Jump to content
MargoL

Lihased valsad

Recommended Posts

Paar kuud tagasi hakkasin uuesti trenni tegema, pärast paari aastast pausi. Teen enda arust päris korralikult ja kasutan siit samast võetud kava. Mure seisneb selles, et lihased on trennile järgneval päeval väga pinges ja valusad, alguses on see ju normaalne, aga nüüd hakkab juba kahtlasena tunduma, kas ma äkki teen siis midagi valesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui valutavad lihased, mitte liigesed, siis on see normaalne.Kui näiteks rinnapäevaks on rind ära taastunud ja ei valuta enam, siis on asi korras.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paar kuud tagasi hakkasin uuesti trenni tegema, pärast paari aastast pausi. Teen enda arust päris korralikult ja kasutan siit samast võetud kava. Mure seisneb selles, et lihased on trennile järgneval päeval väga pinges ja valusad, alguses on see ju normaalne, aga nüüd hakkab juba kahtlasena tunduma, kas ma äkki teen siis midagi valesti.

Järelikult pole trennis magatud,vaid ikka tehtud. :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb eristada "head" ja "halba" valu, kui tegu on valuga, mis tuleb piimhappest lihastes siis see on "hea" valu ja tähendab, et lihas on saanud korralikult koormust. Valu leevendamiseks tuleks kindlasti peale trenni venitada, mis väldib ka lühenenud lihaste arenemist. Kui lihas veel valutab ei tasu kindlasti seda lihast treenida, kuna ta pole veel taastunud ja nii käitudes lõpetad ületreeninguga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures see valu ei ole piimhappest, piimhape kaob vereringest minutitega, need on pigem ikka need mikrovigastused lihastes, mis valutavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas ülejärgmisel päeval veel valusamad ei ole? Mul harilikult on. :ph34r: Jalad on lausa 3 päeva. Üldiselt mida pikem vahe kahel trennil samale lihasele, seda rohkem valulik lihas pärast on, kui jalgade trenni vahe mingil põhjusel üle nädala läheb, siis ei saa pärast mitu päeva normaalselt kõndida. :blink:

Milline kava täpsemalt on?

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See näitab et trenn on mõjunud...

Mina selleüärast teengi trenni et järgmine päev lihased "tuld välja lööks"

kui nii ei ole siis olen trennis viilinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenni teen selle kolmeks jaotatud kava järgi, teise siis. Peale trenni üritan ikka vähemalt 30min aeroobset teha viimaselajal, näiteks sõuda vms. Selle tajun ära, et see on nn. hea valu ja annab ikka tunda et on trenni tehtud.

Muudetud kasutaja MargoL poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×