nõrka on siin saidi lkorduvalt nähtud, ka käesoleva teema ja muude imelihtsate teemade käigus, kus niivõrd lihtsat konseptsiooni ei suudeta ühe lihtsa ja selge selgitusega ära vastata, vaid esimese vastusena tulevadki solvangud, öeldakse et sa e itea muffigi, oled laksu all, jms junsudele omane jutt, kes suurt midagi ei tea.

Soovitan sul kaaluda ennast enen ja pärast trenni ja siia tulemused kirja panna. Arvestades, et kui juba omane on muhvitada ja laksutada, siis tõenäoselt ootuspärane oleks ka ,et adekvaatseid numbreid siia ei saa, aga no proovida võib, tee test ära, räägi seejärel edasi. Või too adekvaatseid linke, kus asi kirjas.

Testin. Testi ka ise.

Ma näen, et suhtumine teemasse on kirglik <_<

Oleneb, millist tenni teete. Jõusaalis ringi jalutades ei ole dehüdratatsiooni oht just eriti suur, ka siis, kui juhtute veepudeli koju unustama. Nagu te juba eespool kirjeldasite... sööte õuna ja enesetunne on juba suurepärane.

Omast kogemusest tean, et võin kaotada ligi 2 l vett intensiivse treeninguga. Kahjuks olen nö "vanakooli" treenija, st meid õpetati risti-vastupidi...juua ei tohi ei trenni ajal ja ka kaks tundi pärast trenni. Riho Rannikmaa oli tollel ajal treeneriks... Südamele pidavat halvasti mõjuma... Ma kinnitan teile, et inimene harjub kõigega, ka dehüdratatsiooni kannatamisega.

Minu jaoks ei ole probleem mitte juua ja joomine intensiivse trenni ajal tundub mulle tundi segav asjaolu. Loomulikult sunniks ma ennast, kui tegemist on maratoniga, kuid 50 min elan üle.

See kuulub pealkirja alla ÄRGE TEHKE SEDA KODUS JÄRGI...

Mina taastun intensiivsest trennist ligi kaks päeva (veetasakaal). Veel järgmine päev olen ma kilo kergem, hoolimata sellest, kui palju ma olen peale trenni joonud või söönud. See aeg on paljude jaoks liiga pikk.

Ma usun, et parim soovitus oleks kirik keset küla, ehk siis, ei maksa endale lihtsalt vett sisse ajada, kuid ärge olge olukorras, kus joomise võimalus puudub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×