Jump to content
r2iner

Hack-kükk või kang turjal täiskükk?

Recommended Posts

Ahh. Inimesed panevad kükki tehes ja hackkükki tehes liiga suured raskused peale ja siis teevad poole amplituudiga.Ma arvan, et selline kiires tempos jõnksutamine ja pidev ja kiire pidurdamine suurte raskustega lõhub rohkem jalga, kui rahulikult ja puhtalt tehtud harjutus.Aga see on ainult minu arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina pole sellele hack kükile üldse pihta saanud. Et kui suur oleks normaalne jalgade vahe ja kuhu ma keha raskuse peaks sättima. Olen nii ja naa proovinud aga ikka ei saa pihta. Kord väsib üks lihas teistest tükk maad enne ära, teine kord teine. Siis kuidas see tagumine jalg peab käituma jne. Ehk mõnda klassikalise tehnikaga videot kellegil näidata?

Kuidas tagumine jalg peab käituma? Kas me räägime ikka ühest ja samast harjutusest?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas tagumine jalg peab käituma? Kas me räägime ikka ühest ja samast harjutusest?

aa.. ee.. ajasin vist midagi segi jah. käärkükki mõtlesin

Muudetud kasutaja McNeo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tere,

vabandan juba ette kui pole küllalt hoolikalt kasutanud otsingut jne...

Milliste raskustega peaks kangiga (pool)kükke tegema? Kas suurem raskus ja lühikesed seeriad või kergem kang ja rohkem kordusi? Seda eeldusel, et eelnevalt on 15-20 min pukil soojenduseks keritud.

Eesmärgiks on siis jõud ja jõuvastupidavus (metsas ja maanteel).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täiskükil on liigese vigastamise oht just suurem. Üks põhjustest on tõesti see põrgatamine. Samuti kehtib liigese suurem liikumine = kiirem kulumine.

Täsikükil võib liigese vigastuse tekitada olukord kus tuharalihas ja sääremari puutuvad kokku alumises asendid, nihutades natukene põlveliigeste koormuse jaotumist taha, keha poole. Sellises asendis võib põlveliiges sidemetega mittesobivalt toestatuna deformeeruda liiga palju. S.o täiskükki tehes kõige suurem risk põlveliigestele, põhjustab enim liigese vigastusi.

Oluline on veel see, et seal nn surnud punktis(s.o natuke alla 90-kraadi), üle mille on kõige raskem kükki tehes tõusta rakenduvad reiesirutajad täisjõuga sellise nurga all, et suurem osa jõust kulub liigese kokkusurumiseks, mitte ülesliikumise kiirendamiseks. Seega on liigese koormus just siis suurem, mitte 90-kraadini kükki tehes suurema raskusega. Selline liigese koormus võib tekitada liigese liiga suure deformatsiooni või põlvekedrele ülekoormuse.

Lisaks on täiskükki tehes selja vigastamise oht tunudvalt suurem, kui teise harjutuse korral.

Lihasmassi arendamise koha pealt on kasulikum teha 90-kraadini kükke, sest teist harjutust tehes saab see surnud punkt pudelikaelaks, mis takistab lisaraskusi peale panemast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise teen mõlemat varjanti - kükki, hack-kükki ja lisaks sellele veel kükki kang rinnal. Loomulikult mitte ühes trennis vaid eraldi erinevatel nädalatel. Endale meeldib kõige rohkem kükkimine kang rinnal, kuna peale seda harjutust on reielihased ikka täiesti kutud -ei saa trepist ei ülesse ega alla korralikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleks küsimusi täisküki ja jalapressi kohta, kui seda teha maksimaalse amplituudiga.

Millised erinevused on lihaste töös võrreldes pool -ja täiskükki. Sama lugu jalapressiga.

Täna tegin täiskükki ja jalapressi. Mõlemal juhul lasen nii madalale kui vähegi annab minna. Tunnetasin, et töös on kõvasti rohkem lihaseid kui väikese amplituudiga tehes. Kuid millised lihased siis täpsemalt juurde tulevad?

Raskustest siis niipalju, et täiskükki teen 50kg-ga(Smithil). Jalapressi peale ladusin 80kg, lõpus tegin mõned seeriad 105-ga. Raskused on väikesed, kuna teen maksimaalse amplituudiga nagu eelpool ütlesin juba. Ma arvan, et ei ole mõtet 200kg peale laduda ja siis pressi nõksutada 15-20cm amplituudiga. Minu raskused ei tohiks ju maksimaalse amplituudi juures veel liigestele liiga koormavad olla?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×