Jump to content
madis220

Jõutõmme

Recommended Posts

Kuidas keegi jõutõmmet teeb?Ise teen suht laialt(jalad välja poole ja üle kinni võtmis punktide) aga päris nii veel ei saa nagu paljud profid tõmbavad ketaste juurest.

Olen aru saand , et laialt on tehnika ikka kõvasti parem kui saad ni teha ja kui jalgu,põlvi või muud sellist väänama ei akka?

Muudetud kasutaja madis220 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen tavalist, jalad normaalselt ja käed kohe nedest väljas.

Laialt tehes võimaldab rohkem tõmmata, vähem maad tõmmata.

Mis sa selle väänamise all mõtled ?

Tõmba hoolikalt, see on väga effektiivne harjutus selgroo tugevdamiseks, aga lihtne ka terveks eluks nõme vigastus saada.

Igatahes, ehk tead juba isegi aga enne igat kordust tõmba nii palju õhku sisse kui võimalik ja suru kõht välja nagu rasedal, aitab alaselga fikseerida.

Tee kindlasti ka kõhulihaseid juurde mõnikord, 5-8x kordusega ja hoia raskust kukla taga või kõhul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise teen Sumo stiilis (laialt, ketaste juurest). Jutt, et Sumo stiilis on kergem tõmmata, tõele ei vasta. Siin läheb mängu see, millised lihased sul tugevamad on. See, et on vähem maad tõmmata, on tõsi, kuid on ka segavad faktorid. Klassikalise stiiliga on piisavalt maailmarekordeid tõmmatud.

Mõned artiklid: http://www.bodybuilding.com/fun/bbinfo.php?page=Deadlifts

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui siin juba selline teema on siis, küsin rahvalt, et kas vahetate jõutõmbel käte asendit ka? Pean silmas seda, et jõutõmmet tehakse ju tavaliselt nii, et üks peopesa on suunatud enda poole ja teine väljapoole. Ning kui vahetate, siis mismoodi(üks seeria ühte ja teine teistpidi, või vahetate iga trenn... variante ilmselt jätkub)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen kuulnud, et soovitatakse iga seeria vahetada. Muidu pidi oht olema, et tekib mingi erinev areng paremal-vasakul poolel ja see pole hea.

Ma ei saa aru kust see loogika tuleb et laia haardega on kergem tõmmata, et teekond lühem. Laia haardega (snatch grip) on teekond PIKEM just ju.

Lühem on tõesti "sumo deadlift" ent selle puhul on JALAD laialt ja käed põlvede sees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahe on ka selles, et sumo stiilis ehk jalad laialt, käed kitsalt - lange põhirõhk nelipealihasele. Alaselja treenimiseks on hea variant jalad kitsalt käed laialt stiilis. See paneb tööle ka hamstringi ja tuharalihased.

Muudetud kasutaja Xero poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis sa selle väänamise all mõtled ?

Väänamise all mõtlen seda , et mõned ei saa laialt teha , sest neil akab kas jalga või põlve väänama.

Ei tea kas väänama just õige sõna aga ei oska paremini väljendada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vahe on ka selles, et sumo stiilis ehk jalad laialt, käed kitsalt - lange põhirõhk nelipealihasele. Alaselja treenimiseks on hea variant jalad kitsalt käed laialt stiilis. See paneb tööle ka hamstringi ja tuharalihased.

Jõutõmme on küll vääääga hea harjutus kuid kas lihase kasvu jaoks just kõige sobilikum ? =)

Seda küll et kõik tõmbavad kuidas neil parem on, ei mõelnud ka selle kergema all chiitimist.

Jrx selles mõttes lühem et jalad on palju vähem kõverdatud ja tagumik kõrgemal. Sellest ka väiksem teekond.

See kätte erinev areng küll eriti tõenäoline ei ole. Palju sa seda miksitud asendi ikka kasutad, 1 seeria ? Tavalist üle käte asendit tuleks kasutada nii palju kui võimalik, kui sellega rohkem ei tule vahetada mixitud. Jõutõmbe eesmärk on ju tõmmata nii palju kui võimalik ja plussina saab juurde haarde tugevust.

=)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks ta ei peaks lihase kasvu jaoks kõige sobilikum olema? bodybuilding.com küll kiidab just eriti lihase kasvatamise koha pealt.

Ma olen ka lugend et peaks nagu just hea olema.Jõutõmme mõjutab peaaegu kõiki lihaseid.Arendab väga hästi puusa-, alaselja- ja trapetslihaste massi.Samuti haaratakse töösse tuharad ja reie-nelipealihased!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Czar - kas sa selle võrra mitte ei peaks tagumikku just madalamale laskma... krt foorumis on nii raske seletada ja aru saada. Oleks saalis, siis kang kätte ja kohe asi tahe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See kätte erinev areng küll eriti tõenäoline ei ole. Palju sa seda miksitud asendi ikka kasutad, 1 seeria ? Tavalist üle käte asendit tuleks kasutada nii palju kui võimalik, kui sellega rohkem ei tule vahetada mixitud. Jõutõmbe eesmärk on ju tõmmata nii palju kui võimalik ja plussina saab juurde haarde tugevust.

=)

Käed vaevalt et erinevalt arenevad, kui üldse siis ikka seljalihased.

Millega seda põhjendad, et "tavalist üle käte asendit tuleks kasutada nii palju kui võimalik"? Ise kasutan just seda miksitud varianti, kuna nii on haare palju kindlam ja saab suuremat raskust kasutada. Kas sul on sedaviisi kergem, et peopesad vaatavad ühele poole?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle mõlemad üleval haardega areneb ka haare tohutul ja oleks suht jama seda mitte ära kasutada ju. Nt soojendus ja kergete seeriatega tavalist kasutada ja raskematega siis mixitud või haagitud. Paelu kasutada ainult siis kui käsi tõesti enam ei hoia. =)

Aa jrx, kui jalad on laiali siis käed on maale ja kangile lähemal ja sealt ka vähem tõmmata. Ja lühema tõmbe all peangi silmas lihtsamat st vähem tööd, raskus on ikka raske. Väljendasin ennast valesti siis enne.

Selle lihase koha pealt mõtlesin muidu ma seda et ta on eelkõige ikka jõuharjutus ja selgroo jaoks mõeldud. Seda ei kannata ka eriti 8-10 kordusega teha. Aga jõutõmbe variatsioonid peaks küll korralikud olema.

-------

ah kurat jrx, lugesin su esimest posti uuesti ja sa räägid haardest hoopis :rolleyes: ... ma laia haardega tõmbest ei tea midagi

Muudetud kasutaja Czar poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On öeldud, et jõutõmme ja kükk parandavad oluliselt testosterooni kvaliteeti ja tõstavad seda. Kükk praegu OT, kuid jõutõmbest rääkides on see väga hea harjutus mis võtab erinevaid lihaseid läbi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle mõlemad üleval haardega areneb ka haare tohutul ja oleks suht jama seda mitte ära kasutada ju. Nt soojendus ja kergete seeriatega tavalist kasutada ja raskematega siis mixitud või haagitud. Paelu kasutada ainult siis kui käsi tõesti enam ei hoia. =)

Aa jrx, kui jalad on laiali siis käed on maale ja kangile lähemal ja sealt ka vähem tõmmata. Ja lühema tõmbe all peangi silmas lihtsamat st vähem tööd, raskus on ikka raske. Väljendasin ennast valesti siis enne.

Selle lihase koha pealt mõtlesin muidu ma seda et ta on eelkõige ikka jõuharjutus ja selgroo jaoks mõeldud. Seda ei kannata ka eriti 8-10 kordusega teha. Aga jõutõmbe variatsioonid peaks küll korralikud olema.

-------

ah kurat jrx, lugesin su esimest posti uuesti ja sa räägid haardest hoopis :rolleyes: ... ma laia haardega tõmbest ei tea midagi

Miks ei kannata 10 seid seeriaid teha , väga hästi kannatab. Ise olen teinud näiteks 265x10 , 275x8 , suuremate kordustega jõutõmbe trenn on vägagi efektiivne, ainult ettevaatust , seeria peab lõppema siis kui tehnika hakkab "lagunema".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

alguses tõmbasin kitsalt..mingi paar aastat sai nii tehtud ja siis hakkasin õppima laialat..mingi pool aastat võttis aega enne kui selgeks sain ja siis viskas maxile kohe 20kg juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtlesin, et prooviks ka seda imeharjutust.

Kas silme eest peabki virvendama hakkama? Vererõhk hakkab ajusi ninast välja pressima u selline tunne on?

pühapäevasportlane olen muidu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mõtlesin, et prooviks ka seda imeharjutust.

Kas silme eest peabki virvendama hakkama? Vererõhk hakkab ajusi ninast välja pressima u selline tunne on?

pühapäevasportlane olen muidu

Endal pole õnneks päris virvendama veel midagi hakanud, seda ka mitte maksimumilähedaste raskuste juures. Aga eks ta vererõhku tõstab kindlasti - et selg õiget asendit suudaks säilitada hoitakse ju üldjuhul hinge kinni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×