Jump to content
tartz21

haiguse ajal kreatiin ja valk?

Recommended Posts

Kui oled haige palavik köha nohu jne kas siis peaks kh tarbima ikka edasi kreatiini ja valku ?

Või jätma pooleli nende tarvitamise enda ravimise ajaks ja hakkama uuesti võtma kui trenniga jälle pihta hakkata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jäin juba reedel haigeks ja ple nagu siiamaani ühtki koksi teinud:D

polnud nagu vajaduski nii halb olla jne:S söögi isu nagu haiguse ajal puudub siis veel mingi ammugi kreatiini ja valgu vastu:)

Ma ise arvan kh et ikka tervis jälle korda saada organism jälle tugevaks süüa ja siis trenni minna ja võtta edasi;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Said mu mõttest aru küll, see et tarbida haiguse ajal, kreatiini ja proteiine, arvestades sellega et oled haige isegi mitu nädalat ja trenni tegemata! Uskumatu nagu millest võetakse üles mingi "teema", jälgid äkki mida ise soovitad!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ei tarbi tavaliselt pulbreid üldse, aga see ei puutu üldse asjasse. Ja ei pannud tähele, et oleksin midagi soovitanud.

Proteiin on ka tavatoidu osa, mitte ainult toidulisand. See oli mu point. Nimetagem asju õigete nimedega. Muidu noortel tekibki mulje, et valku on võimalik saada vaid toidulisanditest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Point oli nagu selles, et pole mõtet süüa eraldi toidulisandina proteiine ja kreatiini, kui sa trenni ei tee ja oled haige! Tavatoit tuleb just haiguse ajal just eriti hoolikalt jälgida, mis peab olema paigas loomulikult koguaeg. Tavatoidust saab organism valke jms. paremini kätte kui sünteetilistest proteiinipulbritest. Ma nagu ei sa aru millest sa selle probleemi tõstatasid üldse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valku e. proteiini pole üldse mõtet võtta muul ajal kui ainult peale trenni, seda muidugi eeldusel, et toitud õigesti (toiduga saad palju valku). Seega haigena valku ei võtaks kuna ka trenni ju ei tee. Kreatiini isiklikult ma võtaksin (kuigi ega mõned päevad vahelt ära jättes mingit suurt taandarengut ka ei tohiks tekitada, eriti kui on juba läbitud nn. laadimisfaas, ise ma küll laadimisfaasi ei kasuta, aga harilikult siiski nii vist tehakse.)

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tavatoidust organism saab kätte valke paremini, miks siis kasutatakse kiirestiimenduvaid valgusheike?

Võibolla on haiguse ajal just parem vältida näiteks piimatooteid ning pigem juua kiirestiimenduvat vadakukoksi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli aasta tagasi ka suht pikk haigus! Nädala olin palavikus, kurk valutas jne! Isu polnud aga tahtmata päris kokku kuivada tarbisin toidulisandit (vadaku valku, whey lemon) ja enesetunne läks hoopis sitemaks! Mõtlesin, et see pole sheigist ja tegin 2 veel järgneval päeval ning sama asi. Enesetunne läks millegipärast sitemaks ja palavik tõusis! Aga samas see ei pruugi olla ka sheigist! Minu mõte on, et haigusega siiski proovida tarbida tavatoitu nii tahket kui vedelat! Ning teed juua ja c-vitamiini võtta väikestes kogustes 3-4 korda päevas!

Muudetud kasutaja crawe poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Neid kirjavigu on siin valus lugeda, eriti kui tegemist on treeneri või mõne muu tähtsal ametikohal isikuga. Õppige mata vorm selgeks ;), (kogemata,tegemata jne...)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Neid kirjavigu on siin valus lugeda, eriti kui tegemist on treeneri või mõne muu tähtsal ametikohal isikuga. Õppige mata vorm selgeks ;), (kogemata,tegemata jne...)

midagi asjalikku öelda pole siis jäta rääkimata, selleks on "grammatiknurk"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul oli aasta aega tagasi ka suht pikk haigus! Nädala olin palaviku ja kurk valutas jne! Isu polnud aga tahtmatta päris kokku kuivada tarbisin toidulisandit (vadaku valku, whey lemon) ja enesetunne läks hoopis sitemaks! Mõtlesin et see pole sheigist ja tegin 2 veel järgneval päeval ning sama asi, enesetunne läks millegipärast sitemaks ja palavik tõusis! Agasee ei pruugi olla ka sheigist! Minu mõte on, et haigusega siiski proovida tarbida tavatoitu nii tahket kui vedelat! Ning teed manustada ja c-vitamiini võtta väikestes kogustes 3-4 korda päevas!

(Y)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loomulikult ei tohi haiguse korral (nagu ka igapäevaselt) ASENDADA tavatoitu sheikidega. Keha vajab ju ikka kiudained, vitamiine, mineraale. Aga kui ei taha kokku kuivada, siis haiguse ajal süüa rohkelt kohupiima-kodujuustu-liha on minu arvates organismile kindlasti kurnavam kui võtta valgukokteil...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Valk ja kreatiin nõrgestavad organismi? ;) Ja seda ütleb kehakultuuri magister! ;)

mina sain aru et ta pidas nõrgestamise all silmas ikka nendest loobumist.

loogiline et valku ja kreatiini alati tasub palju võtta

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui oled haige palavik köha nohu jne kas siis peaks kh tarbima ikka edasi kreatiini ja valku ?

Või jätma pooleli nende tarvitamise enda ravimise ajaks ja hakkama uuesti võtma kui trenniga jälle pihta hakkata?

jah keha tugevdamiseks ikka kasulik eriti haiguse ajal just lisaks toidust saadavale proteiinile lisa ja samuti vitamiinid. kindlasti ka su arst soovitab sama. need ju taastus ained mis ikka aitavad organismil paremini taastuda, kosuda...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mina sain aru et ta pidas nõrgestamise all silmas ikka nendest loobumist.

loogiline et valku ja kreatiini alati tasub palju võtta

Saime need arusaamatused ära selgitatud. Unustasin jah et siin nagu võetakse sageli sõna sabast kinni ja kisutakse üles väga nõmedad probleemid. Kurb, arvestades seda, mis jama ja soovitusi siin tavaliselt jagatakse ja kirjutatakse. Loodan et teema algataja sai abi!

JÕUDU JA JAKSU!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Saime need arusaamatused ära selgitatud. Unustasin jah et siin nagu võetakse sageli sõna sabast kinni ja kisutakse üles väga nõmedad probleemid. Kurb, arvestades seda, mis jama ja soovitusi siin tavaliselt jagatakse ja kirjutatakse. Loodan et teema algataja sai abi!

JÕUDU JA JAKSU!

jah täpselt

krt valgust loobudes inimene kärbub ära päris ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×