Jump to content
sinijorma

jooks ja põlved

Recommended Posts

Jooksmisega see et väljas värske õhk, kui sa muidugi linnatänavatel ei jookse. Kuid põlvedele on jah suurem koormus kui saalis lindi peal jooksmise puhul. Alternatiivina soovitan sul otsida korralik jõusaal kus korralik vent. Ja pealegi ei sega sind vihm ja teised ilmastikuolud. Olen näinud küll jooksmas niinimetatud karastajaid poisse kes ei hooli pikast dressist ja end pulkkangeks jooksevad ja arvavad et tervis tuleb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma arvan et võib põlvedele hakata küll

proovi näiteks ka sõudmist ja ellipsmasinaid, ja rattaid

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asfaldil ära küll jookse ja kui kuhugi jooksma lähed siis metsa või asfalteede kõrval oleval rohul (rannaliiva ja sambla peal oleks veel parem), need summutavad põrutust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaalun 102 kilo ja olen 1.85 m pikk. Plaan hakata hommikuti jooksmas käia kaalu langetamise eesmärgil, kas jooks põlvedele liiga ei tee.

Jooks on muidugi vägagi efektiivne,aga sellega siuke asi,et rasvapõletuseks vaja joosta ~45min.Esiteks,oled sa selleks üldse võimeline?Oled sa jooksuga varem tegelenud?Kui ei,siis ootavad sind ees probleemid liigestega - kaal siiski päris suur.

Tähendab,jooksma hakka vähehaaval kindlasti,aga rasvapõletuseks soovitaks kas veloergomeetrit või ujumist,kui võimalik.

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jooks on muidugi vägagi efektiivne,aga sellega siuke asi,et rasvapõletuseks vaja joosta ~45min.Esiteks,oled sa selleks üldse võimeline?Oled sa jooksuga varem tegelenud?Kui ei,siis ootavad sind ees probleemid liigestega - kaal siiski päris suur.

Tähendab,jooksma hakka vähehaaval kindlasti,aga rasvapõletuseks soovitaks kas veloergomeetrit või ujumist,kui võimalik.

Mina olen kategooriliselt igasuguste sisetegevuste vastu, eriti nüüd, kevade tulekul. 102kg on päris palju, kuid alusta kasvõi kepikõnniga.

Ise alustasin 95kg pealt (no on pisut vähem küll kui 102, aga siiski) sörkjooksu ja kõndimisega vaheldumisi. Kaal langeb joostes väga efektiivselt ja kui sa jooksed 3x nädalas ei hakka see ka põlvedele. Kui sul on ajalooliselt mingid põlvevaegused olnud, alusta kepikõnniga, kaota 5-10kg, ja võid hakata vaikselt sörkima. Ka liigesed muutuvad trenni käigus tugevamaks!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina olen kategooriliselt igasuguste sisetegevuste vastu, eriti nüüd, kevade tulekul. 102kg on päris palju, kuid alusta kasvõi kepikõnniga.

Ise alustasin 95kg pealt (no on pisut vähem küll kui 102, aga siiski) sörkjooksu ja kõndimisega vaheldumisi. Kaal langeb joostes väga efektiivselt ja kui sa jooksed 3x nädalas ei hakka see ka põlvedele. Kui sul on ajalooliselt mingid põlvevaegused olnud, alusta kepikõnniga, kaota 5-10kg, ja võid hakata vaikselt sörkima. Ka liigesed muutuvad trenni käigus tugevamaks!

Ratast on võimalik ka õues teha, :blink:

Eriti kevadel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul kaal sama aga pikkus 178cm ja sellise kaalu ja pikkusea olen ma jooksmas käinud juba viimased 6 aastat ja põlvedele pole kuidagi hakanud, seejuures hiilgeaegadel sai kükke tehtud kuni 240kg. Tegelesin nimelt aktiivselt jõutõstmisega, hetkel seda ei tee kuid 10 kordusega seeriaid suudan kükkida 150kg ja 5 seeriat kindlasti. Rohkem ei pea tavaharjutaja jaoks lihtsalt vajalikuks.

Pigem on selg kunagi liiga saanud (tõstmisest)ja pikka maad, s.o. üle 5km joosta ei tahaks. Leian, et üle 100kg mehe jaoks on üle 5km pikk maa küll.

Pigem võiks rahulikult alustada, nii 1km korraga ja tasapisi pikendada kilomeetreid ja kui kaalu tahad alla saada, siis viska magusat ja suuri koguseid süsivesikuid sisaldavad toidud välja ja kaal langeb niigi ... piisab isegi täiesti kui ainult jõusaalis käid. Mina teen sedasi ja ok täiesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaalun 102 kilo ja olen 1.85 m pikk. Plaan hakata hommikuti jooksmas käia kaalu langetamise eesmärgil, kas jooks põlvedele liiga ei tee.

Aga kas sa oled ennem millegagi tegelenud? Jalgade suhtes?

Kindlasti pead jooksujalatsid valima väga hoolikalt.

Samuti ka riietus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei hakka uut teemat tegema - kas eestis kuskil jagadele analüüsi ka tehakse spordipoes, et optimaalselt jooksutosse valida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tean et on võimalik teha igasugu koormuse analüüse jalgadele, aga vastavalt seda mis jooksujalats sobib jalale... sooviks isegi teada seda.

Kõige parem oleks muidugi jalatseid lihtsalt proovida. Mul on jooksul see probleem et jalg kuidagi sureb ära, muutub tuimaks, arvan et see on astumise viga.

http://www.kliinikum.ee/taastusravi/index.php?2,3

On selline aadress, siin räägitakse et saab panna mingit jalatallad jalatsisse, et oleks mugavam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul kaal sama aga pikkus 178cm ja sellise kaalu ja pikkusea olen ma jooksmas käinud juba viimased 6 aastat ja põlvedele pole kuidagi hakanud,

Tegelikult individuaalne. Ma olin kõigest 75kg ja jooks hakkas põlvedele päris kiiresti. Jooksin kuskil 3 korda nädalas. Asfaldi peal jooksin kuskil veerand maad iga kord ~2km. Seda asja saab proovida, kui põlved valutavad peale jooksu, siis põlvedele ülekoormus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina sinu asemel sellise kaaluga ei jookseks. Soida parem naiteks rattaga ja kai ujumas. Sest jooksmine porutab niigi jalgu ja lisakilod ainult suurendavad kahju. 108 kilo on ikkagi liiast. Veel hullem, kui sa jooksed asfaldi peal. Eriti halvasti mojub see achilleuse koolusele. Loe nt. -Jooksja tarkvara- ja -Spordimeditsiin treenerile-.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean et on võimalik teha igasugu koormuse analüüse jalgadele, aga vastavalt seda mis jooksujalats sobib jalale... sooviks isegi teada seda.

Kõige parem oleks muidugi jalatseid lihtsalt proovida. Mul on jooksul see probleem et jalg kuidagi sureb ära, muutub tuimaks, arvan et see on astumise viga.

http://www.kliinikum.ee/taastusravi/index.php?2,3

On selline aadress, siin räägitakse et saab panna mingit jalatallad jalatsisse, et oleks mugavam.

Jrx küsimus õigustatud, mul on sama probleem. Otsisin ja proovisin erinevaid jalanõusid, muretsesin omale kvaliteetsed Asicsi jooksukummikud, aga nendega üle 15km otsi tehes tekivad villid sisekülgedele, st. toss ei sobi jalale väga hästi. Hädasti tahaks leida mingi koha, kus saaks mu sammu analüüsida ning sellele vastavad jalanõud leida.

Muudetud kasutaja daman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tean, et välismaal on see tavaline, et võid poodi vana tossu kaasa võtta ja siis vaadatakse, kuidas see kulunud on ja soovitatakse uut. Ja paremates kohtades võetakse mingi infrapunaskänniga vms jala kuju ka lisaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tartus on hetkel tõesti ainuke KORRALIK testimise võimalus - st liikumise pealt. Tallinnas on ka neid testimisi ette tulnud (Adidas vist tegi "Tallinn liigub" ürituste raames), aga sel puhul seisad anduritega varustatud pinnal, mitte ei kõnni selle peal. Muidugi on parem kui mitte midagi, aga ei anna päris reaalset pilti.

Mina uute jalanõudega koheselt jooksma küll ei soovita minna. Ise kannan igat tossupaari 3-4 tundi kodus jalas --- hüppan mööda tube, sörgin veidike kohapeal jne. Kui ära unustan, et nad üldse jalas on, siis sobivad, kui ei, siis on alati võimalik ümber vahetada.

Viru keskuse Rademaris on üks müüja-noormees, kes oskab väga hästi jooksususse soovitada - vähemalt mulle. Nime kahjuks ei mäleta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei hakka uut teemat tegema - kas eestis kuskil jagadele analüüsi ka tehakse spordipoes, et optimaalselt jooksutosse valida?

Tean et New Balance`i mehed teevad ka seda !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean et New Balance`i mehed teevad ka seda !

Kuidas saaks nendega ühendust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaalun ka suht palju. Alguses kui hakkasin jooksma siis mõjus küll põlvedele.

Aga praegu on see et parem jalalaba sureb kuidagi ära... (see on valesti astumisest).

Ja vasak reis kuidagi väsib lihtsalt ära, tekib nõrkus... aga see on suht mingi 1km, siis on korras jälle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakka rattaga sõitmas käima ning rullikatega sõitu harrastama. Saad esiteks kaalus alla, kuni oled turvaliseks jooksmiseks piisavalt kerge ning lisaks mõlemad aitavad põlveliigeseid tugevamaks arendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küü see annab ka põlvedele tunda . Olen u. kuu teinud enne jõusaali 45 mintsa metsajooksu . kaal on langenud 3 kg 105lt 102 ni. Aga põlved valutavad ka . Abiks diclak geel . Võtab valu paugust ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küü see annab ka põlvedele tunda . Olen u. kuu teinud enne jõusaali 45 mintsa metsajooksu . kaal on langenud 3 kg 105lt 102 ni. Aga põlved valutavad ka . Abiks diclak geel . Võtab valu paugust ära.

diclac geel on peamiselt sümptomaatika ravi. See tähendab seda, et ei ravi valu põhjust. Kui sellest hoolimata edasi jooksed võid tõsiselt häda teha enda põlvedele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×