Jump to content
Wahvel

banaan :D

Recommended Posts

hmm kuidas mõjub banaan kehale :P nimelt kaalujälgiad kardavad banaani nagu tuld ju :D ja üks küsimus veel et kui palju päevas mu keh rasva vajab või ei vaja üldse :D

See,palju su keha rasva vajab oleneb su kehakaalust,aktiivsusest,eesmärgist,trennist ja teistest taolistest teguritest.Proovi need pisiasjad endale kõigepealt selgeks/teatavaks teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hmm kuidas mõjub banaan kehale :P nimelt kaalujälgiad kardavad banaani nagu tuld ju :D ja üks küsimus veel et kui palju päevas mu keh rasva vajab või ei vaja üldse :D

Rasvu võiks olla 100 - 160 g.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma lugesin Raamatust "Tervistav Toit" Et Inimese keha ei pea rasvapärast muretsema, et selle saab organism keha varudest... Ma ei tea kui õige see on, aga nh..

Ja Banaanis pidi ka kaaliumi hösti saama ja lahustuvad kiudained ka... Mis on vereröhuvastu ja kolestoroori peaks just need alandama..

Loodame et on õige informatsioon.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mind lausa hämmastab siinai inimeste hirm rasva söömise ees!!!!!! Kuule uurige natuke inimese keha toimist ja siis saate ru,et rasv on sama oluline, kui süsivesikud ja valgud. Paljud vitmiinid on ju rasvlahustuvad! Hea näide: Jood piima, aga sellest kaltsiumist seal pole midagi kasu ,kui neid kuskil lahustada pole ja nii ei jõuagi need Sinu organismi!

Banaan on ka väga hea ja sobib sportlastele. Soovitatav on teda süüa hommikul või päeva esimesel poole. Ennem trenni sobib ka hästi süsivesikute allikaks!

Edu kõigile !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellest ma aru ei saa miks kaalujälgijad banaani kardavad. Viinamarju pidid ka kartma. Kui mina kaalulangetusega tegelesin, siis sõin peaaegu iga päev banaani. Ja praegu söön ka teda vahepalaks või peale trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti on ka magneesiumi puudus üheks krampide põhjuseks, kuid magneesiumi puuduse kõrval on teiseks suureks krampide põhjustajaks ka kaaliumidefitsiit. Ja banaan peaksi minu arust just hiilgama oma suure kaaliumi sisaldusega, mitte magneesiumi sisaldusega.

"Peaaegu 60% kogu keha kaaliumist paikneb lihastes – seetõttu tekivad kaaliumi tasakaalu häirete korral vaevused enamasti lihastes. Kui krambid tulenevad kaaliumi vähesusest, on soovitatav peale arsti kirjutatud tablettide suurendada kaaliumirikaste toitude osakaalu – süüa koorega küpsetatud kartuleid, tomateid, kaunvilju, sellerit, banaane, pähkleid, liha ja kuivatatud puuvilju, eriti rosinaid. Soolaga ei tohi liialdada.

Ka magneesium osaleb paljudes organismi elutähtsates reaktsioonides, ka kaltsiumi ainevahetuses; toimib lihaserakkudele ja veresoontele, lihastele ja südamele ning kaitseb organismi stressi eest.

Magneesiumi nappuse üheks avalduseks peale väsimuse, närvilisuse, unehäirete ja südamevaevuste on ka lihastoonuse tõus – lihasekrambid. Elutegevuseks vajaliku magneesiumi saab inimene tavaliselt toiduga. Magneesiumivaegust põhjustavad liigne alkoholitarvitamine, diureetikumid, kaaliumivaene toit, kaaliumi imendumishäired, ületöötamisest tekkinud stress (lõõgastumiseks kaldutakse liialdama alkoholiga). Suurenenud magneesiumivajadus on ka sportlastel, noorukitel, rasedatel ja imetavatel emadel. Samuti mõningate haiguste korral, nagu suhkruhaigus või krooniline kõhulahtisus, tuleb ette magneesiumivaegust.

Stressi, lihasekrampe ja südamevaevusi aitab leevendada magneesiumipreparaatide tarvitamine."

http://www.kodutohter.ee/arhiiv/200704/main3.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks kardavad viinamarju ja banaane??? Ma arvan, et selle põhjust ei ole raske arvata, kuna banaan ja viinamarjad peaksid mõlemad olema kõrge glükeemilise indeksiga ja on süsivesikute sisalduselt "ühed rammusamad", pealegi ju "lihtsal" kujul. Kõrge glükeemiline indeks ja suur kogus lihtsüsikaid mõjuvad teadagi kuidas insuliinile ja insuliini funktsioonideks paljude teiste funktsioonide kõrval on rasvade ladestamine, mis käivitub siis, kui ühel toidukorral süüakse tunduvalt üle oma vajaduse.

Loomulikult - kui ollakse juba väga sügavas defitsiidis ja siis ei julgeta ka seda 1 - 2 banaani süüa, see on tõepoolest arusaamatu, eriti veel peale trenni, ent oma kogemustest võin öelda seda, et see see on a la selline filosoofia, et kui on dieet siis on dieet ja ei ole "tulega" mõtet üldse mängida. Mis alati ei olegi nii vale!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga samas toidus leiduv kaalium ei mõjuta näitu veres, kuna vere kaaliumisisalduse regulatsioon toimub neerude kaudu. Et inimese organism talitleks häireteta, peab vere kaaliumisisaldus püsima täpsetes piirides vahemikus 3,6-4,6 mmol/l.

Kaaliumi liiga madalat sisaldust põhjustavad diureetikumid, oksendamine ja kõhulahtisus. Kaaliumi liiga kõrget taset põhjustab neerude talitlushäire.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×