Jump to content
Kaval

Teadjad vastake...

Recommended Posts

Huvitab selline asi, et kui Vend Vähi dieeti lägida blogidest, siis mul tekkis selline küsimus, sest ma ise ei tea... et mõni päev ta süsikate ja rasva hulk on ikka väga väga pisike ja valguhulk korralik, mitte ma ei kritiseeri ta dieeti vaid üldse tahan teada, et kui soovid säilitada lihast ja alla võtta ehk rasva kaotada... siis ku sööd vähe rasva ja süsikaid siis läheb valk nagunii energiaks ju? et seljuhul mis vahet on kas sa sööd samahulga süsikaid või sama hulga valku ??? ma ei tea kas saite aru... tänx!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

asi on selles, et organism kasutab esimesena energia saamiseks süsivesikuid, seejärel rasvu. Kui organism juba valkudest hakkab energiat tootma, siis pead ikka päris kaua nälgas olema... seepärast ta sööbki. valk läheb lihastesse, rasvast saab energiat

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ahhaaa... nii lihtne ongi? täitsa kindel?:)

et kui sööd tõsiselt vähe süsikaid ja rasvu kuid normaalselt ütleme 2g valku kehaKG kohta siis valk läheb siiski osaliselt lihastesse ja energia tuleb rasvast mis on kehal?

nii? teadjad? õige?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ole sel alal just suur teadja, aga:

Fitness tsoon.

Töö intensiivsus selles tsoonis on 60-70% maksimaalsest SLS-st (SLS= südame löögisagedus= 220-vanus aastates)

Siin tsoonis läheb ca. 85% põletatud kaloritest rasvade arvelt, 10% süsivesikute arvelt...

Aeroobne tsoon

Töö intensiivsuseks on 70-80% maksimaalsest SLS-st

Organism kasutab selles tsoonis olles energiaks 50% süsivesikutest, 50% rasvadest ja kuni 1% proteiinidest

Anaeroobne tsoon.

Anaeroobse treeningu intensiivsus on 80-90 % maksimaalsest SLS - st. Töötades anaeroobses tsoonis läheb 85% süsivesikute, 15% rasva ja kuni 1% valkude arvelt...

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ok suur tänu... mõni veel suurem teadja võiks kommenteerida mu eelmist küsimust... ega terve päeva toimingud ei toimu nendes tsoonides, et mõtlen seda, et kas siis kõik valk mis tarbitakse läheb siiski lihaste heaks ja energiat võtab keha keharasvast?

Muudetud kasutaja Kaval poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris nii need asjad ei ole, see mida Imre teeb on tema metoodika ja las see nii olla, tavainimesel ei ole mõtet seda järgima hakata, sest Imre on võistlussportlane ja tema eesmärk on kehakaalu sisse mahtuda iga hinna eest ja nagu elu on näidanud ta ka vormi ära teeb. Olles liiga suures - kohati isegi 2000 - 3000kcal defitsiidis, st kulutame niipalju kaloreid rohkem kui sisse sööme ei võta me ainult rasva arvelt energiat vaid organism hakkab ka valku energiaks kasutama ehk tegemist on katabolismi ehk lihaste lagundamisega, nii et tõenäosus lihasmassi kaotada on väga suur. Normaalse enesetunde ja vormi saavutamiseks sobib 10-15 % dieet ehk 3000 kcal kulutuse juures 2600 - 2700kcal, mitte vähem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Päris nii need asjad ei ole, see mida Imre teeb on tema metoodika ja las see nii olla, tavainimesel ei ole mõtet seda järgima hakata, sest Imre on võistlussportlane ja tema eesmärk on kehakaalu sisse mahtuda iga hinna eest ja nagu elu on näidanud ta ka vormi ära teeb. Olles liiga suures - kohati isegi 2000 - 3000kcal defitsiidis, st kulutame niipalju kaloreid rohkem kui sisse sööme ei võta me ainult rasva arvelt energiat vaid organism hakkab ka valku energiaks kasutama ehk tegemist on katabolismi ehk lihaste lagundamisega, nii et tõenäosus lihasmassi kaotada on väga suur. Normaalse enesetunde ja vormi saavutamiseks sobib 10-15 % dieet ehk 3000 kcal kulutuse juures 2600 - 2700kcal, mitte vähem.

Vot mina pole üldse teadja ja tahaks väga teada, mis toimub dieedi ajal võistlussportlase mentaalse poolega ehk teisisõnu kuidas ja kas suudab sellel defitsiidiperioodil aju normaalselt funktsioneerida : mälu, mõtteteravus, stress, emotsionaalne tasakaal - peab samal ajal ju tavaelu ka elama- töö, perekond, sõbrad...

Muudetud kasutaja Birdy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vot mina pole üldse teadja ja tahaks väga teada, mis toimub dieedi ajal võistlussportlase mentaalse poolega ehk teisisõnu kuidas ja kas suudab sellel defitsiidiperioodil aju normaalselt funktsioneerida : mälu, mõtteteravus, stress, emotsionaalne tasakaal - peab samal ajal ju tavaelu ka elama- töö, perekond, sõbrad...

Ma võin natuke valgustada mis toimus kui mina olin täielikus ketoosis (ketoos = süsivesikud peaegu nullis). Ajutegevust mõjutas ikka väga. Targem oli mitte kellegagi suhelda, kuna enesetunne oli jube närviline ja selle osaliseks said kõik kes ette jäid. Pruukis keegi kasvõi autoga minu auto ette sõita või poes keegi julges trügida siis heal juhul lõppes see sõnavahetusega. Mustad nõud sai nõudepesumasina asemel külmkapp täis laotud või siis maja välisuks kinni keeratud ja võti prügikasti visatud. Seda sadomaso tunnet ei saa sõnadega kirjeldada aga läbi elada ka kellegil ei soovita. Tagantjärgi mõeldes on kohati päris koomiline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma võin natuke valgustada mis toimus kui mina olin täielikus ketoosis (ketoos = süsivesikud peaegu nullis). Ajutegevust mõjutas ikka väga. Targem oli mitte kellegagi suhelda, kuna enesetunne oli jube närviline ja selle osaliseks said kõik kes ette jäid. Pruukis keegi kasvõi autoga minu auto ette sõita või poes keegi julges trügida siis heal juhul lõppes see sõnavahetusega. Mustad nõud sai nõudepesumasina asemel külmkapp täis laotud või siis maja välisuks kinni keeratud ja võti prügikasti visatud. Seda sadomaso tunnet ei saa sõnadega kirjeldada aga läbi elada ka kellegil ei soovita. Tagantjärgi mõeldes on kohati päris koomiline.

Väga tugev iseloom peab olema aga see võib ju halvasti mõjuda nii töökohustuste täitmisele ning ka inimsuhetele, või kuidas ? Tähelepanu hajumine, unustamine, kokkulepetest mitte kinni pidamine. ..Tõenäoliselt, et 'vee peal püsida' tuleb veel topelt pingutada

Eks sama käib vist ka tavadieeditajate kohta, et pidev näljatunne ja energiapuudus võib katuse ikka sõitma panna küll... eriti kui tulemus jääb allapoole ootusi-lootusi.

Aga oh seda rõõmu kui kõik lõppeb positiivselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×