Jump to content
tavido

Sääre kasvatamine!

Recommended Posts

Tere!

Oleks üks küsimus seoses sääre trenni ja selle metoodikaga, aga kuna ei ole enda jaoks leidnud õiget "töötavat" treeningut, siis mõtlesin küsida natuke nõu, kuig ka siin portaalis on palju juttu (ka artikleid) olnud sääretrennist.

Situatsiooni kirjeldus siis järgmine:

Enam vähem aktiivset jõusaali kogemust on 7,5 aastat ja vanus on 23. a. Kuigi olen lihtsalt aktiivne jõusaali külastaja, olen tegelenud aktiivselt ka rinnalt surumisega (80 kilo kaalu juures õnnestus suruda 170kg särgiga ning koos hoidmisega, aga see selleks). Aktiivse treeningperioodi kaal on 84-85 kg, pikkust on 171 cm ja kehatüüp on väidatavalt mõõtmiste tulemusena endomorfne-mesomorf. Üldisest füüsiset annab võib olla parema ülevaate pilt ....

http://www.zone.ee/tavido/pilt.jpg?2

Mina ning nii mõnigi minu sõber oleme juba aastaid hädas olnud sääre treeninguga ning sellele massi lisamisega. Olen lugenud, et väidetavalt on see geneetiliselt kõige rohkem kaasa antud lihas. Ott on kunagi pool naljaga öelnud, et mõnel mehel on see kohe ja teisel ei kasva sinna kunagi midagi. Kuna olen suht jonnaka iseloomuga, siis ei tahaks ikkagi kergelt alla anda. Sama häda kehtib ka rannete kohta. Ilmselgelt ongi peamiseks põhjuseks geneetika kuna liigeste ümbermõõt on väike randmete ning ka jala pahkluude ümbert, samas reied ning biitsepsid mõõdud on täiesti normaalsed.

Olen proovinud:

1. Pikki seeriad.

2. Lühikesi seeriad.

3. Eelnevate kombineerimist ning periodiseerimist.

4. Erinevaid harjutusi.

5. Erinevaid jalalaba asendeid treenimaks sisekülgi ning väliskülgi (neid vaheldumisi või siis nädal üks nädal väliskülge teine sise jne).

6. Langevaid seeriad, kiirenevaid jne.

7. Olen alustanud trenne sääre trenniga, kuna väidetavalt on trenni alguses verenäitajad parimad.

8. Olen vahetatud teatud aja tagant sääre trennide tihedust nädalas.

Kõike neid aastate jooksul, mitte kahe kolme kuu jooksul ;).

Seega nüüd küsimused:

1. Kuigi kasvu aluseks on paljuski rutiini vältimine, kas peaksin jääma ikkagi mingi teatud loogika juurde lähtuvalt raskusest ja seeriata pikkusest (ntks. enda loogika oli see et teha alguses teatud aeg pikki seeriaid ja seejärel järk järgult suurenda raskust, aga see ei ole just väga töötand ... ;))?

2. Antud probleem tuleneb eelnevast punktist, säärega seotud probleemiks on paljuski fakt, et et ta muutub vägagi vastupidavaks väga kiiresti, kas oleks siinkohal häid soovitusi?

3. Suures plaanis, kas peaksin jääma suurte raskuste või pikkade seeriate juurde (ntks 3 nädalat suuri raskusi ja nädal pikki ja siis otsast peale) ja nii aastaid ehk massitrenn likkagi lähtuvalt raskusest?

4. Teie kogemusi säärre trennist

Ootan kommentaare ning personaalseid soovitusi trenni efektiivsemaks muutmise aadressil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Ilmselgelt ongi peamiseks põhjuseks geneetika kuna liigeste ümbermõõt on väike randmete ning ka jala pahkluude ümbert, samas reied ning biitsepsid mõõdud on täiesti normaalsed. "

Sellest mõttest ei saa aru, millised need siis nö õigel kuturistil peavad olema jämedad jalad all ja käsi nagu labidas vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1. ZON küsimus oli personaalseid soovitusi, mitte diskuteerimine minu texti kontekstist välja valitud mingi suvaliselt lause kallal!

Küsimuseks on ikkagi sääre kasvatamine. Mis "Õige kulturist" ? Ei pea end kulturistiks, kaugel sellest ja ka Eestis on vähe neid, kes võivad pidada ning kes asjaga kursis on seepärast siia kirjutasingi topicusse "Küsi Spetsialistilt". Vaata teinekord hoolikamalt konkreetsed küsimused on toodud minu esimese postituse all. Kui oskad anda soovitusi palun, aga jääme ikka teema piiridesse.

2. Tänan Aile, kuid olen selle artikli sisuga tuttav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1. ZON küsimus oli personaalseid soovitusi, mitte diskuteerimine minu texti kontekstist välja valitud mingi suvaliselt lause kallal!

Küsimuseks on ikkagi sääre kasvatamine. Mis "Õige kulturist" ? Ei pea end kulturistiks, kaugel sellest ja ka Eestis on vähe neid, kes võivad pidada ning kes asjaga kursis on seepärast siia kirjutasingi topicusse "Küsi Spetsialistilt". Vaata teinekord hoolikamalt konkreetsed küsimused on toodud minu esimese postituse all. Kui oskad anda soovitusi palun, aga jääme ikka teema piiridesse.

2. Tänan Aile, kuid olen selle artikli sisuga tuttav.

Vanandust tavido ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tundub, et oled proovinud kõike ja oled asjaga päris kursis. kuid aru ma ei saa kuidas ta sul ei kasva, midagi peab mäda olema. ükskõik mis geneetikaga lihase on võimalik kasvama panna. kui ei kasva, siis tuleb ta kasvama sundima. lisa julgelt koormust, lisa erinevaid harjutusi või siis võid ka intensiivsust lisada. samas võiksid proovida ka kerge koormuse ja intensiivsusega, kuid tihedamalt - nii 2-3x nädalas. võid ka proovida aeglaseid ja väga aeglaseid seeriaid, mis minul alati töötab. seda max-amplituudiga ja kergemate raskustega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul võtab nii kõige paremini läbi, kui hoian korduses säärt mõne sekundi pinges (15 kordust, 4 seeriat), peale seeriat on sääres lausa piinav valu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2. Tänan Aile, kuid olen selle artikli sisuga tuttav.

Hmm...Kahju, et abi ei olnud. ;)

Minu tutvusringkonnas on yks kulturist, kellel s22r on ebaproportsionaalselt v2ike. Hoolimata sellest, et ma ei kahtle tema teadmistes ja ta on v2ga edukas personaaltreenerina, on tema s22r ikka v2ike (v6rreldes ylej22nuga). Kuna sai temaga aastajagu koos trenni tehtud, tean, et ta t6esti n2gi vaeva.

Kas mitte Arnold Schwarzenegger il ka s22rega probleeme ei olnud? Otsi materjale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuid minul on siiski säär kasvanud, viimase aasta jooksul isegi 2 cm juurde tulnud ja usun et mitte trennist, vaid tööga seoses, nimelt on mul vaja pidevalt kükitada ja teen seda mitte täistallaga, vaid pöiad aint maas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tundub, et oled proovinud kõike ja oled asjaga päris kursis. kuid aru ma ei saa kuidas ta sul ei kasva, midagi peab mäda olema. ükskõik mis geneetikaga lihase on võimalik kasvama panna. kui ei kasva, siis tuleb ta kasvama sundima. lisa julgelt koormust, lisa erinevaid harjutusi või siis võid ka intensiivsust lisada. samas võiksid proovida ka kerge koormuse ja intensiivsusega, kuid tihedamalt - nii 2-3x nädalas. võid ka proovida aeglaseid ja väga aeglaseid seeriaid, mis minul alati töötab. seda max-amplituudiga ja kergemate raskustega.

kle jah isegi seda on proovitud ;) kõik ei tulnd korraga meelde, kuskilt kuulsin et ka targemad mehed on seda soovitanud, et viia sääretreeningul intensiivsus üles, aga ta rsk muutub mul väga vastupidavaks siis ( ja siis olen raskust andnud, aga nagu ikka ei funkanud väga ja kippus pigem reljeeseks minema) aga eks ma proovi siis veel .... Mis arvad, kui eesmärk on mass, siis peaks ikkagi eelkõige raskust andma?

Ja Aile selle Arnoldi sääre teemaga olen ka kursis :lol:, aga seal oli asi pigem andes ja geenides ning võib olla isegi viitsimises, sest Arnold ütles oma raamatus, et nad naersid et mul ei olnud säärt aasta pärast oli mul parim säär ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enda 10 aasta treeningu kogemusest võin öelda nii palju, et ise treenin säärt 2 korda nädalas ja igal sääre treeningul muudan esiteks harjutuste järjekorda. Teiseks aegajalt ehmatan ja sooritan ühes harjutuses nt. 8 seeriaga. Samuti sooritan mõnda harjutust vahest väga suure raskusega. Lisaks tasub proovida mõnda harjutust teha aegajalt ka kergema raskusega, kuid seeriate vahelisi pause hoida siis aga vahedega umbes 15 sekundit. Kindlasti mõjub ka see kui hoida kannad rohkem koos (V- kujuliselt), mõjutab rohkem siseosa.

Säärega ongi see lugu, et ta töötab iga päev kõndides ja allub treeningule halvasti. Kõige hullem ongi sattuda mingisse teatud rutiini. Tehke endale teene ning muutke ja katsetage pidevalt erinevaid meetodeid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Enda 10 aasta treeningu kogemusest võin öelda nii palju, et ise treenin säärt 2 korda nädalas ja igal sääre treeningul muudan esiteks harjutuste järjekorda. Teiseks aegajalt ehmatan ja sooritan ühes harjutuses nt. 8 seeriaga. Samuti sooritan mõnda harjutust vahest väga suure raskusega. Lisaks tasub proovida mõnda harjutust teha aegajalt ka kergema raskusega, kuid seeriate vahelisi pause hoida siis aga vahedega umbes 15 sekundit. Kindlasti mõjub ka see kui hoida kannad rohkem koos (V- kujuliselt), mõjutab rohkem siseosa.

Säärega ongi see lugu, et ta töötab iga päev kõndides ja allub treeningule halvasti. Kõige hullem ongi sattuda mingisse teatud rutiini. Tehke endale teene ning muutke ja katsetage pidevalt erinevaid meetodeid.

Mitu seeriat keskmiselt kokku teed?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ei viitsi su postitust korralikult läbi lugedaaga( sorri ;) ) ma tean et : lühikesed jooksusprindid(päris raske korralikult teha ), jalgratta sprindid ja jõutõmme kasvatavad säärt võimsalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks asi mis ehk väärib proovimist on sulghüpped (ainult säär töötab hüppamisel) hüppenööriga. Ei oska nüüd mõjudest rääkida kuna olen seda saanud vaid korra proovida, kuid noh kui näed mõtet võid proovida.

Seda võiks teha mitu seeriat, nö. nii palju kui torust tuleb, seerias tee näiteks mingi kindel arv või aeg hüppeid (nt: 1,5min hüppad, lühike paus, jälle 1,5min).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis arvad, kui eesmärk on mass, siis peaks ikkagi eelkõige raskust andma?

massiga on ikka vist nii, et raskus pole eesmärk omaette. eelkõige tehnika - amplituut ja lihase tunnetus on oluliseimad. kindlasti peab ka raskusi vahest panema, et lihas ei harjuks. rohkem jõudu = rohkem lihast ja vastupidi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×