Jump to content
madis220

Pronkskuju

Recommended Posts

oldman kus sa varem olid? mix vene ajal nii julgeld ei r22gind? kartsid oma ###### eest? :P

Mida OldMan tegi, ma ei tea. Aga tegelikult niisuguseid asju räägiti küll, ainult mitte avalikult, vaid vanemad lastele ja vanavanemad lastelastele. Sellest, et siis kõik suud pidasid ei saa ka parima tahtmise korral järeldada, et nüüd samamoodi jätkama peaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma olen venelane.Ja mul on uks k6ik kas see pronkskuju seisab seal v6i ei,aga m6tlen,et see on ikka ebanormaalne sellseid asju teha :D Te olete nagu v2iksed lapsed kes tahavad n2idata Venemaale(issile),et te olete juba taiskasvanud ja saate ise otsustada mis on 6ige ja mis on vale...Kuidas te ei saa aru et asi ei ole rahvuses vaid inimeses.On munnid eestlased ja venelased. Nobody is perfect.Aga te r22gite siin,et venelased annavad meile pexa ja me neile kunagi. wtf?Ja see,et Venemaal keegi skinheddidest andis pexa mingi hiinlasele ei t2henda,et n88d k6ik venelased on munnid jne. See t2hendab ainult,et see KONKRETNE inimene on suudi.Minu tuttavad said mitu korda peksa eestlaselt and? Kas ma pean nuud k6ike vihkama? NO. Ega k6ik pole suudi.Mul on tuttavaid eestlasi kellega me saame v2ga h2sti l2bi ja meil on poh kes seal mida m6tleb :P Ma ei saa aru inimesed kuna te saate aru,et 2rge k6ik uhe taldrikusse pange. Edu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
oldman kus sa varem olid? mix vene ajal nii julgeld ei r22gind? kartsid oma ###### eest? :P

Mul on õigus seda rääkida, sest üks minu vanaisa oli asumisel ja teise vanaisa talu panid venelased põlema, sest poeg oli metsas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb tunnistada, et eestlased, kes eile Pronkssõduri juure oma pärja ja loosungitega läksid, provotseerisid oma loosungitega venelasi. Samas ei ole normaalne Sõduri juures olnud venelased kohe kätega kallale läksid.

See, et politsei Erl-i rahva minema ajasid on samuti mõistetav, kuna enne nende saabumist oli üritus siiksi rahumeelne olnud. Pealegi oli ERL-i mehi palju vähem kui venelasi ja kui neid sai minema ajada paari politseinikuga siis venelaste laiali ajamiseks oleks tarvis olnud palju rohkemat.

NB! Ma olen jätkuvalt selle poolt, et Pronkssõdur Tõnismäelt eemaldataks ja asetataks kuhugi mujale.

Noh, mis okupatsioon minu pere ajaloos on teinud... mu vanavanaisa, kes kuulus Kaitse Liidu juhatusse ja oli väga aateline inimene, pidi metsa põgenema, kust ta lõpuks ka tabati ning vangistati (väidetavalt oli mees kes tema vastu tunnistas ja see läbi ka süüdi tema vangistamises Enn Tarto). Vangis jäi ta haigeks ja suri. Vanavanaema koos 3 tütrega saadeti pikkadeks aastateks Siberisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on õigus seda rääkida, sest üks minu vanaisa oli asumisel ja teise vanaisa talu panid venelased põlema, sest poeg oli metsas.

Eks me k6ik ole kannatanud selle rezhiimi all...

Vanaisa tapsid vene "vabastajad", paljud sugulased saadeti asumisele, v2gagi lootustandval vanat2dil (fyysik) v6eti 2ra ylikoolis t88tamise v6imalus.

Samas... Minu vanavanaema ytles ikka:" See vene valitsus on mind kolm korda paljaks teinud (1917, 1940 ja 1945), mina ikka elan... aga tema ikka vireleb..."

M6ned anekdoodid teiele. Naer on terviseks! :P

Mõista, mõista, mis see on? Viiekümne peaga, kõht vastu selga ja selg vastu kõhtu, kui seisab, siis haiseb, kui liigub, siis karjub? - Näljased vene sõdurid.

Kas armastusjumal Amor oli kreeklane või itaallane? - Venelane, sest tal on paljad kannikad ja relv peos.

Okupeeritud Eesti rahva põhiline mure järgnevate sõja-aastate jooksul oli kõrvalehoidmine küüditamistest ja erinevatest mobilisatsioonidest:

Milline riik on maailma suurim riik? - Eesti. - Tema piir on Läänemerel, pealinn on Moskvas ja parimad pojad Siberis.

Muudetud kasutaja AileKuuda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma pole kunagi oelnud et venelased on vabastajad lihtsalt on tulid v6itsid ja l2ksid.Kes tahtis j22da siia jai.Ongi kogu lugu.

Tore!

Mida ma tahaks toonitada... H2sti! Teile meeldib siin rohkem kui Venemaal v6i Ukrainas v6i Valgevenes v6i kus iganes?

OLGE LOJAALSED SIIS EESTI VABARIIGILE!

Kas eestlasel on ruumi tolerantsuse arendamisel? On ja isegi v2ga palju... (Vabandust, kaasmaalased!) Kuid punalippude lehvitamine ajab asja veel hullemaks!

Vist oli enemy see, kes v2itis, et Eesti olla multikultuurne!?

Nii homogeenset ja v2hetolerantset riiki annab otsida (ekstreemsusi st. otseseid elu kallale kippumisi rahvuslikul tasandil, on t6esti v2hem, kui mujal...)

Olen seda tundnud maast madalast... nii, et venelased, ma tean t2pselt, millest te r22gite...ainuke vahe on selles, et ma olen ehk rohkem p2ritolu poolest eestlane, kui enamus eestlasi. Viimane minu sugulastest, kes pidas ennast rootslaseks oli vanavanaema vanaisa...

Tahaks veel lisada... K6ik teavad vist, et juudid on yllatavalt edukad USA s. V2hesed teavad, millest ja millise hinnaga see tuleb.

Konfliktid "punakaelte" ja juutide vahel on kooliajal igap2evane n2htus. Maast madalast on juutidesse tambitud teadmist, et kui nad ei ole parimad siis nad ei ole mittekeegi.

Venelased! N2idake, et te olete parimad! 6ppige! T6estage oma v6imekust!

Muudetud kasutaja AileKuuda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kurb kuulda,aga milles see pronkss6dur siis suudi on? :P Ta ju seda ei teinud :D

Pronkssõdur sümboliseerib seda, et see teguviis oli õige.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hummer tibla oled sina kui ei saa aru,et k6ik pole suudi VAID KONKRETSED inimesed... oh teid k8ll :P

Ja eestlased peavad austama neid, kes käivad neile konkreetsetele inimestele lilli viimas ja pisaraid poetamas? Peame suhtuma mõistvalt neisse, kes halavad meie tapjate mälestussamba juures? Ei, aitäh.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja eestlased peavad austama neid, kes käivad neile konkreetsetele inimestele lilli viimas ja pisaraid poetamas? Peame suhtuma mõistvalt neisse, kes halavad meie tapjate mälestussamba juures? Ei, aitäh.

kes ytles et sa pead kedagi austama? :P ela oma elu ja ole rahulik poiss

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kes ytles et sa pead kedagi austama? :P ela oma elu ja ole rahulik poiss

ee.. ma nyyd kyll ei tea, kuid mulle tundub, et tegemist on naisterahvaga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ÄKKI AITAB JAHUMISEST! ERITI SELLISEL PÄEVAL!

See p2ev on sellisteks teemadeks v2gagi sobiv ja kandepinda on teemal k6vasti, kui vaadata kommentaaride arvu.

http://www.postimees.ee/240207/esileht/sis...ised/246734.php

Lugedes seda artiklit tundub mulle, et rahu ei saabu niipea...

Muudetud kasutaja AileKuuda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1.sa ei ytle mulle mida teha mida ei. 2. prooviks seal mitte k2ia kus see pronkss6dur seisab? 3.Ma prooviks lihtsalt elada oma elu ja mitte vaadata mida seal need paksud poliitikud teevad...

Hmm... Ta j22b mul pea iga p2ev silme ette ja ka v2ga paljudele teistele. Ainuke, keda ma seal ei n2e, on needsamad paksud poliitikud... nad ei k2i jala.

J2rgjekordse lippudelehvitamise aktsiooni ajal ei p22se sealt isegi h2sti m88da minema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1.sa ei ytle mulle mida teha mida ei. 2. prooviks seal mitte k2ia kus see pronkss6dur seisab? 3.Ma prooviks lihtsalt elada oma elu ja mitte vaadata mida seal need paksud poliitikud teevad...

Mulle jääb ta kah ette... ja ma arvan, et ma pole ainus.

Ütlen ausalt - minul on isiklik viha selle kolaka ja tiblade vastu... ja arvan et ma pole ka siin ainus.

Aga kui sina tahad rahulikult oma elu elada, nagu sa väidad siis ela siis oma elu ja ära siin ülbitse ning oma nina teiste asjadesse topi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
prooviks seal mitte k2ia kus see pronkss6dur seisab?

Paistab et sinu puhul on tegemist rahuliku poisiga.

Kui keegi su vanemad mõrvab siis sa lihtsalt pigistad silma kinni ja kõnnid ringiga hauast mööda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
oh poisike poisike ma ei ulbitse.vot sellised agressivsed inimesed nagu sina saavadgi pexa kes ei oska oma emotsioonid kontrolli all hoida :P

Muideks kui sa seda videot vaatad, mille lingi ma laadisin üles, siis näed, et kallale minnakse vanale mehele, mitte aga nendele noortele!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muideks kui sa seda videot vaatad, mille lingi ma laadisin üles, siis näed, et kallale minnakse vanale mehele, mitte aga nendele noortele!

jh sest nad kardavad noori rohkem kui vanemaid.Sest noortel v6ib olla on rohkem j6udu ja annavad pexa :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Diskussioon siin kipub üle mõistuse minema, kuna see foorum on suunatud ikka spordialastele küsimustele, mitte aruteluks pronkssõduri saatuse ja tema olemuse üle. Selle jaoks, on ilmselgelt, teised leheküljed, kus oma meelt avaldada. Imelikuna tundub mulle ka, et siinsed täiskasvanud inimesed, ei suuda mõista, et selline pikk targutamine ühel ja samal teemal, ei muuda midagi. Neile, kes oma kinnisidees nii kinni on, muutub võimatuks seletada lahti asja õige loomus. Ehk siis jätke see jant ja keskendugem spordile, asjale mida siin leheküljem propageeritakse. Nagu Ilves täna kõnes tsiteerides Marcus Aureliust, teeksin ka mina seda "parim kättemaks on mitte muutuda nendesarnaseks." Tähendab see siis, et sellise pideva röökimisega sel teemal, muutume varsti nende sarnasteks, kes pronkssõdurit kaitstes karjuvad teistest üle, et näidata oma arvamuse õigust. End Of Subject!

Muudetud kasutaja Urunugis poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Diskussioon siin kipub üle mõistuse minema, kuna see foorum on suunatud ikka spordialastele küsimustele, mitte aruteluks pronkssõduri saatuse ja tema olemuse üle. Selle jaoks, on ilmselgelt, teised leheküljed, kus oma meelt avaldada. Imelikuna tundub mulle ka, et siinsed täiskasvanud inimesed, ei suuda mõista, et selline pikk targutamine ühel ja samal teemal, ei muuda midagi. Neile, kes oma kinnisidees nii kinni on, muutub võimatuks seletada lahti asja õige loomus. Ehk siis jätke see jant ja keskendugem spordile, asjale mida siin leheküljem propageeritakse. Nagu Ilves täna kõnes tsiteerides Marcus Aureliust, teeksin ka mina seda "parim kättemaks on mitte muutuda nendesarnaseks." Tähendab see siis, et sellise pideva röökimisega sel teemal, muutume varsti nende sarnasteks, kes pronkssõdurit kaitstes karjuvad teistest üle, et näidata oma arvamuse õigust. End Of Subject!

Esiteks - see diskussioon on Vabade Teemade all.

Teiseks - kõikide teemade lugemine ei ole kohustuslik.

Kolmandaks - kui meie, eestlased, seda pronkssõduri teemat teistele selgeks ei tee, kes siis veel ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esiteks - see diskussioon on Vabade Teemade all.

Teiseks - kõikide teemade lugemine ei ole kohustuslik.

Kolmandaks - kui meie, eestlased, seda pronkssõduri teemat teistele selgeks ei tee, kes siis veel ?

Suured t2nud, OldMan!

Ma leian, et siinses foorumis on mingi lootus, et kokku saavad juba yksteisesse positiivselt suhtuvad inimesed, hoolimata erinevale emakeelele. Vastandina tooks Delfi (ei loe seda, kuid kuuldused on koledad).

Kui me saame koos trenni teha, siis me saame ka rahvuskysimusi paremini koos arutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×