Jump to content
dzm

Tõsi või lollid jutud?

Recommended Posts

Tervist...

Olen nooruk ja käin juba paar aastat jõusaalis.

Olen kuulnud jutte, et kui teed harjutusi, kus kang või mõni muu raskus surub sullu otse peale, et siis võib kasv aeglustuda või äärmisel juhul kinni minna, näiteks sihukeste harjutuste puhul:

* Püsti seistes või istudes kangi tõstmine õlgadelt ülesse.

* Kang turjal kükitamine või ette asted.

Sooviks teada, kas see vastab ka tõele,

Ette tänades,

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja ega sellel loogikal midagi mõistuslikku küll ei ole . Kui tahad jälle kasvada siis tee lisaraskustega rippumis harjutusi , siis peaks kasv tasakaalustuma. Jõudu !!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen ise ka veel suht noor, kasvu eas. Ja mul pole küll veel kasvu kinni jäänud. olen peaaegu 2 aastat trennis käinud ja muidugi venitus harjutusi olen ka teinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nimelt selles, et liigesed on kasvueas suht viletsad. Seetõttu tasub nendega ettevaatlik olla. Kükid pole hullud, kuid kukla tagant ülessurumist ei maksa teha, eriti kui oled pikemat kasvu. Õlgadele väga kurnav. Tee parem eest üles surumist.

btw. bohemian... sa EI PEA igas foorumis igale küsimusele vastama. Eriti veel kui sa täpselt ei tea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arnoldile

Aga näiteks kui paberit voltida kokku ja lahti siis ta lõpuks ju kulub murdekohast ära.Tahan lihtsalt teada,et kuidasmoodi see võimalik on,et kui teed jälle rippumist siis on kõik korras?Ära võta asja südamesse ei olnud mõttes sind solvata või midagi sarnast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kipute asja tõesti tõe pähe võttma.

Loe vastuse esimest lauset ka ja mõtle mida ma sellega tahsin öelda.

ok. ütlen siis nii et kõik arusaavad: See teooria on täielik jama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ja kui kõrsikut murda läheb ta pooleks, kuid jõusaalis kõrsikud jälle visklevad kangi all/peal nigu angerjad ämbris ja ei lähe pooleks. Kuidas see võimalik on ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult on asi nii, et mitte jõusaal ei soodusta kasvu pidurdumist, vaid mõned teised spordialad soodustavad kasvamist. Näiteks hüppealade ja ka mõned pallimängude puhul (korvpall, võrkpall), kus luuotstele mõjub löökkoormus, toimub luustiku luustumine aeglasemalt. Sellest tulenevalt kasvavad luud pikemaks. Jõutreening jällegi löökkoormust ei paku, küll aga suurt staatilist koormust. Seega kasvavad luud rohkem jämedusse, sest luustumine toimub kiiremine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×